[TVP1] Plebania

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 660
x 1879

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Jedyne objawy tej łagodności jaki się dopatrzyłem to było przyjęcie pod swój dach matki raz relacja z synem, a tak to raczej pozostał bez zmian.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13185
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2446

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

bustram pisze:
kolos pisze:Ale jednak zaczęli go łagodzić na sam koniec serialu :)
Łagodzić ? W ostatnim odcinku kazał swojej "gosposi" skakać na jednej nodze...
Właśnie o tej sytuacji miałem na myśli. Jest o tym osobny filmik na YT, o dość wulgarnym tytule - prawdopodobnie najpopularniejszy filmik z Traczem na YT; mający obecnie ponad 700 tysięcy wyświetleń. ;)
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
tvferdex97
Poster
Posty: 1531
Rejestracja: 14 maja 2014, 6:59
x 312
x 25

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvferdex97 »

Dziś mija 5 lat od emisji ostatniego 1829 odcinka tego serialu.
Serial zniknął po ponad 11 latach z powodu słabej oglądalności, jego wyniki na przestrzeni tych lat tutaj - http://[link zakazany]/artykul/fi ... n-z-reklam
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Słabej oglądalności ? Przecież "Plebania" miała do końca bardzo dobrą oglądalność, odcinki były robione porządnie i miały bardzo ciekawą akcję (w przeciwieństwie do "Klanu"). Serial został usunięty z ramówki z powodów wizerunkowych, przynajmniej mnie się tak wydaje i tak coś gdzieś czytałem...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Dokładniej rzecz ujmując, to serial został usunięty dzięki widzi misiom ówczesnego prezesa TVP i obecnego członka Rady Mediów Narodowych - Juliusza Brauna. Biorąc pod uwagę, że od razu po tym, gdy został prezesem TVP zainwestowano w takie niewypały jak "Galeria", czy "Rezydencja" - to się nie dziwię, ale tak kończy się forsowanie własnej wizji TVP, a nie zapotrzebowania widzów. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Tak naprawdę to spora część aktorów była już serialem zmęczona + argumentowano, że serial już się wypalił.
dość
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

W pewnym sensie po zmianie miejsca akcji z Tulczyna na Hrubielów to serial się wypalał, ale pod względem widowni jednak produkcja powinna być jeszcze trochę na antenie stacji. Zresztą jest takie stała jak prawo grawitacji zasada, że program emituje się tak długo, jak widzowie chcą oglądać. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Dla mnie właśnie końcowe odcinki z Tulczyna były czasami nudnawe a gdy akcja przeniosła się do Hrubielowa to serial nabrał rozpędu i jak wątki były już fajnie rozgrzane serial przerwano - TVP nie dała nawet twórcom zrobić sensownego zakończenia :(
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

Złotopolskich też chamsko przerwano, nie dokańczając żadnego z wątków - tyle, że dwójkowy tasiemiec swoje najlepsze lata miał dawno za sobą (jak żył jeszcze stary Machalica, to serial był w miarę!), ale były okresy, kiedy właśnie P-nia była dla mnie meganudna i momentami moherowa - dotyczy to lat 2006-09, kiedy to byłem w gimnazjum (najlepsza była jednak rola R. Czebotara jako bezwzględnego kur*atora sądowego, który chce pozbawić praw rodzicielskich Justynę, będącą matką 2 dzieci /Katarzyna Galica/ w 2 epizodach z jesieni 2007, a donośny jest jak inny mistrz dubbingu - Boberek czyli słynny posterunkowy z "Rodziny przestępczej" :D, głosiska to może mają... ale są tacy nieatrakcyjni - jak to dobrze, że nie zostali nauczycielami, bo pewnie byliby psychopatycznymi sadystami :lol: ; jak znów będzie ten fragment to na pewno wrzucę)!!! :/

Za to od jesieni 2009 zaczęto serial trochę modernizować, np. Grzyby i Tośki przenieśli swoje sklepy do D.H. ARKA, za to zmiana czołówki rok później, nowe postacie i odmłodzenie wątków sprawiły, że serial oglądało się dużo chętniej. :D Ja tam jestem ciekaw, jak się ma aktoreczka Teodorska, która grała Irkę, a z tego co pamiętam to czytałem gdzieś pod koniec 2011, że w związku z zakończeniem serialu i braku dalszych perspektyw, planuje się przenieść do Abu Zabi... pewnie od tego czasu wiedzie obrzydliwie rajskie życie! 8)
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Rok temu czytałem gdzieś, że rozstała się z tym bogaczem i wróciła do Polski. Tu nie było pracy w dawnych zawodach i zaczęła pracę w sklepie rowerowym :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Poza tym "Złotopolskich" nikt chamsko nie zdejmował. Od jakiegoś czasu oglądalność serialu leciała w dół, i to w taki sposób, że oglądalność produkcji po "Familiadzie" zostawiała do życzenia (nawet czasowe przesunięcie produkcji na poniedziałek i wtorek na 18:30 niewiele pomogło), a po śmierci Mariana Terleckiego - jednego z głównych producentów serialu zdjęcie telenoweli z anteny było tylko kwestią czasu. A to, że scenarzyści postanowili zostawić wątki niedokończone to już inna dyskusja.
Pozdrawiam, Trzeciak
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

''Złotopolscy'' od czasu śmierci Henryka Machalicy stał się nudnym serialem, gdzie właśnie przez to oglądalność spadała.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 660
x 1879

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Fakt, to był początek końca, jednak oglądalność nie spadała jakoś mocniej skoro serial zakończono 7 lat po jego śmierci.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Było załamanie w obsadzie po śmierci Machalicy, ale serial to przetrwał. Bardziej stracił na śmierci Jerzego Turka, ale po części dlatego, że serial już nie był tak popularny, do tego zmieniono formułę na jeden odcinek godzinny tygodniowo...
dość
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 588
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

AtoMan pisze:Tak naprawdę to spora część aktorów była już serialem zmęczona + argumentowano, że serial już się wypalił.
Przyczyny rezygnacji z produkcji Plebanii były raczej natury powiedziałbym polityczno-obyczajowej. Po prostu ówczesnej władzy nie podobał się serial promujący wartości chrześcijańskie, jakby nie patrzyć.

Argumentowanie niską oglądalnością było zupełnym absurdem jako że Klan miał widownie na tym samym poziomie...
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości