[Netflix] Stranger Things

Dział poświęcony zagranicznym serialom telewizyjnym.
Pawel

[Netflix] Stranger Things

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Kiedy znika mały chłopiec, jego matka musi stawić czoło przerażającym siłom, żeby go odzyskać.

Akcja serialu osadzona jest w latach 80. w amerykańskim stanie Indiana, a formą i treścią nawiązuje do popkultury tamtego okresu, w tym m.in. do twórczości Stevena Spielberga, Johna Carpentera, Stephena Kinga, Roba Reinera i George’a Lucasa
Świetny serial, faktycznie jest sporo odniesień do lat '80. Netflix zamówił drugi sezon, który ma być kontynuacją pierwszego. W sumie dobrze bo myślałem że w 2 sezonie będą chcieli opowiedzieć całkiem inną historię (wzorem np. Detektywa czy serii AHS), ale biorąc pod uwagę cliffhanger na końcu tego sezonu to dobrze że pociągną dalej tę historię.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3024
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 72
x 714

[Netflix] Stranger Things

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Przykład 'Detektywa' pokazał, że czasem próba opowiedzenia nowej historii z innymi aktorami może zabić serial, więc dobrze, że tutaj się na to nie zdecydowali.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

[Netflix] Stranger Things

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Stranger Things to objawienie tego roku! Najpierw myślałem, że to trochę przereklamowana sprawa, ale kiedy się za ten serial zabrałem nie mogłem się po prostu oderwać. Klimat, jaki tworzy ten serial jest czymś niesamowitym, a ta muzyka to po prostu majstersztyk. Ostatnio słyszałem, że wykorzystują ją nawet w The Voice of Poland! :D https://www.youtube.com/watch?v=FpHNlx0pPIU
Pawel

[Netflix] Stranger Things

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Dominik pisze:Przykład 'Detektywa' pokazał, że czasem próba opowiedzenia nowej historii z innymi aktorami może zabić serial, więc dobrze, że tutaj się na to nie zdecydowali.
Niby tak ale w przypadku Detektywa praktycznie rzecz biorąc nie mieli wyjścia po zakończeniu pierwszego sezonu. Musieli dać nową historię. I jak dla mnie drugi sezon nie jest całkiem zły. Uważam że jest to całkiem dobra historia tylko ma pecha że po świetnym pierwszym sezonie jest opowiedziana właśnie pod tym samym tytułem. Gdyby to był osobny serial to, przynajmniej tak uważam, spokojnie by się wybronił.
breaking
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 20 paź 2016, 22:33

[Netflix] Stranger Things

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: breaking »

Super zrobiony serial, muzyka wbija w fotel.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

[Netflix] Stranger Things

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

To, co mi się najbardziej podoba w Stranger Things, że jest to prawdopodobnie pierwsza próba robienia serialu/filmu w stylu lat 80 na poważnie, nie jako ironicznej groteski neonowych-schwarzeneggerowych wytworów filmowych tego okresu, przy której można się jedynie bardziej lub mniej pośmiać. Największą frajdę będą mieć osoby wychowane na kulturze tamtych czasów, ale nie jest to potrzebna wiedza, aby się wciągnąć w historię. Przede wszystkim, dlatego bo to bardzo dobrze nakręcony serial z dobrze zagranymi postaciami (przez większość czasu zadawałem sobie pytanie "skąd wytrzasnęli tak wiarygodnych w swoim aktorstwie dzieciaków?") i świetną muzyką.

Utwór z początku pierwszego odcinka - w tym momencie wiedziałem, że będzie soczyste 80s show, ale nie wiedziałem, że na tak wielu poziomach :)
[ Spoiler ]
Opowieść wydaje mi się takim powrotem do dziecięcych marzeń o przygodzie z przyjaciółmi. Ówczesnych snów rozbudzanych przez telewizję i kino. Z drugiej strony mamy miłosną opowiastkę o dorastających zakochanych nastolatkach, a z trzeciej horror o istocie z lasu. Do tego sporo mrugnięć w kwestii klisz (
[ Spoiler ]
) oraz ujęcia "gdzieś to już widziałem". Twórcy bawią się tym wszystkim robiąc zupełnie nową historię, która może nie jest jakaś szczególnie oryginalna, ale wciągająca, tym bardziej, że autorzy czasami zmieniają twardo utarte efekty niektórych klasycznych motywów (
[ Spoiler ]
).

Troszkę byłem zawiedziony końcówką, ale może to kwestia zbyt wielkich oczekiwań oraz nieznajomości pewnego numeru X-men z lat 70, do którego scena nawiązuje ;)
faktycznie jest sporo odniesień do lat '80.
Sporo to małe słowo, to cholerna gra na podświadomości widzów :)
[ Spoiler ]
No i coś zabawnego od College Humor :)
[ Spoiler ]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Lex

[Netflix] Stranger Things

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lex »

Zgadzam się z przedmówcami. Udało się powrócić do klimatu lat 80-tych. Zdjęcia, muzyka i scenariusz. Złośliwy może powiedzieć - krok wstecz, ale chyba na tym to miało polegać, by widz poczuł tą atmosferę nieprzerysowania. Już czekam na kolejny sezon.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[Netflix] Stranger Things

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nie ma tam żadnego kroku wstecz. Świetnie dobrana scenografia, ubrania, rekwizyty, a także idealne połączenie ze współczesną techniką komputerową - samo to pozwala śmiało stwierdzić, że jest to chyba najlepszy serial (o budżecie mniejszym niż nie jeden film przeliczając to na czas trwania) tej dekady, który tak świetnie odwzorowuje klimat lat 80-tych. Przyznam, ze trzyma przed telewizorem od pierwszego do ostatniego odcinka, a po jego zakończeniu czuje się pewien niedosyt i oczekuje się na drugi sezon.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

[Netflix] Stranger Things

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Zwiastun drugiego sezonu Stranger Things :)
[ Spoiler ]
Premiera w Halloween :rolleyes:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Lex

[Netflix] Stranger Things

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lex »

Trochę długo trzeba będzie poczekać, ale warto :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

[Netflix] Stranger Things

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Nowy 3-minutowy trailer drugiego sezonu Stranger Things Szykuje wizualna zabawa nostalgią jeszcze większa niż w pierwszym sezonie.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[Netflix] Stranger Things

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

http://[link zakazany]/m/artykul/tr ... ery-sezony

Twórcy serialu szykują się jeszcze na dwa dodatkowe sezony serialu. Wiadomo, drugi będzie mieć premierę tej jesieni, dwa kolejne pewnie za rok i dwa lata.

Generalnie może to i lepiej, że serial nie będzie przeciągany w nieskończoność i zakończy swój żywot z twarzą. Pierwszy sezon był bardzo udany, drugi także ma na to szansę. Jeśli scenarzyści się postarają i nie polecą na ilość, zamiast na jakość, mamy szansę uznać, że będzie jedna z lepszych serii w historii.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3024
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 72
x 714

[Netflix] Stranger Things

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Ja i tak się zastanawiam, czy to nie za dużo. Abstrahując od pomysłów, ale również przez fakt, że dzieciaki ze 'Stranger Things' za dwa lata przestaną być dzieciakami, a to one są głównym kołem napędowym serialu. ;)
Pawel

[Netflix] Stranger Things

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Zawsze można wprowadzić nowych dzieciaków. Ale jako że producenci od początku mówili o ograniczonej liczbie sezonów to myślę że od początku mają plan na to jak ma właśnie wyglądać dorastanie tych dzieciaków w kolejnych sezonach.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[Netflix] Stranger Things

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

http://www.serialowa.pl/160309/10-rzecz ... s-sezon-2/

Warto przeczytać, bo to żaden spoiler. A premiera już w tym tygodniu :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości