Kacze Opowieści

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

kolos pisze:No a po czym oceniać?? To w końcu animacja :)
To o czym mówisz to tylko projekt postaci. Animacja to coś więcej, łączenie rysunków w ruch.

O dobrej jakości animacji w nowym Duck Tales świadczy m.in.:
- utrzymanie konsekwentnie jednego poziomu rysunku (np. nie ma nagłych zmian nielubianego przez ciebie designu bohaterów ze sceny na scenę, z kadru na kadr - przypominam, że poszczególne sekwencje mogą być rysowane przez bardzo różne osoby)
- ilość różnych narysowanych klatek na sekundę
- brak ich bezsensownego powtarzania
- związana z tym płynność animacji (dynamiczne sceny nie klatkują)
- momentami ilość różnych elementów ruszających się jednocześnie w tym samym czasie.

Do tego można też zwrócić na szczegółowość poszczególnych rysunków (skomplikowanie tła na którym występują bohaterowie), ale ten akurat w Duck Tales nie jest skomplikowany, bo twórcy inspirują się komiksem. Mimo to w posiadłości Sknerusie widzimy kilka ładnie narysowanych rzeczy :0.

Ogólnie - o ile może ci się nie podobać styl artystycznej, to nie rozumiem, jak można twórców nazywać amatorami, którzy robią to na odwal.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 588
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

Pzet pisze:Animacja i obraz to nie wszystko. Jest jeszcze treść poszczególnych odcinków. Nawet jeśli oprawa plastyczna nie każdemu się podoba, to nie należy serialu od razu skreślać, tylko dać szansę scenariuszowi, bo a nuż serial tym się obroni.
Nie kupuje tego argumentu, dobra fabuła nie obroni się jeśli animacja jest fatalna, a jest. Natomiast to nie oznacza ze nie obejrzę żadnego odcinku po polsku o ile kiedyś takie powstaną :) Po prostu pozostanie to raczej mierną karykaturą Kaczych opowieści z lat 80 i tyle.
Pzet pisze: Myślę, że jakby twórcy chcieli zrealizować serial z pięknymi, zachwycającym, malarskimi tłami i postaciami wychodzącymi z ekranu, to by to zrobili. Ale wybrali styl komiksowy z całym dobrodziejstwem inwentarza. Nawet zasymulowano znany z drukowanych komiksów efekt rastrowania, co tylko potwierdza, że jest to wszystko przemyślane i dopracowane.
To nie jest styl komiksowy, w każdym razie nie jest to styl kaczora donalda. Mi to wygląda jakby zatrudnili najtańszych grafików i animatorów jakich znaleźli. Animacja, pomijając już nawet ten nieszczęsny design postaci jest po prostu kiepska. Prymitywna, pozbawiona szczegółów kreska. Postacie poruszające się w dziwny sposób. Nie wiem może takie (niskie) standardy to w obecnych animacjach norma ale ja tego nie kupuję.

Naprawdę czegoś brakowało animacji prawdziwych Duck Tales z lat 80?? Że zamiast skorzystać z tamtego wzorca zrobionego coś tak okropnego... Owszem to i owo zawsze można odświeżyć. ale zmiany się powinno robić z głową i umiarem.


PŚ; Już chciałem podać Scoobie-Doo jako przykład niezepsutego serialu, niezaleznie czy ogląda się stare odcinki z lat 70 czy współczesne. Ale sprawdziłem że najnowsza, powstają od zeszłego roku seria Scoobego Doo jest tak samo fatalnie narysowana jak i "nowe" Duck Tales. Czyli to niestety kiepska norma...
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
adamnowak76
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 11 sie 2011, 20:50
x 7

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamnowak76 »

Reklama Kaczych opowieści wyświetlana w kinach w USA:
adamnowak76
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 11 sie 2011, 20:50
x 7

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamnowak76 »

Nie powinno pisać się kolejnego postu pod swoim własnym, ale widzę, że opcja edycji poprzedniego wpisu jest już wyłączona.

Disney opublikował dwa nowe klipy promocyjne, zawierające dotychczas niepokazywane materiały, zapewne z kilku najbliższych odcinków:
adamnowak76
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 11 sie 2011, 20:50
x 7

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamnowak76 »

Znamy tytuły kolejnych odcinków Kaczych opowieści:

23 września, odcinek 2 - "Daytrip of Doom!"
23 września, odcinek 3 - "The Great Dime Chase!"
30 września, odcinek 4 - "The Beagle Birthday Massacre!"
7 października, odcinek 5 - "The Tunnel of Terra(firmians)!"
14 października, odcinek 6 - "The Infernal Internship of Mark Beaks!"
21 października, odcinek 7 - "The House of the Lucky Gander!"
radef
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:52
x 1
Kontakt:

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: radef »

Super, 7 października Telki i Ferki (czy Turlaki wg KO) znane z oryginalnego serialu czy klasycznego komiksu Barksa, a 21 października wizyta w domu Gogusia.
adamnowak76
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 11 sie 2011, 20:50
x 7

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamnowak76 »

Kolejny materiał promocyjny serialu. Tym razem to piosenka czołówkowa opowiedziana za pomocą... emotek.
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1055
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 182

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Udostępniono kolejne fragmenty.

Pierwszy pokazujący w większym stopniu Diodaka: I drugi z kolejnym nawiązaniem do starej serii
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

"Dzioby w górę!" - nieco ponadgodzinny wykład na temat postaci Disneya z komiksowego i animowego uniwersum Kaczogrodu. Z oficjalnego kanału youtube Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, który miałem szczęście zasubskrybować dzięki nagraniom z konwentu Doctor Who, o których pisałem w odpowiednim temacie na forum (linki tutaj). Mam nadzieję, że forumowy kolega @adamnowak76, jeśli oczywiście będzie miał ochotę obejrzeć i skomentować, oceni prezentowane informacje (nawiasem dzięki za prowadzenie bloga - fajnie dowiedzieć się trochę informacji o kaczym świecie, które albo wypadły kiedyś z głowy, albo nigdy w niej były :rolleyes: ).

Na początku nagrania ciekawy news :)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
adamnowak76
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 11 sie 2011, 20:50
x 7

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamnowak76 »

Na początku muszę sprostować - musiałeś mnie z kimś pomylić, bo osobiście nie prowadzę żadnego bloga o komiksach. Myślałeś pewnie o koledze @radef ;) Co nie zmienia faktu, że jestem fanem kaczych przygód ;)

Wykład interesujący. A co do informacji o komiksie dziejącym się w Krakowie: ostatniej soboty wyemitowano kolejne dwa odcinki nowych "Kaczych Opowieści". W odcinku Daytrip of Doom! okazuje się, że Donald lubi wtrącać zagraniczne słówka do swoich wypowiedzi. Blokując łazienkę Sknerusa powiedział z hiszpańskiego "ocupado". Z kolei kiedy urządzał grilla na statku, zwrócił się do pani Dziobek, uwaga... "Kiełbasa?". Tak, Donald powiedział słowo po polsku :D Mała rzecz, a cieszy.

Obrazek

Ogólnie dwa nowe odcinki dzieją się wyłącznie w Kaczogrodzie, ale wciąż trzymają poziom. Poznaliśmy również Diodaka i Wolframika, a także trochę posunęliśmy się do przodu z tajemnicą, która zapewnie będzie głównym motywem pierwszego sezonu ;)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

No fakt. Pomyliłem loginy - chodziło mi o @radef :D
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1055
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 182

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

"Kielbasa" to akurat polonizm w języku angielskim i pojawia się dość często w filmach.

A co do nowych odcinków, to poza wspomnianym już przeze mnie PEP-em mieliśmy:
[ Spoiler ]
radef
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:52
x 1
Kontakt:

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: radef »

Tomek pisze: Mam nadzieję, że forumowy kolega @adamnowak76, jeśli oczywiście będzie miał ochotę obejrzeć i skomentować, oceni prezentowane informacje (nawiasem dzięki za prowadzenie bloga - fajnie dowiedzieć się trochę informacji o kaczym świecie, które albo wypadły kiedyś z głowy, albo nigdy w niej były :rolleyes: ).
Błąd już wytłumaczony wcześniej co do autora bloga.
A odnośnie prelekcji - Rafał Kołsut jak zwykle był super. Jest to jedna z niewielu osób w Polsce, która jest gwarantem wysokiej jakości i braku tysiąca błędów. Niestety, często tworzący wszelakie artykuły o komiksach Disneya popełniają multum błędów i więcej wyrządzają szkód niż pożytku.
Mam tylko jedno większe zastrzeżenie. Cezar i Harpagon to dwie różne postaci. Po pierwsze - Harpagon jest wyraźnie młodszy i pełni ciut funkcje. Po drugie - Harpagon pojawił się po raz pierwszy w 2005 roku, wynika to z tego, że to włoska postać, a włoskie komiksy Disneya rzadko w USA są wydawane (zmieniło się to 3 lata za sprawą obecnego wydawcy).
Tomek pisze: Na początku nagrania ciekawy news :)
Tak, ogólnie ja z Rafałem zrobiliśmy ogromną robotę promując komiks. Ja napisałem o krakowskim komiksie na blogu i rozreklamowałem na komiksowych grupach i forach oraz na Wykopie. Natomiast Rafał obchodzi z tą informacją krakowskie radia. Nie napisałem o tym wprost w newsie, ale w numerze nie ma żadnej specjalnej wzmianki o tym komiksie. Wydawnictwo (Egmont) obudziło się dopiero po tygodniu, ponieważ wcześniej reklamowało ten numer (np. na fanpage'u Komiksy Gigant) "zabawnymi" obrazkami.
adamnowak76
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 11 sie 2011, 20:50
x 7

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamnowak76 »

Pojawiły się streszczenia najbliższych odcinków Kaczych opowieści:

Odcinek 4 - "The Beagle Birthday Massacre!" (premiera 30 września)
Po zepsuciu urodzinowego przyjęcia Mamy Be, Tasia i jej nowa, tajemnicza przyjaciółka Lena muszą wydostać się z terytorium Braci Be, aby wrócić do domu.

Odcinek 5 - "Terror of the Terra-firmians!" (premiera 7 października)
Niezgoda pomiędzy Hyziem i Tasią w sprawie istnienia mitycznych gatunków stworzeń prowadzi dzieci do zbadania upiornego, opuszczonego tunelu metra. Tymczasem u Pani Dziobek rosną podejrzenia wobec Leny.

Odcinek 6 - "The Infernal Internship of Mark Beaks!" (premiera 14 października)
Hyzio rywalizuje z Dyziem o pożądany staż u kaczogrodzkiego nowego miliardera z branży technologicznej, Marka Beaksa. W międzyczasie Sknerus i Forsant łączą siły aby pokonać swojego nowego rywala.

Odcinek 7 - "The House of the Lucky Gander!" (premiera 21 października)
W tajemniczym kurorcie w Macaw, Donald rywalizuje ze swoim kuzynem Gogusiem w celu zaimponowania Zyziowi, podczas gdy Sknerus stara się odciągać dzieci od niekończących się rozrywek kurortu.

Odcinek 8 - "The Living Mummies of Toth-Ra!" (premiera 28 października)
W zaginionej piramidzie Zyzio interpretuje proroctwo faraona na swoją korzyść, co zmusza Sknerusa i Śmigacza do porozumienia się z grupą żyjących mumii w celu ratowania siostrzeńca.
radef
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:52
x 1
Kontakt:

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: radef »

Serial zadebiutuje na polskim Disney Channel 9 kwietnia o 15:30 (super pora, co nie?).
Obrazek
Więcej informacji na: http://www.komiksydisneya.pl/2018/01/zn ... kacze.html
A tutaj oficjalny komunikat: https://www.tvnmedia.pl/aktualnosci/pre ... rialu-kacz
(Historia Kaczora Donalda, chyba bardziej Sknerusa...)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości