Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

@Marcin miał na myśli Brzydulę kolumbijską, a nie naszą rodzimą wersję tego serialu...

Manuela ma jednak szanse na sukces. Jej powtórka jest bardzo oczekiwana przez fanów.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Tylko Jantar pomyśl, czy ma szanse jak ZA, czy Esmeralda i tych fanów jest tyle co tych telek - szczerze wątpię... sam średnio kojarzę tę produkcję i jak Marcin uważam, że taka dość mroczna telka nie ma szans...

Poza tym niektórzy powinni ćwiczyć cierpliwość - ZA ledwo 30-40 epów poleciało - jest jeszcze sporo czasu na wybór nowej produkcji, a po postach niektórych to już wydaje się jakby "Puls Telenowele" miał powstać, bo ZA sukces to dawajcie następną telkę... Oczywiście fajnie by było jakby się druga produkcja pojawiła, ale dajcie czas na porządne zaplanowanie co to będzie i w jakiej porze :)
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Jordi, oczywiście, że duża część fanów może nie kojarzyć Manueli. W końcu leciała w Polsce zaledwie 2 razy i w obu emisjach nie miała żadnych powtórek. Premierowa emisja Manueli była na Polonii1, kiedy to kanał właściwie dopiero startował i był dostępny w kablówkach w miastach, w których działały lokalne stacje składowe Polonii1. Nigdy później na Polonii1 nie była powtórzona, kiedy to kanał był już bardziej dostępny. Druga emisja tej telenoweli pojawiła się na TVN-ie i to przy starcie kanału. Też przecież przez jakiś czas TVN nie był tak bardzo dostępny - automatycznie wszedł w kablówkach, które miały kanał TV Wisła w ofercie, bo zastąpił właśnie ten kanał. Ale zanim TVN stał się kanałem ogólnodostępnym, emisja Manueli zdążyła się skończyć. W dodatku telka była emitowana koło południa i bez żadnej powtórki. Jednakże tytuł jest fanom telenowel bardzo dobrze znany, a przy ZA szansa na oglądalność jest. No i jest to jedna z najlepszych produkcji, jakie zdarzyło mi się oglądać - mimo upływu lat nadal tak uważam.

A co twojej drugiej części postu to my tu po prostu sobie piszemy dyskutując na temat. Od pana Jacka zależy co i kiedy będzie, a nasze posty może coś mu podsuną...
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
pablos2654
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:19

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablos2654 »

A ja uważam, że po takim sukcesie Zbuntowanego anioła można byłoby sie pokusić o pasmo z nowszymi produkcjami. Wyemitowanie klasycznej Corazon Indomable to byłby w tym momencie strzał w dziesiątkę ;)
TajemniczyONE
Użytkownik
Posty: 108
Rejestracja: 26 sie 2013, 12:08

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TajemniczyONE »

Jantar pisze:Kultową u nas telenowelą jest też niezapomniana Manuela. Fani od lat błagają Polonię1 o powtórkę i od lat dostajemy odmowę - podobno dla nich jest zbyt droga.
xime pisze:O co chodzi z tym przesuwaniem "Bananowej młodzieży" na Polonii 1?? Najpierw przesunęli ją na piątek i sobotę, a teraz będzie tylko w piątek? A podobno "Celeste" ma lecieć o 7 rano..(?)
Niestety, tak będzie. Jutro Bananowa jeszcze o 19.40, a za tydzień w piątek już o 20.40 i tylko w piątki o tej godzinie. Od 23 grudnia Celeste została przeniesiona na 7.50 rano. W paśmie popołudniowym wchodzi dodatkowe 1,5 godziny call tv zamiast telenoweli i serialu, którego emisję po prostu zdejmują z anteny na 15 odc. przed końcem. Zmiana taka na razie ma być do końca roku, ale szykują przeciągnięcie jej w nieskończoność, także raczej nie liczę na powrót Celeste na 17.00. Dziś także nie ma emisji Celeste - zamiast niej dodatkowe pasmo call tv.
Po prostu Polonia1 zjechała oglądalnoscia do poziomu, w którym call tv ma lepsza oglądalnosc niż te seriale. Wg. Nielsena tych seriali NIKT nie ogląda. Zero, null, kompletne. Piekne "0" jest raportowane. Nawet jesli Call TV też wygeneruje "0" to nic nie szkodzi, bo i tak program płaci nadawcy za miejsce na antenie.

Stacjom o niskiej oglądalnosci oplaca się telesprzedax/call tv bardziej niż emisja jakiś programów.
wstrzemięźliwość
Awatar użytkownika
jack
Junior
Posty: 1201
Rejestracja: 11 mar 2010, 19:03
x 1

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jack »

A z kolei wszystkie główne stacje odeszły od calltv w day time. Polsat/Polsat 2/ TVN/TVN 7/TV Puls/ i w tym roku TV 4 jako ostatnia. Więc widać już nie przynosiły takiego zysku. W stacjach z DVB-T jedynym calltv jest nocne na Polsacie i to wszystko.

To program płaci nadawcy za miejsce czy stacja zleca produkcję? Czy P1 nie dostaje ani złotówki z tych telefonów a jedynie za sprzedaż czasu na antenie?
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

pablos2654 pisze:Wyemitowanie klasycznej Corazon Indomable to byłby w tym momencie strzał w dziesiątkę ;)
Ta... do 110 epa jeszcze, ale potem 50 epów debilizmu głównego bohatera dobijało - to, że polska widownia uwielbia klasyczne telki o miłości to prawda, ale czy przeciągane bez pomysłu?? Ja bym raczej szukał jednak czegoś krótszego żeby potem nie było jak z Evką, że latała po wszystkich możliwych porach... Max 120-125 odcinków...

Poza tym ja bym olał Televisę - ma swój "bastion" w TV4/6, a i szczerze od 2 lat tylko jedna telka im naprawdę wyszła moim zdaniem... - raczej skierowałbym się w stronę Telemundo (Rosa Diamante, albo hitowa La Patrona - największy przebój w historii stacji), ewentualnie pan Jacek kierował się ku Globo - Avenida Brasil jest rewelacyjna, choć nie klasyczna i tu istnieje ogromne ryzyko, że po prostu by się nie przyjęła... no i jest jeszcze Venevision...
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3357
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 422
x 753
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Jeżeli mowa o "Avenida Brasil", to jestem wręcz przekonany, że Polska byłaby jedynym krajem, w którym ta telenowela nie odniosłaby sukcesu. Niestety, nie jest to produkcja pod gusta Polskich widzów. Na kanale tematycznym jeszcze tak, ale na ogólnym w żadnym razie.

Telenowele Telemundo nie za bardzo się przyjmują w Polsce. Wyjątkiem były jedynie "Gorzka zemsta" i "Kobieta w lustrze", która odniosła spory sukces właśnie w TV Puls. Niestety była to jedyna aż tak klasyczna telenowela z tej wytwórni, aż trudno uwierzyć, że jest to telenowela wyprodukowana przez Telemundo. Później niestety poszli bardziej w stronę kryminalnych i sensacyjnych telenowel, co skończyło się katastrofalnie dla popołudniowego pasma latynoskich produkcji w TV Puls. Telenowele takie jak "Pustynna miłość", "Gdzie jest Elisa", czy "Duch Eleny" zniszczyły pasmo i spadły na godziny około południowe, aż w końcu na poranne. Dopiero zakupienie bardzo klasycznej "Pokojówki na Manhattanie" podniosło pasmo telenowel z ruin. Niestety, następnie dokonano bardzo niefortunnego zakupu i wyemitowano komediową i niestandardową produkcje jaką była "Ja, ona i Eva", co się w konsekwencji tego stało, wszyscy doskonale wiemy.

Przykłady te pokazują i udowadniają tezę, że tylko klasyczne telenowele 'rosa', to produkcje, które zawsze dają rade się obronić i zgromadzić bardzo wysoką widownię.

Dlatego jeśli chodzi o nowsze telenowele, to całym sercem jestem za emisją na kanałach ogólnych, tylko telenowel 'rosa' z wytwórni takich jak Televisa, czy Venevison, które są bastionem telenowel klasycznych. Niema co eksperymentować, gdyż zawsze się to źle kończy, i dla stacji i dla nas widzów, gdyż później jest rozczarowanie z powodu słabych wyników.
Awatar użytkownika
rifi
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 05 sty 2013, 13:03

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rifi »

Ale niestety Ja ona i Eva była produkcją Televisy. Co do Pustynnej miłości to się zgodzę nie była dobrym pomysłem lecz Gdzie jest Elisa to uważam tę telenowelę za dobrą iż była czymś innym, ale jak to się mówi ile ludzi na świecie tyle opinii. Są to produkcje których nie którzy nie lubię ale i są którzy lubię. Przykładowo telenowele komediowe i sensacyjne dają sobie radę przykładem jest komediowa telenowela Miłosny nokaut oraz sensacyjna Twarz Analiji, które miały dobrą widownie przecież bo do końca były w popołudniowym pasmie. Twarz Analiji była o 15.30 a Miłosny Nokaut był o 16.30 i miały swoje miejsce powtórkowe rano.
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3357
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 422
x 753
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Info z fb NataliaOreiro.pl
Już 14 grudnia Natalia Oreiro w DZIEŃ DOBRY TVN wkrótce więcej szczegółów !
xime
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 21 paź 2013, 15:37
x 4
x 1

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xime »

M@rcin pisze:Jeżeli mowa o "Avenida Brasil", to jestem wręcz przekonany, że Polska byłaby jedynym krajem, w którym ta telenowela nie odniosłaby sukcesu. Niestety, nie jest to produkcja pod gusta Polskich widzów. Na kanale tematycznym jeszcze tak, ale na ogólnym w żadnym razie.
W Chorwacji ta telka się w ogóle nie przyjęła, nie wiem czy gusta Polaków i Chorwatów są w ogóle zbieżne, ale wiem że akurat Chorwacja jest jednym z nielicznych krajów, gdzie AB się nie spodobało :)

Chodzą plotki, że "Avenida Brasil" jednak została kupiona przez polską stację :) Podobno ma lecieć na iTVN :)
pablo21
Junior
Posty: 1206
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:29
x 110
x 177

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

Telenovela w TV6 spadnie na inne godz. emisji jak widać bo Strażnik Teksasu będzie leciał o 19!
"Telewizyjna Szóstka przypomni serial „Strażnik Teksasu”. Stacja pokaże wszystkie sezony tej produkcji, łącznie z czterema odcinkami pilotowymi. Początek emisji 23 grudnia. Serial będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o godz. 19:00."
źródło:
http://tvpolsat.info/news.php?readmore=5739
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Plotka na fb krąży, że wielce prawdopodobne, iż zostawią tylko emisję o 13... choć programu jeszcze nie podano na 23.12...

No ale jakoś się tego spodziewałem, 0,3-0,4 w prywach 0,5% to w primetime bardzo słabo dla stacji ogólnopolskiej... tak szczerze to AB też jak na tv4 nie za dobrze sobie radzi jednak - mści się słuchanie garstki fanów na fb, aniżeli głos rozsądku...

A Avenida Brasil będzie w styczniu na iTVN po zakończeniu Del Monte... Liczę na dodanie telki do tvn player :-)
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Jordi pisze:Plotka na fb krąży, że wielce prawdopodobne, iż zostawią tylko emisję o 13... choć programu jeszcze nie podano na 23.12...

No ale jakoś się tego spodziewałem, 0,3-0,4 w prywach 0,5% to w primetime bardzo słabo dla stacji ogólnopolskiej...

A Avenida Brasil będzie w styczniu na iTVN po zakończeniu Del Monte... Liczę na dodanie telki do tvn player :-)
Ale od 23 grudnia do początku stycznia mamy w ogóle przerwę świąteczno-noworoczną w emisji obu premier - jak co roku zresztą.

Jeśli w styczniu przeniosą Amores tylko na godz 13.00 to należy się też tego samego ruchu spodziewać w przypadku Amor bravio. Stąd już tylko krok do likwidacji pasm telenowel w obu kanałach. Kto wie, czy nie przeniosą ich do PolSatu Romans - już jako powtórki.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Robertita
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 05 gru 2013, 14:26

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robertita »

Dobrze, że znam hiszpański i mogę sobie oglądać na zagranicznych stronach, bo ostatnio itvn wybiera coraz gorsze badziewia ! Zamiast Corazón Indomable, Mentir Para Vivir albo La Tempestad same argentyńskie i brazylijskie wytwórnie :/ Ja oglądam tylko Televisę, Telemundo i niektóre produkcje Venevision, bo są najlepsze i mają taką prawdziwie telenowelową atmosferę !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości