CALL TV

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

CALL TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Dobrze, że nie ma już tych kłamliwych programów tak dużo (pewnie teraz jest tylko 1 na Tele5).
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

CALL TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

A "Zagadkową Jedynkę" już zdjęli z anteny? :)
Awatar użytkownika
kacper130700
Poster
Posty: 1794
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:15
Lokalizacja: Słupsk
x 8
x 46

CALL TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper130700 »

johnny22222
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 22 lis 2015, 6:49

CALL TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: johnny22222 »

Z ramówki na czerwiec usunięto wszystkie wydania Zagadkowej jedynki. Czyżby Kurski zdjął program z anteny?
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

CALL TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

ZJ wielokrotnie znikała by za jakiś czas powrócić.
2009-2021
ad_am
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 01 gru 2016, 21:36

CALL TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ad_am »

johnny22222 pisze:Z ramówki na czerwiec usunięto wszystkie wydania Zagadkowej jedynki. Czyżby Kurski zdjął program z anteny?
Zdaje mi się, że albo ktoś w TVP podjął taką decyzję o zdjęciu ZJ z anteny(być może tak zdecydował i Kurski, chociaż w to też wątpię), albo Telewizja Polska zakończyła współpracę z firmą, która produkowała ten program. Albo zniknie na jakiś czas, albo po prostu nie wróci na antenę... No cóż, pożyjemy zobaczymy, jak będzie dalej.
Cóż, teraz została tylko Zagadkowa wyspa na Polonii 1, której los jeszcze nie jest do końca pewny, tak mi się co najmniej wydaje... Ale myślę, że zostanie ten teleturniej w P1.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

CALL TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Orientujecie się może skąd taki trend ? Przecież 7-12 lat temu programów call.tv było zatrzęsienie. Na każdym kanale po kilka tytułów a TVN miał nawet swoje zaplecze produkcyjne. Obecnie został jeden ledwo trzymający się tytuł na Polonii 1... Kiedy, jak, dlaczego ?!
parkingowy
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 20 lut 2017, 16:07

CALL TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: parkingowy »

Po prostu wszyscy zorientowali się w Polsce, że to naciąganie i już nie dzwonią tyle więc nie ma takich zysków i dlatego programów nie ma
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1432
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

CALL TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

Call TV to początkowe to jeszcze miało jakiś sens (Telegra, Łamisłówka). Dopiero wprowadzenie tej "wolnej linii", granie na emocjach i przeciąganie oraz manipulowanie sprawiły, że to szło nie w tą stronę co powinno.

Mi się tak kiedyś marzyło, aby pojawił się kanał coś jak połączenie brytyjskiego dawnego iTV Play i Challenge. Teleturnieje na żywo oraz te nagrywane.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

CALL TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Są inne sposoby na dojenie widzów z kasy. Czasami sondy telefoniczne, najczęściej po prostu reklamy ;)

Producentowi można było sprzedać czas antenowy (a on sobie zarabiał). Utrzymywanie własnego zaplecza było droższe, a nieliczne eksperymenty niskobudżetowe (Kosmiczna Kasa na Polonii 1/Tele 5 - kto to jeszcze pamięta? :D ) wyglądały naprawdę źle. Tylko po co, skoro można emitować równie "bezpłatne" powtórki i jednak cieszyć się wyższymi przychodami z reklam (w pewnym momencie call-tv zaczęło być nisko oglądane, a w związku z tym - wyceniane).
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

CALL TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Call TV było popularne głównie za sprawą wpadek typu dzwoniące dzieci, które podawały że np. się urodziły w 1800 lub 1889 roku. Także nocne Call TV były kopalnią wpadek, w którym to dzwoniący widzowie proponowali prowadzącej niemoralne propozycje, np. aby pokazała pewną część ciała na antenie.

Sam razem z ojcem czy śp. babcią bardzo często oglądałem Call TV na TVN-ie, np. ''Fabrykę Gry'' przed wyjściem do szkoły. Teleturnieje Call TV zniknęły, bo nie były już tak popularne jak kiedyś, gdzie widzowie szukali nowych rozrywek w telewizji, jak np. paradokumenty które już wtedy wchodziły na polski rynek telewizyjny.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

CALL TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Przed laty kilka razy wygrałem w teleturnieju "Dziewczyny z fortuną" (TV4) - najpierw miałem złoty strzał kiedy oddzwonili do mnie pod sam koniec programu i dzięki gładkiej odpowiedzi wygrałem 3500 zł. Pieniądze dostałem przelewem po 11 dniach (dokładnie 3150 zł), potem jeszcze wygrałem drobne kwoty 100 i 50 zł, które też dostałem przelewami. Ile wydałem na telefony ? Ano właśnie niewiele ! Góra kilka-kilkanaście złotych a potem już znalazłem sposób na regularne dostawanie się za pierwszym razem. Jak ? Teraz już mogę zdradzić, bo i tak tych teleturniejów już nie ma :) Po prostu dzwoniłem zanim program się zaczął - dzięki temu byłem zawsze pierwszy do pierwszej zagadki. To naprawdę działało - pamiętam, że był taki okres, gdy byłem codziennie na antenie TV4. Miło to wspominam :) Jednak muszę zaznaczyć, że znacznie łatwiej się zrobiło gdy wprowadzili system oddzwaniania, bo wcześniej za pomocą "otwartej linii" i innych tego typu chwytów to na antenę dostawali się nieliczni...
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

CALL TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Coo? Co to za oszukaństwo? :D Raz dodzwoniłem się do... Patio TV. Serio, wystarczyło jedno połączenie. Od razu się dostałem do studia. Tylko tego kanału nie oglądał nikt o godzinie 9 (i to nie jest wielka nadinterpretacja). Wygrałem jakiś zestaw kosmetyków :P

Specjalnie nawet nie próbowałem dzwonić, bo albo programy cieszyły się powodzeniem i wygrana była skrajnie nieprawdopodobna, albo zacząłem oglądać od połowy audycji a wtedy "oszukiści" trzymają zagadkę do końca programu.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

CALL TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Moja śp. babcia próbowała się kiedyś dodzwonić do ''Fabryki Gry''. Gdy usłyszała już w słuchawce głos Irka Bieleninika, to odłożyła telefon gdzie rachunek za telefon był dość słony. Jeśli chodzi o mnie, to dodzwoniłem się kiedyś wielokrotnie do Radiowej ''Jedynki'' oraz ''Trójki''.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
johnny22222
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 22 lis 2015, 6:49

CALL TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: johnny22222 »

Call TV ma się chyba coraz gorzej skoro producenci robią programy w takich stacjach
http://serwis.interactiveworld.pl/?p=6148
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości