Zerwanie umowy z siecią T-Mobile (dawniej Era)

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
Awatar użytkownika
djswistak
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 08 cze 2007, 16:12

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: djswistak »

aneks? a do czego aneks?
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lawnowerman »

djswistak pisze:aneks? a do czego aneks?
nie wiem, tak mam w pismie
___________________
Mam teraz TAK-TAK ....
...czyli uciekłem z ERY do ERY.....
paranoja nie...??
Awatar użytkownika
djswistak
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 08 cze 2007, 16:12

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: djswistak »

ja zadnego pisma nie dostalem
nanitka
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 15 lip 2007, 22:45

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nanitka »

djswistak

Mam pytanie a kare ci naliczyli ??

bede wdzieczna za odpowiedz.
Złożyłam wypowiedzenie im i przysłali mi pismo o kaze i zebym sie zastanowiła czyli ten sam bełkot .
Telefonicznie przeniosłam numer to tak taka ale nie wiem czy bedzie nadal kara za to .
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lawnowerman »

nanitka pisze:djswistak

Mam pytanie a kare ci naliczyli ??

bede wdzieczna za odpowiedz.
Złożyłam wypowiedzenie im i przysłali mi pismo o kaze i zebym sie zastanowiła czyli ten sam bełkot .
Telefonicznie przeniosłam numer to tak taka ale nie wiem czy bedzie nadal kara za to .
Ja żadnego pisma z karą nie dostałem....
___________________
Mam teraz TAK-TAK ....
...czyli uciekłem z ERY do ERY.....
paranoja nie...??
Awatar użytkownika
djswistak
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 08 cze 2007, 16:12

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: djswistak »

czekam na ostatnia fakture. zobaczymy. ale telefonicznie o zadnej karze nie wspominali
Awatar użytkownika
djswistak
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 08 cze 2007, 16:12

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: djswistak »

dzis dostalem ostatnia fakrurke do zaplaty. zadnej informacji o jakiejs kaze. i"m free
eka
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 08 maja 2007, 14:52

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: eka »

Ja juz dostałam pismo straszące mnie Krajowym Rejestrem Dlugów,
piszą też, że ponoć wysłali mi notę na karę umowną, ale je nie dostalam, ma więc przyjść duplikat.

UKE twierdzi, że nie mają prawa bez wyroku sądowego wpisywac do KRD, ale KRD twierdzi, że Era sama wpisuje swoich dluzników i oni w to nie wnikają.

Trzeba więc zakładać sprawy w sądzie Erze, zeby udowodnić, że złamała prawo.
Era wie co robi i śmieje się z tego wyroku i i nadal zastrasza abonentów. Złamała prawo - ale to abonent musi teraz udowadniać w indywidualnych sprawach przed sądami, że kara im sie nie należy.
Dostała karę 2 milionów, którą nawet jak zapłaci, to dalej będzie łamać prawo i śmiać się w nos abonentom. I jak widac Panstwo jest bezradne w takich momentach.

Skończy się to tak, że dziesiątki tysięcy abonentów, którzy wypowiedzieli umowę - Era wpisze do Krajowego Rejestru Dłużników, i większość to zapłaci ze strachu - i to to Erze chodzi. Era nie dość, że odzyska pieniądze, które jej się nie należą, to jeszcze pokaże, że z prawa nadal sobie drwi i będzie sobie drwić w ten sposób, i nikt nie jej tego nie utnie.

Po co są zalecenia, ostrzeżenia, nakazy i kary organów kontrolnych Państwa, jak można zapłacić karę (którą ściągnie się poprzez windykatorów z wystraszonych abonentów), i nic sobie nie robić z przepisów prawa?

Co więcej, za chwilę inni operatorzy, którzy do tej pory stosowali się do tego samego prawa, z pewnością pójdą w ślady Ery, bo skoro można, to po co się stosować?
Zapłaci się mandat, a drwi dalej z przepisów, skoro to abonent musi wytoczyć koncernowi sprawę, żeby dowieść swoich racji? Może pięciu na kilkanaście tysięcy nie wystraszą się, lub będzie ich stać na proces z gigantami, ale normalni ludzie? W jakim kraju organ kontrolujący wydaje orzeczenie o łamaniu prawa w dziedzinie, którą kontroluje, a operator nic sobie z tego nie robi?


W Państwie prawa jest więc tak, ze UKE czy UOKiK czy żadna inna organizacja nie może wytoczyć w tej sprawie Erze jednej sprawy, żeby wyrok był orzeczony na korzyść lub niekorzyść wszystkich abonentów w tej sprawie, na potwierdzenie lub odrzucenie tezy UKE?

Czy to nie Era powinna udowodnić, że jest niewinna, skoro została oskarżona? Czy UKE nie może samo wytoczyć jej procesu w tej sprawie? Dlaczego abonent musi wytaczać proces, żeby udowodnić, ze ktoś złamał prawo i chce bezprawnie od niego pieniądze?

Aha, i to że ja wygram sprawę, wcale nei oznacza, ze wygra ja ktoś inny.

Tak to wyglada. Czy ktoś już miał rozprawę w sądzie z Erą? Wiadomo gdzie już zostały wniesione pozwy?
eka
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 08 maja 2007, 14:52

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: eka »

swistak, ja tez miałam w maju ostatnie fakturki do zapłacenia, bez kary. Ddopiero teraz zaczeli się o nią upominać.
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lawnowerman »

NA 11 stronie gg napisał pismo - i takież tez im wyślij.
Napisz też, ze jeżeli wpiszą Cię do KRD - to pozwiesz ich do sądu.

Tyle.. i sprawdź za miesiąc , dwa czy jesteś w KRD.

Nic więcej nie zrobisz.
Jeżeli mi takie przyślą to zrobię to samo...

http://www.krd.pl/Index.aspx?urndefault ... ions/howTo
___________________
Mam teraz TAK-TAK ....
...czyli uciekłem z ERY do ERY.....
paranoja nie...??
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lawnowerman »

eka pisze:swistak, ja tez miałam w maju ostatnie fakturki do zapłacenia, bez kary. Ddopiero teraz zaczeli się o nią upominać.
a co ci dokładnie napisali?
___________________
Mam teraz TAK-TAK ....
...czyli uciekłem z ERY do ERY.....
paranoja nie...??
gg
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2007, 21:35

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gg »

Po dwóch miesiącach od wysłania odwołania do Komisji Reklamacyjnej dostałem listem poleconym pismo od tej samej pani konsultantki co zwykle, w którym tłumaczy się głupiemu byłemu abonentowi, że jest w błędzie.

Po konsultacji z prawnikiem wysłałem ostatnie już pismo, w którym informuję PTC, że nie otrzymałem w przepisowym terminie 30 dni odpowiedzi (Prawo Telekomunikacyjne z dnia 16 lipca 2004 r.,Art. 106 pkt. 2) i tym samym odwołanie a więc i reklamację uznaję za rozpatrzoną pozytywnie.
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lawnowerman »

gg pisze:Po dwóch miesiącach od wysłania odwołania do Komisji Reklamacyjnej dostałem listem poleconym pismo od tej samej pani konsultantki co zwykle, w którym tłumaczy się głupiemu byłemu abonentowi, że jest w błędzie.

Po konsultacji z prawnikiem wysłałem ostatnie już pismo, w którym informuję PTC, że nie otrzymałem w przepisowym terminie 30 dni odpowiedzi (Prawo Telekomunikacyjne z dnia 16 lipca 2004 r.,Art. 106 pkt. 2) i tym samym odwołanie a więc i reklamację uznaję za rozpatrzoną

pozytywnie.
Ale ty dostałeś wezwanie do zapłaty kary ??
___________________
Mam teraz TAK-TAK ....
...czyli uciekłem z ERY do ERY.....
paranoja nie...??
eka
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 08 maja 2007, 14:52

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: eka »

Lawnowerman pisze:NA 11 stronie gg napisał pismo - i takież tez im wyślij.
Napisz też, ze jeżeli wpiszą Cię do KRD - to pozwiesz ich do sądu.

Tyle.. i sprawdź za miesiąc, dwa czy jesteś w KRD.

Nic więcej nie zrobisz.
Jeżeli mi takie przyślą to zrobię to samo...

http://www.krd.pl/Index.aspx?urndefault ... ions/howTo
Wysłałam im takie pismo, i w odpowiedzi otrzymałam tekst (w przeciweństwie do GG - dosyć szybko), że kwestię uzupełnień regulaminu już wyjasnili, i w związku z tym pozostawiają wniesione uwagi bez odpowiedzi.

O tym, że pozwę do sądu również im już pisałam.

Wiem, ze niestety, tylko to pozostaje w tej chwili, dlatego się pytam, kto już jest na tym etapie walki z Erą.
eka
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 08 maja 2007, 14:52

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: eka »

Rozmawiałam jeszcze dzisiaj z czlowiekiem z UKE. Trochę mnie pocieszył, nie powiedział dokładnie na jakim etapie są w tej chwili sprawy, ale Panstwo na pewno będzie zaskarżało Erę, która nie chce się zastosować - przez SOKiK, zeby uzyskać wyrok sadowy jednoznaczny dla wszystkich konsumentów.

Problem w tym, ze to na pewno potrwa, wiec Era zdąży swoim bylym abonentem trochę życia nauprzykrzać i ich pozastraszać, i powpisywac do KRD. No i co z tego ze za rok czy dwa będzie musiała to odszczekać. Narobi ludziom smrodu, na złość, taka to firma.

Dobrze, ze po 10 latach się opamiętałam ;)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości