[TVP2] Koło Fortuny

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Studio zadziwiająco mdłe, ale może i dobrze, skoro reszta będzie przaśna :) Ale jak będzie się okaże.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Akurat o panią współprowadzącą to ja byłbym spokojny, da radę. Jednak nie na darmo zbiera dobre opinie. Obawiam się tego Brzozowskiego okropnie. Tyńca jeszcze jakoś przeżyłem, ale z nim można już nie dać rady.
Awatar użytkownika
sebastiannn
User of the Year 2023!
Posty: 5513
Rejestracja: 12 kwie 2017, 18:38
x 1173
x 1531

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sebastiannn »

Materiał z "Pytania na śniadanie":
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OvHpVOuYFy8&t=29s[/youtube]

Według mnie studio ładnie się prezentuje. :)
Już od 6 lat na forum.media2.pl :)
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Faktycznie na nagraniu studio wygląda lepiej, może nieco sterylnie, ale wystarczy, że już przez biesiadowanie będzie cukierkowo.
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
Posty: 1903
Rejestracja: 22 sie 2006, 18:05
Lokalizacja: Kraków
x 68
x 98

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PPM »

Nie przekreślam tego programu, chociaż tak pojechaliście po Brzozowskim, że już w tym materiale powyżej podchodzę do niego sceptycznie.
Przy okazji ciekaw jestem czy to będzie oficjalny profil czy ktoś wyprzedził TVP przed założeniem profilu ;)

https://www.facebook.com/Ko%C5%82o-fort ... 634365986/
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1431
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

Co się zmienia? Studio, czołówka, logo i prowadzący. Reszta (koło, stawki, nagrody, zasady) zostają z wersji z Tyńcem.
piksel169
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 10 lis 2007, 16:58
x 8

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piksel169 »

Scenografia wygląda naprawdę nieźle, tytułowe koło też naprawdę przyzwoicie. Ale że Pat Sajak przyjechał do Polski? Łał!
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Poland pisze:No cóż, nie każdy urodził się... Krzysztofem Ibiszem :D
Ibisz z wykształcenia jest aktorem, był także politykiem (posłem na Sejm RP z Polskiej Partii Przyjaciół Piwa).
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

dida12314 pisze:A koło i same stawki to chyba wzięte z ostatniej wersji (z Tyńcem).
Koło jest na pewno inne niż w edycjach z Tyńcem, bo fragmenty ówczesnego wciąż znajdują się w magazynach TVP3 Wrocław. :)
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Specjalista do spraw teleturniejów czyli "Super Game Show Majster" twierdzi w swoim komentarzu że koło przypomina edycje z Pijanowskim i chyba trzeba się z nim zgodzić: https://youtu.be/_f3E_OxS7C4
Poland - Aktywnie najlepszy!
filiprozalka
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2017, 9:01

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: filiprozalka »

A ja w piątek o 8 rano mam nagranie do programu, po dwóch castigach.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Po obejrzeniu materiału z "PnŚ" coraz bardziej powątpiewam w kolejny udany powód w polskiej telewizji, czyli w sukces nowej edycji "Koła Fortuny". Widać, że same koła - te duże i małe, tablica z literami są na mniejszym poziomie profesjonalizmu, niż w wersji z lat 2007-2009. Całe szczęście, że nowa asystentka będzie akurat chyba - z całym szacunkiem do Magdy Masny i Marty Lewandowskiej, które w swoich rolach wypadły świetnie - najlepszą hostessą odsłaniająca litery w polskiej historii programu. Fajnie, że przyjechał Pat Sajak (mający polskie korzenie swoją drogą - legenda głosi, że z tego względu Wojciech Pijanowski i Paweł Hanczakowski sprowadzili w 1992 roku program do Polski) i być może lepiej zostanie także wykorzystany do promocji programu, aczkolwiek zdjęcia amerykańskiej edycji gryzą mi się z tym, co niedługo ujrzymy w polskiej wersji programu.

Dodam, że umowę podpisano na 60 odcinków programu, co daje 10 tygodni emisji. Oczywiście w zależności od oglądalności być może zostanie wyprodukowanych i w konsekwencji wyemitowanych więcej odcinków programu.
filiprozalka pisze:A ja w piątek o 8 rano mam nagranie do programu, po dwóch castigach.
Pierwsze słyszę, aby ktoś nagranie odcinka programu rozrywkowego rozpoczynał już o tak wczesnej porze.
dida12314 pisze:U nas prowadzący jest piosenkarzem. Tak z ciekawości sprawdziłem kim z zawodu jest prowadzący hiszpańską edycję. Okazuje się, że jest... aktorem i modelem. A wcześniej był... koszykarzem :D
Widać, że inspirację wzięli z kilku edycji. W holenderskiej edycji program także prowadził znany tam piosenkarz.
dida12314 pisze:A koło i same stawki to chyba wzięte z ostatniej wersji (z Tyńcem).
Tytułowe "Koło" w wersji z Tyńcem było inne, rzekł bym bardziej profesjonalne. Zasady natomiast rzeczywiście się nie zmienią.
piksel169 pisze:Dajcie już spokój, takie polactwo wylewa z się z Waszych ust, że szkoda gadać.
Większość z Was, póki nie poszedł powyższy post, widziało jedynie dwa screeny z intra, a już śmiecie sądzić, ze dobór kolorów i cały program to kaszana. Takie dzisiaj są czasy, minęły już ciemnoniebieskie barwy, teraz znów wszystko staje się kolorowe.
Nie mówiąc o przytykach do prowadzącego - jakby rechot Tyńca, czy pijacki wąs Pijanowskiego były lepsze...

Trochę więcej ogłady i radości :) Nie ma co się tak spinać, póki tego nie zobaczymy, kochani!
Po pierwsze nie dwa zapy, a fragment z "Wiadomości" w TVP1 z fragmentem czołówki programu. Po drugie - wypowiadasz się jakbyś był ekspertem od grafik komputerowych, i wiedział jakie są trendy, a jednak nie masz o tym żadnego pojęcia. W dzisiejszych pracach graficznych stawia się góra na kilka kolorów dominujących, a nie na całą tęczę. W dodatku nadmiar błysków w grafice i nie wykończenie elementów tylko dodają grafice tandetyzmu. Tego nie było widać, w poprzedniej czołówce z prowadzącym Tyńcem, gdzie postawiono na prostotę i wyszło to super.
dida12314 pisze:Jaka to melodia też w soboty nie była nadawana. Brytyjski "Deal or no deal" do pewnego momentu tak samo.
W sezonie 2010/2011 program był - tak jak ma to miejsce obecnie - emitowany codziennie. :)
Alek1224 pisze:Tym bardziej z takim smrodem z prowadzącym: http://www.plotek.pl/plotek/7,154063,22 ... =FB_Plotek
Żadnego smrodku nie czuję, bo Janowski powiedział to z przymrużeniem oka (wskazówka: (śmiech)), co nie znaczy, że nie mam wątpliwości co do angażu Brzozowskiego w ten projekt. Wręcz przeciwnie, i to nawet, że do niego nie mam nic negatywnego.
Direct pisze:Mam nikłą nadzieję, że będzie do obejrzenia na stronach TVP. Pora jest bardzo zła, nikt tego nie będzie oglądał tak samo jak "Poziomu 2.0".
W swoich materiałach prasowych TVP zapowiedziała, że wszystkie odcinki nowego "Koła Fortuny" trafią na TVP VOD. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Kronk15
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 21 lip 2017, 14:07
x 140
x 1

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kronk15 »

filiprozalka pisze:A ja w piątek o 8 rano mam nagranie do programu, po dwóch castigach.
Ja też jestem po dwóch castingach, i jak dotąd nie miałem żadnego telefonu z terminem nagrania... ;/
Smerffusia
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 30 sie 2017, 19:40

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Smerffusia »

A jak wygląda casting? Ja mam w sobotę pierwszy po wysłaniu zgłoszenia.
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
Posty: 2400
Rejestracja: 16 lut 2010, 10:52
Lokalizacja: Kalisz
x 1703
x 67

[TVP2] Koło Fortuny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaciejOlek »

No to po kolei, bo trochę długi post to będzie.

Coś czułem, że po tym, jak umieścili na profilu facebookowym informację o Kole fortuny, to pomyślałem, że byłoby miło, ale w tych czasach ta formuła? Może i na świecie jest popyt na to, ale u nas? W dodatku Kurski w marcu 2016 zaprzeczał, jakoby program miał wrócić. Więc uznałem, że umieścili program tylko w ramach wspominek i chcieli poznać zdanie widzów.

A tu proszę, zaskoczyl mnie spot z informacją o powrocie. I tutaj już było coś nie tak. "Teraz czas na Polskę"? Zapomnieli o latach 1992-1998 i 2007-2009? Ponadto nie pokazywali fragmentów z polskiej wersji i z pierwszej i drugiej transzy. Ale podejrzewałem, że chodzi o licencję. A tak to się zaskoczyłem, no... tylko czy to jest format na dzisiejsze czasy?

Dalej o prowadzących. Też myślałem, powrot Tyńca, Szwedes, ewentualnie Kammel i Wolny. Ale Brzozowski? Znany z dokonań tylko muzycznych /sam znam tylko "Tak blisko' i ten utwór, co leci w czołówce Rolnik szuka żony/? W ogóle mi nie pasuje. Tak, wiem, typowano go do prowadzenia JTM w zamieszaniu z Janowskim. Ale w ogóle - jest bez charyzmy. Oj, tak popsuć reaktywację już na starcie...
I od razu przechodzę do tego, co opisujecie z prób. Jak już się spisywał tragicznie, to co dopiero będzie przy nagraniach...

No i dalej ta nowa formuła. Zasady się nie zmieniają i dobrze, ale po co zespół muzyczny? Jeszcze może będą zapraszać gwiazdy muzyczne na jedną piosenkę, Zenka i tak dalej... A Krzan jako współprowadząca OK. Na pewno sobie poradzi. Wszak współprowadząca ma też tańczyć, rozmawiać z uczestnikami. A Krzan ma kilka tytułów tanecznych, więc pasuje.

Co do pory emisji to też dziwne trochę, poniedziałek-piątek i niedziela. W niedzielę jest szansa na sporą widownię, wszak będzie to leciało po Familiadzie. Ale w dni powszednie to nie było innej opcji - 17:00/17:30 nie, bo serial, 18:00/18:30/19:00 - też nie, 19:30 - też nie, bo głównym Wiadomościom nie chcą robić konkurencji. Więc padło na 16:30.
Kto wie, jeżeli w niedzielę będzie sobie radził teleturniej lepiej niż w dni powszednie, to może lepsza emisja dwóch odcinków w tygodniu niż sześć? Wszystko zweryfikują słupki oglądalności.

Czołówka przypomina wersję rosyjską. Ale tandetyzm. Robione chyba na szybko. Ciekawe, co z oprawą muzyczną. Może pozostanie ta z lat 2007-2009. Bardzo mi się podobała. Studio jeszcze ujdzie, ale to koło... no niech ci będzie. Też myślałem, że bankrut w innym kolorze, ale na szczęście nie.

Podsumowując, mam wątpliwości, czy powrót wyjdzie. Jeżeli Brzozowski tego nie popsuje, to będę w szoku. Ale jeżeli szybko zleci z anteny, to się nie zdziwię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości