[TVP2] Panorama

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
MazowszeSercePolski
Obserwator
Posty: 351
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:14
x 1

[TVP2] Panorama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MazowszeSercePolski »

Axel pisze:Tego nie wie nikt. Wówczas wprowadzono zjebaną oprawę w kolorze niebieskim
Otrzymujesz pierwsze upomnienie za niepotrzebny inwektyw. Polecam zapoznać sie z regulaminem forum.
Pozdrawiam.
Przepraszam, ale nie Ty jesteś tu moderatorem. Naprawdę wiele wniósł twój post do wątku Poza tym zajmij się sobą, bo wcale lepiej postów nie piszesz. [Trzeciak]
Obrazek
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

[TVP2] Panorama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Dla tych co chcieliby sobie przypomnieć Panoramę 2005: http://www.soundtracks.pl/player.php?ID=795

Faktycznie było nieziemsko, ale chyba widzowie nie byli na to gotowi (z tego co pamiętam oglądalność spadła), niestety to był początek końca dobrej Panoramy.
Ale coś przetrwało: "jedna z Pań powiedziała: jak usłyszę ten sygnał w telewizji, to wiem, że to jest zapowiedź końca świata" - M. Lorenc; no i ten sygnał jest tak dobry, że trzyma się 8 rok i przetrwał 3 kompletne zmiany grafiki i studia : )
▲waldus_5
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

[TVP2] Panorama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Axel pisze:Tego nie wie nikt. Wówczas wprowadzono zjebaną oprawę w kolorze niebieskim, która chyba przez kilka lat obowiązywała.
Przypomnę, że ta oprawa obowiązywała tylko dwa lata.
waldus_5 pisze:M. Lorenc; no i ten sygnał jest tak dobry, że trzyma się 8 rok i przetrwał 3 kompletne zmiany grafiki i studia : )
Ten sygnał jedynie nie przetrwał zmian w 2008 r. Jednak kilka miesięcy później TVP postanowiła wrócić do tej melodii.
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1533
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 520
Kontakt:

[TVP2] Panorama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

Studio rzeczywiście było nieziemskie, ale szybko przestano korzystać z tej przestrzeni. Chodzi mi o loty kamerowy, które były naprawdę dynamiczne. Czołówka, bardzo nowoczesna, autorstwa Tomasza Bagińskiego, skorelowana z identyfikacją wizualną Dwójki - a więc w kolorze pomarańczowym. Nigdy wcześniej ani nigdy później taka oprawa Panoramie się nie przydarzyła.

Dlaczego tak szybko została zastąpiona nową oprawą? Też mi trudno odpowiedzieć na to pytanie, myślę, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi, choć na pewno nie bez znaczenia jest fakt, że podobno stół z Panoramy został wystawiony na licytację na WOŚP-ie (nie, na pewno nie pomyliłem tego z Faktami).
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP2] Panorama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

2006 rok w TVP to okres zmian - w szczególności zmienił się prezes, Telewizyjną Agencję Informacyjną zastąpiono Agencją Informacji TVP, a nowa jednostka wpadła na pomysł liftingu wszystkich programów informacyjnych TVP - i "Teleexpressu", i "Wiadomości" i "Panoramy". Przypomnę później, że wraz z nową oprawą (przygotowaną przez Abstract) zmieniono nieco formułę programu (pojawił się gość z którym rozmawiano na bieżące tematy), a Jarosława Kulczyckiego zastąpił Krzysztof Ziemiec.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1533
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 520
Kontakt:

[TVP2] Panorama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

Parę zdjęć wydania z nowego studia z 2006 r.
[ Spoiler ]
olona
Obserwator
Posty: 436
Rejestracja: 11 sie 2013, 23:31
Kontakt:

[TVP2] Panorama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: olona »

Przyznam, że to studio nie było najlepsze.
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

[TVP2] Panorama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

janekpogwad pisze:Studio rzeczywiście było nieziemskie, ale szybko przestano korzystać z tej przestrzeni. Chodzi mi o loty kamerowy, które były naprawdę dynamiczne. Czołówka, bardzo nowoczesna, autorstwa Tomasza Bagińskiego, skorelowana z identyfikacją wizualną Dwójki - a więc w kolorze pomarańczowym. Nigdy wcześniej ani nigdy później taka oprawa Panoramie się nie przydarzyła.
Oprawa na równie wysokim poziomie przydarzyła się także w 2008 r., kiedy to "Panorama" otrzymała świetną czołówkę i doskonałą muzykę. Warta uwagi jest również wprowadzona w tamtych czasach scenografia, która mimo swoich lat, w dalszym ciągu wygląda nieziemsko. Tylko szkoda, że brakuje mi w niej przestrzeni, która była wyraźnie widoczna w studiu z lat 2005-2006.
Awatar użytkownika
Hecktor
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:41

[TVP2] Panorama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hecktor »

Właśnie zmiany z 2008 roku i tak tych z 2005 nie przebiły, a muzyka przypominała chaotyczne rzępolenie. Wywalenie studia jak i oprawy do kosza było jednym z największych błędów, a [ciach]osoby podejmujące podobne decyzje do dzisiaj tam siedzą, razem z ekipą "wspaniałych" grafików. To co oglądamy dzisiaj na ekranie woła o pomstę do nieba.
Co do prowadzących to ja żądam powrotu pani Kutyny.
Odnoszenie się do osób epitetami obraźliwymi nie będzie tutaj tolerowane. Za kolejne takie odniesienie dostaniesz ostrzeżenie.[Trzeciak]

Nie wydaje mi się, żeby padły konkretne nazwiska, żebyś się tak unosił. Poza tym nie wiem, czy nazwanie rzeczy po imieniu, to jest kogoś - idiotą, jest "epitetem obraźliwym". Stwierdzam tym faktem po prostu brak czyjejś inteligencji. Nie popadajmy w paranoję. -Hecktor.
olona
Obserwator
Posty: 436
Rejestracja: 11 sie 2013, 23:31
Kontakt:

[TVP2] Panorama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: olona »

Panorama trwała dziś 5 minut ze względu meczu Polska - Francja w piłkę ręczną. Prowadziła ją Hanna Lis, był tylko lot na zakończenie
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

[TVP2] Panorama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

Dziś na koniec wydania można było obejrzeć świąteczne życzenia od zespołu Panoramy. Nie było w nich brakującego kolegi ani nawet słowa, tzn. jakiegoś specjalnie dla Niego. Trochę przykre.
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
olona
Obserwator
Posty: 436
Rejestracja: 11 sie 2013, 23:31
Kontakt:

[TVP2] Panorama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: olona »

Właśnie nic nie wspomnieli o Andrzeju Turskim.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP2] Panorama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Wczorajsze wydanie "Panoramy" oglądało 2 mln 621 tys. widzów przy 19,9 proc. udziałów w grupie ogólnej. Dzięki temu wczorajszy program obejrzało więcej widzów, niż "Fakty TVN" i "Wydarzenia" Polsatu, a program był wczoraj najchętniej oglądaną pozycją w Dwójce: http://[link zakazany]/artykul/tv ... m-filmowym
Pozdrawiam, Trzeciak
olona
Obserwator
Posty: 436
Rejestracja: 11 sie 2013, 23:31
Kontakt:

[TVP2] Panorama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: olona »

Wow, Panorama pokonała ''Fakty'' i ''Wydarzenia'' (coś nie prawdopodobnego) :D
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP2] Panorama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Zależy też od tego, co leciało w otoczeniu programów informacyjnych w ramówkach stacji telewizyjnych.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości