TV Puls (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Jantar
VIP Expert
Posty: 3826
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 8
x 54
Kontakt:

TV Puls (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Kamil pisze:Prosty przykład, opera mydlana "Żar Młodości". Wielki sukces CBS i Sony w USA. Wszelkimi sposobami próbują ją wciskać do krajów europejskich. I co? Na ogół kicha. Serial emitowany jest bodajże wyłącznie we Francji, Belgii i kilku krajach Afrykańskich. W Polsce kilka lat temu Polsat porwał się na przywrócenie "Żaru...". Bez skutku. Dlaczego? Inna mentalność, inne poczucie estetyki niż w Stanach, inne spojrzenie społeczne na problemy.

Tak opluwana w Polsce "Moda na sukces", przez ponad 20 lat, była w Stanach traktowana jako opera mydlana gorszego gatunku. Międzynarodowy hit CBS, uwielbiana przez widzów we Włoszech, Polsce, Francji i Niemczech. Do Amerykanów jednak zawiły świat mody Forresterów nie trafiał zupełnie. Produkcja utrzymała się przez tyle lat na wizji, tylko i wyłącznie dlatego, że przynosiła ogromne zyski, ze sprzedaży odcinków głównie do Europy. Dopiero po znaczących zmianach scenariuszowych i anulowaniu kilku soap-oper w Stanach "Moda" ma najlepsze wyniki oglądalności od 25 lat. Jak to będzie wyglądać u nas? Czas pokaże.
Tutaj muszę wyjaśnić koledze pewne sprawy... Otóż nie wiem, czy kolega jest zorientowany od kiedy która z tych soap oper jest kręcona? Więc wyjaśniam, że wspomniany Żar młodości jest kręcony od połowy lat 70-ych, natomiast pierwsze odcinki Mody na sukces powstały dopiero w roku 1985 i ta soap opera jest tzw. spin offem Żaru... Dlatego w Stanach nie miała aż takiej popularności - nie każdy spin off jest u nich hitem jak produkcja główna. Poza tym Żar młodości jest od lat emitowany na kanałach w Wielkiej Brytanii, o czym kolega też zapomniał napisać, a to dość istotny rynek. Moda na sukces także zresztą jest tam emitowana od lat. U nas oglądalność Mody nie jest zbyt rewelacyjna, jednak TVP ją kupuje, gdyż podobno nie jest droga, a zawsze to amerykański tytuł w ramówce funkcjonuje - poza tym ta stała grupa widzów generuje im jednak wpływy z reklam, że jest to opłacalne. Jednakże zwróćmy uwagę na wędrówkę po godzinach emisji - był okres, że Moda emitowana była tylko i wyłącznie rano o godz. 10.00, później dorzucono powtórki o 5 rano z minutami, których to powtórek nie było nawet w ramówce. Jeśli chodzi o emisję Żaru młodości na PolSacie to może i byłyby szanse na w miarę przyzwoitą widownię, ale o jakiej oglądalności możemy mówić w sytuacji, kiedy premierowe odc. są emitowane o 5 z minutami rano?? Kto ma to oglądać na żywo, bez nagrywania, żeby była jako taka widownia? O tej porze potencjalni widzowie albo jeszcze śpią, albo w pośpiechu szykują się do pracy. Powiesz, Kamil, że dla emerytek i gospodyń domowych, ale sorry, emerytki i gospodynie o tej porze śpią na siódmym boku! Z góry było wiadomo, że emisja premierowych odcinków bez powtórki o tej porze skazana będzie na kompletną klapę. Poza tym PolSat też popełnił błąd - jeśli już chciał przywrócić serial to mogli zakupić odcinki ciągiem, ale po co? Kupowali kilka transzy odcinków skacząc po nich i serwując widzom przeskok po wątkach o 180 stopni... Skoro już porównujemy te 2 soapki to dodać jeszcze wypada, że o ile w Żarze młodości zmieniają się bohaterowie, dochodzą nowe wątki, nowe twarze, o tyle w Modzie od lat cała akcja toczy się wokół tych samych bohaterów, jeśli ktoś nowy się pojawia to wątek jest traktowany bardzo marginalnie, a spora część akcji jest po prostu dla mnie i dla większości normalnych osób nie do strawienia (np. 4-o krotne ożywianie Taylor, gdy aktorka ją grająca zdecydowała się po przerwie wrócić do serialu)... O ile przez lata akcja toczyła się wokół relacji Brooke - Ridge - Caroline - Taylor, o tyle w ostatnich latach główne wątki przejęło młode pokolenie - żeby było ciekawiej, dorosłych dzieci Taylor i Brooke. W innych krajach europejskich Moda też nie jest aż tak wielkim sukcesem - po prostu jest w ramówkach dla tej stałej widowni i będzie, póki będą kręcone nowe odcinki, widownia by im tego nie wybaczyła, a na reklamach i tak zarabia należycie.

Jeśli chodzi o nasze stacje to tak naprawdę spójrzmy, co nam oferują w ramówce główne kanały. Jak dla mnie wielkie nic. Bo co to za wybór między 3-a talent showami na 3-ch głównych kanałach w sobotnie wieczory? Żaden wybór. Chcąc nie chcąc widz i tak włączy któryś z nich, bo co ma oglądać, jak nie ma ani żadnego filmu, ani czegoś innego nadającego się do oglądania? Co ma oglądać taka 50, 60, 70 letnia osoba? W najlepszym razie do wyboru ma film sensacyjny, w którym leje się krew. Kabarety? To raczej nie dla osób, które mało interesują się polityką. Niestety, ale zwykły widz musi przełączyć na jakieś kanały tematyczne. A w tygodniu co jest na antenach? Też nic, bo też są talent showy. Choć w tygodniu jeszcze są polskie produkcje oparte żywcem na formatach albo latynoskich, albo brytyjskich, skandynawskich czy francuskich soapek.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 2992
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 41
x 81

TV Puls (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

"Moda na sukces" nigdy nie była spin-offem "Żaru".
Robili ją tylko Ci sami ludzie, ale to była i jest samodzielna produkcja.
I raczej pisałem o różnicach kulturowych i całkiem czego innego dotyczył mój post.
Jantar
VIP Expert
Posty: 3826
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 8
x 54
Kontakt:

TV Puls (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Owszem, Moda jest spin offem Żaru - jeśli choć trochę śledziłeś losy produkcji to powinieneś wiedzieć, że w Modzie pojawiają się bohaterowie Żaru i odwrotnie...

Różnice kulturowe zgoda - między Europą a Japonią są bardzo wyraziste... Natomiast jeśli chodzi o różnice kulturowe między Europą a USA to już są znacznie mniejsze... No i Europejczycy raczej są bardziej otwarci na różne nowinki, co też widać po ramówkach stacji (reality, talent i talk showy przywędrowały do nas z USA)...
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3471
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 37
x 352
Kontakt:

TV Puls (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Nie chcę tutaj wnikać w szczegóły na temat tego, co przy emisji anime telewizja powinna zrobić. Dość powiedzieć, że większość obecnych nadawców robi to źle, czym nie przyciąga nowych widzów - a do takich telewizja powinna się kierować, bo jak @Kamil sam zauważyłeś, fani dostęp do tytułów mają i się wyżywią. Problemem jest brak legalnych źródeł w zadowalającej jakości. Fakt, że w całej Europie, USA, czy Rosji to działa potwierdza jedynie fakt, że ktoś tutaj jest niekompetentny, a nie, że widzowie się różnią - bo nie różnią się aż tak.
dość
Jantar
VIP Expert
Posty: 3826
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 8
x 54
Kontakt:

TV Puls (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

AtoMan pisze:Problemem jest brak legalnych źródeł w zadowalającej jakości. Fakt, że w całej Europie, USA, czy Rosji to działa potwierdza jedynie fakt, że ktoś tutaj jest niekompetentny, a nie, że widzowie się różnią - bo nie różnią się aż tak.
To samo dotyczy telenowel... Owszem, odcinki są dostępne na YouTube, ale w oryginale - przeciętny polski widz nie zna hiszpańskiego, żeby oglądać, a wiele tytułów chętnie by obejrzał... Zamiast premierowych tytułów polskiemu widzowi serwuje się setne powtórki albo przysłowiową sieczkę, której nie daje się oglądać... Telenowele doskonale się oglądają na całym świecie, nawet w tak różnych kulturach jak azjatycka czy muzułmańska, a polska kultura od latynoskiej nie odbiega aż tak - przecież obie kultury mają korzenie chrześcijańskie, katolickie. Widzowie telenowel na całym świecie są tacy sami - to widzowie, którzy mają po dziurki w nosie wszelakich talk, talent czy reality showów, którymi karmią nas główne stacje i to na wyścigi... To widzowie, którzy lubią wygodnie zasiąść przed telewizorem i na godzinę przenieść się w zupełnie inny świat, bez cieknącej strumieniami krwi, z daleka od polityki... I co nam serwują telewizje? Ano w najlepszym razie polskie seriale, w których od tematu polityki nie ma ucieczki - zawsze coś się gdzieś przewinie. Ano np. od lat serwują takich Kiepskich, którzy są polską wersją amerykańskiego oryginału - tyle, że ten amerykański oryginał to już klasyk wśród sitcomów, a naszej wersji nie daje się oglądać, bo czy to naprawdę jest takie fascynujące oglądać na ekranie to, co mamy w większości polskich domów na co dzień i za oknem? Dla stacji są to po prostu znacznie niższe koszty zapełnienia ramówki - kupują format, wykładają pieniądze na realizację, ale potem mogą dysponować do woli wyprodukowanym serialem, bo to właśnie stacja na zlecenie której był produkowany, ma do niego całkowite prawa emisyjne. Nie dotyczą ich wtedy żadne ograniczenia - mogą dowolnie dawać własną produkcję w ramówkę, a co za tym idzie już tylko zarabiać na emisji reklam w trakcie serialu... Niezależnie od tego, jaka faktycznie jest widownia, serial czy inna produkcja własna zawsze lądują w bardzo dobrych pasmach i jeszcze mają powtórkę następnego dnia albo i nawet 2 powtórki. Tak się po prostu traktuje polskiego widza...
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
Posty: 9159
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 140
x 285

TV Puls (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Kontynuujcie dyskusję w nowym wątku - tutaj. Z dużego OT zrobił się ogromny OT.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
Posty: 9159
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 140
x 285

TV Puls (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

blogi.satkurier.pl/79992-tajemnica-sukcesu-pulsu.html - wpis blogowy autorstwa Daniela Gadomskiego z serwisu blogi.satkurier.pl zatytułowany "Tajemnica sukcesu Pulsu". We wpisie nie brakuje błędów.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3471
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 37
x 352
Kontakt:

TV Puls (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Przede wszystkim tajemnica sukcesu Pulsu nie tkwi w jakiejś ich kolosalnej jakości programowej (może poza bajkami, ale te też są monotematyczne i ciągle powtarzane - za mało premier!), ale w miałkości stacji głównego nurtu...
dość
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 2657
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 36
x 209

TV Puls (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Zła wiadomość dla fanów telenowel: nie wiadomo dlaczego, ale od 3 grudnia Puls rezygnuje z emisji serialu 'Ja, ona i Eva'. Muszę przyznać że zgodzę się, że TV Puls ma widzów w nosie.
Druga wiadomość: również od grudnia w TV Puls serial 'Family Stories' który najprawdopodobniej nie jest niczym innym jak oryginalną wersją 'Trudnych Spraw' :D

Żródłem informacji jest pulstv.eu

Co do artykułu z Satkuriera, zastanawia mnie dlaczego wciąż mówi się o inwestorze w TV Puls. Już w 2009 roku powiedziano, że inwestora Puls szukać nie będzie. W obecnej chwili kanał świetnie radzi sobie sam i bez większych inwestycji z roku na rok będzie coraz cenniejszą stacją więc szukanie inwestora w obecnej chwili nie miałoby sensu. Najwcześniej za 3-4 lata.

Poza tym ramówka Pulsu wcale nie jest taka tania chociażby względem TVN 7. Puls co sezon kupuje na przykład kilkadziesiąt filmów które z racji tego że kanał jest FTA są pewnie niemałym wydatkiem, a do tego dochodzą zakupy bajek, seriali itp.
Jantar
VIP Expert
Posty: 3826
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 8
x 54
Kontakt:

TV Puls (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Dominik pisze:Zła wiadomość dla fanów telenowel: nie wiadomo dlaczego, ale od 3 grudnia Puls rezygnuje z emisji serialu 'Ja, ona i Eva'. Muszę przyznać że zgodzę się, że TV Puls ma widzów w nosie.
Na forach telenowel i na fb fani już szaleją. Najczęściej pojawiające się komentarze to "Chamstwo", "Mogli chociaż przenieść na inną godzinę" itp. Pytanie, na ile to pewna informacja i kto o tym zdecydował. Do tej pory Puls szanował fanów telenowel i wszystkie emitował zawsze do końca - choćby zmieniając godziny na poranne.

EDIT

Od 03.12 Ja, ona i Eva będzie na kanale Puls 2 o godzinie 19:30.

info z fb Pulsu
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
Posty: 9159
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 140
x 285

TV Puls (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Drugi wieczorny film w TV Puls to zawsze zaczyna się przed czasem? Już któryś raz widzę, że film mający zacząć się o np. 22:10, startuje nawet 7-8 minut wcześniej.
Pozdrawiam, Direct
lukasz933
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 27 sty 2010, 19:51

TV Puls (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukasz933 »

Już wszystko jasne. TV Puls na swojej antenie pokaże tylko pierwszą część kultowego serialu ,,Czterej pancerni i pies". Ostatni odcinek tej serii zobaczymy w sobotę 24 listopada. Od 1 grudnia jego miejsce w ramówce zajmie ,,Stawka większa niż życie". Warto też dodać, że począwszy od 21 listopada, w każdą środę o godzinie 22 stacja zaplanowała emisję filmu polskiej produkcji.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6424
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 22
x 20

TV Puls (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Wszystkie odcinki Czterech pancernych... pokazywało zawsze tylko TVP.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 2657
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 36
x 209

TV Puls (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Tegoroczna świąteczna ramówka TV Puls nie wygląda źle, ale liczyłem na coś lepszego.

Wigilia:

7:00 - animacja 'Pierwszy śnieg' pokazywana ostatnio w 2010 r.
7:30 - nieśmiertelni 'Krzyżacy' :)
10:40 - 'George Lopez christmas' - premiera
12:10 - 'Kubuś Puchatek: Puchatkowego Nowego Roku' - premiera w TV Puls
13:30 - Hokus Pokus
15:15 - 'Oliver Twist'
16:50 - 'Annie' - premiera w TV Puls
20:00 - 'Goście w Ameryce'
21:50 - 'Kariera frajera'
23:30 - 'Trójkąt' cz. 1

Boże Narodzenie:

7:00 - kolejna klasyka 'Lalka'
8:30 - 'Nie ma róży bez ognia' - film znany prawie wszystkim, ale w TV Puls premiera
10:15 - 'Super święta' - film prawie jak 'Kevin...' bo już chyba 4 święta z rzędu w Pulsie
12:00 - 'Barbie w Dziadku do Orzechów'
13:30 - 'Gwiazdkowe życzenie Richiego Richa'
15:10 - 'Kopciuszek'
16:50 - 'Gwiazdka Eloizy' - premiera
20:00 - 'Toy Story'
21:40 - 'Ostatni templariusz'
23:10 - 'Trójkąt' cz. 2

II Dzień Świąt:

7:00 - 'Lalka'
8:30 - 'Pierścień i róża' - premiera w TV Puls
10:15 - 'Annie'
12:00 - 'Merry Christmas Drake and Josh' - premeira
13:45 - 'Battle of the bulbs' - tradycyjnie jedna świąteczna premiera z Hallmark Channel
15:25 - 'Gepetto'
17:00 - 'Toy Story'
20:00 - 'Iniemamocni'
22:00 - 'Ostatni templariusz' cz. 2
23:40 - 'Trójkąt' cz. 3

Ogólnie jak na TV Puls dość mało premier, a wiele filmów emitowanych wręcz kilka miesięcy czy tygodni wcześniej.
Jest przeciętnie ale nie najgorzej względem Czwórki czy Siódemki które pokażą praktycznie same odgrzewane kotlety. Ciekaw też jestem czy w tym roku Puls po raz pierwszy wygra świąteczną walkę o widza ze swoimi głównymi konkurentami.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3471
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 37
x 352
Kontakt:

TV Puls (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Hm, ale co do Czwórki jeszcze nic nie wiadomo...
dość
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości