Telemetria

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Telemetria

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Te wyniki tylko doskonale potwierdzają, że mamy przełomowy sezon w polskiej telewizji. Największe show Polsatu pierwszy raz w historii wyprzedziło o ponad pół mln widzów oba największe programy TVN-u, czyli i "Mam Talent" (który pierwszy raz rozpoczął sezon z wynikiem poniżej 3 mln widzów) i "MasterChef" (2,8 mln widzów). Na dodatek - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tak dobrym wynikiem "Rolnika...", który osiągnął lepszy wynik oglądalności od programu randkowego TVN-u i przegonił pod tym względem także "Twoją Twarz..." (choć też to zasługa "Blondynki", która pociagnęła ten program i całkiem dobrej promocji). To tylko pokazuje, że ta jesień dla programów talent-show będzie niezwykle trudna, bo popyt na te programy jest coraz mniejszy, a rynek takich widowisk w ostatnich miesiącach bardzo mocno się kurczy
[ Spoiler ]
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

Telemetria

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Mówiłem, że mecz ledwo 2 wyciuła. I wyciułał 2,3.

TTBZ dość słabo. TzG tak sobie i wątpię żeby rosło po nijakim 1 epie. MT przykre, bo z premier ten program wyglądał najlepiej po niewielkich zmianach. MC normalnie. Blondyna liczę, że spadnie - w bólach oglądałem ten ep. Moro niestety gra kupę słabiej od Pietruchy. Rolnik spore zaskoczenie, ale odcinek naprawdę dobry. MBTM będze ciężko osiągnąć choćby 2 miliony za tydzień. Polsat ma przekichane w niedziele.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Telemetria

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Co do "Mam Talent" - tutaj rację ma @Direct, bo za późno wręcz program odświeżono, a tak niski wynik talent-show jest tez obrazem ogólnoświatowej tendencji, gdzie rynek takich programów jest coraz mniejszy. Już pół roku temu eksperci w USA mówili o wyczerpaniu się formuł talent-show, co też widać w Polsce, i się nie mylili.

I tu jest potwierdzenie tego, bo premierę "TVoP 5" obejrzało tylko 1,3 mln widzów. Dlatego cieszę się, że na razie Kapuściński chcę na wiosnę przerwać program: http://film.interia.pl/raport/taniec-z- ... 45895,8590
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

Telemetria

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

no VOP to sromotna klęska, której jednak trochę się spodziewałem, po bardzo marnych wynikach wiosną. I to też jest przesłanka do tego, żeby przepowiadać słaby wynik MTBM za tydzień (które wiosną już czasami 1,5-1,6 tylko miało)

Mnie to najbardziej zabiło jak niektórzy gadali, że mecz na Polsacie to ogromna konkurencja XD Gdyby to było TVP to owszem (nawet mecze z słabiutkim San Marino zbierały pod 4 miliony), ale teraz jest Polsat i hitem będzie tylko i wyłącznie dwumecz z Niemcami...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Telemetria

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

W pierwszym odcinku zachwyciło co najwyżej dwóch uczestników - reszta była dość przewidywalna, a konkurencja z "Mam Talent", "Skyfall" i "Smerfami", ładna pogodą oraz emisja formatu co pół roku też zrobiły swoje (co poniekąd też wpłynęło na wyniki "MT" i "TTBZ") Jednak o "TVoP" i tak jestem spokojny, bo im bliżej finału w grudniu, tym widownia będzie rosła (myślę, że raz w sezonie format powinien przekroczyć 2,5 mln), a skoro powiększyli liczbę osób w drużynie do 13 osób, to tutaj mam zaufanie do Rochstara i formatodawcy, że powinno być spokojnie.
Pozdrawiam, Trzeciak
usagi12
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 20 wrz 2012, 10:41

Telemetria

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: usagi12 »

Najpopularniejsze seriale w tygodniu 1 - 7 września 2014

1. M jak miłość TVP2 5.87 mln

2. Na dobre i na złe TVP2 5.06 mln

3. Ojciec Mateusz TVP1 3.87 mln

4. Barwy szczęściaTVP2 3.37 mln

5. Blondynka TVP1 3.21 mln

6. Na Wspólnej TVN 2.72 mln

7. Lekarze TVN 2.29 mln

8. Szpital TVN 2.20 mln

9. Prawo Agaty TVN 2.20 mln

10. Świat według Kiepskich Polsat 2.14 mln

11. O mnie się nie martw TVP2 2.05 mln

12. Pierwsza miłość Polsat 1.95 mln

13. Klan TVP1 1.90 mln

14. Wrzuc Na Luuuz TVP1 1.73 mln

15. Zdrady Polsat 1.56 mln

16. Malanowski & Partnerzy Polsat 1.51 mln

17. Komisarz Alex TVP1 1.48 mln

18. Dlaczego ja? Polsat 1.46 mln

19. Na Krawedzi 2 Polsat 1.43 mln

20. Czas Honoru Powstanie TVP2 1.43 mln
Ranking na podstawie badań oglądalności: Nielsen Audience Measurement dla światseriali.pl
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

Telemetria

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

'Czas honoru' zanotował chyba najgorszy wynik w swojej historii.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Telemetria

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

W ogóle "O mnie się nie martw" poradziło sobie lepiej, jak "The Voice" i "Czas Honoru.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38169
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

Telemetria

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

I to bardzo pozytywna wiadomość , kampania reklamowa zrobiła swoje , ale najważniejsze jaka oglądalność będzie w kolejnych tygodniach. Pewnie sporo osób ogląda też w necie jak ja wiec wyniki też nie są całkowicie wymierne , ale to dotyczy wszystkich seriali.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Telemetria

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Na pewno jest to już lepszy wynik od premiery "BarON-a 24". ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38169
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

Telemetria

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

A to na pewno :) Ale tamto to była całkowita klapa w każdym aspekcie.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Telemetria

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Jordi pisze:no VOP to sromotna klęska, której jednak trochę się spodziewałem, po bardzo marnych wynikach wiosną. I to też jest przesłanka do tego, żeby przepowiadać słaby wynik MTBM za tydzień (które wiosną już czasami 1,5-1,6 tylko miało).
Niestety pomyliłeś programy. To TVoP i X Factor miały takie najgorsze wyniki, MBTM swój najgorszy wynik zaliczyło na finał 7. edycji i było to 1,99 mln.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Telemetria

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Wtedy jednak przegrał z finałem "Project Runway" na TVN-ie, a 30 tysięcy brakowało, by przegrał z "TVoP" TVP2. Jednak po tak dobrym starcie "MasterChefa", "Blondynki" i "Rolnika" i słabym meczu Polsatu w niedzielę - nie byłbym taki pewny jeśli chodzi o "MBTM".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Telemetria

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

No tu się też zgodzę, że MBTM 8 może mieć problem z wybiciem się powyżej 2 mln, szczególnie, że to castingi mają zawsze lepszą oglądalność. Jeśli pogoda będzie sprzyjała we wrześniu spacerom to tym bardziej.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
piotrekzgr
Junior
Posty: 1265
Rejestracja: 08 paź 2013, 21:07
x 1

Telemetria

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrekzgr »

A mnie najbardziej cieszy wynik O mnie się nie martw, oby się przyjął. A biorąc pod uwagę ogólny spadek oglądalności i to,że drugi sezon Na krawędzi był dostępny na Ipli, to wynik nie jest taki zły, mniej więcej na poziomie 1 sezonu i dobrze, zapowiada się genialnie :) Zobaczymy co będzie w czwartek, bo były 2 odcinki od 21:00, a teraz normalnie 22:00. A VOP - szok...chociaż poza TZG wszystkie show bardzo dużo straciły. Chyba następuje koniec ery tych programów...VOP już dawno przydałaby się przerwa, mam nadzieję, że to nie ostatnia edycja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości