Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Jordi
VIP Expert
x 1971
x 1894

Telenowele

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

[email protected] pisze:Nie piec lat temu, tylko w latach 2011/2012, gdy "Triumf miłości" o godzinie 19:00 gromadził prawie że milionową widownię. Ta telenowela jest doskonałym przykładem tego co podoba się najbardziej polskiej widowni w telenowelach.
Bajki o tej porze na Puls też potrafią mieć pod milion widzów, więc tak czy inaczej telki tu nie ujrzysz o tej godzinie... (zwłaszcza jak TVP olała dzieciaki i wywaliła Wieczorynkę - Puls wygrał na loterii decyzją o Pingwinach o tej porze :) ) poza tym no TV4 nawet w swoim największym rozkwicie osiągał średnią dzienną 2,4-2,5 - Puls ma już 3,5 i chce więcej - niestety telenowela w prime-time tego nie da - nawet twoim zdaniem klasyczne "pewniaki"...

Pisanie też, że tylko klasyk da oglądalność też moim zdaniem jest przesadą - mamy dość wiele przykładów z przeszłości, że nie tylko rzewne i durnowate historie były hitami, więc nie można też do końca przewidzieć, że nieco bardziej komediowa, czy nieco bardziej ambitna produkcja nie przyniesie sukcesu - telewizja to ryzyko w mniejszym lub większym stopniu, ale zawsze ryzyko :)

Xime mam dokładnie to samo, choć nawet TV4 przy ewentualnym wyborze nowych telenowel ma "wewnętrznie" wybrać tytuły bez udziału fanów z FB, których jest w porywach do 20-kilku, a "pewni są, że to i tamto będzie megapopularne" :/ Pan Jacek na szczęście co do premier jest bardzo ostrożny i na pewno nie będzie ulegać takim "krzykaczom" :)
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 206
x 366
Kontakt:

Telenowele

Post autor: [email protected] »

rifi pisze:Ja też się Marcinie z tobą nie zgodzę, Gdzie jest Elisa to była całkiem inna opowieść, to była mroczna telenowela która była czymś np. na wzór skazanego na śmierć, od samego początku do końca nie wiedzieliśmy kto porwał Elisę, a następnie kto ją zabił, w skazanym od początku do końca pierwszego sezony tez nie wiedzieliśmy czy Lincoln przeżyje. Już ci mówiłem że Twarz Analiji też była czymś w sensie telenoweli sensacyjnej a jednak od początku do końca miała pasmo o 15.30 a powtórkę następnego dnia o 10.30 to samo dotyczy komediowej telenoweli Miłosny nokaut. Ze Tobie się takie telenowele nie podobają - takie odnoszę wrażenie - to nie znaczy że wszyscy nie lubią. Przy okazji ludzi z telemetrami nie jest za dużo w porównaniu z ilością ludzi w Polsce.
Tu nie chodzi o to, co się mi podoba, czy też nie. Tylko o to, co się spodoba polskiej widowni w większym zakresie. Co z tego, że "Gdzie jest Elisa" była całkiem inna, odważna i super zagrana, skoro jednak nie spodobała się polskim widzom i spadła na godziny poranne. Niebyła to typowa historia telenowelowa, tylko bardziej serial sensacyjny, dlatego też stało się z nią, to co się stało i Polska była tutaj jednym z nielicznych krajów, gdzie ta produkcja nie odniosła sukcesu, a klapę. Gust polskiej widowni jest specyficzny. Mówisz o "Twarzy Analiji", tam mimo, że historia też zalatywała sensacją to jednak była główna oś, którą stanowiła historia miłosna ze wszystkimi swymi podstawowymi bajerami. Odnośnie "Miłosnego nokautu", to z tego co wiem, miał słabiutką oglądalność w TV Puls w stosunku do swoich wcześniejszych bardziej klasycznych poprzedników.
Jordi pisze:Bajki o tej porze na Puls też potrafią mieć pod milion widzów, więc tak czy inaczej telki tu nie ujrzysz o tej godzinie... (zwłaszcza jak TVP olała dzieciaki i wywaliła Wieczorynkę - Puls wygrał na loterii decyzją o Pingwinach o tej porze smile ) poza tym no TV4 nawet w swoim największym rozkwicie osiągał średnią dzienną 2,4-2,5 - Puls ma już 3,5 i chce więcej - niestety telenowela w prime-time tego nie da - nawet twoim zdaniem klasyczne "pewniaki"...
Nie porównuj wyników oglądalności TV4 sprzed kilku lat do obecnych wyników TV Puls.
xime pisze:Ja mam wrażenie, że wszyscy, którzy naciskają na CI to Ci, którzy już tą telenowele oglądali i będzie tak jak z Nieposkromioną miłością
Tutaj się akurat mylisz, tak jak już wspominałem "Corazon Indomable" ma wszystko, aby odnieś u nas spory sukces. Przede wszystkim klasyczną historię o kopciuszku Natomiast "Nieposkromiona miłość", to nieschematyczna telenowela, bardzo ciężka w odbiorze, pełna mroku. To nie jest, to typ telenoweli, która ma szanse na wielki sukces wśród polskich widzów.
Jantar
VIP Expert
x 8
x 54
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar »

xime pisze:Ja mam wrażenie, że wszyscy, którzy naciskają na CI to Ci, którzy już tą telenowele oglądali i będzie tak jak z Nieposkromioną miłością :/
I tu dochodzimy do następnego punktu niskich oglądalności telenowel premierowych. Powód jest bardzo prosty: w obecnych czasach większość z fanów ogląda telenowele w oryginale, jak tylko pojawią się odcinki w necie, czy to na oficjalnych stronach, czy to wrzucane na serwisy online, czy wrzucane do ściągnięcia przez fanów w innych krajach. Potem już nie oglądają na polskich stacjach, bo po co oglądać po raz drugi i to często w krótkim czasie od premiery? Skutek tego taki, że oglądalność jest niska i stacje rezygnują z pasm telenowel, a reszta widzów nie znająca hiszpańskiego albo nie oglądająca nic na komputerach, ma do wyboru durne programiki talk show, reality show, talent show, czy nasze rodzime produkcje, które też w większość nie są warte funta kłaków.

Natomiast w kwestii starszych produkcji ta dostępność w necie jest bardzo ograniczona, bo po prostu w latach kiedy były emitowane, mało kto nagrywał, a wcześniej nawet nie było czegoś takiego jak Internet. O obejrzeniu jakiegoś serialu można było tylko pomarzyć, jeśli jakaś rodzima stacja nie zakupiła, a o samej produkcji często można było jedynie przeczytać w jakimś czasopiśmie filmowym, choć w kwestii seriali przez całe lata takie czasopismo nie istniało. Teraz o starszych produkcjach czytamy w czasopismach serialowych i w necie, jakieś tam fragmenty czy luźne odcinki możemy zobaczyć na serwisach online, ale w całości nie są dostępne. To powoduje, że jak się taki klasyk pojawia w tv, ma szansę na lepsze wyniki oglądalności - bo po prostu każdy jest ciekawy, co takiego było w tym serialu, co spowodowało, że miał kiedyś taką rzeszę fanów, nagrody i dobre rankingi oglądalności...
Jordi
VIP Expert
x 1971
x 1894

Telenowele

Moim zdaniem CI wcale nie musi być sukcesem w godzinach w jakich leci ZA (bo wydaje mi się, że nowa telka pewnie by pasmo z ZA stworzyła). CI w ogóle powinno teraz lecieć na TV4 zamiast AB, bo godzina 16-18 jest idealna dla tej telki, no ale stacja uwierzyła grupce fanatyków i ma co chciała.... porażkę....

Niektórzy upierają się przy tej Televisie strasznie, a świetne klasyczne tele robi też Venevision na przykład. Azteca też ma w swoim portfolio świetne historie o "miłości i przeznaczeniu". Nawet Telemundo w tym roku stworzyło naprawdę dobrą "Rosa Diamante" sprzedaną do ponad 30 krajów... Telki to nie tylko Televisa...
[email protected] pisze:
Jordi pisze:Bajki o tej porze na Puls też potrafią mieć pod milion widzów, więc tak czy inaczej telki tu nie ujrzysz o tej godzinie... (zwłaszcza jak TVP olała dzieciaki i wywaliła Wieczorynkę - Puls wygrał na loterii decyzją o Pingwinach o tej porze smile ) poza tym no TV4 nawet w swoim największym rozkwicie osiągał średnią dzienną 2,4-2,5 - Puls ma już 3,5 i chce więcej - niestety telenowela w prime-time tego nie da - nawet twoim zdaniem klasyczne "pewniaki"...
Nie porównuj wyników oglądalności TV4 sprzed kilku lat do obecnych wyników TV Puls.
Właśnie porównuję, bo dziś żadna telenowela nawet z L&M nie da takiej oglądalności w prime-time ani TV4, ani Puls...

Poza tym z każdym rokiem konkurencja jest coraz większa, a ostatnio tylko Puls naprawdę zyskuje w oglądalności z większych stacji, więc wątpię żeby zmienili strategię i zadowolili parę osób telenowelą w prime-time - cieszmy się z tego, co nam oferują zważywszy, że jest to ogólnopolska stacja - jedyna obok TV4 emitująca cokolwiek z gatunku telenowel latino...
Anikaa
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Anikaa »

Jest wielu fanów którzy nie znają języka hiszpańskiego i nie oglądają w oryginale zapewniam.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 206
x 366
Kontakt:

Telenowele

Jantar, przecież największą grupę widzów telenowel nie stanowią nastolatki, tylko osoby starsze, które bardzo często nawet w ogóle nie korzystają z komputera, chyba nie sądzisz, że oglądają oni telenowele w oryginale za pośrednictwem internetu. Do tego dochodzi jeszcze znajomość języka hiszpańskiego. Nie sugeruj się forami internetowymi o telenowelach, bo w większości przypadków ich użytkownicy, to właśnie nastolatki.
Jantar
VIP Expert
x 8
x 54
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar »

Oczywiście, że widzowie telewizji linearnej w przeważającej większości nie korzystają z komputera nawet w celu sprawdzenia e-maili! Ale krzykacze z fb to niestety osoby oglądające w oryginale w necie, a jak potem jest emisja w normalnej stacji telewizyjnej to nie oglądają, bo już widzieli. Zwróćmy uwagę na to, kto głównie pisze na fb profilach stacji: rzadko kiedy są to osoby nawet w okolicach 40-i, a przeważają nastolatki. Dla tych osób młodych internet jest pierwszym miejscem oglądania, a telewizja ewentualnie drugim. Cierpi niestety na tym reszta widzów telewizji linearnej. Zauważcie, że gdy p. Jacek swego czasu pisał o zmianie godzin Evki to nawet tu na forum kilku krzykaczy pisało do niego, żeby wyrzucił w ogóle Evkę z ramówki i dał ją do ipli, bo tylko tam będzie miała oglądalność - jakby widzowie oglądający tylko w tv nie istnieli, a jednak jacyś ją oglądali.

I nie zgodzę się z tym, że największą grupą oglądającą telenowele są widzowie starsi. Tego jakoś nie widać ani po dobieranych telenowelach, ani po komentarzach i wynikach oglądalności.
Robertita
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Robertita »

Też mi się wydaje, że to jest przyczyna spadku oglądalności telenowel w tv - nastolatki najpierw wiercą stacjom dziurę w brzuchu, że ,,koniecznie musi być ta a nie inna telenowela", stacja w końcu się na nią decyduje i informuje o tym na Fb, nastolatki krzyczą: ,,hurra! dziękujemy Wam, jesteście wielcy!", po czym i tak nie oglądają, bo szkoda im tracić czasu na coś, co niedawno widzieli. Jednak ja zapewniam, że chociaż oglądam obecnie CI i LT to na 100% obejrzę jeszcze raz w tv - zresztą zawsze tak robię, bo jak mnie jakaś tela zachwyci to mogłabym ją w kółko oglądać :) Poza tym akurat takie produkcje jak CI powinny przypaść do gustu każdej grupie wiekowej, bo to właśnie klasyka. Co innego seriale typu Bananowa młodzież czy Królowa Południa. Prawdziwe uczucie też odbiega od typowej telenoweli, chociaż ja osobiście lubię ten serial. Natomiast patrząc po guście mojej babci, to jej np. bardzo przypadła do gustu Ukryta miłość, ale teraz zachwyca się też Nieposkromioną miłością. Prawdziwego uczucia nie lubi.
mefifeniks
Użytkownik

Telenowele

Post autor: mefifeniks »

Jakby ktoś mnie w nocy obudził zapytał o 5 największych hitów telenowelowych w Polsce w latach 90 to bez wątpienia bym odpowiedział :
Esmeralda, Zbuntowany Anioł , La Usurpadora , Maria z Przedmieścia ,Maria Celeste , to te tytuły najbardziej utkwiły mi w pamięci i były to prawdziwe hity.
Zostały więc do wyboru 3 tytuły : La Usurpadora , Maria z Przedmieścia , Maria Celeste , oczywiście jest jeszcze nie zapomniana Manela która to w wersji włoskiej była emitowana w Polsce( wersja mroczniejsza od argentyńskiej) ale ją pomijam bo szansę na sukces i ponowną emisję raczej małe ;) . Maria Celeste ciężko powiedzieć czy by się sprawdziła , mimo że telenowela jest piękna, to jednak mam obawy że cieszyłaby się mniejszą popularnością w obecnych czasach. Z marketingowego punktu widzenia zostały więc dwa wielkie sprawdzone hity : La Usurpadora i Maria z Przedmieścia , które z pewnością przyciągnąłby przed ekrany nie tylko widzów którzy na co dzień są fanami telenowel ale również obecnych 25-30 latków którzy w młodzieńczych latach oglądali powyższe tytuły ;) . A o to w tej zabawie przede wszystkim chodzi żeby wygenerować jak największą publikę z różnych grup wiekowych.
La Usurpadora i Maria z Przedmieścia oba tytuły nigdy nie były powtarzana w Polsce mimo że cieszyły się dużą oglądalnością . La Usurpadora jedna emisja. A Maria z Przedmieścia emitowana w ośrodkach regionalnych TVP i to nie wszystkich , oraz w telewizji Wisła o ile mnie pamięć nie myli.
Anikaa
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Anikaa »

Ja też jestem w drugim paśmie za premierą, Corazon Indomable, Heridas de Amor, En nombre del Amor oraz Te quiero de te quiero. Klasyczne piękne historie.
Jest szansa zakupić hit Corazon Indomable gdyż tv4 go nie kupiło a w Meksyku było wielkim hitem.
Jordi
VIP Expert
x 1971
x 1894

Telenowele

mefifeniks pisze:La Usurpadora i Maria z Przedmieścia oba tytuły nigdy nie były powtarzana w Polsce mimo że cieszyły się dużą oglądalnością . La Usurpadora jedna emisja. A Maria z Przedmieścia emitowana w ośrodkach regionalnych TVP i to nie wszystkich , oraz w telewizji Wisła o ile mnie pamięć nie myli.
Tylko zostaje pytanie, czy je da się zakupić, skoro Esmeraldy już Televisa nie sprzedaje...

Nadal szkoda mi bardzo E :( Ona byłaby idealna do ZA i utrzymałaby wysoką oglądalność pasma wczesnopopołudniowego na Puls :(

Co do ostatnich postów, to pisanie, że "nie bo tam gra Bracamontes, a ja jej nie lubię" - "nieprawda bo ona popularna jest" no to błagam - konkretne i rzeczowe posty, bo "koncert życzeń" to nie w Puls - Pan Jacek na to nie pójdzie :)

Uważam cały czas, że CI ma niewielkie szanse być hitem w porze południowej jak Zbuntowany Anioł... to telka idealna dla fanów TV4 i pasma o 17:00, a nie o 13-14.... nie liczcie na 16-17 na Puls, bo do tego nie dojdzie...

Zresztą mam dziwne uczucie, że nawet jakby było CI, czy inna wyczekiwana przez fanów "pewnego" forum i FB premiera, to byłaby zaraz wielka nagonka "dlaczego tak wcześnie - puls jest głupi i ma dać o 17-18-19 inaczej niech spadają" :/ Już była namiastka tego przy Zbuntku.... :(
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 206
x 366
Kontakt:

Telenowele

Napiszę kolejny raz, że klasyczna telenowela o kopciuszku zawsze się obroni i w tym przypadku nie ważne czy będzie to premiera, czy powtórka sprzed lat. "Nieposkromiona miłość" i "Prawdziwe uczucie" nie są przykładem takiej telenoweli, wynik tego znamy.
Awatar użytkownika
Huerco
Obserwator
x 4
x 58
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Huerco »

Jeśli chodzi o Corazón indomable: Przyjęłoby się, ale najlepiej jakby leciało od razu po Zbuntowanym aniele, czyli na TV Puls o 14.30. Telenowela miałaby znacznie większą oglądalność na Puls 2, ponieważ o 14.30 większość latinomaniaków jest poza domem. Wtedy CI leciałoby o 22.30, a to zdecydowanie za późno. Trzeba byłoby przesunąć Zbuntka na 20.30, a CI dać o 21.30, co jest raczej nie możliwe. Po pierwsze Puls nie da premiery w prime time, a po drugie nie usuną dokumentu z 20.30. "Zaklinacza psów" z 19 też by nie zdjęli, musieliby uciąć pasmo animacji o godzinę i dać CI np. o 18. Ale mówmy o rzeczach realnych, bo nie zależnie od premiery poleciałaby raczej o 14.30 w TV Puls.
mefifeniks
Użytkownik

Telenowele

Post autor: mefifeniks »

Nie wiem jaki jest stan na dzień dzisiejszy ale La Usurpadora z filmem Mas alla de La Usurpadora na pewno była dystrybuowana jeszcze pół roku temu(chociażby dla SBT) obecnie nawet jest emitowana na peruwiańskiej stacji América - bije tam rekordy oglądalności :D. Maria z Przedmieścia także jest sprzedawana bo widziałem zapowiedzi stacji telewizyjnych na youtubie ;) Więc raczej nie powinno być kłopotów z nabyciem . Poza tym obie telenowele miały wydane tzw. re-release w 2006 ( La Usurpadora) w 2005 Maria z Przedmieścia .
pablo21
Obserwator
x 1

Telenowele

Post autor: pablo21 »

Ja liczę na "La Usurpadora" skoro "Esmeralda" już wycofana ze sprzedaży została co mnie bardzo dziwi. "Marie z Przedmieścia" też mile widziana choć bardziej "Paulina" :-) Ale to już wybór należy do Pana Jacka i rozeznanie się na rynku co i jak. My tylko czekamy na decyzje oby dobrą. Moim skromnym zdaniem pchanie się obecnie w premierę jeszcze nie jest dobrym pomysłem i raczej wg. mnie sprawdziła by się druga klasyka po "Zbuntowanym Aniele" :-) Dzięki takiemu zabiegowi można rozkręcić pasmo jak stała pozycje Pulsów i przyzwyczaić potencjalnych widzów do niego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”