[POLSAT] Super Dzieciak (2015)

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: wiatriwoda » 18 paź 2015, 22:19

Trochę , obok tematu, ale warto posłuchać i zobaczyć, fenomenalny występ Chińskich dzieci, jeden z hitów internetu

https://www.youtube.com/watch?v=HeUJ4Y-XOeY
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 20 paź 2015, 22:14

Uczestnicy 3 odcinka eliminacyjnego:
[ Spoiler ]
Warto dodać, że dziś, kiedy rozpoczęto nagrania półfinału wśród ekspertów jest Krystian Kukułka - prywatnie kolega Andukowicz z planu serialu "Pierwsza Miłość" :
https://www.facebook.com/SuperDzieciakP ... =3&theater
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: N-O-R-O-N » 22 paź 2015, 14:59

"SuperDzieciak" reklamowo już nie jest taki drogi... ceny ostro staniały... maksymalnie 33,3 tys. zł, nie dziwię się: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/na ... ym-polsatu
#TVPZaMurem :twisted:

2020.

#ZOSTANWDOMU
Jordi
VIP Expert

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Jordi » 22 paź 2015, 15:17

To się nazywa gest - obniżka o ponad 50% w niektórych przypadkach xD Czyli widać choćby po tym, że Nina oczekiwała... 3 milionów widzów, co no jest dużą odwagą jednak z jej strony przy takiej konkurencji.

Widziałem odcinek nieco na "przewijaniu" i poziom faktycznie był lepszy i ogólnie ta piątka co przeszła jednak zasłużenie pokonała pozostałych uczestników.

Słabiutkie było rapowanie i magia, przeciętna ta dziewczynka śpiewająca. Opera niezła, ale nijaka. Karatecy... no może i Mistrzyni Świata, ale ogólnie nudnawe to było i nie ruszyło mnie kompletnie.

Najlepsza była harfistka - magiczny po prostu występ i dla mnie z 20 dzieciaków jest główną faworytką do zwycięstwa :) Tancerka też świetna, ale tak jednak dla mnie Marcelina ją wyraźnie przyćmiła. Poza tym basista okej, choć były błędy. Gimnastyczka artystyczna 3 miejsce w odcinku jak dla mnie. Dobry występ, ale przy Harfistce i tancerce to tylko dobry. No i Zuzię na 4 bym ustawił. Basista 5.

Co do programu to niepotrzebne kwestie rodziny już tak bardzo nie przeszkadzały, choć nadal są totalnie zbyteczne. Największym minusem jest jury, które każdemu gada praktycznie te same 3-4 formułki zmieniając tylko parę słów pod "talent" jaki oceniają. Nuda ogólnie - brakuje charyzmy, a te wyskoki "emocji" w wykonaniu Stużyńskiej są tak sztuczne, że zęby bolą xD No i punkty niekiedy naprawdę szokują (Stużyńska maks dla tego operowego, czy ogólnie ewidentnie za wysokie noty dla karateków, a zwłaszcza magika, który był po prostu słaby - no ale dziecko to jeszcze ma czas ;) ).

Oczywiście produkcja naprawdę na dobrym poziomie, większość naprawdę utalentowanych dzieciaków, cudowna Kasia nasza prowadząca i przede wszystkim "sensownie" oceniająca loża to największe plusy tego programu :)
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Nina » 22 paź 2015, 16:29

Jordi pisze:To się nazywa gest - obniżka o ponad 50% w niektórych przypadkach xD Czyli widać choćby po tym, że Nina oczekiwała... 3 milionów widzów, co no jest dużą odwagą jednak z jej strony przy takiej konkurencji.
3 miliony to chyba miał na wejściu GTD, być może dlatego oczekiwania były podobne, tym bardziej, że SD nie jest tak monotematyczny tylko bardziej urozmaicony, ale to jury... :/ Pamiętam jak podziękowano Mazurównie, ale to była osobowość, może i trochę śmieszyła, ale była barwna, interesująco i na temat mówiła, po niej nastała Jujka, też była ciekawą, profesjonalną jurorką, do kompletu Andersz i Malitowski, zgrany zespół, temu jury daleko do tamtego składu, same dzieciaki i Ankudowicz nie uratują tematu. Zgadzam się, że od strony produkcyjnej program jest b. dobrze realizowany, ale oglądałam fragmentarycznie 2 odcinki, nie wciągnęło mnie.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 23 paź 2015, 22:48

"Got to Dance" i "SuperDzieciak" to jednak dwie kolorowe, ale nieco inne bajki. Fakt, że jury budzi wątpliwości, i nie wyróżnia się specjalnie tekstami, ale w holenderskim oryginale (gdzie zasiadali artysta kabaretowy, rockman, prezenter telewizyjny i aktorka) jakoś też specjalnie tak nie było. Z tym nie jest aż tak najgorzej. Zgodzę się, że mogli pójść w model składu typu ekspert od muzyki + ekspert od tańca + ekspert od sportu + osobowość artystyczna, co zdecydowanie wyglądało by lepiej.

Ale nawet jeśli - to chyba nie jury jest tu głównym problemem, a pasmo, w jakim jest nadawane, gdzie format musi konkurować z dwoma wielkimi światowymi hitami telewizyjnymi (z czego jeden powstał z tych samych rąk, co "SD"), i to jeszcze wchodząc w połowie sezonu, gdzie widownia widowisk Dwójki i TVN-u jest już ukształtowana. A szkoda, bo format jest naprawdę sensowny.
Jordi pisze:To się nazywa gest - obniżka o ponad 50% w niektórych przypadkach xD Czyli widać choćby po tym, że Nina oczekiwała... 3 milionów widzów, co no jest dużą odwagą jednak z jej strony przy takiej konkurencji.
Jeśli miałbym być szczery, to Caryca wykazała się tym ruchem wyjątkową naiwnością, żeby nie powiedzieć ignorancją przeceniając potencjał formatu i pasmo. Ale skoro nie chciała dać programu w niedziele za "MBTM", albo wiosną, nad czym Polsat rozważał, to później tak jest, a nie inaczej.

W jutrzejszym odcinku zobaczymy występ 15-letniej Zuzanny Rosy: http://satinfo24.pl/takich-owacji-na-st ... ylo-wideo/

Poza tym jednemu z uczestników programu Roma Gąsiorowska przyzna specjalne stypendium: http://satinfo24.pl/roma-gasiorowska-uf ... iak-wideo/
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 24 paź 2015, 22:25

Z trzeciego odcinka castingowego do półfinału przeszli Zuzanna Rosa (jako jedyna była dziś chyba genialna), Maja Pastuszko, Amelia Dessauer, Tomasz Chorzolewski oraz Mikołaj Plak. Dzisiejsza zwyciężczyni zdobyła 196 punktów.

Niestety - ze wszystkich dotychczasowych - ten odcinek był zdecydowanie najsłabszy, z tego względu, że znacznie więcej niż zwykle było "show", niż talentu.. Zdecydowanie żal mi łyżwiarki figurowej (która nieco zawiodła) i skoczków na trampolinie, którzy moim zdaniem zostali trochę za mało ocenieni. Na szczęście tutaj nadrabiano świetnymi (nawet pokuszę się o stwierdzenie, że znacznie lepszymi niż w "MT!") oprawami występów, które cieszyły oko. Zapewne to zasługa nie tylko świetnej scenografii, ale bardzo nowoczesnego zaplecza Polsat Studio.

Warto dodać, że zaszły dwie zmiany realizacyjne - z prowadzącymi stojącymi obok stołu jurorskiego (jak w "MBTM"), i niestety trzymającym tabletem z LTE (wykrakałem) oraz z tym, że skarbonki są wręczane odpadającym w kulisach, a nie na scenie - mimo to wychodzą na nią. Poza tym za dużo było dziś tych "różnych historyjek", a to w tym formacie jest w 100 procentach zbędne.

Na szczęście najbliższy ostatni odcinek eliminacyjny zapowiada się chyba najlepiej z dotychczasowych.

EDIT: Występy łyżwiarzy figurowych nagrywane są w Łodzi na lodowisku MOSiR-u, ale są pokazywane na żywo w studio. Szkoda tylko, że realizując widowisko nie pomyślano (tak jak w holenderskim oryginale) o zbudowanie lodowiska obok głównego studia, co by uprościło i przyspieszyło sprawę.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: N-O-R-O-N » 27 paź 2015, 12:12

Po pierwszych trzech odcinkach, SD gromadzi 1,71 mln widzów, i wygrywa w obu grupach tylko z TVP1. Ciekawe, chyba KA radzi sobie dość słabo... Czyżby na poziomie Strażaków. Bardzo słabe są także udziały w obu grupach, ledwie ponad 9 proc. (!) w gr. 16-49. Czyli bardzo zaniża średnią tygodniową Polsatu, w ogólnej niewiele lepiej - blisko 11 proc. jest, co też Polsat nie może zadowalać. A szkoda, bo bardzo dobry program, rozwija się. No ale konsekwentnie nie postawienie na wiosnę 2016 zadecydowało na razie o porażce po części. http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/su ... lko-z-tvp1

2020.

#ZOSTANWDOMU
Jordi
VIP Expert

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Jordi » 27 paź 2015, 12:17

Patrząc na komercyjną i znając nadzieje Niny, to jest to blamaż jesieni niestety... CS mi nie było szkoda, ale SD jednak jest formatem wyglądającym wyraźnie lepiej, ale to już wiele razy było tu powtarzane. Nina wykazała się totalną ignorancją konkurencji i musi się zderzyć z rzeczywistością - nawet filmy wrześniowe miały lepsze wyniki...

Ja się powtórzę z innego tematu. Wiosna 2016 też nie byłaby taka pewna. MG ujęli polską widownię "czymś nowym, czego od dobrych 10-12 lat nie było w TV" i podziałało. SD no każdy rozumny widzi, że to chęć zagarnięcia enty raz pomysłu TVN przez Polsat - i tym razem o dziwo nie wypalił, bo zwykle ta taktyka działała ;) Można mówić, że "nie było VOP" czy mocnej konkurencji, ale MG miało 3,5mln, CS 2,1-2,2mln, Strażacy okolice 2mln. Oczywiście nie wiadomo co z MG 2 edycją się stanie pod względem oglądalności, ale dane za ostatnią wiosnę są nieubłagane... Na tę chwilę SD nawet wiosną 2016 moim zdaniem większych szans z MG nie ma... Może na podobny wynik do CS, ale nic więcej... Już pomijając, że soboty wiosenne to nieco mniej widzów ogólnie zbierają od jesiennych z oczywistych powodów. Od połowy kwietnia i przez maj mamy raczej śliczną pogodę :)
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: N-O-R-O-N » 27 paź 2015, 12:20

Filmy wrześniowe szczególnie w komercyjnej potrafiły osiągać ponad 1,2 mln widzów i dostawać się do Top 20. Okazuje się jeszcze teraz, że SD na razie ma ok. 400 tysięcy widzów mniej niż cały wiosenny sezon CS. Chyba jednak warto było dać SD na wiosnę, i do końca jesieni puszczać w paśmie filmy. :/. Dobrze, że zrobiono dużą obniżkę w cenniku, Ninę chyba za bardzo pobudził optymizm co do tego formatu. No ale konkurencja w postaci TVN i TVP2 jest dość mocna.

2020.

#ZOSTANWDOMU
Jordi
VIP Expert

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Jordi » 27 paź 2015, 12:25

Najgorsze, że ta porażka może ją nieco wycofać i będzie wałkowanie stałych formatów kolejne 5 lat, jak MTBM, które ma 99% 11 już sezon wiosną :/ A po półfinalistach widać, że już jest wypruty ten format, bo ponad 50% uczestników już startowało wcześniej...

A już to, że w ogólnej jest więcej widzów i to na Polsacie to lol mam xD
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 28 paź 2015, 21:00

I niech ktoś mi jeszcze powie, że widownia filmów familijnych jest podobna do grupy widzów śledząca widowiska z udziałem dzieci. ;) Przy takich udziałach w 16-49 nie dziwi nikogo aż taka obniżka reklam przy programie. Mam coraz większe wrażenie, że ktoś, kto dał ten format w paśmie dwóch największych widowisk rozrywkowych świata ma chyba słabe nerwy nie potrafiąc przeanalizować sytuacja na chłodno, chyba, że ktoś jak dotąd nie może przełknąć goryczy zasłużonej porażki po "Celebrity Splash!". Szkoda tylko, że ofiarą takich zagrywek staje się obecnie jeden z ciekawszych najnowszych formatów zagranicznych.

Ale nawet jeśli - to chyba nie ma co liczyć na "TTBZ" w soboty o 20:00. I całe szczęście, bo to byłby ruch porównywalny z przeniesieniem "Kocham Cię Polsko!" Dwójki w 2012 roku z pasma piątek 21:10 na niedzielę 20:00. Jak to się wtedy skończyło - wszyscy chyba wiedzą.

Wracając do wątku - znana jest lista czwartego i jednocześnie ostatniego odcinka eliminacyjnego:
[ Spoiler ]
I na koniec, żeby tak miło zakończyć - tak wyglądała Katarzyna Andukowicz w wieku 12 lat, kiedy wystąpiła w przedstawieniu "Kot w butach": http://satinfo24.pl/dziewczynka-ze-zdje ... ie-kto-to/
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 29 paź 2015, 21:54

Nagranie Wielkiego Finału programu zostało przyspieszone, i odbędzie się już w najbliższą środę 4 listopada, a nie jak pierwotnie planowano - 13 listopada: https://www.facebook.com/SuperDzieciakP ... 78/?type=3
[ Spoiler ]
Wracając do wątku - przedpremierowy występ pary Zuzanna Mielczarska i Tobiasz Kubik: http://inewsmedia.pl/?p=10803
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Trzeciak » 31 paź 2015, 2:10

Przedpremierowy fragment z traumatycznym wyznaniem Romy Gąsiorowskiej: http://www.telemagazyn.pl/artykuly/supe ... 46237.html
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert

[POLSAT] Super Dzieciak

Post autor: Nina » 31 paź 2015, 11:39

Reakcja Michalczewskiego bezcenna :O Przypomina mi słynną reakcję Leppera w kwestii prostytutek (bez skojarzeń z prostytutkami). Od początku nie podobał mi się pomysł z tym panem :/
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy Polsatu”