Paczka kanałów ATV (1993-1999)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Paczka kanałów ATV (1993-1999)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Wspomnienia o kanałach ATV - przypomnę: ATV Relaks, ATV Smyk, ATV Kino i Super ATV.

na początek dwa video:
http://youtube.com/watch?v=An5oZbXZO10 - czołówka programu "Fort Boyard" z ATV Relaks
http://youtube.com/watch?v=wGPIv9F6jZo - zapowiedzi programowe ATV Relaks
http://www.youtube.com/watch?v=-m2racuAQOw - zajawka reklamy z ATV.

Nagrane przez DleV.

W miarę możliwości postaram się dać nagrania z pierwszym logo ATV.
Awatar użytkownika
zoltar
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 17 wrz 2006, 10:47

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zoltar »

z kanalow ATV pamietam doskonale FORT BOYARD bylem wielkim fanem tego francuskiego programu ,wlaczalem ten kanal wylacznie dla tej gry swietnie tlumaczyl go o ile pamietam Slawomir Dobrzanski to bylo cos,pozniej oglodalem jeszcze serial Santa Barbara wyemitowano chyba z 300 odcinkow...
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Majkell »

zoltar pisze:z kanalow ATV pamietam doskonale FORT BOYARD bylem wielkim fanem tego francuskiego programu ,wlaczalem ten kanal wylacznie dla tej gry swietnie tlumaczyl go o ile pamietam Slawomir Dobrzanski to bylo cos
Augustyn Dobrzański. :)

Również bardzo chętnie oglądąłem ten program, jak również wiele innych na ATV.

Moje teksty na temat tej tej stacji:
http://pl.wikipedia.org/wiki/ATV_-_Kraj ... ja_Kablowa - link do mojego artykułu w Wikipedii (nie psuć! :P)
http://one.xthost.info/emsoft/med66.htm - i nieco dłuższy artykuł wraz z obrazkami :)
Awatar użytkownika
Oscar
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 02 gru 2006, 14:51

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Oscar »

i jeszcze ten artykul: http://www.polish-tv.prv.pl/stacje_tv/atv/atv.htm
jest tu kilka innych zapow jescze ktorych moze nie wszyscy widzieli - m.in. zapy z wrestlingu ;) kiedys jak bede mial mozliwosc to wrzuce do sieci te zapy z wrestlingu - teraz jestem niedysponowany i pisze nawet z innego konta ;)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Zastanawiam się, czy archiwów ATV nie posiada Łódzkie Centrum Filmowe, które znajduje się w starej siedzibie stacji. Ciekaw jestem też, czy osoby pracujące w ŁCF mają coś z ATV jeszcze wspólnego :)
jakub
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2007, 12:01

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jakub »

O ile się nie mylę to TVK TOYA przejęła budynki po dawnym centrum.
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Majkell »

Karol pisze:Zastanawiam się, czy archiwów ATV nie posiada Łódzkie Centrum Filmowe, które znajduje się w starej siedzibie stacji.
Z tego, co napisał mi kiedyś jeden z prezenterów ATV, "większość masterów już nie istnieje".
Karol pisze:Ciekaw jestem też, czy osoby pracujące w ŁCF mają coś z ATV jeszcze wspólnego :)
W budynku, gdzie mieściło się ATV (Łąkowa 11), znajduje się bardzo wiele firm i instytucji. To tzw. Tower Building ( http://www.lakowa11.lodz.pl ).

Natomiast ŁCW znajduje się nawet nie w tym samym budynku, ale na Łąkowej 29 - czyli (byłej?) siedzibie TV TOYA.

A tu kilka danych z przeszłości:
ATV Sp. z o.o. Krajowa Telewizja Kablowa
90-562 Łódź
Łąkowa 11
woj. łódzkie
tel. (042) 6375299
fax. (042) 6376838
Najbardziej bawi mnie to, że każdy z tych telefonów to PRAWIE mój numer GG. ;)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ja mam tu inne dane:
ATV Sp. z o.o. Krajowa Telewizja Kablowa "ATV Relaks"


Branża : filmy - produkcja
Łódź, Łąkowa 29

Kod : 90-554
E-mail : [email protected]
Telefon : 042 6375299
Faks : 042 6376838
Wojewodztwo : łódzkie
I co Ty na to?:) O Łąkowej 11 też są informacje :)
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Majkell »

To ciekawe... Trzeba by zatem ustalić, który z tych adresów był wcześniejszy (czy też może oba były aktualne jednocześnie - np. 29 to studio/emisja, 11 - biura).

Pamiętam, że w 1999 roku (czyli koniec ATV, początek kanałów Cyfrowego Polsatu) pod koniec magazynu "To jest kino" podawany był adres na Łąkową 11.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Możesz mieć racje jeśli chodzi o biura na Łąkowej 11, bowiem pod numerem 29 znajdują się studia telewizyjne, więc i stamtąd mogło nadawać ATV i produkować swoje programy.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

Kiedyś był już o to spór na forum tvnfakty.pl. Oto jaką odpowiedź dostali użytkownicy od pracownika/współpracownika stacji:
Krzysiek (Super ATV) pisze:Oryginalna siedziba ATV znajdowala sie na Lakowej 29 - w budynku pomiedzy glownym gmachem WFF, a siedziba wydzialu udzwiekawian. tam produkowany byl program dla telewizji kablowych i przygotowywane polskie wersje jezykowe dla filmow dystrybuowanych przez polsko-francuska firme Arathos (glownie francuskie komedie, ale nie tylko). z Lakowej 29 rowniez nadawany byl sygnal saltelitarny od 1996.
ATV przenioslo sie do odremontowanych pofabrycznych wnetrz na Lakowej 11 po rozpoczeciu wspolpracy z Polsatem Cyfrowym. nowe wnetrza miescily m.in. profesjonalne studio telewizyjne i studio dzwiekowe do opracowan polskiej wersji jezykowej filmow fabularnych i programow TV. w tym czasie ATV Sp z oo przeksztacila sie w Multiwizje. byl projekt stworzenia wlasnej platformy cyfrowej, ale poszlo jak zwykle o pieniadze (i nieco amatorskie podejscie do calosci). pierwsze wnioski koncesyjne, ktore wspolprzygotowalem mialy wlasnie w zamysle wlasny blok cyforwych kanalow. nie wiem, co sie potem stalo, bo wyjechalem z Polski pod koniec 1999...
Myślę, że to wyjaśnia sprawę ;)
Awatar użytkownika
wwe19989
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:04
Lokalizacja: Rudnik pow. Cieszyn
Kontakt:

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wwe19989 »

ja dodam skan z telemagazynu wywiad z prezesem atv.
http://www.wwe.pl/skany/prezesatv.jpg
Demokracja = Ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy a profesor z uczelni jeden. System wielce nie sprawiedliwy.
Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju! = mitologia dla mas.
Nie ma demokracji bez oficjalnych konfliktów – wyrzekanie się konfliktowości to grób demokratyzmu
-Stefan Kisielewski.
Awatar użytkownika
Artu
Junior
Posty: 917
Rejestracja: 05 lis 2007, 14:10
x 2

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artu »

Awatar użytkownika
wwe19989
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:04
Lokalizacja: Rudnik pow. Cieszyn
Kontakt:

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wwe19989 »

Demokracja = Ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy a profesor z uczelni jeden. System wielce nie sprawiedliwy.
Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju! = mitologia dla mas.
Nie ma demokracji bez oficjalnych konfliktów – wyrzekanie się konfliktowości to grób demokratyzmu
-Stefan Kisielewski.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Posiadam na kasecie nagrania z ATV z bodajże 1993 roku, gdy jeszcze stacja posiadała logo z taką przewróconą literką "A". Niestety aktualnie nie mam możliwości przeniesienia tego na komputer.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości