Emerytury na co można liczyć z ZUS

Tematy oraz posty nie pasujące do tego forum.
apogeum
Użytkownik

Post autor: apogeum »

Czy to prawda, że ZUS zbankrutuje? Posłowie przyklepali reformę emerytalną. Jak oceniacie to posunięcie?
jutrzenka
Użytkownik

Post autor: jutrzenka »

Posłowie przyklepali projekt ustawy która zagwarantuje przez najbliższy okres utrzymanie statusu quo. ZUS nie zbankrutuje, jest dotowany przez budżet. Co najwyżej podniosą podatki. Fakt jest taki, że przyszłe emerytury będą niskie. Dlatego warto odkładać na starość we własnym zakresie, gromadzić nieruchomości aby w przyszłości móc skorzystać z takiej http://odwroconahipoteka.pl/ odwróconej hipoteki. Według założeń ustawy nad którą pracuje rząd - będzie można z tego skorzystać w każdym wieku. Uzyskujemy też gwarancję, że do naszego odejścia nikt nas z naszej nieruchomości nie eksmituje. Co o tym sądzicie?
pakt
Użytkownik

Post autor: pakt »

To Ty jeszcze nie wiesz, że jedynym sensem istnienia ZUS jest utylizacja szmalu :) Nie znasz tego skrótu Z-zakład U-utylizacji -S-szmalu :) Pamiętam bardzo dobrze jak w 99' roku politycy obiecywali nam, że dzięki OFE emerytury będziemy mogli spędzać pod palmą :) Po 14 latach z tych sloganów nic nie zostało. Zostały zutylizowane jak ten szmal w ZUS-ie. Jest to koronny przykład niespełnionych obietnic wyborczych, mimo politycznych możliwości. Ale jak powiedział kiedyś Jacek Kurski - "ciemny lud to kupi". Duże nadzieje wiążę z młodym pokoleniem, którego przedstawicielem jest Paweł Budrewicz. Poczytajcie sobie jego blog http://www.stopsocjalizmowi.pl/ nie owija w bawełnę! Może się czegoś nauczycie o tym jak co niektórzy kręcą lody :)
Stewart
Użytkownik

Post autor: Stewart »

Na nic nie można liczyć :) Niestety ale liczy się tylko to co zaoszczędzimy sobie sami. Ja radzę inwestować w nieruchomości. Dobrym rozwiązaniem będzie wzięcie kredytu hipotecznego a potem wynajmowanie mieszkania. ;) Pozdrawiam.
nefretete21
Użytkownik

Post autor: nefretete21 »

Moim zdaniem na ZUS i emerytury raczej nie ma co liczyć i należy sobie we własnym zakresie.Sama od niedawna inwestuję w obligacje korporacyjne, ponieważ mam nadzieję, że pozwoli mi to zaoszczędzić pieniądze na przyszłość. Długo zastanawiałam się czy zdecydować się na odkładanie na lokatę czy inwestycję w obligację, ale stwierdziłam, że jest to na tyle bezpieczny sposób, że warto spróbować.
Zablokowany

Wróć do „Kosz”