TVP INFO

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
mrc5
Obserwator
Posty: 570
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:46
Lokalizacja: Warszawa
x 5
x 41

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrc5 »

Na jednym z forów wygrzebałem taką oto fotkę - newsroom "Wiadomości" w 2005 roku - tam, gdzie znajduje się teraz studio TVP Info. Można łatwo się zorientować, gdzie teraz jest na przykład videowall - widać też kolumnę która jak widać jest chyba elementem konstrukcji budynku, także raczej nie da się jej usunąć.
[ Spoiler ]
szymek48
Junior
Posty: 1140
Rejestracja: 31 lip 2013, 20:13
Lokalizacja: Wielkopolska
x 58
x 12
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szymek48 »

Z jednej strony trochę szkoda - słup ten będzie swoistą przeszkodą, ale z drugiej, może być ciekawym elementem scenografii.
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Posty: 3898
Rejestracja: 27 sie 2010, 16:56
x 16

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lord_info »

Dzisiaj Poranek wyjazdowy z Markiem Czyżem i Kubą Stefaniakiem, a w studiu Iwona Kutyna.

@Svipp, to ode mnie jedno pytanie, o ile możesz odpowiedzieć- czy zmiana grafiki ekranowej będzie polegała na stworzeniu nowej czy przystosowaniu obecnej bez safe-area?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
pavl6
Junior
Posty: 1109
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:32
x 1

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pavl6 »

To chyba pytanie retoryczne po słowach Svippa, żenastąpi "całkowita zmiana myślenia o identyfikacji wizualnej kanału". Czytać, ludzie, czytać, a dopiero później pisać!
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Posty: 3898
Rejestracja: 27 sie 2010, 16:56
x 16

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lord_info »

Skoro tak twierdzisz, to ok przyjmuję do wiadomości. Chciałem tylko doprecyzować i tyle.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator
Posty: 747
Rejestracja: 17 sie 2008, 18:18
x 1

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek_TVPinfo »

Od razu lepiej się ogląda wyjazdowy Poranek, w czasie którego do realizacji używa się steadicamu. W końcu jest zachowana płynność i lepszy odbiór.
szymek48
Junior
Posty: 1140
Rejestracja: 31 lip 2013, 20:13
Lokalizacja: Wielkopolska
x 58
x 12
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szymek48 »

I w tym momencie przypominają się loty kamerowe w pierwszej odsłonie byłego już studia, podczas których zazwyczaj kamera drgała, przez co efekt był komiczny.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Oj tak, to jest od razu zauważalne. Całkiem inaczej się to oglądało.
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert
Posty: 1299
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:31
x 13

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kossa »

Svipp pisze:(..) generalnie całkowita zmiana myślenia o identyfikacji wizualnej kanału (...)
Svipp pisze:(...) Remont studia, remont oprawy, grafiki ekranowej, identów programów - wszystkiego. Od 1 września czekać na Was będzie całkowicie nowa antena :) (...)
Wnioskując po tych wypowiedziach, stwierdzam iż ostatnie liftingi były zbyteczne tzn. ten sprzed roku (7.05.2012r.) oraz ostatni z 7.01.2013r. Jeśli znowu zmieni się grafika ekranowa (i zostanie odrzucona ta najnowsza od 3colors.tv) i znikną "globy" od 3colors.tv, będzie to strzał w kolano; a dlaczego? Pieniądze, które wydano w styczniu na remont studia dla "Poranka TVP Info" i stworzenie nowej, dobrej grafiki ekranowej - pójdą najzwyczajniej w błoto...
Wydaje mi się, że obecna grafika ekranowa jest całkiem dobra. Od września wystarczyłoby po prostu dostosować ją w pełni do 16/9 i pozbyć się safe-area. Co do ogólnej oprawy kanału, to jestem zdania, że jest konieczna, dobra, spójna oprawa dla wszystkich programów, które są i będą nadawane od września. To co teraz jest, to jest pomieszanie z poplątaniem, zlepek z kilku opraw. Czekam z niecierpliwością na 1 września ;).
1000 postów minęło jak z pejcza strzelił ;)
----------------------------------------------------

Obrazek
Awatar użytkownika
Mattatyah_LION
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 21 wrz 2009, 8:30
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mattatyah_LION »

Niestety @kossa już się przyzwyczailiśmy do tego, że TVP Info lubi wydawać pieniądze na zmiany, zmianki, liftingi i robić to tak często jak się tylko da - teraz przyjdzie nowe i ciekawe ile się utrzyma?
Czy będzie tak jak zawsze, ze na początku będzie fajnie, ciekawe kadry, różne wersje czołówek, dynamizm etc. a po miesiącu znów zawieje nudą? Historia zatoczy koło i po ~ roku jakaś modernizacja, lifting.
szymek48
Junior
Posty: 1140
Rejestracja: 31 lip 2013, 20:13
Lokalizacja: Wielkopolska
x 58
x 12
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szymek48 »

Pewnie gdyby pomysłodawców tych ciągłych zmian umieścić w obsadzie Polsat News lub TVN 24, to wylecieliby z hukiem po miesiącu za niegospodarność.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

W obecnej oprawie graficznej i muzycznej jedyne co lubię to podkład tyłówki serwisu, który jest świetny, czołówkę pogody oraz odliczanie przed serwisem szczególnie tym o 11:00, kiedy to najpierw mamy widok na Warszawę, a na niespełna ostatnie 3 sekundy kadr na studio, szczególnie świetnie wyszło to tutaj - http://www.youtube.com/watch?v=0i2zhWdU7Qw . Chciałbym aby w "nowym" info nadal coś takiego się pojawiało, ale jedynie w serwisach rozpoczynających i ewentualnie kończących dane pasmo dnia, więc coś takiego mogło by być na rozpoczęcie poranka i niekoniecznie odliczanie od 10.
Salvador
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: 10 sie 2013, 13:04
x 3

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Salvador »

Mnie się podobały tylko dwie pierwsze oprawy muzyczne (2007-2009, oraz 2009-2012 chyba)
david90
Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 07 sie 2013, 9:48
x 1
x 1

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david90 »

Svipp pisze:...będzie wypas, powieje zachodem, a jako że mam zbieżne opinie o antenie z Waszymi, to mogę jedynie powiedzieć, że - licząc na podobną wrażliwość estetyczną - docenicie pracę naszych ludzi i będziecie zadowoleni tak, jak ja :)
Jak czytam Twoje wypowiedzi, to nie mogę uwierzyć w to, co piszesz... To jest aż niewiarygodne, że w TVP cokolwiek może powiać zachodem... No ale cóż... Jesteś z TVP, więc myślę, że piszesz prawdziwe informacje :-) (dodam, że nadal mam wątpliwości co do zlikwidowania newsroomu ze studia TVP Info, ale do 1. września zostały dobre dwa tygodnie, więc to niedługo). :-)
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Liczę, że już dobrą wróżbą jest sam fakt, że oprawy zostały już wykonane, a nie są robione na ostatnią minutę. Nic nam nie pozostaje tylko zaufać ślepo Svipp'owi i wierzyć w moc (jakkolwiek miało by to zabrzmić) grafików stacji.
Svipp pisze:[...] powieje zachodem[...]
Mam tylko nadzieję, że nie polską konkurencją.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości