TV Puls

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
czyt
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 29 sie 2007, 14:26

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: czyt »

Kompletnie nie przekonują mnie stwierdzenia w stylu: "Start TVN był słaby, stąd Pulsowi trzeba dać szansę".
Kochani! Stacja Waltera startowała 10lat temu i "wiele" wyglądało znacznie lepiej niż dzisiaj w TV Puls.
Mamy 2007 rok..

Zadowoleni z "Puls Raport"?
Ciekawe.

Program obok "Are you smarter.." był drugim który jest w stanie mnie zainteresować. Był..

Podczas gdy grafika ujdzie, to oprawa muzyczna - niczym z dzienników telewizji amerykańskich sprzed kilkunastu lat [: W mojej lokalnej, "Kablówkowej" stacji całkiem poodobna..
Ale to MAŁO ISTOTNE.

Zawartość merytoryczna : niemalże dno. Na początek "podwyżki" cen, któryś z materiałów z kolei o panu "Mikołaju" - no litości ! N.t polityki 2 zdania, za to o zmianie czasu przygotowano materiał - ręce opadają.

Ziemcowi i Trzaskalskiej rzeczywiście płacą chyba niemałe pieniądze, skoro ci wierzą w jakikolwiek sukces tejże audycji i Pulsu w ogóle :| "Puls Raport" co najwyżej włącze za 2, 3 miesiące by zobaczyć "zmiany" i te posuniecia do przodu.

Odnośnie Pulsu - logo razi, oprawa niezła, ale jakoś słabo współgrająca z muzyką.
Ramówka: nie wiem kogo chcą przyciągnąć przed telewizory. "To wszystko już było", a przedstawiciele kanału Murdocha mówią o docelowej 16-49.. już widzę masy młodych włączających teleturnieje i programy rozrywkowe typu "Ukryta kamera".

Ech, nic tylko wzdychać.
TV Puls programowo najlepsza (byłaby) 10 lat temu.. ]:->
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
Posty: 1903
Rejestracja: 22 sie 2006, 18:05
Lokalizacja: Kraków
x 68
x 98

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PPM »

Karol pisze:Właśnie oglądam wydanie wieczorne "Pulsu Raportu". Wygląda ciekawiej niż poprzednie.

Edit:
Zastanawiam się czy to wydanie już jest nagrywane, czy po prostu zrezygnowano z napisu "na żywo" i trójkącika z wiekiem.
Miałem właśnie zapytać o to samo. Moze poprostu zrezygnowali z napisu i z trójkącika, bo gdyby było nagrane, nie było by poślizgu 6 minut!

Podobało mi sie na samym koncu, pokazali miasto noca:)

Jesli chodzi o pogode, tym razem trwała 90 sekund:D Dłuzej, ale za krotko jeszcze:)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

czyt pisze:Kompletnie nie przekonują mnie stwierdzenia w stylu: "Start TVN był słaby, stąd Pulsowi trzeba dać szansę".
Kochani! Stacja Waltera startowała 10lat temu i "wiele" wyglądało znacznie lepiej niż dzisiaj w TV Puls.
Mamy 2007 rok..
Puls do restartu przygotowywał się pół roku, TVN do startu przygotowywał się 5 lat, od momentu pierwszego konkursu koncesyjnego w Polsce. W ostatecznie w primetime nadawał telenowele. Rzeczywiście, wyglądał lepiej. Zresztą ciągle zapominasz, że mamy środek sezonu, więc czego się ku..wa spodziewałeś? Wielkiego boom?
czyt pisze:Podczas gdy grafika ujdzie, to oprawa muzyczna - niczym z dzienników telewizji amerykańskich sprzed kilkunastu lat [: W mojej lokalnej, "Kablówkowej" stacji całkiem poodobna..
Ale to MAŁO ISTOTNE.
Skoro to mało istotne, to czemu piszesz wielkimi literami?
czyt pisze:Zawartość merytoryczna : niemalże dno. Na początek "podwyżki" cen, któryś z materiałów z kolei o panu "Mikołaju" - no litości ! N.t polityki 2 zdania, za to o zmianie czasu przygotowano materiał - ręce opadają.
Tobie ręcę opadają, a mi scyzoryk się w kieszeni otwiera. Spójrz na "Wiadomości" lub na "Fakty". Usuń z tych programów całą politykę i co pozostanie? Praktycznie nic. Te programy są już przesiąknięte tym, co się dzieje wśród rządzących. Ja za to już tym żygnam.

W ogóle nie rozumiem - nie czytacie tego co się tu pisze? Zrozumcie, że to dopiero początek, pierwszy dzień zmian, które dopiero rozpoczęły się w TV Puls. Duża ilość powtórek świadczy o pojawieniu się w przyszłości w ich miejscu nowości programowych. Stacja musi się najpierw rozruszać, bo przez lata stała w miejscu. A doświadczenie uczy, że nie warto inwestować w program za dużo na początek - TV Puls już raz z tego tytułu miała kłopoty finansowe, czego wynikiem było wyłączenie jej nadajników naziemnych, a potem zawieszenie działania dwóch stacji - jej i siostrzanej TN2. Tele 5 też kiedyś przeinwestowało w program - mniej więcej o jakieś 15 mln złotych, czego wynikiem była upadłość Fincastu i góra wyroków sądowych.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Karol, to NIE początek, bo Puls jako marka BYŁ dostępny u nas od lat - i zachowując nazwę Murdoch zdecydował raczej o kontynuacji niż rewolucji. Ale zamiast kroku naprzód który był tak szumnie zapowiadany, zrobiono nieśmiały kroczek, i rozwalono to co było dobre - czyli oprawę graficzną. Nie mówię o "przeinwestowywaniu", ale Murdocha stać na więcej.
dość
Awatar użytkownika
Golbi
Obserwator
Posty: 310
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:22

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Golbi »

AtoMan tobie sie podobała ta oprawa co była? To jest poczatek nowego Pulsu czy stacja zeby zaistniec musi zmienic nazwe? Ta stacja sie rodzi na nowo. A poczatki TVNu pamietasz były telenowele o 19:30 Tylko Puls Raport ten z 19:30 mogłby byc o 18:00 bo jesli nie maja Puls Raport ok 16 to ten powinien byc wczesniej.
Był, bedzie, jest Czeladzki CKS

www.cks1924.boo.pl i www.cks1924.pl
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

AtoMan pisze:Karol, to NIE początek, bo Puls jako marka BYŁ dostępny u nas od lat - i zachowując nazwę Murdoch zdecydował raczej o kontynuacji niż rewolucji. Ale zamiast kroku naprzód który był tak szumnie zapowiadany, zrobiono nieśmiały kroczek, i rozwalono to co było dobre - czyli oprawę graficzną. Nie mówię o "przeinwestowywaniu", ale Murdocha stać na więcej.
Ale znów muszę pisać co pisałem w poprzednim poście? Nie wiem czy wiesz, ale kontynuacją jest jedynie nazwa. Prócz tego stacja przeszła kompletny rembranding. Wszystkie studia oraz cały sprzęt nadawczy zostały wymienione na nowy. Jest to jeden z najnowocześniejszych tego typu sprzętów dostępnych na rynku. Naprawdę nie ma się co dziwić, że stacja dopiero raczkuje. Naprawdę, dla mnie ta telewizja obudziła się na nowo, bo cóż, że jest na naszych ekranach od lat, skoro nic sobą nie reprezentowała.
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
Posty: 1903
Rejestracja: 22 sie 2006, 18:05
Lokalizacja: Kraków
x 68
x 98

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PPM »

Karol pisze:Ale znów muszę pisać co pisałem w poprzednim poście? Nie wiem czy wiesz, ale kontynuacją jest jedynie nazwa. Prócz tego stacja przeszła kompletny rembranding. Wszystkie studia oraz cały sprzęt nadawczy zostały wymienione na nowy. Jest to jeden z najnowocześniejszych tego typu sprzętów dostępnych na rynku. Naprawdę nie ma się co dziwić, że stacja dopiero raczkuje. Naprawdę, dla mnie ta telewizja obudziła się na nowo, bo cóż, że jest na naszych ekranach od lat, skoro nic sobą nie reprezentowała.
Masz racje Karolu, to jest całkiem nowy PULS. Zaczyna od podstaw! Sami wczoraj powiedzieli, że zaczynają od zera!
Ale inni użytkownicy nie mogą, albo nie chca tego zrozumiec.
Pawel

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Pitus pisze:Jestem prawie pewny, że dla pewnych osób z tego grona które mają zarzuty co do grafiki, loga, PULS RAPORT pewnie też nie przypadnie do gustu.
No i byś się pomylił, bo chociaż niezbyt podoba mi się grafika Pulsu to jednak Puls Raport wypadł całkiem całkiem. Co prawda studio dosyć słabe ale np. belki podczas reportaży wyglądają bardzo fajnie. Podoba mi się to o wiele bardziej niż to co mamy na TVN.
Jedyne do czego muszę się przyczepić i to zdecydowanie to pogoda. To już w Tele5 nawet mają lepszą pogodę. Co to jest jakaś statyczna mapka z pogodą na noc i dzień. Cieniutko pod tym względem.

Axel pisze:No i po co te reklamy przed Pogodą i Sportem ? A po Sporcie tez reklama a po reklamach powrót do głównego studia tylko po to żeby prowadzący mogli sie pożegnać z widzami... Ja nie wiem ale to może tak na wzór amerykański ? W każdym bądź razie takie coś sie u nas nie przyjmie.
Nie mylisz się co do tego że to na wzór amerykański. I jeśli o mnie chodzi to bardzo mi to przypadło do gustu. Brawo Puls.


Co do zarzutów niektórych osób tutaj, to wiadomo że w środku sezonu jesiennego i mimo wszystko z nienajwiększym zasięgiem nie zrobią z tego od razu jakiejś super telewizji. Moim zdaniem jesień i zima to będzie takie sprawdzanie możliwości i wiosną powinno być już ciekawiej.
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
Posty: 1903
Rejestracja: 22 sie 2006, 18:05
Lokalizacja: Kraków
x 68
x 98

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PPM »

Każdy może się pomylić ;)
PULS RAPORT na wzór amerykański, jest świetny, cos innego niz w innych stacjach:)
Awatar użytkownika
Golbi
Obserwator
Posty: 310
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:22

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Golbi »

Gdyby wywalili te reklamy to zyskali by z 5 minut. Puls Raport o 18:00 i wieczorne o 22:00 a o 22:30 Puls wieczoru - 30 minutowe a o 23 Diagnoza Morderstwo która wypadła z nowej ramówki a w piatek bym dał o 23 jakies film grozy (horrory trillery)

To logo by zrobili takie polprzezroczyste albo chociaz szare i było by git
Był, bedzie, jest Czeladzki CKS

www.cks1924.boo.pl i www.cks1924.pl
Awatar użytkownika
piotrekB
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2007, 17:53

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrekB »

Pitus pisze:Zaczyna od podstaw! Sami wczoraj powiedzieli, że zaczynają od zera!
Ale inni użytkownicy nie mogą, albo nie chca tego zrozumiec.
Zgadza się - zaczyna od podstaw, ale oni chca być pierwsi, więc na chłopski rozum muszą startować z wyższej poprzeczki niż Tele 5 i TV 4, a na razie jest inaczej.

STUDO: Po co więc budowali studio Pulsu Raportu skoro konkurencja (od TVP po TVN24) ma nieporównywalnie lepsze i nowocześniejsze. Oznacza to wiec co? Że będą za miesiąc budowali nowe? Studio przypomina kurnik, wąskie kadry, prezenterzy są ściśnięci, brak głębi, śmieszne kolory.

JAKOŚĆ PRZEKAZU: jest fatalny, w porównaniu z TVN i Polsatem (porównywałem jakość w sieci kablowej ASTER i Cyfrowym Polsacie).

STRONA: www.tvn.pl, www.pulstv.pl. Strona pulsu przypomina taką amatorską, portalową stronkę.

PREZENTERZY: no tutaj to muszę pochwalić - są super.

Ktoś tam napisał, że jak TVN startował, to też tak startował - zmieniły się czasy, jest lepszy sprzęt na rynku (również emisyjny), inne standardy produkcji, nowocześniejsza technologia robienia stron chociażby...


Budują od podstaw... smutne...muszą najpierw popracować nad ...samymi podstawami.

Jeszcze raz przypomnę: chcą być pierwsi, więc wymaga się wiecej od nich niż od TV Trwam i Tele 5! Wymaga się od nich tyle co od TVN!

Myślę, że z taką odsłoną nowej stacji daleko nie zajdą (1% SHR)


Aha i jeszcze jedno - Telewizja Puls produkowana przez spółkę producencką Telewizja Familijna też startowała od podstaw, a była znacznie lepiej przygotowana niż Puls za czasów Murdocha.
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
Posty: 1903
Rejestracja: 22 sie 2006, 18:05
Lokalizacja: Kraków
x 68
x 98

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PPM »

Moze i byl lepiej przygotowany! (chociaz watpie), ale jak szybko upadł!

Chcą byc pierwsi, zgadza sie. Ale na początek- beda walczyc z Czworka czy tez z TVN siedem!- Tak jak mowili na konferencji!
Awatar użytkownika
Golbi
Obserwator
Posty: 310
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:22

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Golbi »

A ile oni mieli czasu na przygotowanie sie z tego co wiem od sierpnia a zapowiedzieli ze rusza w tym roku wiec chcieli dotrzymac słowa. Co do ramówki zmiany moga wejsc w kazdej chwili przypuszczam ze pierwsze beda w styczniu 2008 a w marcu juz pewnie rusza z lepsza ramówka po co inwestowac odrazu w stacje nie wiadomo ile skoro stacja narazie miała zastój pierwsze zmiany teraz nastepne w styczniu za zatakuja w marc. Mnie troche dziwi start tej ramówki ze przed 1 listopada w tedy inne stacje daja filmy moze sie byc ciezko przebic wydaje mi ise ze mogli jeszcze ten tydzien przeczekac. Ruszyc od 5 listopada.Mozna było tez wprowadzac nowosci stopniowo
Był, bedzie, jest Czeladzki CKS

www.cks1924.boo.pl i www.cks1924.pl
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ludzie! Ludzie! Czy wy w ogóle macie trochę oleju w głowie? A kto powiedział, że telewizja Puls już teraz chce być pierwsza. Dla przykładu ekipka "Puls Raportu" doskonale zdaje sobie sprawę, że ani jutro, ani za miesiąc ani za rok nie będzie liczyć się na rynku programów informacyjnych. Jeden z jej członków powiedział, że ma nadzieję, że za jakieś 5 lat uda im się zbudować wizerunek programu informacyjnego z prawdziwego zdarzenia i że chciałby, aby wtedy byli numerem jeden.

Zresztą ile razy można powtarzać, że jakość TV Puls nie zależy od sprzętu emisyjnego lecz od Cyfry+?! Przecież to ona retransmituje i kompresuje jej sygnał. Sprzęt emisyjny TV Puls ma nowy!.
Pawel

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

piotrekB pisze:STRONA: www.tvn.pl, www.pulstv.pl. Strona pulsu przypomina taką amatorską, portalową stronkę.
Co jak co ale strona Pulsu jakoś przyjemniej wygląda niż TVNu. Poza tym strona TVNu w porównaniu do np. stron amerykańskich stacji też wygląda biednie.
Jeszcze raz przypomnę: chcą być pierwsi, więc wymaga się wiecej od nich niż od TV Trwam i Tele 5! Wymaga się od nich tyle co od TVN!
Chcą być pierwsi w przyszłości. Na razie z takim zasięgiem jaki mają mogą konkurować co najwyżej z TV4 czy TVN Siedem. W zwiazku z tym na pewno nie będą jeszcze na razie inwestować w program jak i rozwiązania techniczne tylko co chociażby TVN czy TVP.
Golbi pisze:Gdyby wywalili te reklamy to zyskali by z 5 minut.
Puls to nie fundacja charytatywna nie utrzymuje się z datków tylko właśnie z reklam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości