[TVN] Fakty

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Wczorajsze fakty widziałem tylko po zapach i fragmencie na YT. W realu grafika i w ogóle wszystko wygląda o wiele lepiej :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Obrazek

A to z dzisiejszego flesza (wyemitowanego o 18:41).
Spooky
VIP Expert
Posty: 1028
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
x 26
x 90

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Spooky »

To fakt dziś Grzesiu miał kartki i nie bawił się pilotem od promptera.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Pierwsze poprawki w czołówce... pogody ;)

Obrazek

A Pan Kajdanowicz wcale szklanki na tablecie nie położył
Obrazek
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Posty: 3898
Rejestracja: 27 sie 2010, 16:56
x 16

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lord_info »

Właśnie miałem wrzucić to zdjęcie na dowód :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

O Matko! Coś mi się przywidzialo :O
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

TiM pisze:Pierwsze poprawki w czołówce... pogody ;)

https://dl.dropbox.com/u/65105023/zapy/ ... m09s50.png
Warto zauważyć, że tylko czołówki, bo w trakcie wczorajszej prognozy pogody, na wirtualnym bimie napis 'pogoda' był na niebiesko, mimo, że w czołówce był żółto-pomarańczowy
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Dzisiaj w ogóle tego napisu na bimie nie było
Obrazek

Zauważcie jak w czołówce pogody wszystko jest dobrze wycieniowane i zanimowane w przeciwieństwie do reszty. Bez porównania do przerywnika Faktów :lol:
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Moja ocena jest podobna jak większości z Was. Ogromnym minusem jest czołówka i muzyka. Poprzednia była lepsza. Widok na Warszawę bardzo mi się podobał. Teraz to zapowiadanie prowadzącego przez lektora jest według mnie niepotrzebne, ale podobno w amerykańskich stacjach tak jest... Daje to dowód, że to co za granicą, niekoniecznie jest dobre i musi być też u nas. O ile czołówka mi się nie podoba, to do muzyki już sie powoli przyzwyczajam. Jednak wydaje mi się, że brakuje jakiegoś mocniejszego akcentu. Przy poprzedniej muzyce aż "ciary" mnie przechodziły. Belki też kiepsko. Tak jak @SNOL powiedział - w telewizorze 4:3 widać tylko "AKTY".

Samo studio na pewno robi wrażenie. Wydaje mi się jednak, że zrobiono raczej więcej szumu niż to wszystko warte. Duży ekran, nowy stół i... No właśnie. I co jeszcze? Według mnie za dużo bieli. Jednak z drugiej strony patrząc – TVN od 2008 roku też dodał biel do swoich sztandarowych kolorów – żółtego i niebieskiego. No i ta grafika za prowadzącym też niezbyt mi się podoba. A co do ekranu… Nie dało się zrobić większego by mieć największy na świecie?

Myślę, że większość moich odczuć wiąże się z przyzwyczajeniem. Poza tym muszę przyznać coś jeszcze - "Fakty" do tej pory kojarzą mi się z panem Tomaszem Lisem. Wciąż mi go brakuje w tym programie. Do pana Durczoka nie mogę się przyzwyczaić pomimo upływu tyle lat. Lis zapoczątkował to wszystko, był świetnym prowadzącym. Z tego co pamiętam prowadził FAKTY niemalże zawsze od poniedziałku do czwartku, a i w piątek się czasami pojawiał. Teraz z prowadzeniem jest różnie. Codziennie kto inny. Szkoda też, że nie wrócą do prowadzenia programu w parach. Wtedy też „fakty” wyróżniałyby się czymś. Pierwsze studio urzekło mnie niebieskością i poczuciem, że coś może sie za chwilę wydarzyć. Tło stanowili ludzie przy komputerach, którzy krzątali się powiedzmy "przygotowując materiały". To z 2004 roku to nowoczesność oraz czołówka i muzyka, które bardzo mi się podobały. powodowały tzw. "ciary" u mnie, tak jak już wcześniej wspomniałem. A czym mnie urzeknie ta wielka przemiana? Jeszcze nie wiem.

Co do "Faktów po Faktach" w TVN to uważam ten "pomysł" za poroniony. po co w TVN "FpF”? Mają one być dopełnieniem Faktów w TVN24. Poza tym TVN już dawno z tego typu programów zrezygnował usuwając "Kawę na ławę" ze swojej ramówki.

Ktoś też zastanawiał się dlaczego "Sport" i "Pogoda" są nadawane ze studia wirtualnego. Według mnie - z prostej przyczyny. W momencie emisji "Sportu" i "Pogody" nadawane są w studiu "Faktów" - "Fakty po Faktach".
2008-2023
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

kamil2505 pisze:Tak jak @SNOL powiedział - w telewizorze 4:3 widać tylko "AKTY".
Zależy od modelu telewizora, bo u mnie w drugim pokoju na tv 4:3 widać cały napis "Fakty".
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

U mnie też "akty". I dzis Sport i Pogoda były z wirtuala? Bo nie mogę się zorientować.
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
adekpabianice
Obserwator
Posty: 666
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:38
Lokalizacja: Pabianice
x 1
Kontakt:

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adekpabianice »

Sport i Pogoda muszą iść z wirtuala, bo w tym samym studiu idą Fakty Po Faktach i nie da się równocześnie prowadzić tych programów w jednym studio.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

No, ale ten wirtual mógłby być chociaż ładniejszy, bo obecnie jest tragiczny. Nie lepiej byłoby dać "FpF" z wirtuala, a "Sport" i "Pogodę" ze studio. Obie ostatnie pozycje są jednak w stacji ogólnodostępnej, więc lepiej chyba tu "upchnąć" to studio.
Obrazek
skorupa2005
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 07 cze 2009, 22:56

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skorupa2005 »

Wirtual w Sporcie i Pogodzie prezentuje się bardzo ładnie i za pierwszym razem prawie nie zorientowałem się, że to wirtual. Nawet te łączenia monitorów ładnie wyglądają :)
Spooky
VIP Expert
Posty: 1028
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
x 26
x 90

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Spooky »

Na fakty.tvn.pl pojawił się materiał/wywiad z twórcą oprawy muzycznej faktów.

http://fakty.tvn24.pl/fakty-ekstra,80/e ... 80836.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości