[TVP1/Fokus TV] Kryptonim Szef

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Posty: 3898
Rejestracja: 27 sie 2010, 16:56
x 16

[TVP1/Fokus TV] Kryptonim Szef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lord_info »

TVP 1 przygotowuje polską adaptację brytyjskiego formatu "Undercover Boss":
http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... ss-_wideo_
ObrazekObrazekObrazekObrazek
piotrekzgr
Junior
Posty: 1265
Rejestracja: 08 paź 2013, 21:07
x 1

[TVP1] Kryptonim Szef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrekzgr »

Program ciekawie się zapowiada, powiem szczerze, że obejrzałbym z przyjemnością :D
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[TVP1] Kryptonim Szef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Format oryginalny emitowany jest od paru lat na polskich kanałach BBC pod tytułem "Szef jak szpieg". W tej chwili emisja jest na BBC BRIT.

Format interesujący i pouczający też, ale czy odniesie u nas sukces? Szczerze ciężko powiedzieć...
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[TVP1] Kryptonim Szef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Przyszło mi do głowy,że może to zmiennik Rolnika, ale nie oglądałem więc nie wiem czy się nadaje do prime Time.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[TVP1] Kryptonim Szef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

W UK seria została "ciepło" przyjęta, ale jakimś megahitem nie była (czy jest, bo nadal jest emitowana. 7 sezon ma być w te wakacje). W USA format jest przebojem i tam naćkano równo odcinków (już 90 jest, a UK 33). Premierowy odcinek w USA miał niebotyczną choćby dla seriali liczbę 38 milionów widzów. Potem megaspadek, ale 8-10 milionów dziś to nadal bardzo dobry wynik jak na tamten rynek (daje CBS pozycję lidera w paśmie)
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6107
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 515
x 1582

[TVP1] Kryptonim Szef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

Ło matko, w świecie podsłuchów, nieufności, nienawiści do pracodawców ten format w Polsce musi odnieść sukces :D

A tak w ogóle jakie wymówki tworzą producenci jeśli chodzi o obecność kamer w sklepie? Bo to takie trochę podejrzane się wydaje.
Camillo
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 01 lis 2007, 17:39
Kontakt:

[TVP1] Kryptonim Szef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camillo »

Jejku, nie wierzę, że są takie firmy, w których pracownicy nie wiedzą jak wygląda właściciel firmy xD
Maniak seriali zagranicznych :)
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1055
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 182

[TVP1] Kryptonim Szef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Hipotetycznie: Co by było, gdyby prezes Biedronki zatrudnił się na kasie w markecie w małym mieście? Większość szeregowych pracowników zapewne nigdy go nie spotkała i nie byłaby go w stanie rozpoznać nawet bez charakteryzacji.
bartex9
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 25 wrz 2009, 22:19
x 12

[TVP1] Kryptonim Szef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bartex9 »

No tylko nie chce mi się wierzyć, że do takiego programu zgłosi się prezes Biedronki ;)
cfcpoland
Poster
Posty: 1528
Rejestracja: 11 maja 2014, 15:09
x 2

[TVP1] Kryptonim Szef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cfcpoland »

Czytałem opis tego programu w oryginale i może być ciekawe, zależy to od prowadzącego program (może Młodkowski? Tylko nie Chylewska lub Orłoś, tu nie pasują) oraz wybranych przedsiębiorstw (pewnie będą to większe, bo w mniejszych łatwiej rozpoznać szefa), jestem ciekawy efektu końcowego. Emisja zapewne będzie w tygodniu, stawiam gdzieś na wtorek/środę.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

[TVP1] Kryptonim Szef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

A mnie program pasowałby bardziej do TTV ;)
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 660
x 1879

[TVP1] Kryptonim Szef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Mam to samo wrażenie, ponadto takie prowokacje przypominają poniekąd program Betlejewskiego właśnie z tej anteny.
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
Posty: 1586
Rejestracja: 21 lip 2006, 23:08
x 78
x 743

[TVP1] Kryptonim Szef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kryterium0 »

Jakie prowokacje?
W "Undercover Boss" właściciel firmy (lub jego zaufany człowiek - zastępca, kierownik) poznaje firmę od środka - bolączki pracowników, czego brakuje w prowincjonalnych oddziałach itp. Finalnie ma to doprowadzić do zmian na lepsze - przemęczony pracownik wyjeżdża na urlop, albo do niego przylatuje rodzina, z którą nie może się spotkać od lat, bo np. nie stać go na bilet, albo w firmie pojawia się nowy sprzęt, by praca szła sprawniej.

A program Betlejewskiego toi nic innego jak rozszerzona wersja eksperymentu "Dzień Doibry TVN" (było to z 6-7 lat temu), kiedy co tydzień ukryte kamery obserwowały reakcje społeczeństwa na różne "drażliwe" sytuacje.

Żadnych podobieństw w tych projektach nie widzę...


Jeśli temat potraktują poważnie i przyłożą się do castingu szefów, to może być ciekawie. Ale jeśli pojadą na zasadzie "jakoś to będzie", to lepiej niech nie wchodzi to nawet na antenę.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[TVP1] Kryptonim Szef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Też nie widzę. Jak zna się ten format, to podobieństwo do Prowokacji Betlejewskiego nie przychodzi do głowy. "Szef jak szpieg" ma za zadanie ukazać szefom różnych spółek, jak na co dzień wygląda zmaganie się jego pracowników nie tylko w firmie, ale też i w życiu... Podoba mi się to, że w ogromnej większości przypadków poruszeni szefowie dają niektórym bardzo dobrym podwładnym coś, czego potrzebują, a ich na to nie stać (np. studia dla dziecka, leczenie żony czy matki, lub nawet... wymarzone wakacje, których dany pracownik nie miał np nigdy, bo ma trudną sytuację w rodzinie i z kasą).

Betlejewski celowo wziął na tapetę dość szokujące zdarzenia, żeby zobaczyć reakcje ludzi. Tu prezes ma poznać firmę od najniższego szczebla i nauczyć się jej od środka poznając pracowników. Czy to takie szokujące? Na pewno czasami historie ludzi, którzy są uczciwi, a w życiu im nie wychodzi są wzruszające i poruszające, ale szokiem bym tego nie nazwał.
Awatar użytkownika
Captain_M
VIP Expert
Posty: 3924
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:51
x 27
x 317

[TVP1] Kryptonim Szef

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Captain_M »

Program będzie się nazywał "Szef jak szpieg" :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 20 gości