[TVP1] Sprawa dla reportera

Informacja i publicystyka w telewizji.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP1] Sprawa dla reportera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

wirtualnemedia.pl/artykul/elzbieta-jawo ... mem-w-tvp1 - w TVP1 pojawi się drugi program Elżbiety Jaworowicz. Nadawany będzie w czwartki, od 7 listopada, bezpośrednio po "Sprawie dla Reportera", czyli o 22:15.
WirtualneMedia.pl pisze:Nowy magazyn nazywać się będzie „Elżbieta Jaworowicz. Tak było - tak jest”. Bohaterami każdego z odcinków będą ludzie, których problemy udało się rozwiązać lub wyjaśnić przed laty w „Sprawie dla reportera”. Program wypełnią reportaże oraz rozmowy w studiu z ich bohaterami i z ekspertami. W pierwszym wydaniu znajdą się fragmenty czterech reportaży zrealizowanych w latach 90. [...]
Mam wrażenie, że ten program został wymyślony głównie po to, by zatrzymać dużą widownię "Sprawy..." na kolejny blok reklamowy.
2009-2021
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP1] Sprawa dla reportera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Ależ zażarta dyskusja tu trwa :P.

Tymczasem drugi program E. Jaworowicz doczeka się tak jakby drugiej serii, tzn. kolejnych wydań:
wirtualnemedia.pl pisze:Telewizyjna Jedynka pod koniec stycznia br. wznowi emisję drugiego programu Elżbiety Jaworowicz „Tak było - tak jest”. Audycja emitowana będzie jednak w nowym paśmie - w poniedziałki o 18.25.
2009-2021
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Sprawa dla reportera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Direct pisze:Ależ zażarta dyskusja tu trwa :P.
I dlatego też zmieniłem nazwę wątku - ponieważ tematu o "Sprawie dla reportera" jeszcze nie ma, a programy są tej samej autorki, mają podobne formuły i nawzajem do siebie nawiązują.

Warto też dodać ciekawostkę, że oprawę graficzną programu "Tak było - tak jest" stworzyła Marta Karbownik.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 660
x 1879

[TVP1] Sprawa dla reportera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Moim zdaniem lepsza pora dla 2. programu E. Jaworowicz była tak jak dotychczas, czyli po "Sprawie dla reportera". Nowa pora będzie dosyć "trudna" dla takiego typu programu, ale mogę się mylić.
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

[TVP1] Sprawa dla reportera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

W pełni się zgadzam. Dotychczas drugi program idealnie się uzupełniał ze "Sprawą dla reportera". Dzięki dotychczasowej porze można było przetrzymać przed telewizorem wierne grono fanów Elżbiety Jaworowicz, którzy na pewno chętnie zostawali dłużej przed telewizorem.
Niestety obawiam się, że nowa godzina emisji "Tak było..." może się okazać katastrofą dla tej produkcji.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Sprawa dla reportera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Od 4 kwietnia program ponownie będzie nadawany w czwartki o 22:15.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
mediatorka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 30 kwie 2012, 10:30

[TVP1] Sprawa dla reportera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mediatorka »

Elżbieta Jaworowicz, mimo,że niezbyt Ją lubię, odwala zawsze kawał dobrej roboty. Z tym, że nie zawsze udaje Jej się pomóc wszystkim. A tych jak wiemy jest dużo i coraz więcej tych trudnych spraw spływa na ręce Pani Jaworowicz.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Sprawa dla reportera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Nie będzie już programu "Tak było, tak jest" Elżbiety Jaworowicz. Jak zaznacza biuro prasowe TVP - mimo świetnej oglądalności - projekt był tylko na 60-lecie TVP. Funkcję tego programu przejmie "Sprawa dla Reportera": http://[link zakazany]/artykul/el ... -programem.

W związku z powyższym - skracam nazwę wątku na [TVP1] Sprawa dla reportera
Pozdrawiam, Trzeciak
cfcpoland
Poster
Posty: 1528
Rejestracja: 11 maja 2014, 15:09
x 2

[TVP1] Sprawa dla reportera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cfcpoland »

http://[link zakazany]/artykul/sp ... erem-rynku
Program ogląda średnio jesienią 2,85 mln widzów, wygrywa z konkurencją w grupie 4+, w 16-49 jest na czwartym miejscu.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[TVP1] Sprawa dla reportera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Zdziwiłoby mnie miejsce wyższe niż 4 w 16-49 naprawdę... Program bardzo przestarzały i nieatrakcyjny w swojej formie. Oglądają to emeryci przyzwyczajeni do Jaworowicz od praktycznie 30 lat...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Sprawa dla reportera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Przestarzały? Nieatrakcyjny? Z tym bardzo, ale to bardzo mocno będę dyskutował, bo z pewnością nie mogę powiedzieć tego o tym programie. Akurat ktoś, kto prawie 30 lat temu wymyślił taką formułę - wpadł na mistrzowski pomysł, bo dzięki niej nie czuć, że program ma aż tyle lat. Takiego programu Jedynce od wielu lat zazdrościć mogą i Polsat, i TVN, który zresztą spełnia szlachetną ideę pomocy drugiej osoby. A Jaworowicz - bez dwóch zdań jest jedną z największych osobowości telewizyjnych.
Pozdrawiam, Trzeciak
piotrekzgr
Junior
Posty: 1265
Rejestracja: 08 paź 2013, 21:07
x 1

[TVP1] Sprawa dla reportera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrekzgr »

No ja emerytem nie jestem, a program mi się podoba. Rzeczywiście, dzięki p.Elżbiecie wiele osób uzyskało pomoc i wsparcie, cieszyć się trzeba, że program trwa tyle lat :)
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

[TVP1] Sprawa dla reportera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

I te nogi... ;)

PS: Około siedemnaście lat temu udział w owym programie brała moja rodzina, program był o problemach mieszkańców tzw. falowca, kilka melin na klatkę, b. częste kradzieże itp.
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Sprawa dla reportera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Dziś (podobnie jak rok temu - czyli 18 grudnia 2014 roku) specjalne przedświąteczne i ostatnie w tym roku wydanie programu. Tak jak wtedy w dzisiejszym programie gościnnie wystąpi Stanisław Soyka, który zaśpiewa kolędy.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Re: [TVP1] Sprawa dla reportera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

W dzisiejszym programie wrócono do tematu tytoniu poruszanego kolejno w 1991, 2001 i 2004 roku. Pokazano kadr z czołówki z 1991 roku i usłyszeć można było charakterystyczny sygnał w ówczesnej aranżacji. Niewiele, ale zawsze coś. W ostatnich latach Elżbieta Jaworowicz sporadycznie wraca do starych tematów, a jeszcze rzadziej okraszone są one archiwalnymi elementami oprawy, więc warto z dzisiejszym odcinkiem się zapoznać.
2009-2021
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy informacyjne i publicystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości