TVP INFO

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
infotvp
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:43

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: infotvp »

Zdjęcie z 15:00

Obrazek
Awatar użytkownika
infotvp
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:43

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: infotvp »

Za kilka godzin będzie doba od startu TVP INFO :) Tylko te transmisje konwencji,konferencji prasowych itd. dno . :(
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert
Posty: 474
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:20
Lokalizacja: Westcoast
x 1

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

@infotvp jak wrzucasz fotki to trochę je zmniejszaj bo serwer zapychasz.
"Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

Obrazek
forum-polsat
Użytkownik
Posty: 221
Rejestracja: 17 lut 2007, 19:50
x 2

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: forum-polsat »

Alan pisze:@infotvp jak wrzucasz fotki to trochę je zmniejszaj bo serwer zapychasz.
Jaki serwer? :/ Przecież ten obrazek nie jest umieszczony na serwerze media2.pl tylko jakimś bezpłatnym, hostingowym (chyba imageshack). O co ci chodzi?
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert
Posty: 474
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:20
Lokalizacja: Westcoast
x 1

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

Ciebie sie pytam?
"Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

Obrazek
Magdyl
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2007, 21:56

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Magdyl »

u mnie tez kiepsko widac tvp3 czyli info. no, ale mieszkam na wsi i mam w ogóle pod górkę
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Dzisiaj rano siedziałem przed telewizorem i nagrywałem to co sie działo jeszcze przed startem TVP Info i sam start kanału.
Oprócz zapów, które już ktoś dal w temacie chce dać kilka innych interesujących.

W nocy nadajnik TVP3 był w Białymstoku wyłączony a wiec nagrywać moglem to co sie działo tak od godziny 5:10, wtedy mniej więcej już włączyli sygnał. chociaż wiem, ze parę godzin wcześniej testowali tez ciekawe rzeczy.

Przez dłuższy czas na ekranie była plansza ze zwiastunu programu "Punkt widzenia" i podczas niej na ekranie pojawiały sie rożne belki, loga itp.

Pusta plansza:
Obrazek

A oto kilka belek, znaczków i logo, które pojawiały sie na planszy:
Obrazek Obrazek Obrazek

Przez krotki czas na ekranie pojawiło sie tez znaczek białej wstążki, która emitowana powinna być podczas rocznicy śmierci papieża, ale tego niestety nie udało mi sie nagrać.

Później puścili dwa razy zwiastun programu "Punkt widzenia" i nagle przerwali emisje i puścili plansze testowa TVP3.

Obrazek Obrazek

Następnie dwa razy puścili czołówkę TVP Info
Obrazek

Następnie wszedł zegar TVP z logo TVP Info w rogu ekranu:
Obrazek

Nagle przez kilka sekund widać było studio TVP Info i pracowników chodzących tam w oddali :D
Obrazek

Znowu powrócił zegar a technicy z Białegostoku kilka razy testowali napis "BIAŁYSTOK" w rogu ekranu.
Obrazek

No i w końcu jakoś wystartowali...
Obrazek

No i tak jak ktoś już wspominał wcześniej w temacie, podczas "Przeglądu prasy" przez kilka sekund ekran był cały zielony a pozostały tylko belki u dołu ekranu :lol:
Obrazek Obrazek







A jak tam u was z ośrodkami lokalnymi ? U mnie w TVP Białystok nadal używają oprawy graficznej z logo TVP3 i napisem "BIAŁYSTOK" :cool:
Oto zapy na udowodnienie :D
Obrazek Obrazek Obrazek

Natomiast logo w rogu ekranu to logo TVP i pod spodem mały napis "BIAŁYSTOK", napis jest mały a w Warszawie chyba jest duzy bo tak przynajmniej widać było na tych testach o godzinie 5 nad ranem. Jak to wygląda u was ? Jakie jest logo w rogu ekranu ?

A o godzinie 18:00 w programie informacyjnym "Obiektyw" był tez reportaż o TVP Info i o spotkaniu dyrektorów wszystkich ośrodków lokalnych TVP, które odbyło sie w Białowieży.
Obrazek




Podsumowując uważam, ze TVP Info to kiepski projekt, tak jak przypuszczałem jeszcze przed startem i teraz na pewno nie będę oglądał TVP Info tak często jak TVP3. Zal mi Kuriera przede wszystkim. Teraz już chyba przerzucę sie raczej na Superstacje, jeśli chodzi o kanały informacyjne.

A zapy mam nadzieje ze sie przydadzą wszystkim ;)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Z tymi konwencjami TVP Info się nie popisała. PiS leciało na żywo, trochę też SLD. Reszta natomiast to retransmisje. W TVN24 także emitowano, ale przynajmniej emitowano serwisy informacyjne i zmieniano temat.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

A jak tam u was z ośrodkami lokalnymi ? U mnie w TVP Białystok nadal używają oprawy graficznej z logo TVP3 i napisem "BIAŁYSTOK" cool
W TVP3 Katowice nadają między programami i reklamami tylko oprawę graficzną z TVP Info. Lokalna najprawdopodobniej już w piwnicy... Jedynie czasem puszczą jingiel nadawany od 50 lat, gdy przechodzą na lokalne nadawanie, a innym razem w ogóle nie (przed Aktualnościami o 17.45).

TVP Info = TVP Propaganda. Za każdym razem, gdy ją włączę, widzę politykę i oczywiście głównie PiS. Gdy był bodajże program "30 Minut Ekstra" to nadawali reportaż, który tak wyglądał: wyrywkowe fragmenty wypowiedzi PO, cała wypowiedź PiS na ten temat. Przy tym komentarz jak to pacjenci najbardziej wycierpieli, jak źli są lekarze i jak niewinny Religa (sugerujący ton głosu reportera). Przy tym lokalny program ośrodka katowickiego był odpoczynkiem dla uszu i oczów :lol:. Nie wspomnę, o jakże wielkiej sondażowej przewadze PiS, który podkreślają od rana do wieczora. Żałosne...o

O tym, że TVP do żadnego startu nie potrafi się przygotować wiadomo od dawna. Tu jest gorzej - o to dlaczego nie da się patrzeć na ten kanał.
1. Jakość obrazu
2. Ułożeniu grafiki na ekranie, która musi przypominać oczywiście TVN24 (np. logo nie mogło być na górze?) i jej belkach robionych chyba w photoshopie (chodzi o najprostsze funkcje :P), nie wspomnę o zakrywaniu grafiki "Sobotniego Magazynu Sportowego" (można było to przewidzieć)
3. Przyznam, że był pomysł na oprawa graficzną. Niestety tylko pomysł, bo wykonanie słabe, i tak podkład muzyczny jest niezły, ogólny projekt graficzny niezły (strzałki itp.), ale wykonanie słabe. Grafik musiał robić to w PowerPoint i wcześniej nie słyszeć dźwięku, jaki miał być podkładany.

Ogólnie naprawdę wstyd pokazywać ten kanał zagranicą. Niech zakończą nadawanie satelitarne. TVP3 było lepsze, nawet na końcu.
Natomiast logo w rogu ekranu to logo TVP i pod spodem mały napis "BIAŁYSTOK", napis jest mały a w Warszawie chyba jest duzy bo tak przynajmniej widać było na tych testach o godzinie 5 nad ranem. Jak to wygląda u was ? Jakie jest logo w rogu ekranu ?
Taki sam jak w Białymstoku, czyli TVP i pod nim mały napis KATOWICE. Najlepsze logo TVP jakie powstało od lat :lol:.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Golbi
Obserwator
Posty: 310
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:22

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Golbi »

Do bani ta stacja a juz to wejscie regionalnej Katowickiej gdzie całkowice znika pasek i logo TVP Info jest lekko dziwne a co jesli w czasie nadawanie audycji osrodków bedzie jakis news i ostatniej chwili przerwia nadawanie osrodków czy jak bo jakby został ten pasek z newsami to jeszcze jeszcze by to pasowało uwazam ze logo powinno byc na dole ekranu a lini z tymi tekstami ewentualnie zrobic nowe loga regionalnych i dac je nad logo TVP INFO
Był, bedzie, jest Czeladzki CKS

www.cks1924.boo.pl i www.cks1924.pl
Awatar użytkownika
infotvp
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:43

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: infotvp »

Alan pisze:@infotvp jak wrzucasz fotki to trochę je zmniejszaj bo serwer zapychasz.
Ok.:).

TVP INFO istnieje już ponad dobę. W czym kilka godzin zapchane było TVP INFO tymi konwencjami... I ten pasek mógł by być niżej...
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Już myślałem, że poczytają na forach internetowych, ze ludziom sie to nie podoba i ten pasek przesuną na dół, no ale lipa. Ten zegarek to chyba czcionką arial jest ? :D Zamiast zrobić "TVP PARLAMENT" jak było w planach, przecież prace już trwały, tylko je wstrzymano. Tam te konwencje, obrady sejmu, komisje śledcze i nie wiem co jeszcze....
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Filmy z początku życia TVP INFO można już znajść na Youtubie :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

A czy dalej na TVP INFO będą transmitowane mecze II ligi po zakonczeniu wyborow, czy tylko na niedostepnym TVP SPORT?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Narazie są retransmisje o północy :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości