Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Ama18 » 19 paź 2015, 19:12

Ja już wiem, kto wygrał debatę. Na Niezależnej - Szydło. W Gazecie Wyborczej - Kopacz. A na serio: mam nadzieję, że panie zaprezentują się z lepszej, żywej strony, bo oglądanie smęcących populizmem nie należy do przyjemności.
Awatar użytkownika
Rico
Obserwator

Wątek polityczny

Post autor: Rico » 19 paź 2015, 21:33

Ama18 pisze:A na serio: mam nadzieję, że panie zaprezentują się z lepszej, żywej strony, bo oglądanie smęcących populizmem nie należy do przyjemności.
No i Twoje marzenie się nie spełniło... Debata była żałosna. Nie wiem, jak można było zmarnować czas antenowy na przedstawienie, w którym Pani Premier Kopacz Kaczyński pomylił się z Braunem (pojęcie "kondominium rosyjsko-niemieckie...") i żałośnie próbowała atakować PiS, jakkolwiek się dało, zaś Pani Kandydat Szydło obiecywała, ile wlezie, a co się nie spełni. Dno.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 19 paź 2015, 21:36

Nie pomylił - tekst o Kondominium faktycznie jest autorstwa Kaczyńskiego, Braun poszerzył go tylko o żydowski zarząd powierniczy ;)

Ale straszne nudy. TUSKU WRÓĆ
dość
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Ama18 » 19 paź 2015, 21:47

Patriota pisze:
Ama18 pisze:A na serio: mam nadzieję, że panie zaprezentują się z lepszej, żywej strony, bo oglądanie smęcących populizmem nie należy do przyjemności.
No i Twoje marzenie się nie spełniło... Debata była żałosna.
Odpowiedziałem w wątku o wyborach w TV, tutaj tylko przekleję mema:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rico
Obserwator

Wątek polityczny

Post autor: Rico » 20 paź 2015, 6:47

AtoMan pisze:Nie pomylił - tekst o Kondominium faktycznie jest autorstwa Kaczyńskiego, Braun poszerzył go tylko o żydowski zarząd powierniczy ;)
Kaczyński mówił o kondominium polsko-rosyjskim.
Pawel

Wątek polityczny

Post autor: Pawel » 20 paź 2015, 9:24

AtoMan pisze:lol xD Zwykły obrazek, a to się z niego robi "plakat wyborczy", "wpadkę" i nie wiadomo, co jeszcze :D
Oczywiście że jest to wpadka. Wykorzystanie wizerunku zawodnika bez jego zgody i zgody PZPN w kampanii wyborczej. Wszystko wyjaśnione jest w trafnym komunikacie PZPNu, wystarczy tylko się wysilić i przeczytać.
A depresji nie będzie, bo różnica między PO a PiSem będzie znacznie mniejsza niż w sondażach, a nikt w PO nie ma pomysłu na trzecią kadencję - a tak się przyczają, przeczekają (możliwe, że ponownie krócej niż 1 kadencję) i na luzie się odbiją.
Rządowe sondaże już przy wyborach prezydenckich pokazały co o nich sądzić.
Tradycjonalista
Thinker

Wątek polityczny

Post autor: Tradycjonalista » 20 paź 2015, 9:59

Grzegorz Schetyna krytykuje sztab wyborczy PO po debacie: PIS odrobił lekcje.
W 2007 roku to otoczenie Donalda Tuska tworzyło atmosferę dobrych emocji. To było sztuczne i reżyserowane, ale chodziło o zrobienie atmosfery piorunującego zwycięstwa. Na to trzeba odpowiadać taką samą emocją - dodał komentując starcie Ewy Kopacz z Beatą Szydło.
http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory-pa ... um=twitter
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Poland » 20 paź 2015, 11:58

Czyli powoli spełnia się to o czym mówił Rzecznik PiS'u w RMF FM wspominając że po wyborach pozycja Ewy Kopacz jako szefowej PO będzie do podważenia.
Najlepsze było to co było po debacie a mianowicie zachowanie kandydatek bo o ile Beata Szydło zrobiła coś pożytecznego spotykając się z ludźmi pod siedzibą TVP o tyle pani premier Ewa Kopacz szybko uciekała z siedziby udzielając wywiadu który to był zresztą rozdeptany przez dziejący się w tym samym czasie wiec Beaty Szydło.
Co do samej debaty to prędzej uśmiałem niż czegoś dowiedziałem zwłaszcza gdy premier wyskoczyła z Błędem 404 który to teraz stał się hitem w memach o czym możemy przeczytać tutaj: http://m.niezalezna.pl/72068-po-sama-si ... po-debacie
Poland - Aktywnie najlepszy!
Jantar
Activist
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Jantar » 20 paź 2015, 14:12

Poland pisze:Co do samej debaty to prędzej uśmiałem niż czegoś dowiedziałem zwłaszcza gdy premier wyskoczyła z Błędem 404 który to teraz stał się hitem w memach o czym możemy przeczytać tutaj: http://m.niezalezna.pl/72068-po-sama-si ... po-debacie
Moim zdaniem premier Kopacz słusznie zwróciła uwagę na zdjętą ze strony PiS-u przygotowaną Konstytucję, którą to PiS chce uchwalić zaraz po wygranych wyborach i utworzeniu rządu. Od jakiegoś czasu PiS ciągle mówi, że potrzebna jest zmiana Konstytucji, ale nie podają przy tym żadnych szczegółów. Teraz też wyborcy nie mogą się już z tym zapoznać, bo partia zdjęła projekt ze strony. Można więc wnioskować, że niekoniecznie projekt spodobałby się wyborcom. PiS zapowiada również zmiany mnóstwa ustaw, a przecież obecne ustawy są dostosowane do obecnej Konstytucji.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Poland » 20 paź 2015, 14:25

Z tego co wiem to Radio Zet znalazło ten projekt - jest on pod tym linkiem: http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosc ... k-00013060
W moim odczuciu PiS dobrze zrobił usuwając plik ze swojej strony internetowej ponieważ opisana w niej nowa konstytucja wymagała by sporej ilości aktualizacji i zmian z racji stworzenia tamtego dokumentu w 2010 roku.
Jantar
Activist
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Jantar » 20 paź 2015, 14:32

Przecież PiS mówi o uchwaleniu tego projektu z 2010 roku, a nie wprowadzaniu jeszcze zmian do niego. W różnych wypowiedziach polityków PiS-u ciągle mówią, że "projekt przygotowali jeszcze za czasów poprzednich rządów" i to jest ten sam, którego nie zdążyli wtedy uchwalić.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Poland » 20 paź 2015, 15:55

Tyle że te zmiany i tak będzie trzeba wprowadzić bo kwestii prawa wiele mogło się od tego 2010 roku zmienić.
Awatar użytkownika
kamico7
Junior

Wątek polityczny

Post autor: kamico7 » 21 paź 2015, 19:51

Ja ogólnie nie dziwie się że PIS usunął ten projekt ze stron, ponieważ mimo wszystko uważam osobiście że to nie był dobry projekt i wymagałby wielu poprawek.Za tą konstytucje był odpowiedzialny w tedy bardzo mocna w PIS frakcja konserwatystów którzy potem pozbyli się prawie wszystkich liberałów.PIS wycofało ten projekt i jak mówi partia to aktualnie nie mają projektu konstytucji.Przypomnę że PIS startuje jako Zjednoczona Prawica od 2014 roku i razem z koalicjantami ma nowy program więc i projekt konstytucji musi być wspólny.A do tego PIS nawet jakby chciało to by tej konstytucji nie uchwaliło bo większości konstytucyjnej mieć nie będzie.A Konstytucja to kompromis wszystkich Partii również opozycji, a PIS z 2010 roku a PIS z 2015 roku to inna partia. Nowy PIS który dzięki ZP się narodził raczej już nie będzie wracać do pomysłów starego kierownictwa.

Po debatach raczej wynik już jest coraz pewniejszych bo PO dzięki Pani Kopacz traci swoja szansę i myślę że PO na te 2 dni powinna postawić na przyjemniejsze twarze a Panią Premier schować bo to może dobrze zadziałać. Beata Szydło nieźle ją załatwiła podczas dwóch debat. Pani Kopacz i tak ma duże szczęście bo gdyby PIS wiedziało jak Ewa Kopacz sie zaprezentuje to chyba wystawiłoby tego Kaczyńskiego który by ją zmiażdżył, ale gdyby Tusk debatowałby z Szydło to również z Beaty by nic nie zostało

Ja mam nadzieje że PIS jednak nie postawi na rządy liberalne tak jak to było w 2005 ale jednak tym razem dotrzyma słowa i będą to rządy socjalne a dzięki ZL(jeśli się dostanie) dużo dobrych projektów może przejść.
Wracając do konstytucji to PIS miało dobry program na IV RP która z założeń jest bardzo dobra a na początku wspierała to również Platforma, Myślę że PIS powinno powrócić do tych planów i po tych 10 latach wprowadzić IV RP, bo PIS z powodów koalicyjnych nie wprowadziło tych zmian a mówienie że była IV RP jest oczywiście na wyrost, bo tak na prawdę nigdy ten pomysł nie był wprowadzany a nawet spisany.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 21 paź 2015, 20:06

PO może stracić, ale po pierwsze - raczej na rzecz mniejszych partii, po drugie - i tak przewaga PiSu będzie sporo mniejsza.

PiS też powinien tracić - Prezes się rozbestwił i puszcza niezłe babole na konferencjach, najpierw o "szacunku dla wszystkich z pewnymi wyjątkami", dziś usłyszeliśmy o "wielu ludziach, którzy mają bardzo dużo nie wiadomo skąd" i zapowiedź walki z tymi "ludźmi". Znów przejmą CBA i będą sami ferować wyroki na antenie TV Trwam?

Czy Kopacz zaprezentowała się źle? Na pewno poniżej oczekiwań, ale nie gorzej niż Szydło.
dość
Awatar użytkownika
kamico7
Junior

Wątek polityczny

Post autor: kamico7 » 21 paź 2015, 21:02

No Kaczyński ma pewną manierę i kompletny brak PR. On mówi co myśli a czasem to się nie sprawdza. Donald Tusk wygrywał z nim w tym że był bardziej medialny i pewnych rzeczy nie mówił bo wiedział że to źle będzie wyglądało.
Ja sie PIS-u nie boje a po ostatnich wydarzeniach z nasyłaniem Policji na Szydłobus i atakowanie opozycji pod studiem co nawet potwierdziła Barbara Nowacja i Związki TVP nie wygląda dobrze na standardy demokratyczny. PO raz się już przejechał kiedy Międzynarodowe organizacje skrytykowały Polskę za wejście policji do redakcji WPROST w taki sposób.
Ja myślę że wynik PIS to będzie ok. 40 procent a PO musi robić wszystko aby zatrzymać ZL i PO powinna się na tym skupić bo PIS już nie dogoni. Nie wiem czemu PO popełnia tak proste błędy. Ja osobiście nie wykluczam takiej możliwości że ZL prześcignie Platformę a po wyborach Konserwatyści przejdą do PIS a lewicowe skrzydło do ZL. Co oznaczałoby koniec PO. Druga wersja jest taka ze Schetyna zostanie przewodniczącym PO i wtedy jest szansa na POPIS którego on sam ani PIS nie wyklucza
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”