TVP Seriale

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
9999
Obserwator
Posty: 567
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:54
x 172
x 177

TVP Seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 9999 »

waldus_5 pisze:może Klan wieczorem, nie każdemu pasuje emisja popołudniowa
Z tego co się orientuję, to "Klan" od niedawna jest jakoś w weekendy przed południem.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

TVP Seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Myślałem o emisji wieczornej w tygodniu (po pierwsze seriale wieczorem ogląda się inaczej tj. lepiej, po drugie chyba jednak w tygodniu, bo weekendy to czas spędzania czasu razem).
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

TVP Seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

No ale TVP Seriale jest trochę kanałem komercyjnym - i emitują to, co zwróci pieniądze z reklam.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

TVP Seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

waldus_5 pisze:nigdy na TVP Seriale nie zauważyłem Czasu Honoru
Aktualnie w dni powszednie o godz. 17:00 emituje go TVP Historia, ostatnio najnowszą, 5. serię zaczęto powtarzać.

A te młodzieżowe/dziecięce seriale możliwe, że znajdą się w kanale TVP ABC, o ile takowy ruszy.
2009-2021
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

TVP Seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

@Direct, moją intencją nie było "gdzie mógłbym obejrzeć Czas Honoru bo mam ochotę" tylko odpowiedź co można by emitować na TVP Seriale, pojawienie się tam czegoś nowego nie zaszkodzi temu kanałowi to samo w przypadku seriali młodzieżowych, nawet w przypadku pojawienie się TVP ABC.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

TVP Seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

waldus_5 pisze:pojawienie się tam czegoś nowego nie zaszkodzi temu kanałowi
Takiej pewności mieć nie można, bo TVP Seriale ma za zadanie zbijać dodatkową kaskę dla TVP, a nie prezentować całokształt produkcji serialowej publicznego nadawcy ;). Trzeciak już napisał, że TVP Seriale powtarza to, co się ogląda, czyli np. "Ranczo", a nie to, co komuś się wydaje, że urozmaici ramówkę :). Urozmaicenie nie zawsze idzie w parze z opłacalnością, a nie da się ukryć, że kanał TVP Seriale nie powstał celem krzewienia kultury, tylko dla podreperowania budżetu TVP.
2009-2021
IVAN
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 09 lip 2009, 15:22
x 1

TVP Seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: IVAN »

Poza tym, jak już dokładnie wyjaśnił w innym wątku @Johny Begood, ważny jest także przepływ widowni między emitowanymi produkcjami.
W przypadku TVP jest to również ważne, ponieważ stacja nie może tego co emituje przerywać reklamami.
Awatar użytkownika
mediatorka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 30 kwie 2012, 10:30

TVP Seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mediatorka »

Ale w TVP seriale nie tylko leci Ranczo, wszystkie inne znane nam seriale z innych programów jak TVP2 (Na dobre i na złe),czy Rodzinka.pl - to wszystko powtórki. Uważam, że na tymże kanale powinny lecieć seriale,ale ciekawsze. Choćby Ptaki ciernistych krzewów, Shogun, Szpital na peryferiach czy inne tego typu.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

TVP Seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Zgadzam się z Mediatorką, za mało jest dobrych tytułów zagranicznych. Stacja emituje praktycznie w 95% powtórki produkcji własnych i tłucze na nich dodatkową kasę z reklam + opłat abonenckich od jednego gniazda w kablówkach (kanał jest przecież płatny, a nie darmowy). Z oferty TVP Seriali od początku istnienia stacji dla mnie było tylko Savannah, Przystanek Alaska (jak na razie 3 sezony), Z archiwum X (tylko 5 sezonów), Cudowne lata i o dziwo premierowa telenowela Ciega a citas, czyli Zakład o miłość. Zapowiadali w ankiecie Dynastię i na fb obiecywali, że się postarają, a tymczasem Dynastia wylądowała na CBS Drama...

A przy okazji, może mi ktoś napisać, czy TVP Seriale nadaje od niedawna w zmiennym formacie obrazu? Na dekoderze HD widać flagę WSS, ale nie działa i seriale zamiast w 4/3 to mam w pillarboxie. A jeszcze niedawno przy zmianie ustawienia dekodera miałam je w pełnym 4/3, no chyba że nowe produkcje to w 16/9...
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

TVP Seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Od jakiegoś czasu podczas reklam w prawym górnym rogu jest umieszczony zegar odliczający czas do końca bloku reklamowego.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

TVP Seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Dokładnie od 1 marca. Pisałem o tym ostatnio z kolegą zesepo w temacie o TVP HD :).
2009-2021
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

TVP Seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Obserwuję ten kanał od marca - i on się pojawi stosunkowo niedawno ;).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

TVP Seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

Nie wiem od kiedy, bo zbytnio nie ogladam tego kanału ale chyba zmienili system smisyjny bo logo w 4:3 jest wieksze niż w 16:9 (wyjatek na kanalach TVP) a na dodatek wszystko dziwnie umiejscowione na ekranie... Przy 16:9 mam wrażenie że logo jest także zle wyciete. Jesli jest tak od poczatku to niech mnie ktos poprawi ;)
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

TVP Seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Jeżeli chodzi o rozpikselowane logo w 16:9, to od dobrych kilku miesięcy
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

TVP Seriale

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Maciek23 pisze:Nie wiem od kiedy, bo zbytnio nie ogladam tego kanału ale chyba zmienili system smisyjny bo logo w 4:3 jest wieksze niż w 16:9 (wyjatek na kanalach TVP) a na dodatek wszystko dziwnie umiejscowione na ekranie... Przy 16:9 mam wrażenie że logo jest także zle wyciete. Jesli jest tak od poczatku to niech mnie ktos poprawi ;)
System emisyjny zmienili jakoś w połowie kwietnia. Musiałam się naużerać z moją kablówką, żeby format 4/3 był w formacie 4/3, a nie w pillar boxie. Wcześniej zmieniałam ustawienia formatu obrazu w dekoderze tak, że było wszystko prawidłowo. Od zmiany systemu emisji zmiana ustawienia formatu w dekoderze przestała funkcjonować. Dopiero od niedawna w mojej kablówce to zmienili i teraz znów mam prawidłowy format. A stacja wprowadziła emisję flagi WSS, czyli zmiennego formatu obrazu w połowie kwietnia właśnie.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: psoter i 3 gości