Lato z Radiem

Awatar użytkownika
TV Trauma
Junior
Posty: 977
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:05
x 10
x 10

Lato z Radiem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TV Trauma »

Ojej... ja nawet nie wiedziałem, że LATO Z RADIEM kończy czterdziestkę :O
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Lato z Radiem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

W tym roku "Lato z Radiem" będzie wyjątkowo długie, bo rozpocznie się 13. czerwca (w poniedziałek), a zakończy się 3. września (w sobotę). Tradycyjnie będzie emitowane od poniedziałku do soboty od 9:00 do 12:00, a teraz podczas festiwalu w Opolu trwa inauguracja tegorocznej imprezy.

W tym roku maskotką "LzR" będzie pomarańczowy jeż z czerwonej czapce i okularach i z kolorowymi kolcami. Maskotkę można zobaczyć pod linkiem: http://www.polskieradio.pl/89,Lato-z-Radiem-2011. Logo i strona audycji w stosunku do ubiegłego roku bez większych zmian. W tym roku mottem audycji będzie "Zdrowe Lato z Radiem".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

Lato z Radiem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Powoli dobija drugi miesiąc "Lata z radiem". Choć sam pamiętam tylko edycje sprzed dobrych kilku lat i tę ubiegłoroczną, w tym roku sztandarowa audycja Programu Pierwszego leży i kwiczy.

Przede wszystkim mam zastrzeżenia do prowadzących. Nie obchodzi mnie to, czy Kielczyk mizdrzy się do słuchaczy (podobno tak), czy Chajzer jest skończony medialnie. W tygodniu bowiem układ prezenterów wygląda najczęściej tak:
poniedziałek - Czejarek
wtorek - Chajzer
środa - Czejarek
czwartek - Czejarek
piątek - Czejarek
sobota - Kielczyk
Czy tylko ja mam wrażenie, iż jest tutaj jednej osoby trochę zbyt dużo :D ? Powaga, nie da się słuchać Czejarka 4 dni w tygodniu, 3 z rzędu. Chłop jest po takim czasie tak męczący, denerwujący (by nie powiedziec gorzej), że aż brak słów. No i dodając przerywanie gościom, słuchaczom telefonującym do konkursów (bo innej drogi kontaktu bezpośredniego nie ma) czy ciągle mówienie o jeżu (maskotce "LzR"), nagabywanie, żeby wysyłać SMS-y, by go wygrać... Więcej się po panu Romanie spodziewałem, oj więcej. Choć co ja mówię? Przecież ciągle słyszę z jego ust, jakie to "Lato z radiem" jest za jego czasów super, ekstra i ilu ma sponsorów. No i jest super...

Drugi kamyczek do ogródka - konkursy i kontakt z widzem.
Pierwsze są zapowiadane często. Wiem, że to mało ciekawie brzmi. Ale jak się przerywa rozmowę z gościem - i pierwszą mówioną rzeczą jest "72151 o treści >" (numer SMS do konkursów), to coś jest nie tak :D W ogóle tego badziewia jest jeszcze więcej, niż rok temu. No i wspomniane nagabywanie na maskotkę. Kto opisze najdurniejszą historię, kto jak najbardziej podliże się prowadzącemu (głównie Czejarkowi) - dostanie. Żenada godna lokalnych stacji, a nie Polskiego Radia.
Co do kontaktu ze słuchaczami. Nie ma pozakonkursowych rozmów telefonicznych. Nie ma e-maili (to znaczy są - ale wspominane rzadko). Co pozostaje? SMS-y premium po 1,23 PLN z VATem i Facebook. Nie zamierzam tracić kasy na dotyczasowo bezpłatny kontakt porzez "mejle", a na fejsie się rejestrować nie zamierzam. Po co w ogóle to zmuszanie do rejestracji na komercyjnym portalu? Odpowiedź brzmi - bo tam można wygrać jeża :D Już pomijając fakt, iż podając własne dane, po prostu sami pozbawiamy się resztek prywatności - co zostało bardzo trafnie skomentowane tutaj.

Trzecia rzecz - Bogdan Sawicki. Prezenter pogody w "Lecie z radiem" oraz prowadzący koncerty.
Otóż pan Bogdan kompletnie się nie zna na pogodzie. Mało tego - nie potrafi jej zapowiedzieć. Ale że nie potrafi przeczytać kilku zdań z kartki w miarę płynnie - pełen szacunek. Nie słuchałem dotychczas tak tragicznej prognozy pogody - a sporo widziałem, chociażby stare baby z "Superstacji" z początków emisji.
Dowiaduję się, że "na zachodzie może padać, poza tym będzie w południe ciepło". Na co mi się to przyda? To już prognoza w "Radiu kierowców" zawiera więcej informacji. Poza tym Sawicki bardzo smęci i nuży. Jest taki "bułkę przez bibułkę", z ciągłym zacinaniem się... Brrrr!

Uff, musiałem się wyżalić :P Ale po prostu nie da się milczeć, obserwując tak mierną audycję, jak "Lato z radiem 2011". No i mam cichą nadzieję, że jest jeszcze ktoś na forum, kto tego słucha. Chociażby po to, by potwierdzić - lub zaprzeczyć - to, co napisałem. Bo nie wierzę, że na takie forum tylko ja się poświęcam o 9:00, włączając Program Pierwszy ;)
skubi
Obserwator
Posty: 735
Rejestracja: 02 cze 2011, 17:11
x 1

Lato z Radiem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skubi »

Już w czwartek rusza 41.edycja Lata Z Radiem a pierwsze koncerty już w ten weekend w Uniejowie i Radomiu. Warto także dodac że w tym roku audycja będzie o godzine dłuższa bo od 9:00 do 13:00 oraz że będzie w niedziele od 10:00 do 13:00
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

Lato z Radiem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Półmetek tegorocznego "Lata z Radiem" za nami, więc przyszedł czas na małe podsumowanie.

Jest lepiej, niż rok temu! Niestety, tylko dzięki zrezygnowaniu z usług Zygmunta Chajzera. Czejarek nadal irytuje (nawet mocniej, bo o godzinę dłużej), Marty Kielczyk nie ma, a Wiesław Molak nie pasuje do tak "rozrywkowej" audycji, choć słucham go z przyjemnością.

Dodatkowa godzina to bzdura. "Lato z Radiem" rozpoczyna się po hejnale i wiadomościach o 12:10 i kończy już o 12:45. Czasu starczy tylko na nagabywanie na maskotkę - rysia i rozmowę z gościem podzieloną na dwie części rozdzielone muzyką.

Poza tym bez zmian, a szkoda, bo niby sztandarowa audycja Polskiego Radia nadal musi szukać stabilnego dna, którego już nie będzie w stanie przebić.
skubi
Obserwator
Posty: 735
Rejestracja: 02 cze 2011, 17:11
x 1

Lato z Radiem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skubi »

Tego roczne 43 już Lato z Radiem tradycyjnie rozpocznie się 21 czerwca i podobnie jak rok i dwa lata temu będzie nadawane od 9 do 13 . Jednak oprócz tej tradycyjnej wersji będą także dwie dodatkowe audycje. W soboty i niedziele od 16 do 23 nadawane będzie Lato z Radiem Extra,a sobotę od 23 do 3 Będzie audycja Lato z Radiem Pod Gwiazdami.

Więcej informacji tutaj: http://media2.pl/media/110361-Lato-z-Ra ... zdami.html

A co wy sądzi cię o tych dodatkowych programach?
Awatar użytkownika
kapi.wola
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 11 mar 2013, 21:00
Lokalizacja: Warszawa

Lato z Radiem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapi.wola »

Osobiście to jestem ciekaw czy te dodatkowe audycje dadzą radę, ale mam nadzieje, że tak ;)
Szkoda, że nie ma jeszcze strony www zaktualizowanej o roku 2014 :( Roman Czejarek jest moim "idolem" więc co nie zrobi zawsze mi się podoba ale niech go nie ograniczają w działaniu :)
Awatar użytkownika
kapi.wola
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 11 mar 2013, 21:00
Lokalizacja: Warszawa

Lato z Radiem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapi.wola »

Mogę oficjalnie napisać że strona www została zaktualizowana :D Jest o wiele ładniejsza od poprzedniej jednak trochę ciężko się ją obsługuje ;) Macie już jakieś opinie na ten temat? LzR rozpoczyna się 21 czerwca a pierwszy koncert 28 czerwca w Uniejowie ;) http://www.latozradiem.pl
Awatar użytkownika
dlucjanski210686
Obserwator
Posty: 502
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:06
Lokalizacja: Łódź

Lato z Radiem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dlucjanski210686 »

Wokalista Lady Pank podczas niedzielnego koncertu Lata z Radiem w Tarnobrzegu używał niecenzuralnych słów: http://[link zakazany]/artykul/wo ... e-swietnie

I ja się od razu pytam: dlaczego policja nie przyjechała wcześniej, skoro wokalista Lady Pank używał takich aroganckich i wulgarnych słów i ile promili miał w alkoholu? A przecież mówił dyrektor Radiowej Jedynki, że "ludzie bawili się świetnie". To jest kolejny dowód na to, że Jedynka zaczyna tracić słuchaczy.
Obrazek

500 postów! :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Lato z Radiem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tylko to, jaką ofertę programową ma radio to jedno, a organizacja koncertów plenerowych to drugie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Lato z Radiem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Około 130 osób niezadowolonych w liście do prezesa Polskiego Radia nt. tegorocznego "Lata z Radiem": http://www.press.pl/newsy/radio/pokaz/4 ... o-z-radiem
Pozdrawiam, Trzeciak
skubi
Obserwator
Posty: 735
Rejestracja: 02 cze 2011, 17:11
x 1

Lato z Radiem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skubi »

Czy znane są jakieś szczegóły tegorocznego Lata z Radiem? Bo zwykle około kwietnia zapowiadali audycje i koncerty, a w tym roku juz tylko kilkanaście dni do startu zostało.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Lato z Radiem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

W najbliższy poniedziałek wystartuje "Lato z radiem". Będzie to już 45 edycja tej audycji. Z kolei 25 czerwca wystartuje trasa koncertowa "Lata z radiem": http://www.polskieradio.pl/7/1579/Artyk ... daj-z-nami
Pozdrawiam, Trzeciak
Alek1224
Thinker
Posty: 5516
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 512

Lato z Radiem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Z tego co widzę w ramówce Jedynki, to Lato z Radiem czeka w tym roku kilka zmian. Oto one:

1. Audycja zostanie skrócona do godziny 12:00
2. Wydanie niedzielne zostaje ale również będzie skrócone do 12:00 (zaczyna się o 10:00, więc będzie trwało tylko 2 godziny)
3. Lato z Radiem Extra zostaje, ale będzie od 17:00 do 23:00 (w zeszłym roku było od 16:00)
4. Lato z Radiem pod gwiazdami zostaje, ale będzie nadawane od 0:00 do 3:00 (w zeszłym roku było od 23:00).
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Lato z Radiem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

W tym roku "Lato z Radiem" z nowym logo - nawiązującym do tego słynnego znaku z uśmiechniętym słoneczkiem: Obrazek
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości