Zakończenia programu w polskich stacjach

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert
Posty: 355
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:06
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 1

Zakończenia programu w polskich stacjach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: IZA »

Interesuje mnie jak wyglądają obecnie zakończenia programu w poszczególnych stacjach telewizyjnych obieranych w naszych telewizorach oraz co wyświetlają (zapy mile widziane).
Z tego co na razie ustaliłam 2 główne programy TVP pokazują znany już pewnie wszystkim obraz kontrolny i towarzyszący mu pisk, chociaż kiedyś na „dwójce” spotkałam się z Polskim Radiem (chyba PR1) grającym w tle.
Ponadto, planszy kontrolnej na dwójce swego czasu towarzyszył gimnastykujący się facecik. Niestety już go nie ma :( Tutaj można poczytać sobie o tym projekcie.
TV4 chyba cały czas prezentuje słynne „pasy”. Tylko nie pamiętam czy jakiś dźwięk temu towarzyszy.
Polsat kończy zdecydowanie za późno jak na mnie, więc liczę tu na wiedzę innych :)
Z kolei bardzo miło wspominam zakończenia w RTL7, gdzie leciał sobie płonący kominek i bodajże Radio Luksemburg. Jeszcze jakaś stacja swego czasu wykorzystała motyw z kominkiem (w tym przypadku akurat w celach reklamowych), tylko nie jestem pewna czy było to TMT?
Obrazek
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zakończenia programu w polskich stacjach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Tele 5 z tego co wiem puszcza akwarium na ekranie :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zakończenia programu w polskich stacjach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Polsat kończy zdecydowanie za późno jak na mnie, więc liczę tu na wiedzę innych smile
Polsat jeśli nie mylę to w zasadzie w ogóle nie kończy nadawania. W nocy lecą telezakupy, a później parę minut przed szóstą koniec programu, by o szóstej go zacząć :D.
Z kolei bardzo miło wspominam zakończenia w RTL7, gdzie leciał sobie płonący kominek i bodajże Radio Luksemburg.
Pamiętam go. Jeszcze wcześniej, gdy RTL-u 7 nie było w Polsce, miałem Super RTL i w nocy nadawał identyczny kominek :D.

TMT też od początku istnienia do bodajże gdzieś 2005 roku nadawało kominek. Przez jakiś czas nadawano na nim reklamę drewna do kominka z ameryki dystrybucji TV Porion (czym musieli się zająć po zakończeniu emisji ;)).

Na Tele 5 za to leci Rybia nocka (sponsorowany przez jakiś sklep z akwariami) - na ekranie jest akwarium z rybami, następnie o 4 nadają bodajże "Świat wokół nas", by o 5 znowu sobie zrobić przerwę i nadawać plansze z programem.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

Zakończenia programu w polskich stacjach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witu »

Apropo ryb, to na kanale mini mini po zakończeniu nadawania jest pokazana śpiąca rybka ;) na disney channel napis zapraszamy od godziny 6. na kanale Jetix jest czarny ekran z logiem jetix w tym samym miejscu co jest cały czas. więcej jakoś sobie nie mogę przypomnieć.
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Posty: 1874
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:38
Lokalizacja: Poland
x 2
Kontakt:

Zakończenia programu w polskich stacjach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RaPi »

Polsat kończy program chyba tylko na godzinę i w tym czasie chyba nadawany jest obraz kontrolny nie pamiętam dokładnie.
Z tego co wiem TVN wogóle nie kończy programu w nocy leci pasmo powtórkowe chyba nic straconego się to nazywa.

Skoro już rozmawiamy o zakończeniach programów stacji to wyrażę swoje zdanie ogólnie na temat nocnej oferty stacji TV. Należę do osób które lubią posiedzieć długo w nocy przed TV czasami nawet to godziny 3-4. I niestety na polskich kanałach znaleźć coś ciekawego po północy jest prawie nie możliwe. TVN, TVN7, TV4 Polsat nadają albo telezakupy albo te głupie gry lub plansze z numerami telefonów do "gorących lasek".

Jedynie kanały które potrafią mnie zainteresować w nocy to AXN (który od jakiegoś czasu również zakańcza swój program kiedyś emitował seriale 24h) kanały Discovery Zone Reality Animal Planet lub kanały muzyczne typu MTV VH1 i VIVA.
jaru2
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 19 lip 2006, 13:22

Zakończenia programu w polskich stacjach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaru2 »

Ciekawy temat,dorzucę swoje kilka groszy:

TVN - blok "Nic straconego",w którym nadawane są powtórki programów (czasem powtarzane są programy,które zeszły już z anteny TVNu np. niegdyś były nadawany program z Kuroniem,jak się dobrze orientuję),bądź program "Bez Cenzury",w którym prezentowane są głównie sceny zza kulis programów TVN (np."Maraton uśmiechu")

Polsat Zdrowie i Uroda - animacja podobna do głównej czołówki stacji,tyle że zapętlona

Polonia 1 - Akurat nie wiem,co jest aktualnie nadawane po zakończeniu emisji.Albo plansza z logiem,albo program na aktualny dzień.Co ciekawe gdy leciał program,który jak wiadomo powoli się poruszał w górę,a była już godzina startu programu w np. połowie,to program przyspieszał.Choć pod tym względem Polonia 1 jest punktualna :D .Niegdyś,jak pisali niektórzy na tym forum bodajże w tle napisów leciały jakieś parodie teledysków :) .

AXNy - zapowiedzi emitowanych przez nich seriali

Na razie tyle wiem.Może jutro się wcześniej obudzę,to coś napiszę więcej.
Morus
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 19 lip 2006, 11:09
Lokalizacja: Toruń

Zakończenia programu w polskich stacjach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Morus »

Zig Zap/Hyper - animacja gdzie chłopak jeździ na deskorolce w nocy
Ale Kino - plansza z logiem i powtarzającym się motywem muzycznym.
Zone Europa - plansza z logiem
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zakończenia programu w polskich stacjach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Niegdyś,jak pisali niektórzy na tym forum bodajże w tle napisów leciały jakieś parodie teledysków smile .
Ja to napisałem i chyba jako jedyny widziałem :D. Było to parę miesięcy temu w wakacje, gdy Polonia 1 i Tele 5 przymierzali się do nowego systemu emisji. Trwało to jeden dzień
Więcej tu: http://media2.pl/forum/viewtopic.php?id=175&p=11
post nr 158

Na Polonii 1 jest bodajże teraz plansza z logiem.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
jaru2
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 19 lip 2006, 13:22

Zakończenia programu w polskich stacjach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaru2 »

Dziś specjalnie wcześniej się obudziłem,żeby sprawdzić,co nadają programy po zakończeniu.Przy niektórych kanałach zrobiłem zapy.Przepraszam za jakość,ponieważ robiłem je aparatem w telefonie,a nie mam innej możliwości zrobienia zapów.

Polonia 1 - plansza z logiem
Obrazek

TVP 3 (Warszawa) - obraz kontrolny:poziome,kolorowe pasy,na środku poziomy kawałek pasa i
na nim napis TVP 3
Obrazek

TVN Siedem - podobnie jak w TVNie powtórki.Dziś emitowany był program "Kto was tak urządził".Pół godziny przed rozpoczęciem programu wyświetlana była plansza z logiem.
Obrazek

TVN Style - Animacja z kwiatkami w tle,logo programu,pod spodem napis: "Zapraszamy od godziny 06.00"
Obrazek

Canal + film - zapowiedzi programów emitowanych przez Canal +,oraz teledyski.Przez chwilę nadano planszę z logiem.W tle słychać było pisk.Oto plansza:
Obrazek

HBO - Plansze z logiem kanału zmieniające się co jakiś czas.Oto jedna z nich:
Obrazek

TV 4 - obraz kontrolny - kolorozwe pasy.Poniżej połowy jest wypełnienie koloru czerwonego.Słychać przerywany pisk.
Obrazek

TV Puls - plansza z logiem,i napisem "Zapraszamy o godz.05.55"
Obrazek

Ale Kino - Logo,oraz animacja w tle.Przygrywa cicha muzyka na skrzypcach.
Obrazek

Kino Polska - Plansza z logiem.Pod spodem jest napis:"Telewizja Kino Polska"
Obrazek

kanały Discovery - plansza z logiem na czarnym tle.Tu zap z Discovery Civilisation:
Obrazek

National Geographic - Na dole logo programu,na górze kawałki z filmów o zwierzętach
Obrazek

TVP Kultura - Napis Kultura,piszczenie rodem z obrazu kontrolnego TVP
Obrazek

Planette - zapowiedzi swoich programów.Pod spodem napis: "Świat tworzy człowiek"

TV Biznes - blok City TV,w którym nadawane są różne programy

Na razie tyle.Do reszty kanałów nie mam na razie dostępu,bądź nie widziałem ich zakończeń.Jak zobaczę jeszcze coś,to naturalnie tu dopiszę.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Zakończenia programu w polskich stacjach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

TVP3 o ile wiem przed zakończeniem puszcza plansze z ośrodkami.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Zakończenia programu w polskich stacjach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Generalnie:

TVP1, TVP2 - obraz kontrolny z zegarem i napisem TVP (kiedyś odbywały się także testy sygnału stereo)
TVP3 - plansza kontrolna (pasy) z napisem TVP3 Warszawa
Polsat - plansza kontrolna z napisem TV Polsat
TV4 - plansza kontrolna
TVN Siedem - logo w grafice stacji
TVN Style - logo
TVN Gra nadaje reklamy serwisów mobilnych
Jetix - czarny ekran, chwilę przed tym pojawia się "śpiące" logo.
Jetix Play - wyłącza sygnał całkowicie
MiniMini - śpiąca rybka
Viasat History - promo programów, jedno i to samo od początku istnienia
National Geographic - animowana grafika
Planete - promo programów/logo stacji
Tele5 - "Rybia Nocka", potem program dnia
Polonia 1 - logo stacji, potem program dnia
Polsat Sport, Polsat Sport Extra - logo stacji
Eurosport - TV Shop
ZigZap/Hyper - animowana postać jadąca na deskorolce
TV Biznes - pasmo "City TV"
Ale kino - animowana grafika z logo
Puls - plansza z logo
jaru2
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 19 lip 2006, 13:22

Zakończenia programu w polskich stacjach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaru2 »

Interesują mnie jeszcze zakończenia programów dostępnych na platformie N,np. nsport,Comedy central,Discovery HD (choć podejrzewam,że w tym przypadku jest podobnie do innych kanałów Discovery,czyli czarne tło z logiem).Jeżeli ktoś ma dostęp do tych kanałów,to może pokrótce opisać co się na nich dzieje po zakończeniu?

Omówiliśmy sobie aktualne zakończenia bardziej znanych dzisiejszych polskich programów.To może teraz pora sobie powspominać zakończenia z telewizji,których już nie ma,bądź poprzednie zakończenia dzisiejszych programów?Z tego co ja pamiętam,to:

-Na kanale Minimax ludzik sobie biegał,i co jakiś czas natrafiał na kółko z napisem "Zapraszamy o godzinie 6.00"
-Słynny kominek z RTL7.Niegdyś przygrywało Radio Luksemburg,o czym napisano wcześniej.
-Czarna plansza z logiem TVP2 (wtedy bodajże TP 2),oraz różowym napisem "Nie zapomnij wyłączyć odbiornika".Zap z tej planszy powinien być na stronie Polish TV.
-W czasach Polonii 1 i Super 1(nowe logo) statyczne plansze z logiem stacji (większe logo na przodzie,i mniejsze loga w tle).Istnieje zap,lecz nie mogę go znaleźć.

A może ktoś pamięta coś więcej?Ja tylko tyle zdołałem zapamiętać,bądź się doszukać.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Zakończenia programu w polskich stacjach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Obrazek
O to chodzi? :D
jaru2
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 19 lip 2006, 13:22

Zakończenia programu w polskich stacjach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaru2 »

Dokładnie,dzięki Karol :D .A masz może gdzieś podobny zap z Super 1?Ja znalazłem tylko miniaturkę na Polish TV's:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Zakończenia programu w polskich stacjach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

jaru2 pisze:Dokładnie,dzięki Karol :D .A masz może gdzieś podobny zap z Super 1?
Zajrzyj do tematu "Super 1" w Wspomnieniach :P.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości