ipla [VOD] (2008-2021)

Dyskusje o ofertach VOD w Polsce i na świecie.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

ipla [VOD] (2008-2021)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Strasznie mnie dziwi, że dotąd nie było takiego tematu ;) Cytując opis nadawcy "Ipla to interaktywna telewizja internetowa i serwis typu wideo na życzenie prowadzony przez Redefine sp. z o.o., związaną z grupą Polsat. Platforma wystartowała w 2008 roku".

Warto też wspomnieć, że do 27 kwietnia, można kupić dostęp do pakietu IplaMIX na 30 dni za 1zł. Mamy w nim dostęp do niektórych filmów (lista tutaj: http://media2.pl/internet/101586-Ipla.T ... -zl.html), brak reklam przy oglądaniu programów z kategorii SERIAL i SPORT, oraz dostęp do nadawanych kanałów na żywo (wszystkie oprócz FILMBOX'ów). Dostajemy też dostęp do prapremier seriali TVP.

Myślę, że dla samych Eurosportów (na Eurosport Player za 30 dni trzeba zapłacić 10 zł, a tu mamy jeszcze masę dodatków). się opłaca ;)

PS: Proszę o przyklejenie tematu.
Awatar użytkownika
jack
Junior
Posty: 1201
Rejestracja: 11 mar 2010, 19:03
x 1

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jack »

Ipla ma 2 rzeczy, które strasznie mnie wkurzają.
1. Za głośne reklamy. Jak w nocy oglądam coś po cichutku, że ledwo słyszę to nagle wyskoczy głośna reklama, że cała kamienica słyszy. Nie wiem po co tak jest. Chyba tylko po to aby wnerwić ludzi. KRRiT powinna się zajać tymi reklamami.
2. Niektóre reklamy mają maksymalny głos nawet pomimo wyciszenia i trzeba w systemie wyłączyć dźwięk. Kolejna rzecz tylko po to aby wnerwić.
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Chyba sądzą, że głośne reklamy, podobnie, jak w stacjach telewizyjnych, spowodują, że nawet po wyjściu z pomieszczenia, będziemy je słyszeć, choć ja i pewnie nie tylko ja, zawsze reklamy wyciszam do zera. Może to jakaś niezamierzona niedoróbka, trudno powiedzieć.
Niestety w ipli reklam jest masa, co trochę odpycha. No ale są różne inne metody oglądania ipli, więc... :).
2009-2021
Awatar użytkownika
Ediss
VIP Expert
Posty: 1185
Rejestracja: 12 gru 2009, 19:29
x 2
x 13

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ediss »

Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś aplikacja na PC to była tragedia. Teraz, gdy chcę coś obejrzeć to oglądam na stronie www, chociaż faktycznie 3 minuty reklam to trochę dużo. Za to bardzo dobrze napisana jest aplikacja na urządzenia mobilne (w moim przypadku korzystam z wersji na iOS), w której reklamy zazwyczaj trwają 30 sekund, albo nie ma ich wcale.
Obrazek
ARTUR B.

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ARTUR B. »

Dzięki Bogu, że w CP mam pakiet Extra za free i nie mam żadnych reklam :D
Przyznaje, że jest to wygoda.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Ja coś na ipli oglądam od wielkiego dzwonu, ale nawet wtedy te 3 minuty reklam na początku to za dużo. Wiadomo, że skoro nic nie płacę, to reklamy muszą być, ale obłożenie w aplikacji na komputery i przez WWW jest zbyt duże. 1-2 spoty (w sumie np. jedna minuta reklam) bym obejrzał, ale jak widzę 180 sekund (chyba nawet 270 się zdarzało dawniej), to wyciszam głos, czytam w tym czasie inne strony i wracam, gdy już leci materiał, który przesuwam do początku i dopiero oglądam. Chyba nie o to chodzi reklamodawcom, żeby tak omijać reklamy. Już nie wspominam o stronach umożliwiających ściąganie z ipli, bo i takie podobno są ;).
2009-2021
Awatar użytkownika
lukin
Użytkownik
Posty: 202
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:53
Kontakt:

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukin »

Racja. Mądrą rzecz zauważyłeś, mianowicie wyciszanie reklam, gdy są takie długie. Też zazwyczaj tak robię i efektu to nie ma. Jednak jeżeli chodzi o same reklamy, no to jest zrozumiałe, że jeżeli oglądam coś za darmo to muszą one być. Jednak trochę uciążliwe jest to, że gdy np: oglądam ŚWK - odcinek trwający 22 minuty, reklama jest na minute przed końcem. Aplikacja jest bardzo naszpikowana reklamami. Istnienie także opcja oglądania w przeglądarce, tak jak w tvnplayer. Tam przynajmniej nie wyskakują ci okienka z reklamami. Jednak... przynajmniej u mnie, zauważyłem, że niestety po jakimś czasie materiał lubi mi się zacinać i nic więcej zrobić nie mogę jak tylko odświeżyć i oglądać od nowa... Oglądając na tvn player nie ma takiego problemu.
Awatar użytkownika
jekyll
Junior
Posty: 1008
Rejestracja: 25 wrz 2010, 15:12
x 1

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jekyll »

Ostatnio zacząłem oglądać tylko przez stronę - tam nie ma reklam, wszystko działa dobrze. A na ipli - milion reklam przed, kolejny w trakcie. Najbardziej rozwala mnie sytuacja, kiedy przelecą reklamy przed i od razu włącza się kolejna w 1 sekundzie serialu.
pavl6
Junior
Posty: 1109
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:32
x 1

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pavl6 »

No to korzystajcie póki mozecie z pakietu, bodajże Ipla MiX, albo Ipla Extra, który przez miesiąc można kupić za 1 zł. Nie ma reklam, a można przedpremierowo oglądać seriale TVP i niektóre filmy bez dodatkowych opłat.
Awatar użytkownika
jekyll
Junior
Posty: 1008
Rejestracja: 25 wrz 2010, 15:12
x 1

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jekyll »

Ipla przechodzi dzisiaj samą siebie. Oglądam sobie na żywo Got to Dance, a tam co chwila REKLAMA! Przed ogłoszeniem wyników - reklama... Rozmowa z Głogowską - reklama...
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

AdBlock nie działa?
Awatar użytkownika
jekyll
Junior
Posty: 1008
Rejestracja: 25 wrz 2010, 15:12
x 1

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jekyll »

AdBlock raczej blokuje reklamy w przeglądarce. Mi chodzi o aplikację ;).
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

Zauważyłem, że Ipla nadaj oferuje... Tv Biznes na żywo
http://www.ipla.tv/info/ipla/install
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Ipla się wycwaniła - w wersji przeglądarkowej nie można już uruchomić odtwarzania z włączonym AdBlockiem :).
2009-2021
kasiaw90
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2013, 16:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ipla [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kasiaw90 »

Słyszeliście o regulacji ustawy, która to rzekomo miała zabraniać emitowania reklam głośniej niż sam film/program/etc. To podobno weszło, ale z tego co widzę, nikt się nie stosuje. Czy mam złe informacje, czy ludzie zarządzający iplą są totalnymi ignorantami i mają to w nosie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy VOD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Kamo875 i 6 gości