Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Isabel27
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 20 wrz 2016, 13:02

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Isabel27 »

Karol pisze:To samo co przez ostatnie 20 lat? :-)
Czyli Celeste
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

W najbliższych dniach powinna być informacja, co będzie emitowane.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Opcji nie jest dużo. Możliwe są pozycje poniżej, chociaż nie wiadomo czy chociażby do ostatniej mają jeszcze prawa - nie orientuję się :) Nie specjalnie brali się za jej powtarzanie.

"Stellina"
"Celeste"
"Prawo do narodzin"
"Ty albo nikt"
"Talizman"
"Na straży miłości"
"Pieska miłość"
"Królowa Południa"
"Bananowa młodzież"
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
Posty: 1903
Rejestracja: 22 sie 2006, 18:05
Lokalizacja: Kraków
x 68
x 98

Re: Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PPM »

A może będzie... Klejnot.TV :D
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Albo "premierowo" "Świat Cyrku" xD Zła wiadomość jest taka, że mają cyfrowy playout, więc po ponad 20 latach taśma już się nie zerwie.

A na poważnie to dziwią mnie oczekiwania niektórych. Wszystkie seriale z archiwum P1 powtarzała kilka a nawet kilkanaście razy. Jak fan telenowel mógł ich jeszcze nie widzieć albo chce obejrzeć je po raz setny w jakości Ultra SD? Nie obraźcie się, ale to przez Was Polonia 1 wygląda tak, a nie inaczej.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

@Karol, jest jeszcze kilka innych opcji telenowel. A "Prawo do narodzin" to akurat już leci - przed "Stelliną".

Co do twojego pytania, jak fan telenowel mógł jeszcze nie widzieć tych telenowel, odpowiedź jest prosta. Młodsi fani mogli ich nie widzieć - niektórych nie było na antenie przez dobre 8-10 lat, jak np. właśnie "Prawo do narodzin" poprzednim razem emitowane w 2008 roku. Co do starszych fanów to tu raczej zadziałał fakt, że telenowele są w miarę dość regularnie przypominane i prędzej czy później trafi się okazja obejrzenia, a póki co raczej wybierane są telenowele na kanałach, które w najlepszym razie są powtarzane jednorazowo. Niestety często jest konflikt wyboru i w takich sytuacjach zawsze pierwszeństwo ma tytuł, który ma znacznie mniejsze lub nawet zerowe szanse na powtórki.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Osobiście nie mam nic przeciwko telenowelom, chociaż z całego serca ich unikam. Jednak stawianie wymogów nadawcy, by pokazywał po raz setny te same pozycje i oglądanie ich - zdając sobie sprawę, że ma się telemetr w domu (ta aluzja raczej nie tyczy się nikogo z tego forum) doprowadza stację telewizyjną do stanu obecnego. P1 mimo dziesiątek prób ratowania zawsze wraca do starego schematu - pasma telesprzedażowe i telenowele ;) Bo najtaniej.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

@Karol Ale widzowie z telemetrami niestety to samo stosują wobec wszystkich stacji. Taka ATM Rozrywka przykładowo w kółko od powstania wałkuje seriale Polsatu, w tym milionowy raz Kiepskich i ciągle wychodzą na tym na duże plusy w oglądalności. Niech Polonia1 emituje sobie pasma telesprzedażowe, skoro na nich zarabia - nie mam nic przeciwko temu. Ale niech też emituje telenowele, seriale, filmy - i to nie tylko w kółko kilkanaście pozycji z archiwum, ale niech też choć trochę inwestują w kolejne zakupy. Jest tyle starszych telenowel, których w Polsce nie było i które wielu z fanów z chęcią by obejrzało, a Polonia1 jest chyba jedyną stacją, która mogłaby je kupić.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tyle, że nawet widzowie bez telemetrów dość chętnie oglądają kolejne powtórki Kiepskich.
Pozdrawiam, Trzeciak
Isabel27
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 20 wrz 2016, 13:02

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Isabel27 »

Jeśli chodzi o Polonie1 to mogliby przypomnieć telke z Grecia Colmenares na przykład Marie, Manuela lub Namiętnośći.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Polonia 1 ze swoim studiem emisyjnym przemierzyła pół Europy - wędrowała z Polski do Włoch, później na Słowenię, żeby ostatecznie wrócić do Warszawy. Możliwe, że taśmy ze starymi telenowelami (zauważcie, że te od początku istnienia P1 nie były wymieniane na nowe) zaginęły podczas przeprowadzek lub dziś jakość materiałów nie nadaje się do emisji. Nie bez powodu zaprzestano odnawiania praw do niektórych telenowel, choć kilka z nich pochodzi od jednego producenta. Nie wiadomo czy dystrybucją zajmowało się Telefe, czy może Crustel, które już dawno pozamiatano. Jeśli to drugie, to być może prawa się porozdzielały pomiędzy różne podmioty, stąd wiecznie "Stellina" w Polonii 1 :)
Ann
Użytkownik
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2011, 19:52
x 2

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ann »

Isabel27 pisze:Jeśli chodzi o Polonie1 to mogliby przypomnieć telke z Grecia Colmenares na przykład Marie, Manuela lub Namiętnośći.
Najbardziej chciałabym Marie i Manuele ale nie ma na te telenowele chyba co liczyć bo to chyba własnie one zostały sprzedane TVNowi, czyli pewnie powtórki się nie doczekamy :-\ :-\

Mógłby któryś kanał sie rzucić i wyemitować jakiś super staroć np Marię Celeste :)
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

@Karol Akurat zaprzestano emisji na Polonii1 tych telenowel, które zostały odsprzedane innym stacjom: Maria, Manuela, Yolanda trafiły do TVN-u (były emitowane krótko po starcie kanału), natomiast Zakazana miłość trafiła na Naszą TV. Również 2 seriale z archiwum Polonii1 trafiły do Polsatu: Drużyna A i MacGyver. Nie wiem tylko, dlaczego przestano przypominać brazylijską telenowelę Moje dzieci, moje życie. Pozostałe brazylijskie telenowele, Jeronimo i Cierpieć z miłości, były emitowane w 2009 roku po raz ostatni, natomiast Zbuntowana i Namiętności z Grecią Colmenares po raz ostatni były na antenie odpowiednio w 2010 roku na Tele5 i 2008/2009 na Polonii1. Jeśli zaś chodzi o Celeste to wydaje mi się, że załatwili nową kopię, do której podłożyli audio ze starej. Tak się składa, że mam część odcinków z nagrania z emisji w 2007/2008 roku oraz całość z ostatniej emisji w 2013 roku i różnica jest widoczna gołym okiem.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
thommy26
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 13 sie 2016, 16:22
x 5

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: thommy26 »

Czy wiadomo coś jakie będą dalsze losy kanału novela tv?? Pisano na forach, że miały być nowe telki od sierpnia, potem od października i ciągle nic i nic:(
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3365
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 423
x 755
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Niestety nic nie wiadomo. Premiery pojawiły się ale na antenie siostrzanej stacji Water Planet. Na premierowe seanse filmowe zaprasza też Tele5. Więc może i w kwestii Novela TV coś ruszy. Oby, bo aż się prosi o emisje takich telenowel jak "Rosario", czy "Voltea pa' que te enamores".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Marek99, SiłaSerca i 9 gości