[TVN] Fakty

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Nic nie zaczynam zresztą na taki pomysł przeniesienia/wspólnej transmisji z TVN24 ''Faktów po Faktach'' wpadł już ktoś inny na fanpage'u ''Faktów'' :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
adekpabianice
Obserwator
Posty: 666
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:38
Lokalizacja: Pabianice
x 1
Kontakt:

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adekpabianice »

Kisiel my już ciebie mamy dość, udzielasz się wszędzie... odpuść sobie koleś bo to staje się nudne i monotonne...
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Zmieniając temat to nie wiem czy dobrze zauważyłem ale w materiale na temat 15 urodzin ''Faktów'' pominięto chyba drugą czołówkę z niebieskim tłem i wielkimi żółtymi literami z nazwą serwisu ale pomimo okolicznościowy materiał oceniam na plus a zwłaszcza zwrócenie się o komentarz do pierwszego prowadzącego a potem także redaktora naczelnego ''Faktów'' czyli pana Tomasza Lisa który teraz pracuje u konkurencji :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19312
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2217
x 13421

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Posiada ktoś może nagranie z "Faktów po Faktach"? Byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1534
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 520
Kontakt:

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

http://faktypofaktach.tvn24.pl/cos-sie- ... 80519.html

Dla mnie to chyba jedyny optymistyczny akcent dzisiejszych zmian. Sygnał FpF bardzo mi się podoba! :)
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Studio fantastyczne, w tym także animacja wyświetlana na ekranie. "Czołówka" to gniot - pierścienie niczym z pierwszej oprawy TVP Info (która była wykonana o niebo lepiej, sic!). W ogóle elementy w niej widoczne poruszają się tak niemrawo, że miałem wrażenie, jakby były poruszane przez pana Zdzisia z korbką stojącego za videowallem albo zmęczone chomiki w kołowrotku. Muzyka bez zauważalnego motywu przewodniego, potrzebny jest taki sygnał jak na końcu czołówki "FpF". A do tego grafika ekranowa...

Mając tak doskonałe w każdym calu studio takiej grafiki się po prostu NIE ROBI! Toż to estetyczna zbrodnia. Może dobrze, że w "FpF" nie wprowadzili nowych belek, bo by je pewnie skiełbasili. Moim zdaniem bronią się tylko ozdobniki podczas zapowiedzi (z czcionką Titillum) oraz plansze np. z wykresami. Rzeczywiście wygląda na to, że cała kasa poleciała w ekran i perfekcyjne wykończenie studia. Jest też zaskoczenie: czołówka "Pogody" udana, ale za to "FpF" już nie - tam znowu są bardzo statyczne animacje. Nie podobają mi się także przerywniki - to kontynuacja okropnych plansz z oprawy po "rewolucji Durczoka" z niemiłym dźwiękiem "ssssss".

Ekran na razie nie był zbytnio wykorzystywany. Już nawet "Wydarzenia" na co dzień lepiej wykorzystują swój - podczas głównego i popołudniowego serwisu. Bardzo fajnie wyglądał zegar na początku i przelatujące adresy www (zresztą napisane czcionką używaną od marca przez "Fakty"... ale TVP Wrocław!).

Jeszcze się do czegoś przyczepię: w pracy premierę oglądałem na telewizorze 4/3, więc program miał inną nazwę - "AKTY" (na belkach) - i adres - "akty.tvn.pl" (na ozdobnikach). Zauważyłem jeszcze coś: wydaje mi się, że prowadzący sam zmienia grafiki na wallu. Zauważcie, że Durczok cały czas miał ze sobą taki mały pilot. Dobrze widać to na końcu, kiedy bierze go do ręki po jubileuszowym materiale.

Ale się rozpisałem... Teraz czekam na prezentację możliwości na antenie TVN24, bo "Fakty" mnie zawiodły. Słabe 4 w szkolnej skali ocen. A najlepszym podsumowaniem niech będzie to, że np. moi rodzice w ogóle nie zauważyli omawianych przez nas zmian! Do kogo ja się wdałem?! =D
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Posty: 3898
Rejestracja: 27 sie 2010, 16:56
x 16

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lord_info »

http://[link zakazany]/artykul/fa ... ertow-foto - kilka komentarzy o nowych Faktach z konkurencji
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Spooky
VIP Expert
Posty: 1028
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
x 26
x 90

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Spooky »

SNOL pisze:Zauważyłem jeszcze coś: wydaje mi się, że prowadzący sam zmienia grafiki na wallu. Zauważcie, że Durczok cały czas miał ze sobą taki mały pilot. Dobrze widać to na końcu, kiedy bierze go do ręki po jubileuszowym materiale.
A to nie jest sterownik od promptera? Bo nie ma żadnych kartek nic, jedynie tablet, a pilota dopiero bierze po tym jak siada przy stole.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Prawdopodobnie był to pilot od promptera, bo od bimu na pewno nie - na początku nie miał pilota, a grafika się zmieniała.
Awatar użytkownika
Hecktor
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:41

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hecktor »

janekpogwad pisze:Dla mnie to chyba jedyny optymistyczny akcent dzisiejszych zmian. Sygnał FpF bardzo mi się podoba! :)
Sygnał FpF wydaje mi się nawet lepszy od sygnału głównych "Faktów".
Biorąc pod uwagę to, że fala krytyki się polała, aż tak abstrakcyjne i silnie elektroniczne motywy w programach informacyjnych jeszcze długo się nie przyjmą. Z resztą podobną wpadkę zaliczyła już raz "panorama" w dwójce.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

A ja jeszcze nie oceniłem, ale czytałem Wasze srogie komentarze, więc ja też coś dodam:
+ Studio jest fantastyczne. I "Faktów" i "FpF", fajny pomysł z tłem na newsroom. Poza tym panel nad i wzdłuż videowall'a też są świetne w tym, że kolory mogą się zmieniać w zależności od programu.
+ Bardzo ciekawy sposób rozpoczęcia programu i prezentowania newsów.
+ Muzyka. Mi tam się przynajmniej podoba. Nowoczesna. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia dla niektórych z Was.
- Oprawa. Graficy spaprali sprawę i to na całej linii. Jedynie tło podczas łączeń na żywo mi się podobają. Ogólnie o wiele za dużo białego w tej oprawie. Czołówka (jak na TVN) słaba, ale ujdzie.
- Studia "Sportu" i "Pogody"... są fatalne. Jak na wirtual (i powtarzam, że w TVN) to bardzo słabo to wygląda. Takie sztuczne to. Nie mogliby dać kawałka miejsca na "Sport" w tym genialnym realnym studiu. A "Pogoda" przed videowall'a też byłaby świetna.
Podsumowując, nie wiem czy nie lepiej byłoby zostawić starą grafikę (fantastyczną) i dać tylko nowe studio.
Obrazek
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

Dziś muzyka początkowa mi się bardziej podoba... :) No i dlaczego Tomasz Sianecki postawił szklankę na tablecie? :P
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

zesepo pisze:No i dlaczego Tomasz Sianecki postawił szklankę na tablecie? :P
? Sianecki nie jest w ekipie Faktów, a na stole obok Kajdanowicza przed chwilą żadnej szklanki nie widziałem, chyba, że zabrał.
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

Przepraszam, pomyliłem nazwiska :) A szklanka była zaraz po tym jak usiadł przy stole ;)
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
Awatar użytkownika
unnami
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 04 gru 2011, 18:28
Lokalizacja: Gdańsk, morze możliwości
x 4
Kontakt:

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: unnami »

była, taka fajna z Ikei :P i Kajdanowicz nie ma pilocika
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości