[TVP2] The Voice of Poland

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Lex

[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lex »

Nie miałem żadnych wątpliwości. Wygrał najlepszy głos! Jestem przekonany, że o nim nie raz usłyszymy.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19313
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2217
x 13421

[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Należy pochwalić produkcję za single finalistów - bardzo dobrze się ich słuchało (szczególnie Outer Space - dla mnie produkcja na europejskim poziomie), w przeciwieństwie do zeszłorocznych singli uczestników X Factor. Mam nadzieję że stacje radiowe zaczną szybko emitować kawałki Kasi i Juana.
victim
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 17 kwie 2014, 15:06

[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: victim »

Outer Space to piosenka Kasi?! Wow, bylem pewien ze to tylko cover!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

The Voice of Poland: Juan Carlos Cano (50,5 proc. w głosowaniu finałowym) - kontrakt płytowy z Universal Music Polska + występ podczas 51. KFPP "Opole 2014" + występ podczas "Lata Zet i Dwójki"

2 miejsce: Kasia Sawczuk (49,5 w głosowaniu finałowym)
3 miejsce: Maja Gawłowska
4 miejsce: Aleksandra Węglewicz

Nagrody specjalne:
Nagroda Radia Zet: Michał Szyc - udział w trasie "Lato Zet i Dwójki" + singiel na najnowszej składance Radia Zet
Nagroda Ibupromu: Piotr Kowalczyk - nagranie własnego teledysku
Nagroda Life Fesival Oświęcim: Wojciech Baranowski - występ podczas tego festiwalu obok m. in. Erica Claptona
Nagroda Onetu - Artur Kryvych - specjalny koncert w studiu Onetu, którego premiera wideo - 29 maja w na stronie Onet.pl

Gdyby głosowanie trwało jeszcze 2 minuty - być może Głosem Polski byłaby Kasia. Tym samym pierwszy raz w historii program wygrywa obcokrajowiec. A Maria Sadowska jest pierwszą w historii polskiej edycji programu trenerką, którego doprowadziła swojego drugiego podopiecznego do triumfu (przyp. - w poprzedniej edycji doprowadziła Mateusza Ziółka, który podczas wczorajszego finału zaprezentował bardzo dobry singiel pt. "Najdalej"). W edycjach na świecie "The Voice" na palcach jednej ręki można by policzyć trenerów, którzy doprowadzili do triumfu już dwóch swoich zawodników.

To był wspaniały finał z niesamowitymi emocjami do ostatniej minuty. Pozytywnym zaskoczeniem był udział Kasi Sawczuk w finałowej dogrywce. Sercem byłem za nią, ale rozum wyraźnie mi mówił, że wygra Juan. Mimo, że singiel Kasi jest całkiem niezły, to jednak Juan (nie umniejszając oczywiście wagi talentu Kasi, bo tak, jak Juan pokazała, że ma fantastyczny głos - zresztą obaj mieli wszystkie swoje występy świetne) pokazał, że jest prawdziwym artystą, a wg mnie takie programy powinni wygrywać właśnie artyści. Tak jak w poprzedniej edycji - wszystko wyjaśniło się dopiero przy singlach finalistów, a singiel Juana był mimo wszystko - lepszy od singla Kasi (choć te w dogrywce finału 3. edycji bardziej mi się podobały). 4 miejsce Oli Węglewicz mnie kompletnie nie dziwi. Występ z Edytą Górniak jest najlepszą odpowiedzią dlaczego - szczególnie ta barwa głosu. Za to występy Mai Gawłowskiej (szczególnie w duecie z Tomsonem) - genialne na miarę finału.

W realizacji nie podawano szczątkowych procentowych wyników podczas trwania danych rund, a wyniki poszczególnych rund przedstawiano w losowej kolejności.

Tym samym do historii przeszła moim zdaniem najpiękniejsza pod wieloma względami edycja "TVoP". Nie ma cienia przesady w słowach Jerzego Kapuścińskiego (który wręczył główną nagrodę i powitał widzów w "najlepszym programie muzycznym w Polsce"), a wczorajszy finał jest tylko najlepszym dowodem - cudowny dobór repertuaru i fantastyczna oprawa muzyczna zespołu Krzysztofa Pszony pozwoliły przeżyć mi wielką muzyczną ucztę. Zresztą ten program jako jedyny talent-show tej wiosny zyskał widzów, a to zdarza się w dzisiejszych czasach tylko nielicznym pozycjom. Mimo niepokojów podczas "Przesłuchań w ciemno" - dzięki trenerom zobaczyliśmy także świetne "Bitwy", fantastyczne "Nokauty" o programach na żywo nie mówiąc. Niestety ta edycja zostanie zapamiętana też ze względu na śmierć Kasi Markiewicz, która dołączyła do największej orkiestry wszechświata dwa tygodnie po emisji jej "Przesłuchania w ciemno". Bardzo dużo było też młodych głosów, co czego taki finał jest właśnie tego wynikiem. No i oczywiście, to co jest solą w takich programach - czyli sporo emocji - od pierwszego odcinka do finału. To pozwoliło programowi wyrobić markę i tym samym program doczeka się 5 edycji, co jeszcze 2 lata temu wydawało się nie do osiągnięcia. Tym samym program jest zasłużenie jednym z największych sukcesów rozrywkowych w historii TVP. A jaka będzie 5 edycja? Być może znów przyjdzie sporo młodych głosów. Na pewno też program będzie też musiał radzić (zresztą już radzi) z nasyconym rynkiem (lub przesytem) widowisk muzycznych w Polsce. Mimo to mam nadzieję, że poziom talentów i poziom produkcji się nie obniża, ba, a nawet będzie coraz wyższych.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
Posty: 1368
Rejestracja: 21 lis 2010, 15:51
Lokalizacja: Sopot
x 4
x 2

[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacko09 »

O, jestem bardzo zdziwiony wynikami głosowania. Myślałem, że Juan będzie miał ogromną przewagę np. 70% , a tu miła niespodzianka. Piosenka Kasi Sawczuk była genialna!!
Pozdrawiam Jacko09
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

bartek to że podano 50,5/49,5 nie znaczy że tak było....

tydzień temu np Sawczuk wyraźnie przegrała z Arturem głosowanie widzów - wydaje mi się, że to typowa finałowa zagrywka, żeby te 30 sekund "megaemocje" były... moim zdaniem na bank zdobył z 70% jak Sawczuk z nijakim Arturem głosowanie widzów wyraźnie przegrała, to Juan na bank ją zgniótł...

4 edycja taka minimalna różnica?? błagam... dlatego nie lubię podawania procentowych wyników finałowych bo prawie zawsze są właśnie takie, że max 1% różnicy...
woofcio
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2012, 19:41
Lokalizacja: Kielce
x 1

[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: woofcio »

Różnie bywa. Nie wiadomo przecież, ile osób oddawało głosy na uczestników w drużynie Justyny, a ile w drużynie Marii. Poza tym po odpadnięciu w półfinałach połowy uczestników mogły nastąpić przetasowania jeśli chodzi o faworytów widzów.

Cieszę się, że piąta edycja programu jest już pewna. To fajny program, jednak jeśli chodzi o panel trenerski - zmiany nie zaszkodziłyby moim zdaniem ;)
xime
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 21 paź 2013, 15:37
x 4
x 1

[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xime »

Mogliby troszkę pozmieniać u trenerów. Może nie wymieniać wszystkich, ale tych którzy są najdłużej zastąpić kimś nowym.
Cieszy mnie wygrana Juana, ale Kasia i Maja też były wspaniałe. Ogólnie finał bardzo mi się podobał.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Dla mnie mogliby kogoś dać na miejsce Marka Piekarczyka (z całym szacunkiem, ale czwarte miejsce w finale jej podopiecznej jest zupełnie nie przypadkowo). Raczej Marii Sadowskiej nie zmienią (przypomnę, że w edycjach światowych jest niewielu trenerów, którzy już doprowadzili do triumfu dwójkę podopiecznych), ani Justyny Steczkowskiej (pasuje w tym formacie idealnie), a już usunięcia Tomsona i Barona zupełnie sobie nie wyobrażam, bo panowie z Afromentalu najlepiej czują rolę trenera w tym programie, i spełniają się znakomicie.

A oto bilans czwartej edycji "The Voice of Poland" (w nawiasach - porównania do ostatnich edycji):

Średnia widownia: 2 153 314 widzów (-15 500 widzów w stosunku do "TVoP 2", + 8 116 widzów w stosunku do "TVoP 3")
Średnie udziały 4+: 14,41 % (-0,47 pkt. proc. do "TVoP 2", -0,17 pkt proc. do "TVoP 3")
Średnie udziały 16-49: 13,69 % (-1,75 pkt. proc. do "TVoP 2", -1,34 pkt proc. w stosunku do "TVoP 3")
Przychody z reklam: 10,42 mln zł (-1,68 mln zł do "TVoP 2", -4,18 mln zł do "TVoP 3")

Warto wspomnieć, że wszystkie edycje do drugiej do czwartej liczyły po 18 odcinków, z czego edycja druga trwała 12 tygodni (wtedy trzecią "Bitwę" i "Nokaut" nadano w tym samym dniu), a trzecia, tak jak i czwarta - 13 odcinków.

Jeśli się nic nie zmieni - 5 edycję "The Voice of Poland" zobaczymy już jesienią.

Dodam, ze dziś na PGE Arenie w Gdańsku Juan Carlos Cano zagra koncert VIP-owski na PGE Arenie w Gdańsku, a Kasia i Gosia Hybiak - na Inea Arenie w Poznaniu.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 660
x 1879

[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

W dniach 14-15 czerwca w godzinach 10:00 - 18:00 odbędą się przesłuchania do kolejnej edycji show jak zwykle w budynku TVP na Woronicza 17, blok F w Warszawie - http://voice.tvp.pl/aktualnosci/ruszaja ... -15407271/
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Chyba polska edycja (obok holenderskiej i amerykańskiej) będzie miała najwięcej edycji ze wszystkich edycji światowych.

Dziś także o 19:55 na TVP2 - materiał o przygodzie finalistów "TVoP" z Akademią Przyszłości.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 660
x 1879

[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Wiadomo już kiedy odbędą się nagrania do kolejnej edycji, na które to poszukiwana jest już publiczność mianowicie: 14 - 17.08 - "Przesłuchania w ciemno", a Bitwy - 16 - 18.09 - https://www.facebook.com/voiceofpoland/ ... =1&theater


EDIT: A to zapowiedź przyszłotygodniowych przesłuchań do 5. edycji - https://www.facebook.com/photo.php?v=71 ... =2&theater
Awatar użytkownika
kubatv10
Obserwator
Posty: 466
Rejestracja: 06 maja 2014, 14:24
x 37
x 14

[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kubatv10 »

Chyba wybiorę się na Przesłuchania w ciemno.
Awatar użytkownika
kubatv10
Obserwator
Posty: 466
Rejestracja: 06 maja 2014, 14:24
x 37
x 14

[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kubatv10 »

Tak nie na temat polskiej edycji. Siostra Christina Scuccia wygrała drugą edycję The Voice of Italy :D
Kasacz
VIP Expert
Posty: 1210
Rejestracja: 21 maja 2013, 20:39
Lokalizacja: Szczytna
x 1
x 28
Kontakt:

[TVP2] The Voice of Poland - Najlepszy głos

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kasacz »

Już wiadomo było od początku :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości