[TVN] Fakty

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

[TVN] Fakty

Post autor: matik » 09 mar 2013, 8:51

Jak dla mnie to jest zwykłe pominięcie. Kłamstwem można by to nazwać w sytuacji, gdyby wyniki były zmanipulowane, a tak tu nie jest. To tylko pokazuje, że na nową prawicę nie ma miejsca w TVN. I nie tylko w TVN, bo ani w Polsacie, ani w TVP nigdy nie widziałem do tej pory, aby byli uwzględniani w sondażach, ale widać niektórzy wolą się tylko jednej telewizji przyczepić.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

[TVN] Fakty

Post autor: Tomek » 09 mar 2013, 12:57

Karol pisze:Jezu, co za afera. I w którym momencie TVN pokazało, że jest zakłamane? Gdzie tu kłamstwo? Ludzie wiedzą co mają na listach wyborczych, oglądają plakaty i spoty w telewizji...
TVN twierdzi, że podał sondaż MillwardBrown, co jest kłamstwem, bo wyniki różnią się od siebie brakiem jednej kategorii. Nie można tego już zwalać na brak miejsca w grafice. Nie ma Nowej Prawicy (4%) podczas, gdy jest Solidarna Polska (1%). Dwukrotny przeoczenie ukazujące wyraźne zakłamanie rzeczywistości w tej stacji.

I kto powiedział, że to jakaś afera? :P Takie praktyki w TVN są normą. Dotychczas nie musieli kombinować z sondażami, ale zdarzały im się też typowe manipulacje, polegające na wyciągnięciu kilku słów z kontekstu wypowiedzi/ jej przekręceniu. Mój ulubiony przykład godny totalitarnych czasów ministerstw propagandy :)
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... RImmWe6QcA
I nie tylko w TVN, bo ani w Polsacie, ani w TVP nigdy nie widziałem do tej pory, aby byli uwzględniani w sondażach, ale widać niektórzy wolą się tylko jednej telewizji przyczepić.
Dotychczas nie można było przyczepić się, bo wyniki Nowej Prawicy nie były tak dobre, aby być przed SP lub przekraczać próg wyborczy. Nie wiem, jak został przedstawiony obecny sondaż w innych stacjach (jak masz jakiś zap to z chęcią się zapoznam), więc kogo miałbym się przyczepić?

Ale jak tak chcesz, to mogę przyczepić się też Polsatu - dwie baby trajkoczą jak przekupki na targu :)
http://www.youtube.com/watch?v=wwZiFExtrRk
Przy czym to dziennikarka Polsatu powinna zachować umiar - przerywa gościowi, nazbyt angażuje się w rozmowę, przez co program to jedna awantura. Profesjonalna publicystyka jednym słowem - przekrzyczeć drugą osobę. Ciekawe, za co ta pani dostała pracę w Polsacie? ;)
HENSHIN!
ARTUR B.

[TVN] Fakty

Post autor: ARTUR B. » 09 mar 2013, 13:47

matik pisze:[...] ale widać niektórzy wolą się tylko jednej telewizji przyczepić.
I to jeszcze w twoją ulubioną stację. Kto by się tego spodziewał?
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

[TVN] Fakty

Post autor: SNOL » 09 mar 2013, 13:47

Pytacie jak to wygląda w innych stacjach - mogę odpowiedzieć jak sytuacja prezentuje się w TVP Info: otóż zarówno w programie "Forum", jak i późniejszych (np. piątkowych wieczornych i sobotnich) serwisach informacyjnych stacji prezentowane są wszystkie partie wyszczególnione w badaniu. Tydzień temu na wykresie była Nowa Prawica i prowadzący serwis wymieniał wszystkie partie, aż do tych mających 1%.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert

[TVN] Fakty

Post autor: Lord_info » 09 mar 2013, 14:13

Mogę potwierdzić słowa SNOL`a. W programie Forum, przy okazji każdego badania preferencji wyborczych, pokazywana jest z grafika ze wszystkimi partiami do 1%
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert

[TVN] Fakty

Post autor: Dijon » 12 mar 2013, 19:07

Fakty również z Watykanu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej zapów: http://zaptv.minus.com/mSSK8TP4YqVmb
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVN] Fakty

Post autor: Trzeciak » 12 mar 2013, 21:14

Jak się nie mylę - od czasów obecnej oprawy Faktów - to pierwsza zmiana czołówki i oprawy na okolicznościową.
Pozdrawiam, Trzeciak
michal
VIP Expert

[TVN] Fakty

Post autor: michal » 29 mar 2013, 17:43

Polecam ciekawy artykuł, który jest poświęcony oszustce podającej się za dziennikarkę "Faktów":
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640, ... SlotII3img
Awatar użytkownika
Hecktor
Użytkownik

[TVN] Fakty

Post autor: Hecktor » 11 kwie 2013, 1:35

od jakiegoś czasu mam wrażenie, że lot pod koniec programu jest zmieniony. Zamiast z daleka jechać "w głąb" studia sunie od góry do dołu. Przynajmniej kilka dni temu podczas wydania o 19:00 (z panią Pochanke) tak to wyglądało.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

[TVN] Fakty

Post autor: matik » 11 kwie 2013, 5:49

Od niedzieli trwa ta zmiana.
Awatar użytkownika
Hecktor
Użytkownik

[TVN] Fakty

Post autor: Hecktor » 12 kwie 2013, 0:26

dodam jeszcze że pierwsze wrażenie jest negatywne, poprzedni lot był chociaż bardziej przestrzenny.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

[TVN] Fakty

Post autor: matik » 12 kwie 2013, 6:19

A ja dodam, że wrócili do poprzedniego lotu
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

[TVN] Fakty

Post autor: zesepo » 21 kwie 2013, 19:46

Dziś w Pogodzie po Faktach pan Zubilewicz dodał od siebie, by uniknać nieporozumień, że "ma na sobie wiśniowe, a nie czerwone buty, proszę, każdy może sobie spojrzeć" :D
https://www.facebook.com/forummedia2

Cztery lata na forum! 02.2012 - 02.2016 O0
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert

[TVN] Fakty

Post autor: Dijon » 21 kwie 2013, 21:49

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Hecktor
Użytkownik

[TVN] Fakty

Post autor: Hecktor » 22 kwie 2013, 22:34

Te szwy wirtualne powinny być bardziej subtelne, bo chyba jako jedyne obnażają sztuczność scenografii.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”