Telewizja wPolsce.pl

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Telewizja wPolsce.pl

Postautor: Karol » 13 cze 2017, 12:13

Szykuje nam się starcie niszowych, prawicowych stacji :) Skoro "Gazeta Polska" może mieć swoją TV Republika, to dlaczego barcia Karnowscy nie mogliby wystartować ze swoim projektem? :)

http://satkurier.pl/news/160268/kolejna ... rynku.html

Satkurier.pl pisze:Już w najbliższą niedzielę (18 czerwca) zadebiutuje internetowa telewizja wPolsce.pl. Na razie internetowa, ale jej twórcy myślą również o nadawaniu z satelity, w sieciach kablowych i być może w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Telewizja stricte internetowa, choć z planami wyjścia w eter :)
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

Telewizja wPolsce.pl

Postautor: AtoMan » 13 cze 2017, 12:47

Prawica razem, ale nie tym razem? ;)

Projekt internetowy z punktu widzenia stricte biznesowego nikogo nie dziwi, natomiast kojarzy mi się z projektami Onetu - co o tyle zabawne, że "prawi i sprawiedliwi" często wyśmiewają Kuźniara i Lisa, imputując im śmiesznie niską oglądalność (co tylko świadczy o ich desperacji, i/lub nieznajomości tematu - ale mniejsza). Jeśli chcą przejść na nadawanie "klasyczne", to zapewne stanie się to bliżej wyborów, kiedy z jednej strony przyda się kolejna tuba, a z drugiej - będzie mniej więcej wiadomo, czy i kiedy obecne podpory TVP stracą stanowiska :D W przeciwnym razie projekt ma średni sens, widząc po tym, jak Republika cienko przędzie.

Natomiast plany na NTC należałoby obśmiać z góry na dół. Bo niby gdzie? Już obecnie MUX 8 jest generalnie pomijany, o kolejnych nie słychać; czyli albo multipleksy lokalne, albo liczą na to, że KRRiT komuś zabierze, żeby im dać. Tylko komu i na jakiej podstawie?
Dopóki nie podłączyli mi neostrady nie wiedziałem, że ktokolwiek popiera PiS - Józef Piłsudski na swoim blogu
morus1000
Junior

Telewizja wPolsce.pl

Postautor: morus1000 » 13 cze 2017, 12:50

Może Kurski odda im jeden slot na MUX8. Skoro tak ciężko im się startuje z kanałami TVP na tym MUXie.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Telewizja wPolsce.pl

Postautor: Trzeciak » 13 cze 2017, 12:57

AtoMan pisze:Prawica razem, ale nie tym razem? ;)

Już od czasu tymczasowego odwołania Jacka Kurskiego ze stanowiska szefa TVP w sierpniu ubiegłego roku widać było jak na dłoni, że panowie Sakiewicz i Karnowscy zdecydowanie za sobą nie przepadają.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

Telewizja wPolsce.pl

Postautor: AtoMan » 13 cze 2017, 12:58

morus1000 pisze:Może Kurski odda im jeden slot na MUX8. Skoro tak ciężko im się startuje z kanałami TVP na tym MUXie.

Albo wynajmie miejsce po TVP Polonia. Tylko podobnych myków nadal nie spodziewałbym się przed 2019 rokiem.
Dopóki nie podłączyli mi neostrady nie wiedziałem, że ktokolwiek popiera PiS - Józef Piłsudski na swoim blogu
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Telewizja wPolsce.pl

Postautor: Trzeciak » 13 cze 2017, 12:59

Miejsce po TVP Polonia zajmuje już TVP Info w HD (kanały w wysokiej rozdzielczości potrzebują dwa zwykłe sloty).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Telewizja wPolsce.pl

Postautor: Karol » 13 cze 2017, 15:54

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wp ... -kablowych

Karnowski oficjalnie zapowiada wejście do sieci kablowych oraz informuje, że złożono wniosek o przyznanie koncesji na nadawanie. Naprawdę nie wiem czy w dobie dwóch nadawania tub rządowych, których oglądalność leci łeb, na szyję, jest sens tworzenia trzeciej, o ciut innym punkcie widzenia, niż TV Republika.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert

Telewizja wPolsce.pl

Postautor: Kamilo » 13 cze 2017, 23:34

Za rok-dwa, gdy zgodnie z zapowiedziami kanał nabierze już właściwych kształtów, prawdopodobnie czas będzie myśleć o życiu poza mediami publicznymi.

Karnowscy - coby o nich nie mówić - mają dość bogate, w miarę różnorodne doświadczenie dziennikarskie. I potrafią to wykorzystywać. Wystarczy porównać sprzedaż "W Sieci" i "Gazety Polskiej". Ba, ich "Salon dziennikarski" w TVP Info to jedna z niewielu publicystycznych pozycji, w których toczy się choć jednostronna, to w miarę normalna i merytoryczna dyskusja. I tak było niemal ze wszystkimi projektami telewizyjnymi, przez które się przewinęli. To nie jest aż taki ekstremizm, jak ten, który prezentują Kania czy Terlikowski.
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

Telewizja wPolsce.pl

Postautor: Pawel » 14 cze 2017, 9:12

Im więcej prawdziwie polskich stacji tym lepiej.
[PODPIS USUNIĘTY PRZEZ WOLNE MEDIA WEDŁUG MEDIA2]
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Telewizja wPolsce.pl

Postautor: Karol » 14 cze 2017, 10:39

A która telewizja będzie bardziej prawdziwa? wPolsce.pl czy TV Republika, jeśli będą wzajemnie się atakować? :-)
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

Telewizja wPolsce.pl

Postautor: AtoMan » 14 cze 2017, 10:54

Właśnie zacząłem kibicować temu projektowi. Niech się kanibalizują, to na pewno pomoże :P
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

Telewizja wPolsce.pl

Postautor: Pawel » 14 cze 2017, 12:13

Karol pisze:A która telewizja będzie bardziej prawdziwa? wPolsce.pl czy TV Republika, jeśli będą wzajemnie się atakować? :-)

Konkurencja zawsze jest potrzebna.
[PODPIS USUNIĘTY PRZEZ WOLNE MEDIA WEDŁUG MEDIA2]
morus1000
Junior

Telewizja wPolsce.pl

Postautor: morus1000 » 14 cze 2017, 12:37

Mam nadzieje że Karnowscy postawią na informacje, a nie cały dzień gadający głów. Czemu TV Republika i teraz wPolsce.pl nie biorą przykładu z Polsat News 2 że pasmo publicystyczne się nie sprzedaje jak cały dzień gadają?
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert

Telewizja wPolsce.pl

Postautor: Kamilo » 14 cze 2017, 12:43

A co mają bidoczki zrobić? :) Produkcja newsów jest znacznie droższa niż publicystyki. Przy ułamku procenta udziałów nigdy się koszta nie zwrócą, a jednak podziać się gdzieś trzeba. Chyba, że będą to takie niezależne media finansowane przez SKOKi. :lol:
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Telewizja wPolsce.pl

Postautor: Karol » 19 cze 2017, 9:10

Premier Szydło gościem w programie porannym wPolsce.pl. Sakiewicz zapewne załamany, bo TV Republika już chyba dawno jej nie gościła... :-)

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”