[TVP1] Plebania

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

kolos pisze:
AtoMan pisze:Tak naprawdę to spora część aktorów była już serialem zmęczona + argumentowano, że serial już się wypalił.
Przyczyny rezygnacji z produkcji Plebanii były raczej natury powiedziałbym polityczno-obyczajowej. Po prostu ówczesnej władzy nie podobał się serial promujący wartości chrześcijańskie, jakby nie patrzyć.

Argumentowanie niską oglądalnością było zupełnym absurdem jako że Klan miał widownie na tym samym poziomie...
Gdyby tak do końca było, to dziś na antenie Jedynki nie oglądalibyśmy także "Ojca Mateusza". Z drugiej strony odłożony na jesień 2012 roku "Siła Wyższa" Jedynki zdobyła całkiem dobrą widownię - nawet stacja była liderem pasma, a i tak zdecydowano zakończyć emisję tego serialu po jednym sezonie.

Zresztą "Klan" dyrekcja Jedynki za czasów prezesury Brauna też chciała usunąć, i całe szczęście, że do tego nie doszło, bo sam access prime time Jedynki (wyłączając "Jaką to melodię?") - szczególnie po klapach "Galerii" i "Wszystko przed nami" być może dziś byłby w opłakanym stanie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 588
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

Tylko że ojciec mateusz to zupełnie innego typu serial i trudno mówić by promował wartości chrześcijańskie.

A co do Klanu to była sprawa tego typu że miał równie słabą/nie wystarczającą ohlądalność jak Plebania i była tylko kwestia który z dwóch seriali "zniknie".

Przyczyn o których pisałem wcześniej zlikwidowano "Plebanię".
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Nie porównujmy ''Ojca Mateusza do ''Plebanii'', bo ''Ojciec Mateusz'' jest na podstawie włoskiego ''Don Matteo'' a ''Plebania'' była całkowicie polskim serialem.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
Posty: 3147
Rejestracja: 29 kwie 2016, 20:18
x 861
x 1637

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Manieq »

Na dodatek "Ojciec Mateusz" rozgrywa się w miejskich sceneriach Sandomierza, natomiast "Plebania" opowiada o pewnej wiosce ;)
Pozdrawiam, Manieq | 💙💛
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

I wg mnie koniec Plebanii, to nie była sprawa polityczna. Klan wtedy za chwilę też miał być skończony, ale ktoś się opamiętał. Chodziło o odświeżenie anteny dla grupy komercyjnej, WpN miało być taką próbą, podobnie Galeria. Chodziło o pozyskanie młodszej widowni. Oczywiście pomysł by niezły, ale wywalenie pozycji z dobrą oglądalnością już nie. Plebania nie była już tą z lat świetności, ale nie zasługiwała na koniec. Po za tym przyszedł czas, gdy Polacy przestali śledzić tak mocno tasiemce jak kiedyś. Więc powodów było wiele, decyzje miały swój cel, ale nie został on w ogóle osiągnięty i źle się do tego zabrano.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Dla mnie "Plebania" to był kawał porządnego serialu, z wątkami i zwrotami akcji jakich nie powstydziłby się naprawdę dobry film. Świetnie była ukazana tam tzw. "małomiasteczkowość" w kontekście polityki (burmistrz), prowadzenia drobnych biznesów (galeria handlowa), szkoły i młodzieży (Kasia i jej perypetie) oraz wpływów (Tracz). Wszystko było zgrabnie spięte wątkiem kościelnym, choć w tych nowszych odcinkach wątek ten nie dominował. Przenosiny z Tulczyna do Hrubielowa wiele dały temu serialowi - razem z Tatą oglądaliśmy każdy odcinek i gdy wątki były w szczytowym punkcie (Tracz i matka, Kasia i jej perypetie oraz wiele innych) to serial zakończono... Od tamtej pory mój Tata nie ogląda codziennych seriali, bo żaden go tak nie wciągnął jak "Plebania". No cóż, szkoda ale z drugiej strony to tylko serial, nie ma nad czym rąk załamywać ;) Smutne jest jednak to, że dla szmir miejsce antenowe jest a "Plebania", która była bardzo wartościowym serialem (praktycznie każdy wątek był zakończony pouczającym przesłaniem) została brutalnie usunięta z ramówki...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

kolos pisze:Tylko że ojciec mateusz to zupełnie innego typu serial i trudno mówić by promował wartości chrześcijańskie.

A co do Klanu to była sprawa tego typu że miał równie słabą/nie wystarczającą ohlądalność jak Plebania i była tylko kwestia który z dwóch seriali "zniknie".

Przyczyn o których pisałem wcześniej zlikwidowano "Plebanię".
Rzeczywiście - nakłanianie przestępcy podczas spowiedzi przez ks. Mateusza do przyznania się do winy, fragmenty z kazaniami, czy organizacja jasełek to żadne promowanie wartości chrześcijańskich. A przecież bardzo podobne wątki wykorzystano w "Plebanii" - z tą różnicą, że to obyczajowa opera mydlana, a nie serial kryminalny.
Frontowiec pisze:Nie porównujmy ''Ojca Mateusza do ''Plebanii'', bo ''Ojciec Mateusz'' jest na podstawie włoskiego ''Don Matteo'' a ''Plebania'' była całkowicie polskim serialem.
Jakie ma to znaczenie w kontekście dyskusji o moralności w serialu?
Pozdrawiam, Trzeciak
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

telemaniak92 pisze:Złotopolskich też chamsko przerwano, nie dokańczając żadnego z wątków - tyle, że dwójkowy tasiemiec swoje najlepsze lata miał dawno za sobą (jak żył jeszcze stary Machalica, to serial był w miarę!), ale były okresy, kiedy właśnie P-nia była dla mnie meganudna i momentami moherowa - dotyczy to lat 2006-09, kiedy to byłem w gimnazjum (najlepsza była jednak rola R. Czebotara jako bezwzględnego kur*atora sądowego, który chce pozbawić praw rodzicielskich Justynę, będącą matką 2 dzieci /Katarzyna Galica/ w 2 epizodach z jesieni 2007, a donośny jest jak inny mistrz dubbingu - Boberek czyli słynny posterunkowy z "Rodziny przestępczej" :D, głosiska to może mają... ale są tacy nieatrakcyjni - jak to dobrze, że nie zostali nauczycielami, bo pewnie byliby psychopatycznymi sadystami :lol: ; jak znów będzie ten fragment to na pewno wrzucę)!!! :/

Za to od jesieni 2009 zaczęto serial trochę modernizować, np. Grzyby i Tośki przenieśli swoje sklepy do D.H. ARKA, a zmiana czołówki rok później, nowe postacie i odmłodzenie wątków sprawiły, że serial oglądało się dużo chętniej. :D Ja tam jestem ciekaw, jak się ma aktoreczka Teodorska, która grała Irkę, a z tego co pamiętam to czytałem gdzieś pod koniec 2011, że w związku z zakończeniem serialu i braku dalszych perspektyw, planuje się przenieść do Abu Zabi... pewnie od tego czasu wiedzie obrzydliwie rajskie życie! 8)
Ech, kolejna poprawka! :-\
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

U Tracza chyba kryzys, bo Rumcajsa na zakupy do żabki wysyła :)
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Chyba najlepsza akcja z całego serialu: https://www.youtube.com/watch?v=CLZn_cA4FyE :) To lepsze niż niejedna komedia :lol:
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

Wczoraj i przedwczoraj leciały odcinki, ze wspomnianym epizodem, granym przez R. Czebotara (967/8)... były świetne! 8) Oglądał ktoś (może nagrał... bo we wtorek zaspałem, a wczoraj nie mogłem!)? ;)
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Wczorajszego nie widziałem, ale przedwczoraj go jeszcze nie było.
dość
spaq
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 sty 2018, 14:21
x 1
x 1

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: spaq »

We wczorajszym i dzisiejszym odcinku serialu na TVP3 (odc. 1028-1029) były pokazane sceny w dworku należącym do serialowego Krzysztofa Barańskiego, w tej samej rezydencji kręcono kiedyś serial Pensjonat pod Różą. Znajduję się on w Konstancinie-Jeziornie.
adamnowak76
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 11 sie 2011, 20:50
x 7

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamnowak76 »

Poszukuję tytułu specjalnego programu, w którym pokazano powstawanie serialu "Plebania" od kulis. Program wyemitowano wieczorem w któryś ze świątecznych dni (prawdopodobnie bardziej w Boże Narodzenie niż Wielkanoc), prawdopodobnie w przedziale lat 2003-2006. Widziałem nawet w zeszłym roku zapowiedź tego programu w jednym z retro-filmików na YouTube, ale teraz nie potrafię go odnaleźć. Proszę o pomoc.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP1] Plebania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Przypomnijcie sobie jak wyglądał kiedyś rynek pracy w Polsce (i jak dobry bywał serial "Plebania") :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości