Wspólna platforma CYFRY+ i n

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
adekpabianice
Obserwator
Posty: 666
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:38
Lokalizacja: Pabianice
x 1
Kontakt:

Wspólna platforma CYFRY+ i n

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adekpabianice »

Animacja loga na reklamie nc+ niczym zerżnięte od Sky Deutschland...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Wspólna platforma CYFRY+ i n

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

matik pisze:Spółka Canal+Cyfrowy zapowiadała, że będzie mieć 6 kanałów premium. Pogłoski chodzą, że sport będzie również w kanałach Family (taki misz-masz - fillmy, seriale, sport). Jeżeli tak, to nazwa trochę nietrafiona.
Jakiś czas temu w C+ Gol widziałem programy motoryzacyjne, więc dużo decyzji Canal+ jest dziwnych :)
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Wspólna platforma CYFRY+ i n

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Na C+ Gol regularnie lecą mecze rugby (Puchar Sześciu Narodów) i mecze turniejów ATP w tenisie ziemnym, więc akurat ta zmiana nazwy nie była trafiona i myślę, że lepiej wyglądałoby, gdybyśmy mieli dzisiaj C+ Sport, C+ Sport 2 i C+ Sport 3 (ten kanał był testowany).
Obrazek
Tradycjonalista

Wspólna platforma CYFRY+ i n

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Cytat: programy motoryzacyjne...
Czyżby Ekstraliga Żużlowa + Grand Prix ?
TVFan
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 15 maja 2007, 9:59

Wspólna platforma CYFRY+ i n

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TVFan »

W przypadku gdy posiadam obie platformy, będę musiał zrezygnować i z Cyfry i eNki i wykupić nc+? W dodatku, chyba będę musiał wziąć coś w stylu multiroom by to wszystko mieć na 2 telewizorach?
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

Wspólna platforma CYFRY+ i n

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Dzisiejsza konferencja prasowa w sprawie startu nc+ będzie transmitowana w internecie albo na tvn24?
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

Wspólna platforma CYFRY+ i n

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Była transmitowana na antenie tvn24, przełączyłem na sam koniec niestety, gdy przełączyłem na scenie był szef logistyki i marketingu nowej platformy, na koniec wypowiedzi podkreślił, że platforma będzie oferować kanały premium od 59 zł, no i odniósł się do komentarzy z którymi podobno się spotyka, że era telewizji się kończy i niema czasu na jej oglądanie, odpowiedzią na to ma być oferta nc+, przewrotnie skoro nie ma czasu na oglądanie, to mamy oglądać kanały premium, a nie tracić go na nie wiadomo co (to nie cytat, ale sens został). Później wyszła M. Mołek (prawdopodobnie gospodyni pokazu), zaprosiła Francuskiego prezesa, który trochę poopowiadał, powiedział jaki to on nie jest zaskoczony Polską i jakiej to on nadziei z Polska nie wiąże.

Co do oferty nowej platformy to poza jednym nowym dekoderem, abonent ma do wyboru stare dekodery n (ndekodery ADB), podział na pakiety jak i ceny pakietów znane z n, technologia Multiroom znana z n, i generalnie cała technologia jest oparta o rozwiązania n, wszystko wzbogacone o premium Canal+ (z zawartością praw zakupionych przez n) i oczywiście wymiana kanałów między C+ ,a n.

Tak reasumując, wprawdzie to C+ kupiła n, ratując ją (nie patrzyłem w ich księgowość, ale chyba nie po to tworzono n żeby ją po kilku latach po powiedzmy sukcesie marketingowym sprzedać, coś musiało być na rzeczy), ale to Cyfra+ została bardziej wybawiona z opresji.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

Wspólna platforma CYFRY+ i n

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Tak, Magda Mołek była gospodynią konferencji, na której byli również m.in. Zbigniew Boniek i Robert Lewandowski oraz oczywiście najważniejsze osoby z nc+ oraz TVN. Tu mała fotorelacja: http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 696&type=1

Co do oferty, to z dużej chmury, mały deszcz. Prywatnie jestem lekko zawiedziony. W materiałach prasowych widnieją logotypy Polsat Film HD oraz Universal Channel HD, ale tych stacji nie ma w ofercie nc+ - może niedługo dołączą.
http://www.tvnfakty.pl/nowa_definicja_rozrywki
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Wspólna platforma CYFRY+ i n

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

waldus_5 pisze:szef logistyki i marketingu nowej platformy [...] odniósł się do komentarzy z którymi podobno się spotyka, że era telewizji się kończy i niema czasu na jej oglądanie, odpowiedzią na to ma być oferta nc+, przewrotnie skoro nie ma czasu na oglądanie, to mamy oglądać kanały premium, a nie tracić go na nie wiadomo co (to nie cytat, ale sens został).
Moim zdaniem linearne kanały premium właśnie nie są przyszłościowe. Przyszłość to telewizja na żądanie - kiedy widz chce, wtedy ogląda. Jeśli miałbym przewidywać, co będzie za np. 10 lat, to sądzę, że zostaną na rynku darmowe kanały nadawane w tradycyjny, linearny sposób, a obok nich różnego rodzaju płatne usługi na żądanie.
2009-2021
Awatar użytkownika
jack
Junior
Posty: 1201
Rejestracja: 11 mar 2010, 19:03
x 1

Wspólna platforma CYFRY+ i n

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jack »

Trudno aby sport na żywo miał być na żądanie. Podobno przyszłość piłki nożnej i sportu jest właśnie w takich kanałach. Tak twierdzi Boniek i Kołtoń.
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Wspólna platforma CYFRY+ i n

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Ogólnie, to troszkę się zawiodłem. Ciekawi mnie nadal sprawa tych kablówek. Nie jestem (i raczej nie bd) abonentem nc+, ale według mnie skandalem jest brak chociażby Cartoon Network i Boomeranga (w N ich nie było, ale CN był na Cyfrze+), poza tym ceny nieco z kosmosu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Wspólna platforma CYFRY+ i n

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

jack pisze:Trudno aby sport na żywo miał być na żądanie. Podobno przyszłość piłki nożnej i sportu jest właśnie w takich kanałach. Tak twierdzi Boniek i Kołtoń.
A PPV? Jeśli będzie po rozsądnej cenie (nie to, co w CP), to jak najbardziej ma przyszłość. Zresztą - to tylko moja "wizja", nie każdy musi się z nią zgadzać ;).

Oferta nc+ nic nie urywa, na dodatek jest drogo. W życiu bym na to nie poszedł.
2009-2021
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

Wspólna platforma CYFRY+ i n

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

jack pisze:Trudno aby sport na żywo miał być na żądanie. Podobno przyszłość piłki nożnej i sportu jest właśnie w takich kanałach. Tak twierdzi Boniek i Kołtoń.
Ależ sport może być na żywo na żądanie, powiem więcej już jest w IPLA, a Liga mistrzów jest w Onecie.

Co do kanałów premium, to też myślę nieco inaczej niż ten szef logistyki, zgadzam się z Direct, filmy i seriale będziemy wkrótce oglądać na życzenie (już możemy jak ktoś ma dekoder z dyskiem), natomiast najbliższe lata po epoce ekscytacji HD, będą epoką rozkwitu internetu na dekoderach, m.in. HbbTV i serwisy typu wypożyczalnia z zewnętrznego serwisu (jak IPLA). Teraz kwestia sportu, można puszczać sport na życzenie w systemie PPV , ale mimo coraz droższych praw telewizyjnych, chyba nie tędy droga, jeszcze przez kilka lat sport będziemy oglądać w tv a nie w necie (kwestia jakości przekazu) i w kanałach sportowych, a nie serwisach na życzenie.

Co mnie cieszy w związku z połączeniem:
Chyba nic, nie było to trzęsienie ziemi, nic wielkiego się nie stało, ukuto ze starego n, nc+, dokładając do pakietów kanały Cyfry+

Co mnie martwi:
Chyba za wcześnie, teraz będzie martwy sezon, 3/4 abonentów jest związanych kontraktami, jedyne ruchy między platformami to migracje z n i C+ do nc+, ciekawie będzie dopiero na święta Bożego Narodzenia, bo teraz ludzie czekają, czasy ekonomicznie nie są najlepsze, wchodzi dvb-t, a nowa platforma nie ma mocy przebicia, gdy n wchodziło rzuciło na kolana jakością HD, nc+ nie ma czym, a przynajmniej tego nie pokazała.

Teraz pytanie. Ile będzie kosztować (waszym zdaniem, ale waszą wiedzą) pakiet canal+? Przeglądałem ofertę kablówek obecnie, pakiet canal+ kosztuje 39 zł, a canal+HD 46 zł. Jak dla mnie to gruba przesada tym bardziej, że kanały ostatnio zawodziły.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

Wspólna platforma CYFRY+ i n

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

waldus_5 pisze:Teraz pytanie. Ile będzie kosztować (waszym zdaniem, ale waszą wiedzą) pakiet canal+? Przeglądałem ofertę kablówek obecnie, pakiet canal+ kosztuje 39 zł, a canal+HD 46 zł. Jak dla mnie to gruba przesada tym bardziej, że kanały ostatnio zawodziły.
Cennik pakietu w sieci kablowej INEA:
Pakiet Silver 49 zł (C+ Family, C+ Family 2)
Pakiet Gold 59 zł (j.w. + C+ Film, C+ Film 2)
Pakiet Platinium 69 zł (j.w. + C+, C+ Sport)
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Wspólna platforma CYFRY+ i n

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

@Matik - mógłbyś mi podać, skąd masz dane rozpiski cenowej INEI. Ale jak tak bd, to niezłe zdzierstwo - obecnie za wszystkie kanały z paczki C+ płacę 39 zł/mies., teraz najtańszy bd zaczynał się od 49 zł...
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości