Zerwanie umowy z siecią T-Mobile (dawniej Era)

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
gosc
VIP Expert
Posty: 2144
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:54
x 3

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gosc »

Radzę odebrać bo to pewnie nakaz zapłaty i jak się nie odwołasz to trzeba będzie zapłacić.
kate
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 01 sty 2008, 14:12

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kate »

Ciekawa jestem czy jest ktos komu era dala spokoj.

Czytam o tych wspanialych reaktywacjach, jezeli sie na to zgodzimy i wrocimy do ery bedzie to oznaczalo ze przyznajemy sie do bledu (nie nalezalo nam sie zerwanie umowy) a tak wcale nie jest. Ci co kare zaplacili tez w ten sposob poddaja sie.
Neoplanus
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2008, 22:03

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Neoplanus »

Wreszcie dojrzałem i podałem tych skurczybyków do sądu. Tak dłużej być nie może, to co wyprawia Era to zwykły skandal. Pani Strężyńska swoją decyzją narobiła niezłego rabanu wydając takie ośiadczenie. Na UKE nie ma co liczyć to już wiadomo. Czyli pozostaje brać sprawe w swoje ręce i załatwić to dziadostwo do końca.
Nie potrafię zrozumieć tego bajzlu. Miałem i nadal mam telefony w różnych siecjach ale tak niekompetentnych konsultantów to nie ma nikt z wyjątkiem Ery. Dział reklamacji to czysta farsa, kpiny w biały dzień, jaja jak arbuzy. Dziwi mnie tylko że nikt z niby poważnych ludzi jakimi wydaje się być cała ta góra w Erze nie interesuje się tymi sprawami. Chłopaki zainteresowani sa jedynie dyrektorowaniem i prezesowaniem, reszta im zwisa.
Tak więc jedynym rozsądnym rozwiązaniem pozostaje sąd i mam nadzieję że choć ten bedzie kierował się zdrowym rozsądkiem. Piszcie jeżeli ktos trafił do sądu wcześniej lub jest w trakcie sprawy, innym będzie łatwiej.
nanitka
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 15 lip 2007, 22:45

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nanitka »

z tego co wiem to tylko 1 osoba wystapiła na droge sadową .Jesli chodzi o to czy era kogos pozwala to raczej nie ja im napisalam po otrzymaniu kary 850 zlotych , ze jesli chca kase to do sadu musza isc a straszyc KRD to sobie moga , bo przepis jasno mowiwpisanie bezpodstawnie do krd bedzie kosztowalo ich 35 tys na korzysc moja ( i napisalam im ze na samochod by mi sie przydalo te 35 tys ,ale nie chca mi go zasponsorowac ;-( )))
Nastepnie otrzymalam pismo ze wstrzymuja sie az sad wyda orzeczenie czy era czy tez uik ma racje,

Niestety era to prawnicze osly , bo gdyby wiedzieli ze maja racje to by nie popuscili .
Tak wiec niech sie bujają.
A to ze robi sobie z ludzi jaja to normalka teraz telefony oddaja za friko zeby tylko abonentow zdobyc .


Plus przegral rok 2005 lub 2006
idea 2005 lub 2006 Nie orange wtedy byla idea .
Tp w zeszlym roku w lutym sama dostalam pismo sprostowane ze moge zrezygnowac z ich uslug nie ponoszac kary .

Tak wiec era nie ma szans , pozatym ewentualnie zaczniemy jak Amerykanie powolywac sie na sprawy podobne , w ktorych wyrok zapadl na nasza korzysc.
Ja osobiscie definitywnie zakonczylam wspolprace z nimi i tak mi jest dobrze .
Awatar użytkownika
otrik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 19 lut 2007, 1:34

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: otrik »

niestety ale tak jest w naszej rzeczywistosci ze operatorzy (mówie ogolnie nie tylko era) chętnie przyjmują nowe osoby natomiast przy przedłużaniu umowy zaczynają sie juz schody. Nie proponuja tak dobry warunków jak nowym nie wspominając o telefonach. Szkoda że tak sie dzieje bo w ten spośób klient czuej się ruch... tym bardziej jak chce zerwać umowe bo niby można, przynajmniej tak twierdzi uke a operator twierdzi co innego. Ot całe nasze telekomy
Neoplanus
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2008, 22:03

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Neoplanus »

Bo prawda jest oczywista jak na Polskie warunki. Tak naprawde do do d.... jest UKE, śmieszna instytucja która nic nie może. Jakie Państwo takie też i instytucje rządowe. Dzisiaj otrzymałem pismo z Ery że dają mi 55 dni na zapłacenie, potem podadzą sprawe do sądu. Znając Polski sąd można spodziewać się wszystkiego. Gdzie jest UKE,gdzie jest UOKIK, czyste jaja, te urzędy zajmują się pierdołami a zatrudnieni tam ludzie biorą bardzo interesujące wynagrodzenia, tyle że oni tak naprawde nie pomagają i nic nie mogą zrobić dla takich jak my. To zwykły wstyd aby operator robił sobie kpiny z Państwowego Urzędu i wielu tysięcy Polaków. No cóż jakie Państwo takie i jego urzędy.
kate
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 01 sty 2008, 14:12

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kate »

i co u Was słychac? era nalicza procenty za nie zaplaconą kare...?

czy jest taka mozliwosc aby zbiorowo podac operatora do sądu za wyłudzanie?
jezeli tak to kto sie na to pisze...
peterz
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2008, 18:23

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peterz »

Neoplanus nie przejmuj się tym ,że Era dała ci 55 dni na zapłacenie i sprawe chce podać do Sądu. Każdy w tym kraju ma prawo skierować sprawe do Sądu ale to nie znaczy ,że jesteś na przegranej pozycji. Według mnie ERA chce wywrzeć na Tobie presję aby jak najtaniej odzyskać pieniądze utopione przez swoich głupkowatych prawników od zmian regulaminu. Weź pod uwagę jedną rzecz - ERA jak każdy obywatel aby wnieśc pozew do Sądu musi wnieść stosowną opłatę pomnorzona przez ilość klientów którzy rozwiązali umowy. To są dodatkowe koszty, a wygrana w Sądzie przez Erę jest niemożliwa. Zobacz ile czasu już minęło od momentu kiedy Era dała dupy i UKE do podało do publicznej wiadomości. Od tego czasu ERA powinna wygrać co najmniej jeden proces, przecież to nie jest jakaś zawiła sprawa. Gdyby ERA wygrała choć jeden proces to trabiliby o tym na swojej stronie internetowej ku przestrodze klientów. Nawet dupy sobie nie zawracaj ich pismami . Jak byś miał iść do Sądu to przygotuj sobie oryginał starego regulaminu no i tego zmienionego aby udowodnić różnicę w tekście. I to wystarczy, nie musisz przedstawiac innych argumentów. Te ich pisemka o Komornikach, rejestrach dłużników, Sądach mozna między bajki włożyć. Jeżeli będą cię straszyć Komornikiem - poproś o przedstawienie sądowego nakazu zapłaty. Jeżeli będą straszyć rejestrem długów, a nie mają sądowego nakazu zapłaty - odpisz temu Panu albo Pani która podpisała pismo, że mogą ponieść konsekwencje za naruszenie dóbr osobistych. Piłka jest po ich stronie, maja prawników - niech działają. Krowa która dużo ryczy mało mleka daje. Powodzenia.
pietrobus
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2008, 19:30

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pietrobus »

Witam. Może ktoś pomoże rozwiązać problem :)

Mój staruszek ma w Erze 3 telefony na firmę. Z jednego korzystam ja. Umowa kończy się 25 maja. Druga osoba również miała do 25 maja, ale właściciel firmy, czyli mój ojciec jest na "HUUUUUUUUURAAAAAAAAAAA...." I zadzwoniła babka z Ery. Jestem osobą upoważnioną do podejmowania decyzji w sprawie telefonów w firmie i odmówiłem przedłużenia umowy. Powiedziałem, że ostateczną decyzję podejmuje właściciel i proszę do niego dzwonić. Zadzwonił facet... Ojciec zgodził się i umowa na jeden telefon została przedłużona do 25 maja 2010 roku.

Teraz tak:

Chcemy przejść do Play.
Jak można odstąpić od tej umowy ? Telefon ma być przesłany kurierem.

Możliwość pierwsza http://www.era.pl/repositories/era_pl_r ... rier11.pdf

Możliwość druga: ODSTĄPIENIE OD UMOWY, ROZWIĄZANIE UMOWY

§ 17


1. Jeżeli Umowa została zawarta na odległość, w przypadku nie rozpoczęcia świadczenia usług przez Operatora w terminie, o którym mowa w § 9 ust. 8 lub w przypadku nie wyrażenia przez Abonenta zgody na rozpoczęcie świadczenia usług w tym terminie, Abonentowi będącemu Konsumentem przysługuje prawo odstąpienia od Umowy bez podania przyczyn w terminie 10 dni od dnia zawarcia Umowy.

Co jest wiążące przy zawieraniu umowy przez telefon? Jak odstąpić od tej umowy ?

Z góry dziękuje za pomoc. :)
kate
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 01 sty 2008, 14:12

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kate »

sorry kolego wyzej ale my tu troche o innej sprawie rozmawiamy...
nanitka
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 15 lip 2007, 22:45

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nanitka »

pietrobus pisze:Witam. Może ktoś pomoże rozwiązać problem :)

Mój staruszek ma w Erze 3 telefony na firmę. Z jednego korzystam ja. Umowa kończy się 25 maja. Druga osoba również miała do 25 maja, ale właściciel firmy, czyli mój ojciec jest na "HUUUUUUUUURAAAAAAAAAAA...." I zadzwoniła babka z Ery. Jestem osobą upoważnioną do podejmowania decyzji w sprawie telefonów w firmie i odmówiłem przedłużenia umowy. Powiedziałem, że ostateczną decyzję podejmuje właściciel i proszę do niego dzwonić. Zadzwonił facet... Ojciec zgodził się i umowa na jeden telefon została przedłużona do 25 maja 2010 roku.

Teraz tak:

Chcemy przejść do Play.
Jak można odstąpić od tej umowy ? Telefon ma być przesłany kurierem.

Możliwość pierwsza http://www.era.pl/repositories/era_pl_r ... rier11.pdf

Możliwość druga: ODSTĄPIENIE OD UMOWY, ROZWIĄZANIE UMOWY

§ 17


1. Jeżeli Umowa została zawarta na odległość, w przypadku nie rozpoczęcia świadczenia usług przez Operatora w terminie, o którym mowa w § 9 ust. 8 lub w przypadku nie wyrażenia przez Abonenta zgody na rozpoczęcie świadczenia usług w tym terminie, Abonentowi będącemu Konsumentem przysługuje prawo odstąpienia od Umowy bez podania przyczyn w terminie 10 dni od dnia zawarcia Umowy.

Co jest wiążące przy zawieraniu umowy przez telefon? Jak odstąpić od tej umowy ?

Z góry dziękuje za pomoc. :)
Mozecie zerwac umowe ale w ciagu 10 dni ;-)) od zawarcia umowy na odległosc.
kate
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 01 sty 2008, 14:12

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kate »

witajcie, czy ktos tu jeszcze zagląda?

piszcie co u Was.

u mnie cisza...
nanitka
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 15 lip 2007, 22:45

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nanitka »

no u mnie tez juz prawie zapomnialam o nich .
chmieel
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2007, 18:23

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chmieel »

u mnie jak najbardziej cisza
co się dzieje z karą dla ery?
wedkowanie
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2008, 23:31

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wedkowanie »

dla mnie za zerwanie umowy proponowali "komfortowy powrot" z ktorego nie skorzystalem...

kilka miesiecy pozniej przyszlo z Ery (tak przypuszczam na 99%) - wezwanie do sadu z Warszawy, ktorego jeszcze nie odebralem - zbieralm materialy aby moc sie w ciagu kilku dni odwolac...

czy ktos mial z nimi sprawe i wie jak to wyglada?

pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości