Telenowele

Forum fanów telenowel :)
mefifeniks
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 13 gru 2013, 15:32

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mefifeniks »

JantarMasz sporo racji. Aż dziw bierze dlaczego stacja tematyczna jaką jest Novela TV nie zauważa niszy jaka tkwi w emisji starszych telenowel i nie potrafi stworzyć pasma z klasykami oraz nowszymi telenowelami. Ręce po prostu opadają a pracuję tam niby grupa "specjalistów " - managerów, którzy dysponują dostępem do wszelkich statystyk badań itp rzeczy. Owszem na pewno mają ograniczenia finansowe i nie mogą kupować nie wiadomo co i za ile od dystrybutorów , którzy swoją też na pewno chcą zarobić jak najwięcej. Ale cały model biznesowy mają kulawy , zaczynając od sprzedaży własnych kanałów, po ramówkę. Start owszem mieli dosyć ciekawy bo zakupili 3 nowości ale jak widać zabrakło tego pasma chociaż z jedną starszą telenowelą . Drugą ważną rzeczą jak i najważniejszą jest fakt czy dystrybutor nadal jest chętny do sprzedaży licencji tak starych telenowel :(. Trzeci fakt to taki że w jakimś stopniu są naciski zarówno z platform cyfrowych jak i kablówek żeby materiał emitowany na danej stacji był w jak najlepszej jakości technicznej ( najlepiej w HD) - jeśli spełniasz wymogi i umiesz dobrze negocjować pozycję własnego kanału na danej platformie czy kablówce jesteś wygranym - patrz PULS 20 pozycja - Polonia 1 na szarym końcu ;) . No ale to zupełnie dwa różne światy prowadzenia polityki. Za którą PULS należy pochwalić bo widać że myślą, a Polcast raczej walczy o przetrwanie- nie wiem czy w tej spółce są możliwe zmiany jeśli tak to chyba ktoś by musiał ją przejąć i grube miliony trzeba w nią włożyć i zatrudnić nową ekipę i zmienić model strategiczny całkowicie :).
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Przecież Polcast ma jeszcze Polonię1, na której może z powodzeniem umieścić starsze produkcje, które z powodów technicznych nie bardzo nadaja sie na Novele TV. Problem jednak znowu jest taki, że Polonia1 jest kanałem niekodowanym i muszą kupować licencję na całą Europę, czyli są to większe koszty. Z drugiej strony nie starają się o zakodowanie sygnału i ładują w ramówke dodatkowe godziny call tv, telezakupów i seks telefonów, za to znikają po kolei wszystkie inne pasma - nawet Celeste wyrzucili na 7.50 rano. Wszystkie te zmiany oczywiście dla zarobku. Niestety, ale Polcast traktuje Polonię1 jak maszynkę do robienia pieniędzy...

W kwestii Noveli Tv to jest za to jedna wielka kpina z widza. Wystartowali z kanałem, jakiego brakuje na polskim rynku. Mieli dobrą pozycję do szybkiego ulokowania kanału w ofertach kablówek i platform. I wszystko spieprzyli. Wystarczyło, że postawili warunki nie do przeskoczenia nawet dużym kablówkom - z racji tego, że jest to jedyny taki kanał, słono go wycenili od gniazda abonenckiego, a na dodatek wciskają kablówkom cały pakiet 4-ech kanałów: Novelę i Water Planet w wersjach SD i HD, oczywiście opłata pobierana za każdą wersję i kanał osobno, bo to inne kwestie techniczne są przy wersjach SD, a inne przy HD, a sygnał i tak ma być przesyłany światłowodem. W ten sposób prędko Noveli w ofercie nie zobaczymy.

Co do dystrybutorów to sądzę, że inaczej patrzą na jednorazowy zakup przez jakiegoś mniej znanego nadawcę, a inaczej patrzą na długoterminowy kontrakt z nadawcą, który ma kanał tematyczny. Jak pokazuje sprawa z serialami amerykańskimi na CBS-ach, zakup każdego jest możliwy. Jest tylko kwestia negocjacji warunków.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Powtórzę, co napisałam w temacie TV4 - sądzę, że to jest właśnie prawdziwa przyczyna całego zamieszania, a oglądalność to tylko takie tłumaczenie na odczepnego...

Sądzę, że powodem wcale nie jest oglądalność tych telenowel, a decyzja o likwidacji pasma zapadła już wcześniej. W końcu w jakimś celu przecież ruszyli z kanałem tematycznym. Sądzę, że uruchomienie PolSatu Romans było celowe właśnie po to, żeby tu docelowo przenieść telenowele z TV4/TV6. Obecne premiery w TV4 i TV6 były kupione jeszcze z myślą o tych kanałach, gdyż nie była znana data startu Romansu - przekładali ją kilka razy, przez co także przeciągali ostateczną likwidację Zone Romantici (najpierw miała być do marca, potem do lipca, a ostatecznie była do 1 września).

PS. Sorry za przeklejenie wpisu, ale dyskusja przenosi się do tego wątku.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3365
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 423
x 755
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Również pozwolę sobie na przeniesienie mojego postu :)

Uważam, ze jest to kwestia tylko i wyłącznie oglądalności. Gdyby była wysoka z pewnością nie byłoby teraz takich roszad w ramówce. Niestety, ale błędne decyzje zakupowe do tego doprowadziły. "Nieposkromiona miłość" i "Prawdziwe uczucie" mocno odchodzą od typu klasycznych telenowel "rosa", które to cieszyły się najwyższą oglądalnością na antenie Czwórki.

Jeżeli chodzi o Polsat Romans, to nie spodziewam się tam telenowel. Ten kanał, chyba niema wyższych ambicji, niż emitowanie po raz tysięczny jednych i tych samych seriali Polsatu, a teraz jeszcze dołączyli do tego paradokumenty, które tłuką już na prawie wszystkich swoich antenach. Myślę, że jeśli chcieliby emitowac telenowele, to już przenieśliby aktualnie emitowane w TV4/TV6, albo zakupili całkiem nowe. Polsat Romans powstał tylko po to, aby tanim kosztem zarabiać kasę z reklam.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Polsat Romans dopiero od niedawna funkcjonuje. Sądzę, że właśnie za jakiś czas jest planowane poszerzenie zawartości programowej. Już doszły przecież tytuły seriali amerykańskich, a i był też premierowy serial rosyjski od dnia startu. Więc nie tylko są powtórki po Polsacie... Myślę, że wrzucenie od razu do ramówki premierowych telenowel nie byłoby dobrym posunięciem, póki kanał nie będzie dostępny. Przecież tak właśnie zrobiła Novela TV i co z tego mamy? Niby 4 premierowe telenowele, ale praktycznie nikt nie może ich oglądać. PolSat w ten sposób nie działa, dlatego na nowych kanałach, zanim nie będą rozdystrybuowane, premierowych pozycji jest mało. Przypuszczam, że jak tylko Romans będzie bardziej dostępny w kablówkach, będzie zmieniona ramówka i znajdzie się w niej miejsce dla telenowel.

Co do TV4 i TV6 to od podania informacji o oficjalnym zakupie było prawie pewne, że z tych kanałów telenowele znikną. Teraz Polsat wprowadza po prostu swoje porządki i daje powtórki swoich własnych programów po to, żeby więcej zarobić. To było do przewidzenia. Ale przecież nie podadzą w komunikacie, że wprowadzają zmiany, żeby zarabiać na programach własnych. Oglądalność jest tylko pretekstem. Zresztą podobno TV4 była zadowolona z oglądalności Amor bravio. Więc jeśli byli zadowoleni to nie może to być powodem przeniesienia. Zresztą takie zmiany planuje się z dużym wyprzedzeniem, a nie z miesiąca na miesiąc. A ramówka po 2-u tygodniowej przerwie świąteczno-noworocznej jest idealnym momentem na takie zmiany.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Czyżby koniec telek na TV4?? Krzykacze mają co chcieli, tylko cierpieć będzie o wiele większa grupa widzów z ich głupoty i "napastowania" stacji co do AB. Co prawda ja po plotkach, że AV usuwają z TV6 z 19:00 pomyślałem, że AB chyba czeka to samo i szczerze dziwiłem się, że tak długo zwlekają z decyzją, bo od połowy listopada to już nie jest "przeciętny" rating, tylko naprawdę słaby...

Pewne jest, że AV nie będzie o 19:00 na TV6 - tam ma już pozostać Strażnik Teksasu... Skoro AV mieli zostawić tylko o 13:00, to może z AB utworzy pasmo i dadzą to o 14:00, ale to bez sensu, bo Puls ich zgniecie równo z ZA... Chyba nie są na tyle niekumaci, żeby nie przewidzieć, że to będzie klapa - powinno być 15-17 pasmo najwcześniej...

Poza tym napiszę o tym, choć jest mi smutno z powodu wywalenia pasma - we wrześniu pisałem na novela.pl, żeby czasem "fani" AB i telek Televisy nie zobaczyli przenosin pory emisji na TV4, bo po 15-20 odcinkach jest o 20-30% niższa niż miała wcześniejsza premiera (choć stacja pisała, że jest nawet zadowolona, ale z każdym miesiącem widowni ubywało i to dość szybko) - wielkie bluzgi na mnie szły, a jednak wyszło na moje - i teraz czekajmy już na wielką wrzutę tychże osób na TV4, które niestety "wkopało" się, bo posłuchało kilkunastu fanów na FB :/

Co do Polsatu Romans to w oficjalnym komunikacie było podane, że planują produkcje latynoamerykańskie, ale Romance.tv też do dziś potrafi sadzić spoty reklamowe między filmami o "telenowelach", a na FB otwarcie powiedzieli, że w najbliższych miesiącach nie ma na to szans :(
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3365
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 423
x 755
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Jantar pisze:Co do TV4 i TV6 to od podania informacji o oficjalnym zakupie było prawie pewne, że z tych kanałów telenowele znikną. Teraz Polsat wprowadza po prostu swoje porządki i daje powtórki swoich własnych programów po to, żeby więcej zarobić. To było do przewidzenia. Ale przecież nie podadzą w komunikacie, że wprowadzają zmiany, żeby zarabiać na programach własnych. Oglądalność jest tylko pretekstem. Zresztą podobno TV4 była zadowolona z oglądalności Amor bravio. Więc jeśli byli zadowoleni to nie może to być powodem przeniesienia. Zresztą takie zmiany planuje się z dużym wyprzedzeniem, a nie z miesiąca na miesiąc. A ramówka po 2-u tygodniowej przerwie świąteczno-noworocznej jest idealnym momentem na takie zmiany.
Wszystkie zmiany w ramówkach telewizyjnych podyktowane są tylko i wyłącznie wynikami oglądalności. Czwórka widzi, ze udziały w rynku maleją, dlatego reaguje zmianami w ramówce. Gdyby "Nieposkromiona miłość" i "Prawdziwe uczucie" miały dobre wyniki z pewnością utrzymałyby swoje godziny emisji, a może nawet dostały po dodatkowym paśmie emisyjnym, tak jak to bywało wcześniej w przypadku innych telenowel.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Jordi pisze:Co do Polsatu Romans to w oficjalnym komunikacie było podane, że planują produkcje latynoamerykańskie, ale Romance.tv też do dziś potrafi sadzić spoty reklamowe między filmami o "telenowelach", a na FB otwarcie powiedzieli, że w najbliższych miesiącach nie ma na to szans :(
Co do Polsatu Romans to telki latynoskie zapowiadali. Natomiast Romance Tv nigdy telenowel latynoskich nie obiecywało - w przeciwieństwie do telenowel niemieckich (od samego początku reklamują na swojej stronie seriale obyczajowe niemieckie pod szyldem telenowel i soap operę Zakazana miłość, która jest produkowana nieprzerwanie od 1995 roku i liczy już blisko 4500 odcinków, też emitują pod szyldem telenoweli). Ponieważ przed startem Romance TV padło, że będą na nim telenowele, fani latino przypuszczali, że chodziło o telki latynoskie. Niestety tu był nasz błąd - nikomu z nas wtedy nie przyszło do głowy, że Niemcy sprzedają swoje produkcje jako telenowele.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
pablo21
Junior
Posty: 1226
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:29
x 114
x 178

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

Nie siejcie paniki! Telenovele będą nadal ale w TV6. Już przy starcie TV6 przepowiadałem że przeniosą je z TV4 do TV6. Podobno Polsat chce zrobić z TV4 odpowiednik TVN7 jakie ma TVN w DVB-T czyli kanał serialowo-filmowy. W TV6 będą 2 pasma premier i zapewne jedno pasmo powtórkowe. Dokończą telenovele powtórkowe "Kiedy sie zakocham" i "Ukrytą miłość" w porannym paśmie a potem je zlikwidują. Pasmo powtórkowe będzie w TV6. Pozostawienie porannych emisji obu premier od stycznia 2014 w paśmie porannym i dodanie "Prawdziwego Uczucia" o godz. 12 w TV4 jako powtórek odc. z emisji z dnia poprzedniego z TV6 to zabieg informacyjno-zachęcający widzów telenovele do przełączenia się na TV6 z TV4 i jasny znak że to koniec telenovele w TV4 i przenosiny do TV6 pasm. Pewnie podczas emisji w TV4 rano przy premierach będzie info na dole na pasku lub miedzy przerwami reklamowymi o emisji premierowych odc. obu telenovel premierowych w TV6 i tyle.
Poczekajmy na ramówkę TV6 na styczeń 2014. Podobno "Prawdziwe Uczucie" ma lecieć po 2 odc. od stycznia? Dla tych co się martwią że telenovele będą lecieć dalej w napisami wklejonymi w obraz na TV6 mam dobrą wiadomość że Polsat przejmie na pewno emisję i tej stacji i już będzie emitowana tak jak TV4 z wyborem napisów (włącz lub wyłącz je!) i ze zmiennym formatem obrazu. TV4 jak już zauważyliście nadaje od tygodnia z centrum nadawczego Polsatu. Jedynie jeszcze TV6 nadaje ze starej siedziby Polskich Mediów S.A. Zresztą Polskie Media S.A. będą istnieć już tylko jako spółka do końca tego roku. Od Nowego Roku to Polsat je wchłonie już kończąc proces przejęcia nadawcy Tv4/Tv6. KRRiTV zgodziła już się na zmiany w zapisach koncesyjnych TV4/TV6 że nadawcą obu stacji nie będzie już spółka Polskie Media S.A. a TV Polsat. Polsat robi porządki na tych kanałach i tyle. Poczekajmy na bieg wydarzeń.
Co do Polsat Romans to na razie nic się nie dzieje tylko lecą odgrzewane kotlety z głównego Polsatu plus jego kanałów tematycznych. Może od Nowego Roku coś sie zmieni ale jesli juzto na pewno nie przeniosą emisji premier z naziemnej TV6. Utrzymają pasma na TV6.
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3365
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 423
x 755
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Conan pisze:Obie telenowele emitowane na TV6 będą w "godzinach wieczornych". Tyle wiadomo.
Czyli, można to potraktować również jako próbę rozwinięcia pasm telenowel naTV6, kosztem TV4.
pablo21
Junior
Posty: 1226
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:29
x 114
x 178

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

info z FB TV4:
"Zostaje poranne pasmo telenowel w Czwórce natomiast wieczorem zapraszamy do Szóstki - i na "Prawdziwe" i na "Nieposkromioną""
Czyżby godziny 20 i 21? :-) prime-time! :-)
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Conan pisze:Obie telenowele emitowane na TV6 będą w "godzinach wieczornych". Tyle wiadomo.
Hmmm, ładne godziny wieczorne:
TV6 - Szóstka
6 godz. temu
A w Szóstce w samo południe - Nieposkromiona miłość i Prawdziwe uczucie.

Miłego oglądania...
No chyba, że to pomyłka, ale mimo wszystko coś mi tu nie gra...
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Conan
VIP Expert
Posty: 901
Rejestracja: 30 lip 2008, 8:12
x 6

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Conan »

Pomyłka. Szóstka pomyliła tytuły telenowel. Zamiast "Nieposkromionej..." powinna być "Ukryta miłość", która jest obecnie emitowana o 12:00.

Telenowele będą jednak nie w godzinach wieczornych, a popołudniowych:

16:00 "Prawdziwe uczucie"
17:00 "Nieposkromiona miłość"
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Czyli tak jak się spodziewałem, że koło 16 będzie. W wieczór jakoś wierzyć mi się nie chciało i dobrze jednak intuicja mi podpowiadała, że pójdą po południu jednak - zobaczymy jak sobie telki poradzą, ale skoro AV w prime-time słabo, to AB raczej też nie utrzyma swojej widowni z TV4 coś czuję...
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Na pewno nie utrzyma widowni z TV4, chociażby dlatego, że nie każdy odbierający TV4 odbiera też TV6... Po prostu TV6 ma znacznie mniejszy zasięg, bo w kablówkach jest w pakietach cyfrowych, a nadal wielu abonentów kablówek korzysta z minimalnych czy nawet wyższych pakietów analogowych, w których mają TV4. W południe też na TV4 nie utrzyma swojej widowni z popołudnia, bo jednak widzowie są w szkołach czy pracy. Pozostaje im tylko nagranie, ale to nie liczy się w rankingach oglądalności. A więc niestety, ale widownia na pewno będzie mniejsza.

Z Amores verdaderos też będzie podobnie. Wcześniejsza godzina na TV6 oznacza zredukowanie widowni - nie każdy zdąży wrócić z pracy, żeby obejrzeć. Powtórka na TV4 wątpię, żeby zebrała widownię. Kto zacznie oglądanie telenoweli od 81 odcinka, kto nie oglądał jej do tej pory, bo nie miał dostępu do TV6? Kompletny bezsens...
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 9 gości