[POLSAT/TVN] Top of The Top Sopot Festival

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Damianou18
Activist
Posty: 4282
Rejestracja: 13 mar 2016, 17:18
Lokalizacja: Szczecin
x 1013
x 88

[POLSAT/TVN] Top of The Top (tymczasowo Polsat Sopot Festival)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damianou18 »

No i koniec na dzisiaj :D tego, dużo lepszego koncertu! :)
Alek1224
Thinker
Posty: 5531
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 517

[POLSAT/TVN] Top of The Top (tymczasowo Polsat Sopot Festival)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Szkoda że tego kabaretonu jutro nie pokażą...
Awatar użytkownika
kamico7
Junior
Posty: 964
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:23
x 1

[POLSAT/TVN] Top of The Top (tymczasowo Polsat Sopot Festival)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamico7 »

Kabareton być może pojawi się w późniejszym czasie na playerze :D Choć szkoda że nie pokażą go np. w TTV, a tam wpisałby się idealnie
Alek1224
Thinker
Posty: 5531
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 517

[POLSAT/TVN] Top of The Top (tymczasowo Polsat Sopot Festival)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

A będzie rejestrowany?
Lex

[POLSAT/TVN] Top of The Top (tymczasowo Polsat Sopot Festival)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lex »

Koncert iDance przyćmił ten z dnia poprzedniego. iLove by pasowało jako osobne wydarzenie w jakiejś hali jesienią lub zimą. Było by przyjemnie i kameralnie. Na festiwal w Sopocie to się nie nadawało. Już mogli zrobić na ten dzień konkurs na Bursztynowego Słowika jak to było w latach 2013-2014. tylko teraz nie wiem kto ma prawo do tytułu przyznawania nagrody Polsat czy Miasto Sopot?!

Drzewiecka i Chajzer wręcz zmietli Mołek i Janiaka, którzy nadają się do prowadzenia poważnych magazynów lub gal, a nie festiwali i sylwestra. Za Chajzerem nigdy nie przepadałem, ale wczoraj zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Tak się prowadzi koncerty! Nie było sztywno ani kiczowato jak to ma miejsce w przypadku prowadzących Polsatu.

Artystycznie udowodniono, że można się bawić przy prawdziwej popularnej muzyce i nie potrzeba do tego Disco Polo. Były gorsze momenty jak na przykład Alicja Ruchała. Jednak nie przypominam sobie by w Sopocie wcześniej były wykorzystywane tzw. gejzery. Może w przyszłości będziemy mogli się spodziewać efektów pirotechnicznych?!
Ze starego Blue Cafe już został tylko lider - Rurak Sokal. Nikogo już nie ma z pierwotnych muzyków. Jaśka (to ten trębacz z bujną czupryną) widziałem ostatnio podczas jakiegoś występu Beaty Kozidrak i Bajmu.
Kombi wiadomo, że porwą publikę. Sopot zawsze kochał chłopaków.
Wieczny smutek na twarzy Kasi Kowalskiej jest jej znakiem rozpoznawalnym. Cieszę się, że przez tyle lat nie odbiła jej palma i potrafiono dla niej stworzyć tyle pięknych przebojów. Miałem okazję być kilka lat na jednym z jej koncertów i było fantastycznie. Połączenie muzyki rockowej z bardzo mądrymi tekstami. to dzisiaj rzadkość.
Mesajah rozbujał publikę. Reggae jest trochę niedocenianym gatunkiem muzycznym w Polsce, a szkoda.
Wanda Kwietniewska może dalej działa na sprawdzonych przebojach,a le co z tego. Jest wulkanem energii na scenie. :)
Jeśli ktoś będzie próbował mi wmówić, że Kayah jest beznadziejną artystką, bo popiera marsze kobiet. Powiem wprost - g*wno wiesz o muzyce!
Jestem w szoku, że po tylu latach udało jej się dogadać z Bregovicem. Chyba sie wybiorę na ich koncert w Poznaniu. :)

Wczorajszy dzień uratował cały festiwal. Czekamy na kolejną i mam nadzieję, że jeszcze lepszą edycję. Szczególnie zależy mi na przywróceniu międzynarodowej marki w Sopocie. :)
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
Posty: 1368
Rejestracja: 21 lis 2010, 15:51
Lokalizacja: Sopot
x 4
x 2

[POLSAT/TVN] Top of The Top (tymczasowo Polsat Sopot Festival)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacko09 »

No dla mnie Kayah wczoraj była najbardziej zjawiskowa pod kazdym względem.
Pozdrawiam Jacko09
Awatar użytkownika
backstage
VIP Expert
Posty: 1418
Rejestracja: 17 gru 2009, 21:02
x 32
x 43

[POLSAT/TVN] Top of The Top (tymczasowo Polsat Sopot Festival)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: backstage »

Czas na podsumowania. ;)

Koncert iLove już z założenia zapowiadał się melancholijnie i taki też był. Spokojne ballady o miłości, kiss kam oraz prowadzący zbudowali razem fajny klimat dla zakochanych, co było widać po parach w Operze Leśnej. Sam line up zaskoczył mnie swoją różnorodnością, a także dynamicznością. Oczywiście pod pojęciem dynamiczność mam na myśli artystów, którzy zaprezentowali po 2 utwory.
Teraz czas na minusy, których pierwszego dnia było całkiem sporo.
Na początek tradycyjnie - problemy z dźwiękiem. Każdy koncert na żywo TVN musi być tym okraszony. Warto zaznaczyć, że drugiego dnia tych problemów już nie było. Kolejny minus to chamskie przerywanie występów reklamami, co również poprawiono drugiego dnia festiwalu. Prowadzący niby byli ok, ale jakoś bez szału. Mam wrażenie, że zaangażowanie Mołek było na 50%. :) Ostatnią "wadą" koncertu okazały się puste pierwsze rzędy Opery Leśnej. Konkurencja w takiej sytuacji prosi dalsze sektory o zmianę miejsc, a w tym przypadku takiej decyzji zabrakło...

Koncert iDance to zupełnie inna energia, dodatkowo wyeliminowano praktycznie wszystkie niuanse dnia poprzedniego. Taneczne rytmy porwały sopocką publiczność i chyba o to chodzi. Jak zauważył @Lex można bawić się bez disco polo, co dobitnie udowodnił TVN. :D Na uwagę zasługuje również para prowadzących. Drzewiecka oraz Chajzer odnaleźli się w tej roli znakomicie!

Mimo moich wątpliwości scenografię oceniam wzorowo. Pięknie to wyglądało w TV, wielkie brawa dla grafików i oświetleniowców. Sprawdzona ekipa jednak lipy nie odwali. :) Oprawa graficzna ok, poprawna i tyle. Lokowanie produktu również znośne, przede wszystkim było tego bardzo mało. Jednak da się zorganizować festiwal bez internetu LTE. :D
Powrót sopockiego festiwalu do TVN oceniam pozytywnie. Mimo kilku wpadek mogę śmiało powiedzieć, że był to najlepszy festiwal muzyczny tego lata. Większość uwag wynika z braku doświadczenia nadawcy w transmisji tego typu imprezach. Z niecierpliwością więc czekam na kolejną edycję Top of The Top z TVN, może już jako współorganizator? ;)
Alek1224
Thinker
Posty: 5531
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 517

[POLSAT/TVN] Top of The Top (tymczasowo Polsat Sopot Festival)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Ja mam jednak żal że nie będzie dzisiejszego kabaretonu choćby w TTV.
Awatar użytkownika
kamico7
Junior
Posty: 964
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:23
x 1

[POLSAT/TVN] Top of The Top (tymczasowo Polsat Sopot Festival)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamico7 »

Podsumowanie tych dwóch dni festiwalu jak najbardziej na plus. Pierwszy dzień z racji tego że jego tematyka miała już na starcie trudniejsze zadanie, więc mimo wszystko udało się dobrze z tego wybrnąć.Drugi dzień tak na prawdę sama tematyka tego dnia miała już łatwiej na dobry koncert, a artyści i prowadzący oraz cała oprawa tylko w tym zadaniu pomogły. Faktycznie warto tu zaznaczyć że TVN pokazał że da się bawić bez Disco Polo i dobrze że wreszcie ta stacja włącza się do rywalizacji o widza jeżeli chodzi o festiwale czy imprezy sylwestrowe. TVN ostatnim Sylwestrem pokazał że potrafi organizować imprezy muzyczne więc mam nadzieje że za rok TVN będzie współorganizatorem Sopockiego Festiwalu :D
Pierwsza rzecz to fajnie gdyby powrócono do międzynarodowej formuły festiwalu pierwszego dnia, a kolejnego dnia mogłaby być trochę luźniejsza impreza tak jak to miało to miejsce podczas #idance w tym roku :D
Trzeciego dnia zamiast kabaretów też mógłby pojawić się jakiś koncert tematyczne np. Jubileusze
Alek1224
Thinker
Posty: 5531
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 517

[POLSAT/TVN] Top of The Top (tymczasowo Polsat Sopot Festival)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

A ten kabareton to będzie rejestrowany? Pytam bo może chociaż na Playera go wrzucą.
Hasło 83
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 20 sie 2017, 13:58
x 1

[POLSAT/TVN] Top of The Top (tymczasowo Polsat Sopot Festival)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hasło 83 »

Dla mnie ten festiwal był udany. Nie każdy musi mieć disco polo.

Ma może ktoś już wyniki z dwóch dni ?
Ostatnio zmieniony 20 sie 2017, 14:52 przez Karol, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączyłem oba posty. Nie piszemy dwóch pod rząd, przez pierwsze 12h, jeśli nie było żadnego odzewu ze strony innych userów, korzystamy z funkcji EDYTUJ, by dodać kolejne treści.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[POLSAT/TVN] Top of The Top (tymczasowo Polsat Sopot Festival)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Jeśli nikt z dostępem do Arianny nie zajrzy tu dziś, to wyniki oglądalności pojawią się jutro rano na WM :)
Awatar użytkownika
kamico7
Junior
Posty: 964
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:23
x 1

[POLSAT/TVN] Top of The Top (tymczasowo Polsat Sopot Festival)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamico7 »

Piątkowy koncert miał 1,2 mln widzów, dla porównania w tym samym czasie koncert Polsatu miał 2,6 :( Jednak widzowie wolą kicz, tego chyba nie da się przeskoczyć
Wyniki podał na Twitterze Pan Mariusz Wójcicki
luki118
Obserwator
Posty: 268
Rejestracja: 12 paź 2014, 8:06

[POLSAT/TVN] Top of The Top (tymczasowo Polsat Sopot Festival)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: luki118 »

kamico7 pisze:Piątkowy koncert miał 1,2 mln widzów, dla porównania w tym samym czasie koncert Polsatu miał 2,6 :( Jednak widzowie wolą kicz, tego chyba nie da się przeskoczyć
Wyniki podał na Twitterze Pan Mariusz Wójcicki
Widzowie lubią słuchać muzyki do zabawy . Na TVN w Piątek nudny był . Sobota była dobra :) ten Kicz jak nazwałeś możesz tego łaskawa nie nazywać?
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

[POLSAT/TVN] Top of The Top (tymczasowo Polsat Sopot Festival)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Nic dziwnego, że TVN przegrał z Polsatem w zeszły piątek - jak widać, widzowie wolą artystów Disco Polo niż artystów, którzy nie śpiewają Disco Polo.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości