[TVP1] Wiadomości (1989-2023)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
bastus18
Junior
Posty: 1021
Rejestracja: 23 sty 2014, 7:17
Lokalizacja: Kraków
x 6
x 32

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bastus18 »

"Gość Wiadomości o 19:55 w TVP INFO". Program promowany jest także na TVP1.
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
Posty: 3147
Rejestracja: 29 kwie 2016, 20:18
x 861
x 1637

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Manieq »

A co się dziwicie - nawet graficy w TVP jeszcze wczoraj nie byli zapewne przygotowani na to, że na polecenie Kurskiego nastąpi zmiana nazwy ;D
Pozdrawiam, Manieq | 💙💛
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2027
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 578

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Co za okropne logo... I pierwszy gość - to chyba oczywiste, kto (niestety).
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

I pierwszy "Gość Wiadomości" wystartował już o 19:52. Co więcej - ten program ma swoją czołówkę na antenie TVP Info, która na antenie Jedynki jest przerywnikiem "Wiadomości".

Dzisiejsza rozmowa na antenie Jedynki trwała aż 10 minut.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Posty: 3898
Rejestracja: 27 sie 2010, 16:56
x 16

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lord_info »

Amatorka po prostu:
Załączniki
vlcsnap-2016-11-16-20h07m03s858.jpg
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Logos ohydny. Najprostsza czcionka dorzucona do loga Wiadomości. Co do rozmowy, to wytrzymałem tylko lub aż 3 minuty...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Lord_info pisze:Amatorka po prostu:
Jak zobaczyłem czołówkę, a właściwie ten przerywnik, to pierwsze z czym się skojarzyło to właśnie to. Nawet czołówka "Raportu Wiadomości" choć prostsza była bardziej sensowna i estetyczniejsza.

Już nie mówiąc o tym, że używanie loga "Wiadomości", które nie obowiązuje już prawie dwa lata jest trochę śmieszne. Może to wydawać sie absurdalne, ale naprawdę się nie zdziwię, jak za parę miesięcy zamiast przelotu nad Polską z muzyką Dębskiego zobaczymy jakieś totalne dziadostwo.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2027
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 578

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Dziwne, że podczas przerywnika "Ś" prześwituje i to w niektórych momentach bardzo, może chcieli animowane logo?
Awatar użytkownika
Mateusz44
VIP Expert
Posty: 1518
Rejestracja: 07 maja 2012, 7:01
x 60
x 161

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz44 »

To zakończenie z planszą, to straszna amatorka jest...
Dzisiaj był idealny przykład tego. Rozmowy dzisiaj nie było, więc zakończenie z lotem i naglę plansza. Nie podoba szczerze mi się to rozwiązanie.
[ Spoiler ]
bastus18
Junior
Posty: 1021
Rejestracja: 23 sty 2014, 7:17
Lokalizacja: Kraków
x 6
x 32

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bastus18 »

A mnie się podoba, planasza świetnie zrobiona. Nie widzę tu amatorki, gdy jest gość - idealnie się sprawdza.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Trzeciak pisze:Tło do słupków sondażu partyjnego wciąż takie same jak tło do łączeń z okresu styczeń 2015 - marzec 2016:
Wzywam mierników słupków poparcia! :D

Co do "Gościa Wiadomości": krój tekstu napisu "gość" to ten sam, co używany w TVP Info. Tutaj widzimy odmianę cienką. Nie podoba mi się takie zestawienie tekstu w logo, wygląda to po prostu pokracznie. Zauważam także brak spójności logo "Wiadomości".

"Dziś wieczorem" warto pożegnać pełnym zestawieniem gości od 1 września aż do ostatniej emisji ;)
Obrazek
Jeżeli ktoś ma ochotę zapoznać się z kompletem danych i przeczytać opinię - zapraszam do mojego schowka na miotły (skończą się posty z #nikogo ;) ): https://innaczcionka.blogspot.com/2016/ ... zorem.html
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

O proszę. Widzę, że na coś mój zrzut ekranu się przydał. :)
Mateusz44 pisze:To zakończenie z planszą, to straszna amatorka jest...
Dzisiaj był idealny przykład tego. Rozmowy dzisiaj nie było, więc zakończenie z lotem i naglę plansza. Nie podoba szczerze mi się to rozwiązanie.
I żeby było jeszcze lepiej - pierwszy raz od 5 września podczas lotu końcowego był pokład muzyczny, który żegnał widzów "Wiadomości" do 4 września br. Już mogli zamiast tego wstawić chociaż przygotowany wcześniej szablon "Przygotował zespół Wiadomości" z sygnałem końcowym, niż takie nagłe urwanie sygnału.

Dodam, że nie było dziś "Gościa Wiadomości" ze względu na Galę Kongresu 590 (ta nazwa wzięła się z pierwszych 3 cyfr kodu kreskowego produktów wyprodukowanych w Polsce). Sama część newsowa trwała dziś aż 32 minuty, chyba takie sytuacje działy się tylko w pierwszych latach istnienia programu.

Przy okazji - dziś mija 27 lat od kiedy na antenie Programu 1 Telewizji Polskiej o 19:30 ukazało się pierwsze wydanie "Wiadomości".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1533
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 520
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

W "Wiadomościach" niestety nie znalazło się w tym roku miejsce na okolicznościowy materiał o urodzinach, podobnie zresztą jak rok temu.

Wracając jeszcze do "Gościa Wiadomości", to zastanawiająca jest ciągła niekonsekwencja w znaku "W". W czołówce jest, jak już wspomnieliście, stare (2004-2014), ale w ozdobniku TVP Info - jest piękne, jednolicie białe logo, w sumie chyba nigdy, nigdzie nie wykorzystywane. Czyli jednak da się?

Obrazek
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Zwróćcie uwagę jak bardzo logo "Wiadomości" nie nadaje się do takiego wykorzystania. Napis "Gość" jest w stosunku do niego wręcz karykaturalnie duży. Ponadto na moim starym ale jarym 21" gdyby nie siła autosugestii to nie wiem, czy zauważyłbym co to za mały biały bohomaz ;)
Standardem w grafice użytkowej jest założenie czytelności przy minimalnej szerokości znaku < 1,5 cm (takie jest np. logo Miasta Poznania). Tutaj projektant w 2004 nie przemyślał, że to się może kiedyś przydać ;)
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1533
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 520
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

Może i przemyślał, tworząc wyraziste logo "W" z kropek. Gdyby użyć tylko jego, tak jak na belkach? Przez te wszystkie lata utrwaliło się już mocno w świadomości widzów. Tylko, kurka, to musi być zmysł jakiś w tych ludziach, a nie bezwiedne kopiowanie z innych stacji i kompilowanie z tym, co już się ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości