Co sądzicie o telewizji nowej generacji?

Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

Co sądzicie o telewizji nowej generacji?

Post autor: Witu »

Witam!! Jak w temacie: Jakie macie zdanie na temat nowej platformy ITI? Ostatnio rodzice kolegi zrezygnowali z cyfry+ i oddając mediasata podpisali umowę na n-kę z dekoderem nbox recorder. Byłem dzisiaj u niego u muszę powiedzieć że bardzo mi się spodobał ten sprzęcik. Grafika bardzo ładna no może minusem może być powolne przełączanie się kanałów. Ale takie typy jak nagrywanie programów wciskanie stopek przewijanie itp super!!
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Posty: 1874
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:38
Lokalizacja: Poland
x 2
Kontakt:

Co sądzicie o telewizji nowej generacji?

Post autor: RaPi »

Wiele powiedzieć nie mogę bo jej abonentem nie jestem. Na podstawie informacji jakie posiadam na temat tej platformy i opinni róznych osób mogę powiedzieć tyle:

Plusy:
Niewątpliwe ITI zmobilizowała konkurencję do działania wprowadzając HDTV i nowoczesne (w porównaniu z resztą) dekodery
Kilka ciekawych kanałów w ofercie (Discovery HD, Comedy Central)
W sumie niska cena za full pakiet.
Vod i inne tego typu cuda...

Minusy:
Zamieszanie ze startem brakujące dekodery wadliwa seria marne anteny....
Brak możliwości zakupu sprzętu na własność.
Nie podoba mi się rozkład pakietów pod względem tematycznym.

Narazie nie planuję zostać abonentem n-ki ale w przyszłości będę chciał zobaczyć jak to jest mieć to "coś" w domu. W chwili obecnej mam mało czasu na oglądanie tv i CP mi w zupełności wystarcza.....
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Co sądzicie o telewizji nowej generacji?

Post autor: Karol »

Moim zdaniem N jest w tej chwili w fazie raczkowania. Technicy platformy sami nie radzą sobie dobrze jeszcze ze stworzeniem dobre, bezawaryjnej oferty - tutaj aluzja do przerw w dostępie do niektórych programów. Niewątpliwie największą zaletą może być popchnięcie konkurencji do przodu - myślę, że bo obecnych trzech kanałach HDTV, które są dostępne w N, w ciągu kilku-kilkunastu najbliższych miesięcy, przyjdize czas na następne kilka programów.

Ceny póki co są niskie. Mam nadzieję, że wraz z rozwijaniem oferty, N nie będzie podnosić cen pakietów. Myślę, że 10-16 za pakiet to maksimum tego, czego może oczekiwać Telewizja Nowej Generacji od swoich abonentów. Jeśli zmienią zdanie co do cennika i ewentualnie zwiększą opłaty, to z pewnością nie wyjdzie im to na dobre.
Awatar użytkownika
danielpes5
VIP Expert
Posty: 454
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:38
x 1

Co sądzicie o telewizji nowej generacji?

Post autor: danielpes5 »

jestem jednym z pierwszych abonentów n-ki.Jak większość chcialem doświadczyć czegoś nowego.Czegoś bardziej zaawansowanego i na najwyższym poziomie.Mialem juz dość Cyfry a tym bardziej dość swojej kabłówki.Wiązałem z wejsciem n-ki spore nadzieje.Jednak okazala sie ona zgoła inna,niż moje oczekiwania.Po pierwsze problemy z dystrybucją i podpisywaniem umów,po drugie brak jakiejkolweik fachowej ręki wśrod dystrybutorów którzy zajeli się sprzedażą n-ki(Media Markt a szczególnie Avans wywołują u mnie do dzisiaj gromki śmiech).Ci ludzie którzy tam pracują są chyba z jakiejś łapanki.Ale to jeszce nic.
Najwieksze rozczarownie sprawił n-box,a szczególnie jego oprogramowanie.Doslownie ręce mi opadły jak podłączyłem go pod TV i wszedlem w funcje menu.Brak opcji sortowania list i kanałow,brak automatycznego i ręcznego wyszukiwnia programów,kulejace EPG,strasznie wolno przełączające sie programy,brak wiekszości kanałów FTA z Hot Birda i Astry,beznadziejnie ulóżona lista ustalona przez operatora,brak podgladu na liste programow.To oprogramowanie zostalo stworzone wyłącznie dla laików i ludzi o stalowych nerwach.Jest maksymalnie uproszcone,i czy to naprawde o to chodzi?Jego możlwości są wykorzystywane zaledwie w klkunastu procentach
Sytuacje nieco ratuje bardzo dobra jakość obrazu i dzwięku,szczególnie na kanalach w HDTV,oraz niedrogi abonament
Paul
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2006, 20:36

Co sądzicie o telewizji nowej generacji?

Post autor: Paul »

Witajcie!

Jestem Abonentem n-ki od 6 Grudnia muszę powiedzieć że jest to najlepsza platforma na rynku. Zdecydowałem że z Cyfry + przejdę na n-ke i jak się okazało to była dobra decyzja. Cyfra + nie dba o starych Klientów a nowych chce zagłaskać na śmierć swymi ofertami. Z wyboru n-ki cieszę się tym bardziej że jest to platforma największej i najbardziej zaufanej stacji telewizyjnej czyli tvn-u. Podpisałem umowę z n-ką na 15 miesięcy i mam zadzieję że będę Abonentem n-ki przez długie lata.

Pozdrawiam.
Animal
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 12 sie 2006, 15:23

Co sądzicie o telewizji nowej generacji?

Post autor: Animal »

Paul obyś się nie zdziwił jakimś ekstra traktowaniem już abonentów n-ki bo daję głowę że nie będzie lepiej niż w C+.a programowo widocznie nie jesteś zbytnio wywagający.Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Co sądzicie o telewizji nowej generacji?

Post autor: Karol »

A może Paul jest z n...? :)
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Posty: 1874
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:38
Lokalizacja: Poland
x 2
Kontakt:

Co sądzicie o telewizji nowej generacji?

Post autor: RaPi »

Uważasz że aż tak by się zniżyli żeby wysyłać ludzi na fora aby tam zachwalali ich platformę :)
Dosyć ciekawa teoria ;)
gosc
VIP Expert
Posty: 2144
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:54
x 3

Co sądzicie o telewizji nowej generacji?

Post autor: gosc »

Prawdopodobna. Takie czasy: walki o klienta. Proponuję walczyć ofertą i ceną a nie podstępem co jest najczęstsze.
Paul
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2006, 20:36

Co sądzicie o telewizji nowej generacji?

Post autor: Paul »

Nie jestem pracownikiem grupy ITI jestem tylko Abonentem platformy n! I to wszystko.
Isztar
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 01 gru 2006, 12:03

Co sądzicie o telewizji nowej generacji?

Post autor: Isztar »

tiaa..jakby mieli 'wyslannikow' na forach to mysle ze nie byloby tylu niezadowolonych forumowiczow:P

a poza tym to nie za dobrze swiadczy jesli ktos nie dopuszcza ze sa ludzie zadowoleni z n-ki
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Co sądzicie o telewizji nowej generacji?

Post autor: Karol »

Ja dopuszczam. Co prawda, myślałem, że to wszystko będzie lepsze, ale wszystkie ubytki można wybaczyć tym, że dopiero wystartowali. Pamiętam co się działo z Polsatem 2 Cyfrowym na początku istnienia. 12 programów na krzyż i jazdaaaa....!! :)
Animal
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 12 sie 2006, 15:23

Co sądzicie o telewizji nowej generacji?

Post autor: Animal »

Ile razy trzeba pisać że nie można porównywać początków C+ i CP z obecnym startem N-ki bo były to zupełnie inne czasy i mimo chęci dysponentów tych platform mieli oni ograniczone ruchy z uwgi na brak kanałów do dołaczenia w odróznienia od dzisiejszych czasach i dochodzi do tego ze platformy przebierają w ofertach i niektóre odrzucaja jak Comedy Central innych nie dołączają mimo ofert Sport Klub NASN.Więc były to inne czasy i zaczynały z tym co mogły na tamtą chwilę.Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Co sądzicie o telewizji nowej generacji?

Post autor: Karol »

Chyba nie do końca mnie rozumiesz. Nie chodzi mi o możliwości techniczne i cwaniartwo platform, bo dawniej wpychały one do ofert wszystko, co tylko nadawało w języku polskim i wyrażało chęć emisji cyfrowej. Miałem na myśli fakt, że do n przyzwyczaimy się z czasem - to samo będzie z możliwościami technicznymi na dekoderach oraz z ofertą programową. Także z czasem wszystko będzie rozwijane.
onkel
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2006, 22:08

Co sądzicie o telewizji nowej generacji?

Post autor: onkel »

jestem zadowolony z n-ki. mam pakiet za 32 zł. Trochę mi nie "leży" pakiet filmowy w szczególności AXN. ale za te pieniądze da się oglądać! czasu na tv nie za dużo to i powtórki się obejrzy.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum platform N oraz Cyfra+”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości