[TVP Info] Studio Polska (2016-2020)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1533
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 520
Kontakt:

Re: [TVP Info] Studio Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

Obawiam się, że z tego nie da się zrobić skrótu. :-) Mam nadzieję, że w TVP będą pracowali nad tym formatem, a i będzie mniej krzykaczy w studiu.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Re: RE: [TVP Info] Studio Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Medyk24 pisze:jestem ciekawy tej formuły
Powiedziałbym, że na razie to był bardziej żywioł, niż formuła.
2009-2021
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1533
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 520
Kontakt:

[TVP Info] Studio Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

Wczoraj miałem takie wrażenie, ale dopiero dzisiaj na stronie tvp.info pojawił się pełny zapis i utwierdziłem się w przekonaniu: muzyka z napisów końcowych jest pobrana z biblioteki, w wersji (chyba) nielicencjonowanej, bo pojawił się "znak wodny" powiedziany kobiecym głosem. :D
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Posty: 3898
Rejestracja: 27 sie 2010, 16:56
x 16

[TVP Info] Studio Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lord_info »

Skrót wczorajszego programu:
https://youtu.be/AZFZbnFivpA
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

[TVP Info] Studio Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Widziałem tylko fragment i pierwsza myśl to: "To był dzień - otwarcie" Polsatu News. No i od razu miałem pewność, że prowadzący nie mają doświadczenia telewizyjnego - np. wchodzili w kadr, robili głupie miny, myśląc, że są niewidoczni dla widza.

Może by podejrzeć u konkurencji, jak to się robi? W Polsacie nie używają studyjnych kamer, a reporterskich. Dzięki temu można natychmiast zareagować na takie zasłanianie obrazu. Skoro robimy żywą telewizję, to na całego!
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 660
x 1879

[TVP Info] Studio Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Program rzeczywiście bardzo chaotyczny, jakby został robiony na ostatnią minutę, a sam dobór prowadzących także dosyć kiepski. liczę jednak, że się to wyrobi w kolejnych odcinkach.

PS: Na widowni można zauważyć panią pielęgniarkę z paradokumentu ATM'u w Polsacie :P
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP Info] Studio Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Przyznam szczerze, że z obecnej #dobrejzmiany w TVP tej nowości byłem najbardziej ciekaw. Fakt, że był to program dość chaotyczny, ale jak odebrałem najpierw ze zwiastuna programu, a także pierwszych minut tego programu to chyba miał być to taki dość spontaniczny, otwarty program publicystyczny. Może to też dlatego i Matuszewska, i Pawlicki bardziej pokazali się z tej "ludzkiej" niż tej "telewizyjnej" strony.

Przedstawienie zasad dyskusji świetne, ale jak się okazało w praniu zabrakło jednego punktu - szanujemy innych rozmówców nawet, jeśli mają inne od naszego zdanie. Jak pokazał dalszy ciąg dyskusji zamiast konstruktywnych argumentów była próba zagłuszania, a nawet obrażania innych - w tym pewna pani, która twierdziła, że "lewicowcy" mają mało w mózgu. Poza tym zbyt dużo jest materiałów, które przerywają dyskusję, a Pawlicki czasem zbyt kurczowo trzyma się tematu. No i w 100 proc. zbędne są te "Info Flesze". Co z tego, że to telewizja informacyjna? Jakoś TVN24 potrafi "wytrzymać" ponad godzinę bez takich informacji.

Niemniej program ma potencjał, i oby poszedł w stronę kulturalnej i merytorycznej dyskusji, a nie przekrzykiwaniu się i wzajemnym obrażaniu.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[TVP Info] Studio Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Włączyłem... Już na wstępie prowadzący pomylił nazwę :)
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Posty: 3898
Rejestracja: 27 sie 2010, 16:56
x 16

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lord_info »

Program "Studio Polska" jest dziś emitowany na żywo również na profilu Info na portalu facebook.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 671

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Ale te "Studio Polska" jest przeciętne. Pomijam to, że jest robione pod tezę.

Prowadzący? Pawlicki się nie kryje z sympatiami, jego reportaż to niemalże kalka z wypowiedzi polityków PiS-u. W ogóle jest tragiczny i bardzo nachalny. Matuszewska z kolei nie istnieje, jest na doczepkę.

Formuła jest niby ok, ale w programie panuje chaos. Jakiś profesor nawet ruga za to Pawlickiego :D

Oddelegowano młodzieżówki partyjne na widownię, takie mam wrażenie. Najłagodniej wypowiadał się ktoś z Razem. Pan prawicowiec był z Pawlickim na ty i oddawał w pełni ducha tych, którzy na ekranie za pośrednictwem TT pisali o świniach oderwanych od koryta. Poziom Mariana Kowalskiego ^^

TVP miała Młodzież kontra, gdzie bez pozowania można było się nawalać. Studio Polska trochę go przypomina, ale robi wszystko źle. Szkoda strzępić język ;)
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Re: [TVP Info] Studio Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Dziś czytając napisy końcowe dostrzegłem, że reżyserem programu jest Jarosław Ostaszkiewicz. Wielki Brat jakby ktoś już nie kojarzył nazwiska :).
2009-2021
morus1000
Poster
Posty: 2087
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:44
x 86
x 134

[TVP Info] Studio Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: morus1000 »

@Ama18: Młodzież Kontra nadal leci na TVP3. Wiec teraz mają 2 podobne programy.
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert
Posty: 1299
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:31
x 13

[TVP Info] Studio Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kossa »

Nie oglądałem wczoraj całego programu z racji Eurowizji. Jednak od czasu do czasu przerzucałem kanał i powiem tak, w kwestii prowadzenia programu jest jakby lepiej, w stosunku do 1 wydania. Co nie zmienia faktu, żeby "ogarnąć" wszystkich trzeba jeszcze wiele odcinków dla tych prowadzących aby się wprawili. Też odnoszę takie wrażenie, jak ktoś wcześniej wspomniał, że Pawlicki wychodzi jakoby na głównego gospodarza, a ta druga Pani jest na "doczepkę"... Jak ona się nazywa? A no tak Katarzyna Matuszewska (tak wogóle to pierwszy raz ją widzę w tv i słyszę o tej osobie, czym ona się zajmuje jest dziennikarką w jakiejś gazecie, czy coś?). Wygląda jakby to ona się słuchała Pawlickiego, a nie ma jakiejś wzajemnej równości.
Trzeba powiedzieć jasno, przynajmniej ja tak sądzę. Nie kojarzę wcześniej, aby w TVP był podobny program, gdzie mogliby przyjść do studia zwykli ludzie ze skrajnych stron i próbować dyskutować. To się dla TVP udało, że emitują taki program. W sumie formułą czy wyglądem przypomina mi po zmianach "Prosto z Polski" w TVN24 (chociaż może jest to w trochę innej formule), czy program Gugały w Polsat News "Państwo to my". Podobieństwa w sensie usadzenia gości i aranżacji.
Jednak trzeba przyznać, że atmosfera w Studio Polska jest bardzo gorąca. Szczerze mówiąc tak się zastanawiam jak długo ten program przetrwa? Bo obserwując niektóre wymiany zdań między gośćmi w studio to czasami momentami miałem wrażenie, że ktoś zaraz wstanie o obije komuś kolokwialnie "w mordę" lub da w ryja... Np. wczoraj zachowanie niektórych gości oceniam jako skandaliczne m.in tych posłów z PO, którzy byli obecni w studio, jakaś babka, która darła gardło o byle głupotę, a ten drugi poseł z PO w okularach przeszedł samego siebie. Brak słów, co z gbur, bez jakiejś elementarnej kultury, ciągle komuś przerywał. A najgorsze było to jak nie dał się wypowiedzieć dla Wojciecha Sumlińskiego. Dziwię, się że są tacy którzy wybierają "takie coś" na posła... Ale to już temat na osobną dyskusję.
1000 postów minęło jak z pejcza strzelił ;)
----------------------------------------------------

Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP Info] Studio Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Chyba "Studio Polska" można trochę porównać do kiedyś nadawanego na tej antenie programu "Twoje Info", tylko, że tam - z racji formuły - ciężko było o tak gorącą atmosferę.

Propo emocji - wystarczy zobaczyć niektóre programy z cyklu "To jest temat", gdzie tam naprawdę potrafi się dziać, i to w plenerze. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP Info] Studio Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jestem ciekaw, czy Kurski będzie kwestionował sukces tego programu w grupie komercyjnej? W końcu wyniki powstały na próbie osób popierających PO i Nowoczesną, a tych co popierają PiS i Kukiza telemetry nie obejmują. ;D : http://[link zakazany]/artykul/st ... omercyjnej
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości