TVP INFO

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Miro
Obserwator
Posty: 436
Rejestracja: 28 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Chojnice
x 1
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miro »

nie za bardzo sie podniecacie tym ,że zmienili pasek informacyjny?I tak ta stacja jest na razie do kitu ze względu na jakość i treść tego kanału :P
Awatar użytkownika
pop
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:17

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pop »

SNOL pisze:
pop pisze:...Kto to w ogóle ogląda?
Ja oglądam. Gdybym miał tvn24, to pewnie oglądałbym tvn24. Niestety rodzice nie zamierzają inwestować w kablówkę, "bo nie będę się uczył"... :P
Współczuję takich rodziców... =/ Ja swoich nawet nie musiałem nawet namawiać do przejścia z C+ na n-nkę czy do zakupu 42' tv. :P

Do do TVP3 - dziś włączyłem ok. 16 i akurat emitowane było Studio Senat, a jakość obrazu była dużo lepsza niż zazwyczaj...
Obrazek
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

pop pisze:
SNOL pisze:
pop pisze:...Kto to w ogóle ogląda?
Ja oglądam. Gdybym miał tvn24, to pewnie oglądałbym tvn24. Niestety rodzice nie zamierzają inwestować w kablówkę, "bo nie będę się uczył"... :P
Współczuję takich rodziców... =/ Ja swoich nawet nie musiałem nawet namawiać do przejścia z C+ na n-nkę czy do zakupu 42' tv. :P
Nie masz się czym chwalić, że Cię rodzice rozpuszczają, nie każdego stać nie taki wydatek.
pop pisze:
pop pisze:...Kto to w ogóle ogląda?
Do do TVP3 - dziś włączyłem ok. 16
Ooo. Powrócili do TVP3? Nie wiedziałem.
pop pisze:jakość obrazu była dużo lepsza niż zazwyczaj...
A mówiłeś, że tego nie oglądasz, to skąd wiesz, jaki obraz jest?


Myślę, że belkę z zapowiedzą "Telekuriera" mogliby opuścić w dół.
Obrazek

Na TVP Warszawa również są podpisy.[tak dla formalności ;))
Obrazek
Damhan
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2008, 17:04

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damhan »

Co do tej belki "Biznes" to pamiętam, że taka była, ale oglądałem dziś dwa serwisy ekonomiczne i nie było w nich biznesowych pasków, a jeszcze wcześniej (być może w programie Biznes otwarcie dnia) pasek z notowaniami giełdowymi był na samej górze ekranu (w sumie dobry pomysł). Co jeszcze mi nie pasuje w TVP Info: na tym szarym tle na belce pojawiają się czarne napisy (komentujące omawiane bieżąco wydarzenia lub przytaczające czyjąś wypowiedź), tylko, że nie dochodzi ona do końca ekranu, a dla efektu zanika stopniowo. No i te napisy nie zawsze mieszczą się na tym szarym polu. Pół biedy jeżeli z tyłu jest jakieś jasne tło, ale jeżeli jest ono ciemne to w ogóle nie widać końcówek tych napisów. Tak więc, albo należy wydłużać ten pasek automatycznie, nawet do końca ekranu, albo skracać te napisy, aby się mieściły. Przykład: dziś podczas uroczystości w Pałacu prezydenckim w szarym polu było napisane "Uroczystość uhonorowania uczestników buntu studentów z marca 1968 r.", a w pierwszej linii prawie w ogóle nie było widać słowa "uczestników". A wystarczyło wpisać "Uhonorowanie uczestników buntu studentów z marca 1968 r."- wyszłoby na to samo, a byłoby wszystko wyraźnie widać. Można byłoby podać jeszcze parę takich przykładów, więc wypadałoby też coś z tym zrobić.
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

FanTIVI pisze:Nie masz się czym chwalić, że Cię rodzice rozpuszczają, nie każdego stać nie taki wydatek.
Nie, o kasę akurat nie chodzi. Tylko właśnie o tą nieszczęsną naukę, w której rzekomo ma mi przeszkadzać tvn24 :P
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
glyzewski
Obserwator
Posty: 324
Rejestracja: 04 sty 2008, 18:04

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: glyzewski »

Grafikę już poprawili. Teraz pozostaje tylko czekanie na nowy newsroom. Nie wie ktoś jak będzie wyglądało nowe studio ?
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19306
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2215
x 13420

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Będą 3 stanowiska- pulpit dla 1 prowadzącego, stół 2 osobowy (jak teraz w Info Studiu) i stół 3 osobowy (jak w "Kronice" w Szczecinie"). Część okien będzie chyba zasłoniętych. Newsroom będzie oddzielony od studia szklanymi ścianami. Ten stół "3" będzie chyba za szklaną szybą, ekrany za "dwójką" a pulpit jakoś w rogu. (Rys. przedstawia ogólny zarys jak prawdopodobnie będzie newsroom wyglądał)

Obrazek
anonymus
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 05 mar 2008, 20:09

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: anonymus »

a zmieni się studio komentarzy kraj i rozmowy dnia
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19306
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2215
x 13420

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

No rozmowa poranna będzie nadawana ze studia głównego, przy okazji "Poranka". Ta popołudniowa ze Świętokrzyskiej. A Komentarze chyba z newsroomu.
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Coś ciężko wywnioskować [przynajmniej ja nie mogę się połapać], z którego miejsca będą szły cogodzinne serwisy i gdzie będą stały w tym przypadku kamery. Wie ktoś?
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Serwisy będą w 2 stoliku pewnie a kamery będą ustawione z boku.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Paweł Ciupak
Obserwator
Posty: 312
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:27
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Ciupak »

A tymczasem na pewnym innym forum [1] znalazłem dokładniejsze plany:

http://mediasite.boo.pl/forum/topics71/ ... vt1032.htm

[1] Które ma spore natężenie dzieci neostrady i TVN-fanbojów, więc lepiej się wystrzegać :P – to zebym nie został posądzony o reklamę ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert
Posty: 1235
Rejestracja: 21 wrz 2007, 22:38
Lokalizacja: 076
x 21
x 33

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Peter Parker »

Damhan pisze:Przykład: dziś podczas uroczystości w Pałacu prezydenckim w szarym polu było napisane "Uroczystość uhonorowania uczestników buntu studentów z marca 1968 r.", a w pierwszej linii prawie w ogóle nie było widać słowa "uczestników".
Akurat udało mi się to wyłapać:
Obrazek

Obrazek
Damhan
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2008, 17:04

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damhan »

Ja myślałem, że studio na pl. Powstańców Warszawy i to przy Świętokrzyskiej to to samo miejsce ( w końcu to miejsca położone bardzo blisko siebie). To jak to z tym jest? Skąd teraz nadawany jest Serwis Info i "Minęła 20-ta"?
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Wkurza mnie to, że telewizja publiczna robi takie ''cyrki'' w telewizji... Przecież to ona powinna przykład polskiej TV. A tak nie jest. Jak to dobrze, że są u nas porządne TV - TVN24, Polsat(ofensywa ma być zobaczymy, coś czuje, że będzie dobrze - wierzmy w nich ;) ), TVN, TV4 (mała TV ale się stara i parę innych :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości