[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy (2003-2004, 2006-2011, 2016-2018)

Byle wydarzenia transmitowane w telewizji.
Awatar użytkownika
Jakob
VIP Expert
x 1
x 18

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jakob »

I tak powinno być, że z którego kraju wykonawca startuje powinien śpiewać w języku swojego kraju.
M. in. to co mnie się nie podobało to dobór prowadzących. Powinni być przynajmniej podobnego wzrostu...
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 14

Post autor: piciu »

Bardzo kiepski finał krajowych preselekcji. Występ tej Tul, która według mnie wygrała dzięki popularności z "Jakiej to melodii" też mi do gustu nie przypadł. Zobaczymy w maju czy ludzie po raz kolejny źle wybrali, czy może wreszcie będzie finał.
Obrazek
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 24
x 137

Post autor: wislok »

Nie oglądałem,ale jak zobaczyłem to serduszko to nie wiem dlaczego,ale od razu kojarzą mi się reklamy soków i ten słodzik w okularach..:D Nie przewiduję sukcesów na Eurowizji,żaden wykonawca nic mi nie mówi.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 14

Post autor: piciu »

Mi przed finałem tylko zespół SheMoans, które widziałem w SMS'ie i Top Model. I właściwie one mi się bardzo podobały.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ali
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Ali »

Czy Wy w końcu zrozumiecie, że znani wykonawcy NIE CHCĄ brać udziału w Eurowizji? Dlatego musimy wybierać z mniej znanych artystów. A poza tym co to by dało gdybyśmy wysłali kogoś znanego w Polsce, jeżeli w Europie nikt go nie zna?

Wybór był słuszny. Magda ma dobry głos, jest obeznana ze sceną, ma poparcie TVP (tutaj głownie chodzi mi o przygotowania do występu na ESC). "Jestem" jest chwytliwą, dobrze zrobioną piosenka z polskim tekstem. Zagraniczne portale o Eurowizji pozytywnie się o niej wypowiadają, także myślę, że w tym roku nasza zła passa może zostać przełamana. Z innych wykonawców podobała mi się również ZoSia i Anna Gogola (tutaj głownie za występ na żywo i "gogolomanię" - Kisiel pewnie wie o co chodzi :D)

Co do samej organizacji eliminacji - jedno wielkie DNO. Scena mała, problemy z odsłuchem przy końcowym występie zwyciężczyni, dobór gości specjalnych - porażka...
"TV Puls jest warta tego, żeby powalczyć o jej przyszłość i będziemy to robić" - powiedział Dariusz Dąbski, który po wycofaniu się Franciszkanów jest jedynym udziałowcem TV Puls.

Oglądalność TV Puls: 2,2%

Obrazek
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 3
x 4

Post autor: Dijon »

Piosenka SheMAONS była w czołówce Top Model, często puszczano ją w zapowiedziach TVN.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 15
x 154
Kontakt:

Post autor: Poland »

Moim zdaniem generalnie polskie preselekcje do Eurowizji jeżeli miałyby za rok wrócić musiałyby przejść ogromną metamorfozę wprowadzając półfinały (coś na wzór szwedzkiego "Melodifestivalen"), głosowanie regionalne i wybór piosenki przez ośrodki (taka Polwizja) czy wybór w połowie np: piosenka wewnętrznie, reprezentant widzowie lub na odwrót a tak było m.in na Litwie gdzie kilka wykonawców w finale śpiewało tą samą piosenkę. Czytając jednak wywiad opublikowany niedawno na stronie OGAE Polska jestem zdania że Polska jeżeli się utrzyma na Eurowizji będzie wybierać wewnętrznie z pośród tego co jest już znane gdyż to przynosi lepsze efekty.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
x 3
x 1

Post autor: Jacko09 »

Moim zdaniem lepiej takie rzeczy odpuścić, bo naprawdę szkoda kasy.
Pozdrawiam Jacko09
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 15
x 154
Kontakt:

W związku że 5 marca odbędą się preselekcje do Eurowizji ten temat wraca do łask. Jakie macie zatem oczekiwania co do pierwszych od 5 lat preselekcji. Ja mam nadzieje że będą one zawierać zgłoszonych do tej pory artystów :)
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 15
x 154
Kontakt:

Przepraszam za post pod postem ale jak udało się dowiedzieć serwisowi Wirtualnemedia.pl reżyserem preselekcji będzie Radosław Kobiałko - odpowiedzialny wcześniej za Dzieciaki Górą czy wybory Miss World w Polsce.
Zasady preselekcji mają zostać opublikowane wkrótce.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 773
x 2232

Post autor: pulkownik »

Oby tylko te preselekcje nie skończyły się, jak to bywało niegdyś, gdy chórzystka z Jakiej to melodii albo inne, prawie w ogóle nieznane w Polsce osoby, jechały na "podbój Europy" :D Zamknięta selekcja miała ten plus, że znani nie bali się konfrontacji z głosowaniem sms-owym.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 15
x 154
Kontakt:

Z tego co mi wiadomo zgłaszanie się do preselekcji jest już zamknięte a TVP kandydatów będzie czerpać z propozycji nadesłanych przez wytwórnie muzyczne do których to nadawca publiczny zwrócił się w grudniu z prośbą o rekomendacje. Możliwe jest że prócz tego swoje piosenki nadesłali same artyści. Mi najbardziej odpowiadałoby ograniczenie komisji na rzecz platformy internetowej takiej jak jest w Szwajcarii. Całość uzupełniałby dzikie karty dla do tej pory ujawnionych artystów oraz wybory komisji z piosenek nie wybranych przez internautów. Takim cudem można by zbudować stawkę złożoną z 15 lub nawet 18 piosenek.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 15
x 154
Kontakt:

Lista uczestników i piosenek wraz z resztą informacji na temat preselekcji już na początku przyszłego tygodnia:
Obrazek
Ramówka TVP1 na czas preselekcyjny za tydzień w okolicach środy lub czwartku.
Lex

Post autor: Lex »

Nie podoba mi się ten pomysł. Preselekcje robione na ostatnią chwilę. Znowu będzie brak zaangażowania ze strony artystów. Nie wspominam już preselekcji tworzonych na korytarzach, gdzie się przeplatały z koncertami walentynkowymi. Goście specjalni pewnie też nie będą związani z Eurowizją.
Wybierzemy jakąś kiczowatą piosenkę, która zajmie ostatnie miejsce w półfinale, a za rok Kurski powie, że widzowie nie umieją wybierać i zrezygnuje z Eurowizji na dobre.
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
x 679
x 189

Post autor: Lupus28 »

Właśnie od początku mi się wydawało, że chcą mieć pretekst żeby się wycofać, ale zobaczymy jak wyjdzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum eventów”