[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Jednak myślę, że Polsat może jesienią zaryzykować i wstawić jakiś teleturniej, nawet do prime time-u. Kwestia tylko, czy tak, jak w przypadku Milionerów, to będzie sprawdzony format (jak Awantura o kasę), czy coś nowego, jak przy pierwszej reaktywacji Milionerów (Strzał w 10). Swoją drogą, jestem ciekaw jak rozkładała się oglądalność Awantury o kasę od początku do końca, bo chyba dużo łatwiej jest znaleźć dane nawet o Idź na całość, czy Życiowej szansie, niż o Awanturze, czy Ruletce.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Ja uważam, że Polsat powinien się pokusić o jakiś nowy teleturniej na licencji. Choćby to miał być np. polski "The Chase" w którym człowiek który jest "goniący" walczy z kilkoma uczestnikami, którzy próbują po kolei zgromadzić pieniądze dla swojej drużyny, a ten musi przeszkodzić uczestnikom w zdobyciu pieniędzy, także w rundzie finałowej. Widziałem kilkanaście odcinków, i przyznam, że to bardzo dobry format, który mógłby się przyjąć na polskim rynku. Oczywiście przywrócenie "Awantury" byłoby jak najbardziej interesującym pomysłem, tylko Nina musiałaby rozsądnie pomyśleć o tym, do jakiego pasma go wprowadzić, żeby nie był skazany na porażkę... właśnie tego się u niej obawiam, bo teraz w Polsacie, to ona jest "autorem" większej ilości porażek, niż sukcesów obecnie...
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

N-O-R-O-N pisze:właśnie tego się u niej obawiam, bo teraz w Polsacie, to ona jest "autorem" większej ilości porażek, niż sukcesów obecnie...
Jak myślicie, czym może być to spowodowane ? Bo ja sądzę, że wiek o sobie daje znać... Oczywiście jej nie wypominam, ale ma już 71 lat - czasy dynamicznie się zmieniają, więc może już po prostu nie nadąża za tym wszystkim.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Z pewnością trudno, żeby osoba z wiekiem 70+ czuła zapotrzebowanie grupy komercyjnej 16-49, ale to już dyskusja na inny temat.
Pozdrawiam, Trzeciak
Patryk M

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Patryk M »

Awantura o kasę była moim zdaniem genialnym teleturniejem w którym nie brakowało ani wiedzy ani emocji :) Do dziś z rozrzewnieniem go wspominam. Zgadzam się z większością osób z tym że edycja studencka to był kiepski pomysł. Właśnie ona przyczyniła się do tego że oglądalność spadła i program znikł :-\ W "1 z 10" nikt nic nie kombinuje, sprawdzona formuła pozostaje nietknięta i program gości na antenie już prawie ćwierć wieku :)

Bardzo bym chciał jeszcze kiedyś ujrzeć "Awanturę" na antenie w świeższej odsłonie ;/ Byleby nie za czasów "panowania" carycy bo skończyło by się to zapewne klęską :-\
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Nie wiem czy z obecnym Ibiszem i jego coraz dziwniejszą manierą byłoby to to samo.
2009-2021
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Z kategorii "Astronomia"
Pytanie: Gdzie znajduje się Słońce tuż po swoim zachodzie.
Odpowiedź:
[ Spoiler ]
Taki mniej więcej suchar padł z ust Ibisza pod koniec minionego odcinka "TzG". :D Stąd rzeczywiście dziś Ibisz taki teleturniej mógłby prowadzić z irytacją dla widzów.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Niestety gdzieś tak od czasu JOŚ-a 10 lat temu Krzysztof nabrał jakiegoś takiego dziwnego sam nie wiem czego, strzela sztuczne uśmiechy, wygaduje głupoty. Jak prowadzi eventy czy imprezy dla dużych firm, to tam może takie "petardy" z jego ust się sprzedają, ale w telewizji bywają irytujące. Lubię chłopa, oglądam od dziecka (od "Czaru par" ;)), dlatego mam nadzieję, że ta maniera kiedyś zniknie.
2009-2021
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

O dziwo w pierwszej edycji "Tańca z Gwiazdami", w początkowych odcinkach, zachowywał się bardzo fajnie, bez tej nadmiernej minoderii.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Zgodzę się. Nawet był niemal tak samo poważny (nie tylko pod względem ubioru), jak 21 lat wcześniej w "Czarze Par". :)
Direct pisze:Niestety gdzieś tak od czasu JOŚ-a 10 lat temu Krzysztof nabrał jakiegoś takiego dziwnego sam nie wiem czego, strzela sztuczne uśmiechy, wygaduje głupoty. Jak prowadzi eventy czy imprezy dla dużych firm, to tam może takie "petardy" z jego ust się sprzedają, ale w telewizji bywają irytujące. Lubię chłopa, oglądam od dziecka (od "Czaru par" ;)), dlatego mam nadzieję, że ta maniera kiedyś zniknie.
I w "Kłamczuchu", czyli w ostatnim teleturnieju prowadzonym przez Ibisza. Celebryckiego "On & Ona" oraz bardziej loterii niż teleturnieju "7420 - Milion od zaraz" (gdzie za przeproszeniem - trochę mu odbiło z młodością - co przyznała nawet sama Nina Terentiew) nie wspomnę.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3024
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 72
x 714

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Też uważam jak niektórzy powyżej, że Polsat idąc tropem naśladowania we wszystkim TVN, powinien wskrzesić 'Awanturę o kasę'. Nawet jeśli Krzysztof Ibisz jest nie taki jak kiedyś, to sam format według mnie nadal byłby atrakcyjny dla widza. Jak na razie każda pozycja TVNu w ostatnim czasie ma swoją odpowiedź Polsatu - ostatnio 'Super Dzieciak' po 'Małych Gigantach', teraz po 'Agencie' i 'Azji Express' szykuje się 'Survivor'. Myślę więc, że sukcesowi 'Milionerów' też nie odpuszczą. ;)
Patryk M

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Patryk M »

Tak sobie myślę że gdyby kiedyś "Awantura" miała powrócić to byłby pewien problem. A mianowicie - kto by zasiadł w loży mistrzów w pierwszym odcinku? Ostatni mistrzowie odpadają. Ściągnięcie ich po kilkunastu latach byłoby raczej niemożliwe :P
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Nie sądzę, żeby to był jakiś problem - zawsze produkcja mogłaby dobrać jakąś lożę mistrzów, która prędzej czy później zostałaby pokonana. :) To wcale nie musieliby być ci, którzy w niej byli 12 lat temu.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Wystarczyłoby w pierwszym odcinku rozegrać dwie gry - dwa pierwsze etapy i już mamy mistrzów :).
2009-2021
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Nie jestem pewien, ale w pierwszym odcinku pierwszej serii drużyna mistrzów była wybrana arbitralnie przez produkcję i oczywiście przegrała. Zresztą to nie jest duży problem ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy Polsatu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości