Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Kolejny brak profesjonalizmu, kolejna taka wpadka, a za kilkanaście dni PO pogrąży się w depresji po przegranych wyborach.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

lol xD Zwykły obrazek, a to się z niego robi "plakat wyborczy", "wpadkę" i nie wiadomo, co jeszcze :D

A depresji nie będzie, bo różnica między PO a PiSem będzie znacznie mniejsza niż w sondażach, a nikt w PO nie ma pomysłu na trzecią kadencję - a tak się przyczają, przeczekają (możliwe, że ponownie krócej niż 1 kadencję) i na luzie się odbiją.
dość
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Żeby się nie skończyło na wygranej PiS-u, który nie utworzy rządu i na kolejnych wyborach wiosną ;).
2009-2021
Johnny
Obserwator
Posty: 408
Rejestracja: 05 lut 2010, 22:36

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johnny »

Taka sytuacja była by ciekawa i ciekawe jakby wyborcy wówczas zareagowali wiosną. Bo wówczas było by już wiadomo, że obozy są 2. Sam PIS oraz PO wraz z całą resztą. Więc głosując na całą resztę de facto status quo a jak chcesz zmian to jedyną opcją PIS więc ciekawe czy wówczas PIS po nieutworzeniu rządu by jeszcze nie zyskał w sondażach i po kolejnych wiosennych wyborach już rządził sam.
Jak długi byłby nos TVNu gdyby TVN był pinokiem?
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

a jak chcesz zmian to jedyną opcją PIS
Większość chce zmian, ale niekoniecznie takich, jakich chce PiS...
dość
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Premier Ewa Kopacz była dziś gościem...
[ Spoiler ]
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kamico7
Junior
Posty: 964
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:23
x 1

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamico7 »

Centrum analiz ekonomicznych wydało ostatni raport przedwyborczy gdzie przeanalizowało programy wyborcze wszystkich komitetów które zarejestrowały listy w całym kraju oprócz PO ponieważ partia rządząca nie chciała współpracować z nimi i odpowiedzieć na pytania wiec nie mieli jak obliczyć ich obietnic. Z raportu wynika że obietnice ZL są nie do zrealizowania, a najlepszy program ma PIS na którym korzystają najubożsi oraz Ci którzy normalnie przeżywają od 1 do 1, a najbogatsi nie tracą. Wniosek prosty :nikt nie traci, nawet budżet państwa w długiej perspektywie.Na programie Nowoczesnej najbardziej tracą Ci najbiedniejsi co będzie powodować wieksze nierówności społeczne
http://www.cenea.org.pl/images/stories/ ... aport5.pdf
To pokazuje że PIS jest faktycznie bardzo dobrze przygotowany do rządzenia, szkoda że mają trudności z przedostaniem sie z tym do mediów. Bardzo mocno przepracowali te 4 lata i stworzyli program który po prostu się klei a do tego PIS ma przygotowanych 100 projektów ustaw. Więc teza że PIS zrujnuje finanse państwa były po prostu kłamliwe. Ciekawe czemu PO nie chciała odpowiedzieć na pytania tej Fundacji no ale PO gada ogólnikami więc pewnie sami nie wiedzą jak to wygląda. Ale po PO niczego innego spodziewać się nie można.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jestem ciekaw co na to pan Petru? :D

Wracając do wątku - dziś w TVN24 było specjalne wydanie "Kawy na ławę" z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że obaj panowie w Belwederze rozmawiali ze sobą bez założonych krawatów. Jestem ciekaw kto komu zaproponował taką formułę rozmowy. :D
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Jest też inny raport niezależnej grupy ekonomistów, gdzie najmniej kosztowały postulaty PSL, PiS był pomiędzy, a najwięcej kasy potrzebowalibyśmy przy rządach Korwina... Pisała o tym GW, Newsweek, czy Rzeczpospolita.

Każdy liczy, jak mu się podoba i tyle. Mnie do PiS nic nie przekona nigdy póki żyję... Bo wiem, że Kaczyńskiego, Macierewicza i kilkudziesięciu innych nawiedzonych człeków się nie pozbędą, bo im to załatwia skrajnie prawicowy elektorat. A dla mnie to jest nie do przyjęcia.

Ogólnikami Szydło niby nie gada? Przedstawiłaby na konfach dokładnie te ustawy, a ona woli gadać nie wiadomo o czym i ubliżać Kopacz na okrągło...

Co do rozmowy Dudy, to dla mnie kolejny raz udowodnił, jaki jest zielony totalnie w sprawach zagranicznych. Grupa Wyszehradzka nigdy nie była solidarna, a on gada o "złamanej obietnicy". To co powie na to, że Słowacja, Czechy i Węgry kochają wręcz Putina i traktują go jak najlepszego przyjaciela? Czy oni stanęli za nami w sprawie Ukrainy, albo nawet Smoleńska? Nawet palcem nie kiwnęli - taka to "solidarność"...
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

To pokazuje że PIS jest faktycznie bardzo dobrze przygotowany do rządzenia, szkoda że mają trudności z przedostaniem sie z tym do mediów.
Co z tego, skoro nie dalej jak wczoraj "prezes tysiąclecia" zapowiedział, że jako partia rządząca będzie szanował "wszystkich, poza pewnymi wyjątkami"? Co z tego, skoro pochwalił urzędniczkę, która w USA odmówiła udzielenia legalnego ślubu parze homoseksualnej, nazywając jej postawę "zdroworozsądkową, opartą na badaniach naukowych"? Program programem, ten PiSu na papierze od PO różni się nieznacznie, za to faktyczny sposób sprawowania władzy przez tę partię jest nie do przyjęcia.
dość
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Trzeciak pisze:Jestem ciekaw co na to pan Petru? :D

Wracając do wątku - dziś w TVN24 było specjalne wydanie "Kawy na ławę" z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że obaj panowie w Belwederze rozmawiali ze sobą bez założonych krawatów. Jestem ciekaw kto komu zaproponował taką formułę rozmowy. :D
"Kawa na ławę" charakteryzuje się tym, że prowadzący jak i goście występuję w nim bez krawata.
Awatar użytkownika
kamico7
Junior
Posty: 964
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:23
x 1

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamico7 »

W tym raporcie też koszty PSL były najmniejsze a PIS był tak pomiędzy, wiec jednak z tych kilku raportów wynik jest podobny.
Gdybym ja miał wybierać kogo wolę na Premiera z PIS to zdecydowanie wolałbym Jarosława Kaczyńskiego a on w tej kampanii dość dobrze się prezentuje i mówi bardziej sensowniej niż Beata Szydło czy Ewa Kopacz. Mimo że Kaczyński jest kontrowersyjny to jednak jest uznawany za osobę z wielką wiedzą i doświadczeniem. Gdyby udałoby mu się utrzymać wizerunek z Kampani 2010 to dzisiaj PIS pewnie by był po 4 latach rządzenia.Kilka poważnych błędów które popełnił zaważyły na jego wizerunku bo wiedzy i kompetencji odmówić mu nie można co nawet doceniają jego konkurencji polityczni lecz niestety nie przed kamerami
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
Posty: 1925
Rejestracja: 02 wrz 2010, 15:01
Lokalizacja: Katowice
x 88
x 85

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: brk »

Co racja to racja - Jarosław Kaczyński jest na pewno w tej samej, najwyższej lidze polityków, w której jest Donald Tusk i Aleksander Kwaśniewski. Jeżeli PiS utworzy rząd (bo to, że wygra wybory jest już właściwie przesądzone), to i tak premierem będzie JK.
Od 13 lat jako piszący, trochę dłużej jako czytający :D
Awatar użytkownika
kamico7
Junior
Posty: 964
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:23
x 1

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamico7 »

Fajnie by było jakby to on został premierem bo jednak Andrzej Duda mimo że uważam że dobrze sprawuje jak na razie swój urząd to jednak jest to polityk niedoświadczony i jego kariera bardzo szybko się potoczył i gdyby jeszcze Premierem została Beata Szydło która ma szanse zostać w przyszłości wysokiej klasy politykiem ale jednak jeszcze przed nią długa droga. Dlatego dobrze by było gdyby jeden z dwóch tak wysokich funkcji w Polsce sprawował polityk właśnie tej klasy a jednak w aktywnej Polityce został tylko Jarosław Kaczyński.
Mimo że faktycznie Donald Tusk ma na swoim koncie wysokie stanowisko w UE to jednak nie uważam aby był politykiem pokroju Aleksandra Kwaśniewski, Bartoszewskiego, Mazowieckiego czy właśnie Kaczyńskiego. Donald Tusk to bardziej dla mnie polityk pokroju Lecha Kaczyńskiego z którym notabene miał bardzo zbliżony wręcz identyczny pogląd na sprawy państwowe ale jednak rok 2005 oddalił ich od siebie

A tak w ogóle z innej karty to Pani Barbara Nowacka jest zagrożeniem dla PO i dziwię się że PO bardziej skupia sie na PIS-e niż na ZL, ponieważ Nowacka bardzo fajnie się prezentuje, ma charyzmę a do tego wzbudza zaufanie. Myślę że po ewentualnym zwyciestwie PIS to ona będzie liderką opozycji a nie Ewa Kopacz
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Wątek polityczny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

O ile rzeczywiście tak będzie, bo nie wiadomo co się stanie z szefostwem PO, gdyby (co jest całkiem możliwe) PiS zgarnęło bezwzględną większość (ale nie konstytucyjną). Poza tym - przekroczenie 8 proc. przez "Zjednoczoną Lewicę" wcale nie jest takie pewne.
matik pisze:
Trzeciak pisze:Jestem ciekaw co na to pan Petru? :D

Wracając do wątku - dziś w TVN24 było specjalne wydanie "Kawy na ławę" z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że obaj panowie w Belwederze rozmawiali ze sobą bez założonych krawatów. Jestem ciekaw kto komu zaproponował taką formułę rozmowy. :D
"Kawa na ławę" charakteryzuje się tym, że prowadzący jak i goście występuję w nim bez krawata.
Czyli wiadomo. Dzięki za informację.

Wracając do wątku - wczoraj w odległości zaledwie kilku metrów na ulicy spotkałem i przedstawiciela partii Razem i agitatora z partii KORWiN. Obaj młodzi panowie wręczyli mi ulotkę, przy czym ten drugi nazwał partię "Razem" "komunistami, którzy zmienili nazwę". Nie ma to jak godna konkurencja wobec siebie, a nie wiedziałem, że tych, którzy deklarują lewicowe poglądy - nawet jeśli nie są tam wielkie twarze. :/
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości