Zerwanie umowy z siecią T-Mobile (dawniej Era)

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
Hetmann
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2007, 19:56

Zerwanie umowy z siecią T-Mobile (dawniej Era)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hetmann »

Witam.
Ma moze ktos formularz do zerwania umowy z era. Po tym jak Era wprowadziła zmiany w regulaminie???
jeśli tak to prosze o przesłanie kopi na poczte [email protected]
gawron

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gawron »

no i gdzie ta tresc pisma?? nikt jej nie ma? podobno Media2.pl zamiescily to na stronie ale nie moge znaleźć.. Pomocy!
gosc
VIP Expert
Posty: 2144
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:54
x 3

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gosc »

Zamieściły, ale nie na forum.

www.media2.pl Tam szukaj.
Duda

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Duda »

Miasto, 23 marca 2007r.

Imię i nazwisko
Adres
Nr. tel.
Nr. abonenta



DO
Biuro Obsługi Klienta
Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 181
02-222 Warszawa




Szanowni Państwo,


W nawiązaniu do pisma PTC Sp. zo.o.- operatora sieci Era- z dnia XX marca dotyczącego zmian w regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych obowiązującego w sieci Era.

Uprzejmie informuję, że nie akceptuję wprowadzonych zmian w regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych i proszę o niezwłoczne rozwiązanie umowy o świadczeniu usług telekomunikacyjnych dla numeru telefonu 6XX XXX XXX a po zakończeniu umowy przeniesienie numeru do systemu przedpłaconego „Era TakTak” (lub: przeniesienie numeru do sieci XYX).

Pragnę również zauważyć, że zgodnie z art. 59 w par. 2 Ustawy Prawo Telekomunikacyjne ( Dz.U. z 2004r. Nr 1721, poz. 1800 z późn. zm.) nie przysługuje Państwu odszkodowanie z tytułu rozwiązania umowy o świadczeniu usług telekomunikacyjnych na czas określony.

Zmiany w regulaminie, niezależnie od ich charakteru, wyczerpują znamiona przytoczonego powyżej artykułu.


Z poważaniem
Imię i nazwisko

W załączniku: (nieobowiązkowe)
- podstawa prawna
- opinia prawna Urzędu Komunikacji Elektronicznej
- opinia prawna Ministerstwa Transportu
Engelbert
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:28

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Engelbert »

Złożylem wypowiedzenie już w pierwszym momencie, jak tylko pojawiły się takie informacje. Teraz nieco zwątpiłem, ale wobec informacji, która wypłynęła z UKE chyba jednak wycofam pismo i poczekam na ponowne rozesłanie regulaminów i dalszy rozwój sytuacji.
Hetmann
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2007, 19:56

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hetmann »

Juz mam kto chce niech pisze na poczte to przesle [email protected]
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lawnowerman »

Engelbert pisze:. Teraz nieco zwątpiłem, ale wobec informacji, która wypłynęła z UKE chyba jednak wycofam pismo i poczekam na ponowne rozesłanie regulaminów i dalszy rozwój sytuacji.
Jakich informacji???
___________________
Mam teraz TAK-TAK ....
...czyli uciekłem z ERY do ERY.....
paranoja nie...??
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Posty: 1874
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:38
Lokalizacja: Poland
x 2
Kontakt:

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RaPi »

A ja mam dwóch kumpli którzy skorzystali z niedawnej promocji w sieci era BlueConnect z laptopem za 1zl i podpisali 3 letnie umowy. Obaj chcieli skorzystać z zamieszania ze zmianą regulaminu i złożyli rezygnacje z umów. Obaj wysyłali pisma o tej samej treści. Jeden z nich miał umowę podpisaną na swoją firmę a drugi na osobę fizyczną. Temu który miał umowę na firmę odpuścili i rozwiązali z nim umowę niestety ten drugi miał mniej szczęścia Era rozwiąże z ni umowę z jednoczesnym naliczeniem kary umownej w tym wypadku coś ponad 3 tys.
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lawnowerman »

NIe mają prawa rządać takiej opłaty.
Mysle, ze kilka spraw skończy się w sadzie.
Ja miałem 3 telefony.
Nie odpuszczą...

Mam prośbę aby nie cytować posta pod którym bezpośrednio piszemy lub na którego odpowiadamy /RaPi
___________________
Mam teraz TAK-TAK ....
...czyli uciekłem z ERY do ERY.....
paranoja nie...??
tu_es
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwie 2007, 14:27

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tu_es »

Witam, a ja mam taką prośbę. Podawajcie konkrety, czyli czy komuś udało się rozwiązać umowę z Erą, czy ktoś dostał już może to pismo, które UKE nakazało wysyłać do Abonentów itp. związane z tym zakresem sprawy. Ale podawajcie sprawdzone informacje. Myślę, że ludziom to się przyda - ja się waham, czy już pisać czy czekać na pismo od Ery o zmianie regulaminu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lawnowerman »

Myślę, ze sprawy są do wygrania, bo to co zrobili jest ewidentną zmianą regulaminu w myśl ustawy.
A to jak oni nazywają nie ma znaczenia.
Parwo w polsece jest jedno.

Tylko kewstia, tak jak z firmami ubezpeiczeniowymi...
Bardzo amło ludzi pójdzie do sądu i stąd te pismo "odstarszające".

Ja w każdym razie pójdę, bo uważam, ze to sk..syństwo.

Uwaga podobna jak wyżej. /RaPi
___________________
Mam teraz TAK-TAK ....
...czyli uciekłem z ERY do ERY.....
paranoja nie...??
jendrek
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2007, 17:12

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jendrek »

witam.
Złożyłem wypowiedzenie umowy dostałem taką odpowiedz zastanawiam się co robić proszę o rade oto treść pisma jakie otrzymałem z ERY
....w związku z brakiem zaakceptowania przez Pana treści regulaminu świadczenia usług Telekomunikacyjnych przez PTC obowiązującego od dnia 01.10.2003 wraz z uzupełnieniami w & 20 i & 27 wynikającymi z przepisów określających tryb postępowania reklamacyjnego wprowadzonego od 15.03.2007
Odpowiadając na otrzymaną korespondencje przypominamy że umowa została zawarta na czs do 08.2007 w ramach oferty promocyjnej ,zatem rozwiązanie tej uowy przed zakończeniem terminu jej obowiązywania będzie się wiązało z obowiązkiem zapłaty na rzecz PTC kary umownej w kwocie 900,00zł .Obowiązek ten wynika z &17 ust.12 Regulaminu oraz warunków oferty promocyjnej,które stanowią załącznik do umowy zawartej z PTC.
Wyjaśniamy,iż uzupełnienie Regulaminu nie oznacza jego zmiany,gdyż nie pociąga za sobą zmiany praw lub obowiązków Abonenta.Uzupełnienie miało na celu polepszenie standardu informacyjnego Abonenta poprzez wprowadzenie zapisów wynikających wprost z bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa ,a dotyczących trybu postępowania reklamacyjnego .Innymi słowy uzupełnienie jest powtórzeniem przepisów ustawy z dnia 16 lipca2004r.Prawo telekomunikacyjne oraz rozporządzenia Ministra infrastruktury zdnia01.10.2004 w sprawie postępowania reklamacyjnego oraz warunków,jakim powinna odpowiadać reklamacja usługi telekomunikacyjnej PTC stosowała się do wskazanych aktów prawnych także przed uzupełnieniem Regulaminu,a z racji tego,iż są to przepisy powszechnie obowiązujące Abonentowi nie przysługuje prawo do braku zgody na ich wprowadzenie do Regulaminu,gdyż sytuacja Abonenta nie ulega zmianie .
Uzupełnienie regulaminu ma charakter informacyjny i powoduje,że abonent może poznać swoje uprawnienia bez konieczności zapoznawania sie z treścią wskazanych powyżej aktów prawnych.
Informujemy iż fakt uzupełnienia regulaminu przez PTC nie stanowi podstawy do rozwiązania Umowy przed zakończeniem okresu jej obowiązywania w trybie&30 regulaminu,bez obowiązku zapłaty zastrzeżonej w Umowie kary umownej.Mając na względzie negatywne negatywne konsekwencje finansowe jakie pociągnie dla Pana za sobą rozwiązanie Umowy ,proponujemy aby Pan rozważył czy podtrzymuje w chwili obecnej świadczenie o rozwiązaniu Umowy.W przypadku,jeśli znając stanowisko PTC zdecyduje się Pan podtrzymać swoje oświadczenie w sprawie rozwiązania umowy, prosimy o potwierdzenie swojej decyzji pisemnie w terminie 14 dni od daty niniejszej korespondencji oraz wskazanie zapisów Regulaminu , których Pan nie akceptuje lub w razie zmiany stanowiska o poinformowaniu PTC o cofnięciu oświadczenia o rozwiązaniu umowy W razie podtrzymania stanowiska lub nieudzielenia odpowiedzi we wskazanym powyżej terminie,umowa zostanie rozwiązana w trybie &17ust 4 Regulaminu,a pan zostanie obciążony obowiązkiem zapłaty na rzecz PTC.Za dzień złożenia oświadczenia o rozwiązaniu Umowy będzie uznany dzień otrzymania od Pana pierwszego pisma w tej sprawie.
Dyrektor Departamentu Strukturalnego Klienta.
Co wy na to, proszę o opinie
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lawnowerman »

Zastanów się po co CI to wysłali, skoro zrezygnowałeś???
Znasz firmę która piszę czy aby na pewno , na pewno??? Ale może jednak na pewno????

Dali d i tyle.
Nie można interpretować prawa jak się chce. Zmiana jest zmianą. A to, ze jest lepiej to ok. Jak by było dla Ciebie gorzej to by Ci też napisałi, ze to nie jest zmiana??? Bo z ich punktu widzenia jest lepiej....?


Ja dostałem to samo. Odpisałem, ze podtrzymuję.

Zona prawnik, kuzynka radca. Jakby co walcze do końca.


Dostałem już 4 takie pisma.
Mimo posiadania tylko 3 telefonów.....
___________________
Mam teraz TAK-TAK ....
...czyli uciekłem z ERY do ERY.....
paranoja nie...??
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lawnowerman »

Lawnowerman pisze:Zastanów się po co CI to wysłali, skoro zrezygnowałeś???
Znasz firmę która piszę czy aby na pewno , na pewno??? Ale może jednak na pewno????

Dali d i tyle.
Nie można interpretować prawa jak się chce. Zmiana jest zmianą. A to, ze jest lepiej to ok. Jak by było dla Ciebie gorzej to by Ci też napisałi, ze to nie jest zmiana??? Bo z ich punktu widzenia jest lepiej....?


Ja dostałem to samo. Odpisałem, ze podtrzymuję.

Zona prawnik, kuzynka radca. Jakby co walcze do końca.


Dostałem już 4 takie pisma.
Mimo posiadania tylko 3 telefonów.....
Kolega z firmy zerwał 42 aktywacje.....
Na razie cisza...
___________________
Mam teraz TAK-TAK ....
...czyli uciekłem z ERY do ERY.....
paranoja nie...??
tu_es
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwie 2007, 14:27

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tu_es »

Witam, zapytam - czy komuś udało się doprowadzić sprawę związaną z rozwiązaniem umowy z ERĄ do końca? Może są takie osoby,które mogłyby coś powiedzieć na ten temat?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości