Pendrive z hasłem dostępu

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
jutrzenka
Użytkownik

Post autor: jutrzenka »

Chciałabym kupić pendriva z możliwością zabezpieczenia poufnych danych hasłem. Polecicie jakieś rozsądne i sprawdzone rozwiązanie?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3202
x 1419

Post autor: Trzeciak »

A nie prościej jest np. zabezpieczyć same pliki i foldery hasłem. Bo nie wiem, czy takie pendrivy się znajdą.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 139
x 283

Post autor: Direct »

Dokładnie. Spakować to, co chcemy zabezpieczyć np. darmowym programem 7-Zip, nadając archiwum hasło. Jeśli ustawisz zerową kompresję ("bez kompresji"), to pakowanie nie potrwa długo. Jest to bezpieczniejsze i przede wszystkim prostsze, niż pendrive'y ze sprzętowymi mechanizmami szyfrującymi, które na dodatek do najtańszych raczej nie należą. No chyba, że chcesz zabezpieczyć przed usunięciem danych z pendrive'a, wówczas metoda hasła w archiwum nic nie pomoże.
Pozdrawiam, Direct
pakt
Użytkownik

Post autor: pakt »

Ale tego typu pakowanie i rozpakowywanie jest czasochłonne. Dużo jest przy tym zabawy. Pakowanie do ZIP czy RAR mija się z celem. Takie rzeczy stosuje się raczej gdy wysyłasz coś mailem bądź wrzucasz na serwer. Poza tym takie zabezpieczenie można złamać, jeżeli zastosujesz proste hasło.
Oczywiście istnieją pendrivy zabezpieczone hasłem. Zobacz sobie tutaj http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=15878049
Pendrive ten jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi. Odblokować można jedynie po wpisaniu poprawnego PIN-u. Znalazłem nawet na YT filmik http://www.youtube.com/watch?v=tIZg-cI5uLA który przedstawia funkcjonalności tego dysku.
jutrzenka
Użytkownik

Post autor: jutrzenka »

Dzięki za odpowiedź chłopaki! Pakować i rozpakowywać trochę mi się nie chce, dużo roboty jest przy tym, a ja jestem leniwa ;p
Pakt a czy ten dysk jest bezpieczny, tzn czy łatwo jest coś takiego złamać w celu dobrania się do danych?
pakt
Użytkownik

Post autor: pakt »

Jest to szyfr na chwilę obecną nie do złamania. AES 256-bit CBC jest bezpiecznym szyfrem. FIPS 140-2 Poziom 3 dopuszczone jest do korzystania w bankach czy administracji publicznej, a tam dbają o bezpieczeństwo i sporo w nie inwestują. Tak więc nie musisz się obawiać, nikt się do Twoich danych nie dobierze.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”