Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Anikaa
Użytkownik

Telenowele

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Anikaa »

Witam,

Ja uważam ze świetnym pomysłem byłby zakup telenoweli Heridas de Amor, jest ogromne zapotrzebowanie na nią wśród fanów, gra wiele gwiazd, historia jest piękna, dość klasyczna. Marcinie nie tylko historie o kopciuszkach sprawdzają się u nas, najlepszą oglądalność w tv4 z dotychczasowych miało Abismo de Pasion, przebiło o klasę historie kopciuszka czyli Un refugio apara el amor, liczą się też obsada, piękne plenery, które były świetne w Abismo, a protka nie była na pewno kopciuszkiem. Ważne tez by premierowa telka w tv puls była o dobrej godzinie. Proponowałabym popołudniową na Heridas de Amor, a wieczorną na największy hit Telemundo ostatnich la La Patrona. Wg mnie wiekszość telenowel poza komediami może odnieść u nas sukces tak wielkie zapotrzebowanie jest na nie, tak na marginesie ważny jest tez dobry lektor, bo np. ten w Amores Verdaderos w tv6 mnie jakoś przeszkadza nie mogę się przyzwyczaić. Pozdrawiam Pana Jacka i cieszę się że jest szansa na telenowele w Pulsie.

Ps. Z nowości Televisy polecałabym Corazon Indomable lub Lo que la vida me robo albo de te quiero, tam jest protka jest typowym kopciuszkiem i telenowela jest wielkim sukcesem obecnie. Z Telemundo natomiast głównie la patrona w styczniu szykuje się kolejny hit La Impostora.

Zaufajcie nam jeszcze raz telewizjo Puls wiele telenowel miało świetną oglądalność, zawiodła tylko jedna Eva to chyba mało żeby z nich rezygnować, zawsze się może zdarzyć słabsza telka a to nie przekreśla wszystkich.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 205
x 365
Kontakt:

Telenowele

Post autor: [email protected] »

Anikaa pisze:Marcinie nie tylko historie o kopciuszkach sprawdzają się u nas, najlepszą oglądalność w tv4 z dotychczasowych miało Abismo de Pasion, przebiło o klasę historie kopciuszka czyli Un refugio apara el amor, liczą się też obsada, piękne plenery, które były świetne w Abismo, a protka nie była na pewno kopciuszkiem. Ważne tez by premierowa telka w tv puls była o dobrej godzinie.
Najwyższą oglądalność z wszystkich telenowel emitowanych przez TV4 miały "Nie igraj z aniołem" i "Triumf miłości", czyli typowe telenowele 'rosa'. To, że "Ukryta miłość" miała niższą oglądalność, to nie wina tego, ze była ona klasyczną historią o kopciuszku, tylko niestety, wina jej dobrej realizacji. Zauważ, że"Ukryta miłość" była pozbawiona typowego dla produkcji 'rosa"przekoloryzowania i naiwności, akcja była pozbawiona jakiś większych absurdów jak poród przez spodnie, czy zdobycie specjalizacji lekarza w ciągu kilku miesięcy. Dlatego też oglądalność była niższa od wcześniejszych telenowel o kopciuszku. Stąd też, TV4 wyciągnęło błędne wnioski, ze historie o kopciuszkach znudziły się widzom i zakupili odchodzące od standardów "Prawdziwe uczucie" i "Nieposkromioną miłość". Efekty tych zakupów widać teraz jak na dłoni, oglądalność słabiutka.
Anikaa
Użytkownik

Telenowele

[email protected] pisze:
Anikaa pisze:Marcinie nie tylko historie o kopciuszkach sprawdzają się u nas, najlepszą oglądalność w tv4 z dotychczasowych miało Abismo de Pasion, przebiło o klasę historie kopciuszka czyli Un refugio apara el amor, liczą się też obsada, piękne plenery, które były świetne w Abismo, a protka nie była na pewno kopciuszkiem. Ważne tez by premierowa telka w tv puls była o dobrej godzinie.
Najwyższą oglądalność z wszystkich telenowel emitowanych przez TV4 miały "Nie igraj z aniołem" i "Triumf miłości", czyli typowe telenowele 'rosa'. To, że "Ukryta miłość" miała niższą oglądalność, to nie wina tego, ze była ona klasyczną historią o kopciuszku, tylko niestety, wina jej dobrej realizacji. Zauważ, że"Ukryta miłość" była pozbawiona typowego dla produkcji 'rosa"przekoloryzowania i naiwności, akcja była pozbawiona jakiś większych absurdów jak poród przez spodnie, czy zdobycie specjalizacji lekarza w ciągu kilku miesięcy. Dlatego też oglądalność była niższa od wcześniejszych telenowel o kopciuszku. Stąd też, TV4 wyciągnęło błędne wnioski, ze historie o kopciuszkach znudziły się widzom i zakupili odchodzące od standardów "Prawdziwe uczucie" i "Nieposkromioną miłość". Efekty tych zakupów widać teraz jak na dłoni, oglądalność słabiutka.
Triumf i Anioł miały oglądalność przez nastolatki ze względu na protów a nie na historię! w takim razie czemu Abismo de Pasion było takim hitem? Ja bym radziła Pulsowi kupić ambitną telenowele a nie taką pełną absurdów.

Miłość i przeznaczenie miało na Pulsie sporą oglądalność a nie było historią o kopciuszku, nie przesadzaj żesz, bo wprowadzasz w błąd.
Jantar
VIP Expert
x 8
x 54
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar »

W kwestii oglądalności Prawdziwego uczucia to można by trochę podyskutować... Powodem równie dobrze mogą być fakty:

1. brak jakiejkolwiek promocji telenoweli w prasie - nawet Świat Seriali nie napisał o niej przed rozpoczęciem emisji, w przeciwieństwie do Amor Bravio i do Talizmanu. Przez te wszystkie miesiące emisji nie pojawił się żaden większy artykuł, nawet streszczenia odcinków są bardzo okrojone w stosunku do innych produkcji.
2. premiera umieszczona na kanale, który jest dostepny naziemnie, ale w kablówkach jest wyłącznie w pakietach cyfrowych - w przeciwieństwie do TV4, które ciągle znajduje się w najniższych pakietach analogowych, a dużo abonentów kablówek nadal nie przeszło na pakiety cyfrowe i są to głównie osoby 50-55 +, czyli te, które zazwyczaj takie seriale oglądają.
3. nawet widzowie korzystający z NTC nie wiedzą, że jest taki kanał jak TV6, więc dostęp jest znacznie ograniczony.
4. sposób samej emisji wreszcie - dużo widzów zrezygnowało z oglądania, bo mamy w dublu lektora i napisy, które to napisy powinny być w opcji do wyboru, a są na stałe. Wielu widzom coś takiego przeszkadza, rozprasza uwagę i oglądanie jest koszmarem.

Podejrzewam, że oglądalność AV mogłaby być wyższa, gdyby premiera była na TV4, bo TV4 ma jednak znacznie lepszy zasięg i produkcje z TV4 mają lepszą reklamę w prasie tematycznej.

Jeśli zaś chodzi o Amor Bravio to sądzę raczej, że TV4 kupiła tą telkę ze względu na Silvię Navarro. Ogladalność mogłaby być wyższa, gdyby odpowiednio umieścili ją w ramówce z drugą telenowelą - właśnie taką typową historią o Kopciuszku.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 205
x 365
Kontakt:

Telenowele

Anikaa pisze:Triumf i Anioł miały oglądalność przez nastolatki ze względu na protów a nie na historię! w takim razie czemu Abismo de Pasion było takim hitem? Ja bym radziła Pulsowi kupić ambitną telenowele a nie taką pełną absurdów.

Miłość i przeznaczenie miało na Pulsie sporą oglądalność a nie było historią o kopciuszku, nie przesadzaj żesz, bo wprowadzasz w błąd.
"Otchłań namiętności" pomimo, że nie jest typową telenowelą 'rosa', to jednak ma bardzo wiele jej cech. Mnóstwo uproszczeń i niedorzeczności było w tej telenoweli, ale przede wszystkim widzów przyciągnęła biedna i udręczona przez własna ciotkę główna bohaterka. To, że Elisa była waleczna, nie oznacza, ze nie byłą kopciuszkiem, bo jak najbardziej nim była. Jej rodzina była bankrutami, wiec była biedna. Oglądałaś telenowelę, wiec powinnaś to wiedzieć, była przez wiele osób, dręczona i upokarzana w tym przez własną ciotkę i przyszłą teściową. Miłość do Damiana, który pochodził z rodziny jej największych wrogów. "Otchłań namiętności", to była jak najbardziej klasyczną historią biednej dziewczyny zakochanej w bogatym paniczyku, stad też taki jej sukces, a że większy od "Ukrytej miłości, to tylko dlatego, ze w tej drugiej brakowało tego właśnie ubarwienia, akcja była prowadzona bardziej realistycznie. "Ukryta miłość" miała niższą oglądalność od "Otchłani namiętności", ale nie była klapą, wręcz przeciwnie była u nas sukcesem. Początkowo byłą emitowana po jednym odcinku o 17:00 jednak jej dobra oglądalność w ramówce TV4 sprawiła, że otrzymała dodatkowe pasmo na drugi odcinek o 18:00. Na tych godzinach utrzymała się aż do ostatniego odcinka, ani jeden raz jej godzina emisji nie była zmieniana na wcześniejszą, a to czegoś dowodzi, prawda?

Odnośnie "Miłości i przeznaczenia", o której wspominasz. Może i nie była typową telenowelą 'rosa', ale też zbytnio nie odchodziła od schematu klasycznej telenoweli. Jaką miała oglądalności nie wiem, ale chyba nie najlepszą, skoro nie utrzymała pasma telenowel o godzinie 16.
Anikaa pisze:Ja bym radziła Pulsowi kupić ambitną telenowele a nie taką pełną absurdów.
TV Puls już kupiła ambitne produkcje jak "Gdzie jest Elisa", czy "Pustynna miłość" i wszyscy dobrze wiemy jak to się skończyło. Telenowele z godzi popołudniowych podpasywały na poranne. Dopiero bardziej klasyczna "Pokojówka na Manhattanie" poprawiła sytuację.
Jantar pisze:1. brak jakiejkolwiek promocji telenoweli w prasie - nawet Świat Seriali nie napisał o niej przed rozpoczęciem emisji, w przeciwieństwie do Amor Bravio i do Talizmanu. Przez te wszystkie miesiące emisji nie pojawił się żaden większy artykuł, nawet streszczenia odcinków są bardzo okrojone w stosunku do innych produkcji.
2. premiera umieszczona na kanale, który jest dostepny naziemnie, ale w kablówkach jest wyłącznie w pakietach cyfrowych - w przeciwieństwie do TV4, które ciągle znajduje się w najniższych pakietach analogowych, a dużo abonentów kablówek nadal nie przeszło na pakiety cyfrowe i są to głównie osoby 50-55 +, czyli te, które zazwyczaj takie seriale oglądają.
3. nawet widzowie korzystający z NTC wiedzą, że jest taki kanał jak TV6, więc dostęp jest znacznie ograniczony.
4. sposób samej emisji wreszcie - dużo widzów zrezygnowało z oglądania, bo mamy w dublu lektora i napisy, które to napisy powinny być w opcji do wyboru, a są na stałe. Wielu widzom coś takiego przeszkadza, rozprasza uwagę i oglądanie jest koszmarem.
To na pewno też są jakieś czynniki wpływające, ale z pewnością nie najważniejsze, ponieważ najważniejsza jest historia. Jestem zdania, ze dobra klasyczna telenowela zawsze się u nas obroni. "Prawdziwe uczucie" zdecydowanie nie jest taką telenowelą. Odchodzi od standardów typowej telenoweli, co sprawia, że nie jest to, telenowela pod gusta polskiej widowni.
Anikaa
Użytkownik

Telenowele

Zauważ Marcin że większość się z Tobą nie, zgadza, Elisa wcale nie było biedna, była biedniejsza od Damiana, ale nie biedna, była seksowną protką a nie chodząca cnotką płaczką. Ciebie się nie przegada, kończę temat każde ma prawo mieć swoje zdanie ja napisałam do pana Jacka a teraz nie wiem czy on się do tej wiadomości dokopie, jeśli Ty możesz oglądać non stop historie o kopciuszkach to gratuluje, a jeśli historia o kopciuszku to Corazon Indomable albo de te quiero ja jednak polecam heridas de amor.
Jantar
VIP Expert
x 8
x 54
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar »

Jest jeszcze jeden czynnik. Zastanówmy się dobrze, do jakiej widowni ma być telenowela adresowana. W przypadku Prawdziwego uczucia część fanów zarzuca jej, że "protagoniści są starzy". Fakt, telenowela dla odmiany ma protagonistów dojrzałych, w wieku 40-45 lat, którzy mają własne rodziny i dorosłe dzieci. Ale gdzie jest napisane, że tylko 20-kilku latki mają prawo do miłości? Przecież w życiu często spotykane są takie sytuacje, że osoby dojrzałe spotykają swoją prawdziwą miłość! I ta telenowela opowiada taką właśnie historię. Tyle, że nie jest ona pod gusta nastolatków, bo to właśnie nastolatki, które nie mają pojęcia o życiu najbardziej ją krytykują.

I te same nastolatki potrafią skrytykować telenowelę rosa tylko dlatego, że nie podoba im się aktor, który gra głównego bohatera.

Absurdem jest to, że La tempestad z Levym w różnych krajach notuje bardzo wysokie wyniki oglądalności, a jest jedną z najgorszych produkcji Televisy ostatnich lat. Dlaczego tak jest? Dlatego, że to właśnie nastolatki uwielbiają Levy'ego. Jeśli Puls chce przyciągnąć nastolatki to proszę bardzo, wystarczy kupić La tempestad i widownia gotowa. Na większości forów nie znajdzie się jedno złe słowo na jego temat, tylko komentarze w stylu "jaki boski, jaki wspaniały, jakie ciacho". Ale telenowela to nie tylko to.

Telenowela opowiada konkretną historię, to serial w którym głównymi bohaterami są uczucia i relacje między ludźmi, które są "ubrane" w jakieś tam losy konkretnych postaci. Niestety duża część widzów tego nie rozumie i ogląda telenowele dla ładnych aktorek i przystojnych facetów. To jest właśnie ta grupa nastoletnich widzów - jeśli nie podoba im aktor czy aktorka, skreślają telenowelę i oglądają co innego. Oni po prostu do oglądania takich produkcji jeszcze nie dorośli.

@Anikaa, pan Jacek na pewno przeczyta uważnie wszystkie wpisy i sam wyciągnie z nich wnioski... także nie martw się o to, bo właśnie dlatego pyta nas o opinie :)
Anikaa
Użytkownik

Telenowele

Jantar pisze:Jest jeszcze jeden czynnik. Zastanówmy się dobrze, do jakiej widowni ma być telenowela adresowana. W przypadku Prawdziwego uczucia część fanów zarzuca jej, że "protagoniści są starzy". Fakt, telenowela dla odmiany ma protagonistów dojrzałych, w wieku 40-45 lat, którzy mają własne rodziny i dorosłe dzieci. Ale gdzie jest napisane, że tylko 20-kilku latki mają prawo do miłości? Przecież w życiu często spotykane są takie sytuacje, że osoby dojrzałe spotykają swoją prawdziwą miłość! I ta telenowela opowiada taką właśnie historię. Tyle, że nie jest ona pod gusta nastolatków, bo to właśnie nastolatki, które nie mają pojęcia o życiu najbardziej ją krytykują.

I te same nastolatki potrafią skrytykować telenowelę rosa tylko dlatego, że nie podoba im się aktor, który gra głównego bohatera.

Absurdem jest to, że La tempestad z Levym w różnych krajach notuje bardzo wysokie wyniki oglądalności, a jest jedną z najgorszych produkcji Televisy ostatnich lat. Dlaczego tak jest? Dlatego, że to właśnie nastolatki uwielbiają Levy'ego. Jeśli Puls chce przyciągnąć nastolatki to proszę bardzo, wystarczy kupić La tempestad i widownia gotowa. Na większości forów nie znajdzie się jedno złe słowo na jego temat, tylko komentarze w stylu "jaki boski, jaki wspaniały, jakie ciacho". Ale telenowela to nie tylko to.

Telenowela opowiada konkretną historię, to serial w którym głównymi bohaterami są uczucia i relacje między ludźmi, które są "ubrane" w jakieś tam losy konkretnych postaci. Niestety duża część widzów tego nie rozumie i ogląda telenowele dla ładnych aktorek i przystojnych facetów. To jest właśnie ta grupa nastoletnich widzów - jeśli nie podoba im aktor czy aktorka, skreślają telenowelę i oglądają co innego. Oni po prostu do oglądania takich produkcji jeszcze nie dorośli.

@Anikaa, pan Jacek na pewno przeczyta uważnie wszystkie wpisy i sam wyciągnie z nich wnioski... także nie martw się o to, bo właśnie dlatego pyta nas o opinie :)
Zgadzam się z Jantar ale na pewno nie jest tak ze tylko historie o kopciuszku mają szanse na sukces a to ze wiele nastolatków ogląda dla aktorów dany serial to niestety fakt :( i gdyby w takim Amor Bravio grał Levy i Mate byłby hit u ans co za paradoks.
Robertita
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Robertita »

A ja chcę żeby Puls wyemitował W niewoli uczuć (Abrazame Muy Fuerte) ! Tej wspaniałej telenoweli nie było w tv już całe wieki, a to przepiękna, wzruszająca historia z cudownymi aktorami, piękną muzyką, a do tego można podziwiać piękną, meksykańską przyrodę (to dzięki tej teli zobaczyłam jak wyglądają bananowce). W Internecie nie ma odcinków tej telki w znośnej jakości, na youtube są niestety w fatalnej :( Z kolei na chomikuj odcinki tej telki jak ściągnęłam okazały się uszkodzone, tak więc praktycznie nie ma jak jej obecnie obejrzeć w dobrych warunkach. Oczywiście o Esmeraldę też bym się nie pogniewała, bo z wielką chęcią przypomniałabym sobie Leticię Caldeón z tamtych czasów, w pięknych, długich włosach i niewinnym uśmiechem - fajnie byłoby ją porównać z demoniczną Isadorą z Nieposkromionej miłości ;) Zresztą cała historia Esmeraldy jest piękna i wzruszająca - taka typowa telenowela. Z nieco późniejszych produkcji bardzo bym chciała zobaczyć jeszcze raz Zaklęte serce (Mariana De La Noche) - piękną, wzruszającą historię, klimatem przypominającą nieco W niewoli uczuć - też nasycone meksykańskim folklorem. W ogóle uwielbiam produkcje Televisy, których akcja dzieje się na meksykańskiej wsi, z dala od cywilizacji.
Tyle jeśli chodzi o powtórki. Natomiast w kwestii premier niezmiennie trzymam się Corazón Indomable i La Tempestad. Obie telenowele oglądam obecnie w oryginale i wierzcie mi - są one na najwyższym poziomie ! Cudowni aktorzy, piękna muzyka, wciągające wątki - po prostu cudo !
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 205
x 365
Kontakt:

Telenowele

Wyrażam tutaj własne zdanie, nie musi się ono wszystkim podobać, aczkolwiek zawsze staram się swoje opinie popierać faktami i własnym doświadczeniem. Wszystkim nam tutaj zależny na utrzymaniu pasm telenowel w polskiej telewizji. Dlatego proszę Was po raz kolejny nie piszcie o swoich ulubionych telenowelach, które chcielibyście zobaczyć, tylko popatrzcie na to z szerszej perspektywy. Zauważcie, że gdy któraś z polskich stacji postanowi odejść od typowej schematyczniej telenoweli i zakupi coś bardziej nieprzeciętnego, czy odważnego, to w większości przypadków kończy się to klapą.

Już wiele razy podałem tutaj jaki jest według mnie sposób na niezawodny sukces telenoweli w polskiej telewizji. Mam nadzieję, że także moje zdanie pan Jacek weźmie w jakimś stopniu pod uwagę.
Anikaa
Użytkownik

Telenowele

Po prostu Prawdziwe uczucie jest piękną telenowela i życiu a co 16-nasto latek może o tym wiedzieć, ja uważam że jeśli w tv Puls mają być dwa pasma to najlepiej żeby jedno było z klasykami drugie z telkami premierowymi np. o 20-30 i gwarantuje że gdyby o tej porze szła wielka La patrona odniosła by u nas sukces jak wszędzie gdzie jest emitowana a do kopciuszka jej daleko.
Jordi
VIP Expert
x 1930
x 1888

Telenowele

Post autor: Jordi »

Anikaa pisze:Zauważ Marcin że większość się z Tobą nie, zgadza
Czy to się komuś podoba, czy nie, to forum jest od tego, aby wyrażać swoje zdanie i Marcin to robi - sam często się z nim nie zgadzam, ale nie mam zamiaru negować jego opinii - każdy ma swoje zdanie i po to jest forum ,aby dyskutować, a nie wywalać argumenty "bo reszta ma odmienne zdanie" :)
Jantar pisze:Absurdem jest to, że La tempestad z Levym w różnych krajach notuje bardzo wysokie wyniki oglądalności, a jest jedną z najgorszych produkcji Televisy ostatnich lat. Dlaczego tak jest? Dlatego, że to właśnie nastolatki uwielbiają Levy'ego. Jeśli Puls chce przyciągnąć nastolatki to proszę bardzo, wystarczy kupić La tempestad i widownia gotowa. Na większości forów nie znajdzie się jedno złe słowo na jego temat, tylko komentarze w stylu "jaki boski, jaki wspaniały, jakie ciacho". Ale telenowela to nie tylko to.
Jantar nawet mi tego nie przypominaj - to była wtopa 10-lecia Televisy i wisienka na torcie ich kryzysu (w najlepszym paśmie 17-18 punktów ratingowych tylko mieli jak zwykle z 25-28 mają). Poza tym Puls jeśli by dodał drugą telkę to raczej w okolicach pory emisji ZA, czyli nastolatki odpadają - trzeba się uczyć w szkole :P CI nie będzie sukcesem w porze południowej - ta telka pasuje wręcz idealnie do popołudniowego pasma w TV4, gdzie zawsze takie telenowele dawały sobie świetnie radę - moim zdaniem póki co nie ma szans na telkę po 16 na Puls...

Marcin dzisiejsza telewizja jest taka, że niczego nie można być pewnym, aczkolwiek jeśli pan Jacek pokusił się o sprawdzenie, czy Esmeralda jest na sprzedaż, to chyba jednak skłania się ku powtórce czegoś starszego niż nowości - przynajmniej tak mnie się wydaje :)
Anikaa pisze:Po prostu Prawdziwe uczucie jest piękną telenowela i życiu a co 16-nasto latek może o tym wiedzieć, ja uważam że jeśli w tv Puls mają być dwa pasma to najlepiej żeby jedno było z klasykami drugie z telkami premierowymi np. o 20-30 i gwarantuje że gdyby o tej porze szła wielka La patrona odniosła by u nas sukces jak wszędzie gdzie jest emitowana a do kopciuszka jej daleko.
Anikaa, żadna telenowela nowa w prime-time (czyli 17-22) nie zrobi oglądalności, która zadowoli TV Puls - czasy gdy nawet Levy z Maite na TV4 osiągali ponad pół miliona były 5 lat temu... a Puls po 20:00 potrafi mieć sporo więcej widzów...
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 205
x 365
Kontakt:

Telenowele

Telenowela nie ma być o życiu, ma być piękną bajkową opowieścią o wielkiej miłości, która napotyka prawdziwych złoczyńców na swej drodze. Nie myślą tak tylko nastolatkowie, ale przeważająca większość polskich widzów telenowel.

Taka jest prawda, a telewizje chcąc, niechcąca muszą się do tego zastosować, gdyż takie jest zapotrzebowanie widzów i to nie tylko tych nastoletnich. Właśnie dlatego, klasyczne telenowelowe Televisy i Venevisionu z zawsze ładnie umalowanymi, pięknymi aktorkami i przystojnymi facetami odnoszą największe sukcesy, nie tylko w Polsce, ale i w wielu innych krajach. Zauważ, że bohaterki większości telenowel Televisy i Venevision nawet śpią w makijażach, a główni amanci to zawsze przypakowani i pięknie uśmiechający się modele. Nie jest to przypadkowe.
Jordi pisze:czasy gdy nawet Levy z Maite na TV4 osiągali ponad pół miliona były 5 lat temu... a Puls po 20:00 potrafi mieć sporo więcej widzów...
Nie piec lat temu, tylko w latach 2011/2012, gdy "Triumf miłości" o godzinie 19:00 gromadził prawie że milionową widownię. Ta telenowela jest doskonałym przykładem tego co podoba się najbardziej polskiej widowni w telenowelach.
Awatar użytkownika
rifi
Użytkownik

Telenowele

Post autor: rifi »

Ja też się Marcinie z tobą nie zgodzę, Gdzie jest Elisa to była całkiem inna opowieść, to była mroczna telenowela która była czymś np. na wzór skazanego na śmierć, od samego początku do końca nie wiedzieliśmy kto porwał Elisę, a następnie kto ją zabił, w skazanym od początku do końca pierwszego sezony tez nie wiedzieliśmy czy Lincoln przeżyje. Już ci mówiłem że Twarz Analiji też była czymś w sensie telenoweli sensacyjnej a jednak od początku do końca miała pasmo o 15.30 a powtórkę następnego dnia o 10.30 to samo dotyczy komediowej telenoweli Miłosny nokaut. Ze Tobie się takie telenowele nie podobają - takie odnoszę wrażenie - to nie znaczy że wszyscy nie lubią. Przy okazji ludzi z telemetrami nie jest za dużo w porównaniu z ilością ludzi w Polsce.
xime
Użytkownik
x 3
x 1

Telenowele

Post autor: xime »

Marcin miał rację zwracając uwagę, żeby nie pisać jedynie o swoich upodobaniach, bo to nic nie wnosi do dyskusji. Każdy ma swoje ulubione telenowele, albo wymarzone - żadna stacja nie jest wstanie dogodzić wszystkim widzom.

Ale czy tylko nastolatkowie oglądają telenowele?? Zwłaszcza jeśli chodzi o Puls, bo tam ZA leci akurat o takiej porze, kiedy dzieciaki są w szkole :)
Robertita pisze:Oczywiście o Esmeraldę też bym się nie pogniewała, bo z wielką chęcią przypomniałabym sobie Leticię Caldeón z tamtych czasów, w pięknych, długich włosach i niewinnym uśmiechem - fajnie byłoby ją porównać z demoniczną Isadorą z Nieposkromionej miłości ;)
Natomiast w kwestii premier niezmiennie trzymam się Corazón Indomable i La Tempestad. Obie telenowele oglądam obecnie w oryginale i wierzcie mi - są one na najwyższym poziomie ! Cudowni aktorzy, piękna muzyka, wciągające wątki - po prostu cudo !
Już podano informację, że Esmeralda została wycofana ze sprzedaży, więc nie ma co już powracać do tego tematu.

Ja mam wrażenie, że wszyscy, którzy naciskają na CI to Ci, którzy już tą telenowele oglądali i będzie tak jak z Nieposkromioną miłością :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”