[TVN] Kryminalni

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 428
x 591

[TVN] Kryminalni

Post autor: N-O-R-O-N » 11 kwie 2017, 23:59

Ten "nędzny paradokument" w TV4 bije gnioty TVN-owskie i Polsatowskie z tego gatunku, mimo wszystko. Jest jednym z lepszych tak naprawdę, z widownią powyżej 1,6 mln widzów w trudnym, wieczornym paśmie o 20:00 ;) I to nawet da się obejrzeć, w porównaniu z np. Szkołą, czy Dlaczego ja...
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2017, 0:04 przez N-O-R-O-N, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
#TVPZaMurem :twisted:
vissi
x 232

[TVN] Kryminalni

Post autor: vissi » 12 kwie 2017, 0:03

Toż Zawada teraz rozwala system w Agencie ;)
0 x
bustram
VIP Expert
x 70
x 1306

[TVN] Kryminalni

Post autor: bustram » 12 kwie 2017, 0:29

N-O-R-O-N pisze:Ten "nędzny paradokument" w TV4 bije gnioty TVN-owskie i Polsatowskie z tego gatunku, mimo wszystko. Jest jednym z lepszych tak naprawdę, z widownią powyżej 1,6 mln widzów w trudnym, wieczornym paśmie o 20:00 ;) I to nawet da się obejrzeć, w porównaniu z np. Szkołą, czy Dlaczego ja...
Tak po prawdzie to nie oglądam tego, ale skoro piszesz, że to dobry paradokument to pewnie tak jest :) Z drugiej jednak strony Włodarczyk jest zawodowym aktorem i odniósł po powrocie do Polski wielki sukces w postaci roli komisarza Zawady, więc udział po tym wszystkim w paradokumencie jest degradacją. Pewnie stawkę ma najwyższą wśród obsady, dobre chociaż to ;)
0 x
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
x 9
x 12
Kontakt:

[TVN] Kryminalni

Post autor: Łotr1SW_TVN » 12 kwie 2017, 6:17

bustram pisze:Na TVN7 leci o 15.55 pierwszy sezon i czasem sobie zerkam ale właściwie te odcinki do 50 prawie wszystkie znam. Z tych pierwszych chciałbym tylko przypomnieć sobie "Fotel biskupa" ale niestety player.pl to porażka. W ogóle te playery TVP i TVN oraz Ipla to porażki na całej linii. Ktoś kto ma słabszy internet nie ma szans na to, by godnie obejrzeć odcinek. Już nie chodzi o to, że długo się ładują, bo to bym jeszcze zniósł - ale w ogóle nie da się oglądać ! Zacinają się, rwą, spowalniają, głos wyprzedza obraz itp. Kompletna porażka. Eh marzę, by stacje w końcu dogadały się z YouTube i tam umieszczały seriale, bo tylko YouTube potrafi zapewnić najwyższą jakość usług.

Ale wracając do tematu: "Kryminalni" byli niegdyś moim ulubionym serialem jak tu kiedyś już zresztą wspominałem - to były czasy gimnazjum, najbardziej lata 2005/2006 - niemniej jednak szybko z tego zafascynowania wyrosłem i na okolicach 50 odcinka przestałem oglądać serial. Powody ? Pojawiły się nowe postacie... Oczywiście historie nadal były wciągające, ale będąc przyzwyczajonym do "klasycznych" warszawskich odcinków z 1 i 2 sezonu trudno było mi zaakceptować te nowe twarze i nowe sytuacje. Jeszcze coś niecoś wtedy oglądałem lecz gdy pojawił się prokurator Durnicz (czy jakoś tak :)) wtedy kompletnie sobie odpuściłem serial. A teraz po latach ? Teraz po latach chętnie bym jednak dokończył ten seans i obejrzał drugą połowę. Dla mnie "Kryminalni" mimo, że dawno się już skończyli nadal mogą być "nowym" serialem mającym premierowe odcinki. Czy to nie świetne ? :) Tylko gdzie oglądać ? Hmm, kiedyś może w końcu je obejrzę ;)

Szkoda jednak, że Włodarczyk odkąd serial się skończył poszedł na poniewierkę... Komisarz Adam Zawada w nędznym paradokumencie na TV4 ? Tego nigdy bym nie przypuszczał... :o

Wiem niestety że player jest słaby, nawet na mojej komórce działa cieńko, już nie wspominając o reklamach. Fotel biskupa będzie chyba pod koniec kwietnia.

A właśnie jeśli chodzi o Kryminalnych ja dalej kocham ten serial. Moja ukochana seria to seria V. Odcinki od 53-65 to majstersztyk dla mnie, ten klimat, sceny z Basią i Markiem, Dyptyk Gdański Pozdrowienia z Hamburga, Dyptyk Gdański w Potrzasku, świadek, Gra 1 i 2. Koniecznie to nadrób jeśli nie oglądałeś. I tak, powiem ci że od 6 sezonu niestety serialowi poziom spadł. I to wina tego konfliktu między MTL i TVN, co niestety odbiło się na scenariuszu. Odcinki były albo wtórne albo nudne a wątki życiowe przekombinowane - niestety. Ale 5 sezon koniecznie obejrzyj nadrób bo warto. Jeszcze są to odcinki se starą gwardią.

Moim zdaniem ten paradokument nie taki nędzny, owszem nie są to kryminalni ale całkiem dobra produkcja. Lepszy rydz niż nic
0 x
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
( I’m one with the Force. The Force is with me.) – Chirrut Îmwe
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
x 9
x 12
Kontakt:

[TVN] Kryminalni

Post autor: Łotr1SW_TVN » 12 kwie 2017, 16:38

Jak już jesteśmy w temacie to przy okazji się spytam z jakiego odcinka jest ta scena na zdjęciu? Wywalam tryptyk sezon 3 i 5 też na 1,6,8. Podejrzewam 7 sezon odcinek Obóz.Ale nie kojarzę tej sceny

Obrazek

Swoją drogą to zdjęcie też jest z sceny której nie ma w 101 odcinku

Obrazek

A tu scena usunięta z 7 sezonu
0 x
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
Awatar użytkownika
czakra
Użytkownik
Kontakt:

[TVN] Kryminalni

Post autor: czakra » 12 kwie 2017, 18:22

norbert to był naprawde dobry aktor .
0 x
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
x 9
x 12
Kontakt:

[TVN] Kryminalni

Post autor: Łotr1SW_TVN » 12 kwie 2017, 18:24

Po pierwsze imiona piszemy z dużej litery a po drugie jaki Norbert? ;d
0 x
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
x 9
x 12
Kontakt:

[TVN] Kryminalni

Post autor: Łotr1SW_TVN » 13 maja 2017, 10:45

W czerwcu będą 3 (pierwsze odcinki z 10) 6 serii Kryminalnych w TVN7 o godzinie 15:50 po czym po odcinku "Uczta Bogów" zacznie się emisja 7 sezonu i na tym koniec. Warto dodać że 3 odcinki 6 serii Kryminalnych były emitowane w TVN7 o podobnej godzinie 3 lata temu w styczniu. Rok temu pominięto w TVN7 z nieznanego powodu.
0 x
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
reddd
Użytkownik
Kontakt:

[TVN] Kryminalni

Post autor: reddd » 17 maja 2017, 12:53

Dla mnie to była kompletna fikcja pokazana tego jaka jest policja :P
0 x
bustram
VIP Expert
x 70
x 1306

[TVN] Kryminalni

Post autor: bustram » 25 maja 2017, 18:30

Obejrzałem w końcu "Fotel biskupa" i muszę przyznać, że jest dosyć słabym odcinkiem. Spodziewałem się lepszej akcji a było tylko rutynowe zatrzymanie przez drogówkę - nudaaaa. Ale to było parę tygodni temu - obecnie emitowana jest już końcówka 3 sezonu. I tutaj (po latach) zgadzam się z @reddd, że "Kryminalni" to czasem fikcja grubymi nićmi szyta. Jako gimnazjalista łykałem wszystko bezkrytycznie - obecnie jednak już jako człowiek dorosły zauważam, że w niektórych odcinkach absurd goni absurd. Np. odcinek 37."Powrót" - Marek nie będąc już policjantem i nie pełniąc służby rozstrzeliwuje 2 gości a potem jak gdyby nigdy nic wraca sobie do domku - normalka ! :) W ogóle Marek z takich opresji się ratował w tym serialu, że naprawdę, James Bond mógłby mu buty czyścić :) Teraz widzę, że ten serial był robiony pod zwykłych "kanapowców", czyli dla dzieciarni, Kowalskich, Nowaków oraz emerytów i rencistów ;) No ale sentyment mam wielki, bo jakby nie było to kawał dzieciństwa no i myślę, że to dość udana, a w niektórych kręgach wręcz kultowa produkcja telewizji TVN. Złote czasy tej stacji !
0 x
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
x 9
x 12
Kontakt:

[TVN] Kryminalni

Post autor: Łotr1SW_TVN » 29 maja 2017, 17:53

reddd pisze:Dla mnie to była kompletna fikcja pokazana tego jaka jest policja :P
A kto powiedział że serial ten ma nie być fikcją? Poza tym no sorry ale jeśli liczyłeś na serial oparty na faktach to współczuję. Poza tym sezon 5 np. Jest bardzo realny wcale nie fikcyjny
0 x
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
bustram
VIP Expert
x 70
x 1306

[TVN] Kryminalni

Post autor: bustram » 14 cze 2017, 19:26

Na TVN7 zaczęli emitować odcinki z zakresu 50-101. Niedawno leciał odcinek pt. "Nie zabijaj", czyli jeden z tych maltańskich - nie widziałem go wcześniej, więc z miłą chęcią obejrzałem, zwłaszcza, że to akcja z "Pawełkiem" (a raczej jego bratem "Jareczkiem"). Nie pasowała mi tylko ta maltańska policjantka ale cała reszta całkiem okej. Szkoda tylko, że TVN7 tak wybiórczo emituje epizody... Akcja odc. maltańskich zaczęła się bowiem 3 odcinki wcześniej (od ucieczki "Kupca" i "Jareczka" z więzienia) a TVN7 oczywiście tych odcinków nie pokazało. Teraz też z odc. "Uczta bogów" przeskoczyli na odc. "Obóz", czyli na zupełnie inny sezon. No cóż, trzeba cieszyć się z tego co jest. Dzisiaj niestety pojawił się już w odcinku "Obóz" prokurator Durnicz - odcinek niczego sobie ale zaczyna się już robić drażniąco - widać, że twórcy zaczęli kombinować z obsadą i wyszła parodia. Dlaczego ? Bo postawili na kobiety i kombinacje z prokuratorem Durniczem. A kobieta w policji (zwłaszcza w najcięższych wydziałach) powinna być tylko dodatkiem, takim jakim była Basia w odcinkach 1-50. Oczywiście była pełnoprawną policjantką ale w duecie z chłopami. A w odcinkach 50-101 produkcja zaczęła przeginać w drugą stronę i z wyważonego serialu kryminalnego zrobiła się parodia. Przykład ? Chociażby dzisiejszy odcinek pt. "Obóz". Policjantka z wydziału handlu ludźmi okazuje się oczywiście elegancką kobietą w garsonce (!) i tak ubrana jedzie na akcję. Myślałem, że wykituję gdy zobaczyłem jak Marek i Adam biegną do auta a za nimi baba w garsonce na obcasach i wymoczek Durnicz w koszuli pod krawatem. Co to miało być ? Potem jeszcze ten prokuratorzyna biegał z Markiem po lesie i wymachiwał bronią. Myślałem, że sobie krzywdę zrobi, bo tak strachliwie wyglądał :) Obawiam się, że kolejne odcinki będą jeszcze bardziej schrzanione. Ale oczywiście będę oglądał, by się o tym przekonać. Psuć już zaczęli od odcinka "Szantaż" (ten z przydrożnym barem) - jako specjalistkę komendy z "terroru kryminalnego" dali niziutką filigranową kobietkę (Dominikę Kluźniak), którą bardziej chciało się wziąć na ręce i przytulić a nie obserwować jak goni za bandytami... No i jeszcze ta cała Zuzia wiecznie za nimi ganiająca... Po prostu parodia i tyle. Jedynie Baśka była do zaakceptowania w roli policjantki - ona miała wizerunek chłopczycy i razem z chłopami mogła współpracować - była w tej roli wiarygodna. Można było uwierzyć, że tak mógłby wyglądać zespół z ciężkiego wydziału kryminalnego. Ale nie kobiecina w garsonce i prokurator z kijem w tyłku pod krawacikiem, nie jakieś Zuzie czy tym podobne dziewczynki... No ludzie, przecież to nie przedszkole tylko serial kryminalny. Owszem robiony pod widza kanapowego ale bez przesady... :)
Ostatnio zmieniony 14 cze 2017, 19:31 przez bustram, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 108
x 237

[TVN] Kryminalni

Post autor: Direct » 14 cze 2017, 19:31

Oglądałem w momencie premiery, więc dobrych kilka lat temu, ale pamiętam, że prokurator nazywał się Dumicz, a nie Durnicz :).

Co do realiów - "Kryminalni" to stacja otwarta, emisja o 20:00. Na zachodzie seriale kryminalne otwartych stacji wyglądają podobnie. To nie "The Wire" od HBO.
0 x
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
x 9
x 12
Kontakt:

[TVN] Kryminalni

Post autor: Łotr1SW_TVN » 18 cze 2017, 16:40

Tak prokurator okręgowy z sezonów 6 (od odcinka Haker) - do 8 sezonu ma na imię Dumicz. Moim zdaniem sezon 5 i tak najlepszy. To byli najlepsi Kryminalni
0 x
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
bustram
VIP Expert
x 70
x 1306

[TVN] Kryminalni

Post autor: bustram » 18 cze 2017, 19:01

Ale Durnicz też pasuje ;) Obecnie nie będę miał jak dalej oglądać odcinków na TVN7... Ale troszkę obejrzałem m.in. ostatnio odc. "Klucz", którego nigdy wcześniej nie widziałem. Oczywiście prokuratorek zamiast zająć się swoją robotą bujał się z Markiem i udawał twardziela ;/ Czemu nie ma Wiśniewskiej ? Przecież to ona była stworzona do tej roli... Ale na szczęście w tym odcinku byli też pozostali bohaterowie, czyli Adam, Baśka, Szczepan, którzy brali czynny udział w śledztwie. Sam odcinek z początku był troszkę nudnawy lecz pod koniec zaciekawił nieco akcją. Dało się obejrzeć ;) Szkoda tylko, że TVN7 tak skacze po tych odcinkach i sezonach. Mogli puścić po godz. 22 wszystkie serie a nie tak wybiórczo po południu. Drażni też numeracja odcinków - np. odc 1. "Obóz"... Przecież pierwszym odcinkiem jest "Okularnik" ! Wiem, że chodzi o podział na sezony ale czasem nawet nr sezonu nie dopiszą i nie wiadomo, o który odcinek chodzi. Hmm czemu jedne seriale są tak numerowane a inne normalnie ?
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”