Chomikuj.pl

Co w sieci piszczy.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1 ... ernet.html
Chomikuj ma monitorować sieć, likwidować nielegalne kopie filmów i kasować konta użytkowników, którzy je zamieścili. Do tej pory tylko usuwano materiały, a konta zostawały.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Też mi walka z piractwem. Wyrok dotyczy tylko trzech filmów, natomiast jeśli chodzi o tysiące innych tytułów, które są udostępniane nielegalnie, to już je totalnie pomija :-) Wina leży po stronie dystrybutorów, którzy póki co Chomika mają gdzieś :-) Szkoda, że równie łagodnie nie traktowali serwisów typu E-Kino czy Kinomaniak (jak zwał tak zwał) :-)
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Za chomikiem muszą stać "swoi" ludzie, bo inaczej gryzoń już dawno wąchałby kwiatki od spodu a nie wylegiwał się beztrosko na cypryjskiej plaży :) Twórcy zostaliby natomiast zniszczeni przez system, czyli w najlepszym wypadku utrata majątku a w najgorszym kilkuletni pierdel... Patrz: "Kinocośtam", "Odsiebie.com" itd.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Dla mnie to jest komedia, że sąd nakazuje sprawdzać serwisowi swoje dane naokoło, przez jakieś zewnętrzne wyszukiwarki. W ogóle, w jaki sposób ma być egzekwowane wypełnianie wyroku - będą codzienne wysyłać screeny? :lol:
Zgodnie z tym orzeczeniem przez trzy kolejne lata, raz w miesiącu, pracownicy serwisu mają uruchamiać wyszukiwarki Google oraz Bing i wpisywać w nich słowa: „Chomikuj” + „Dzień świra” + „film”
Czyli jak użytkownik wpisze tylko „Dzień świra" bez frazy "film" to cały misterny plan poszedł w piach? Albo jak zamiast chomikuj, chomikuj.pl? :D

Co prawda sam nie korzystam z usług chomikuj (piractwem nie brzydzę się, ale nie lubię jak ktoś po drodze jeszcze zarabia na czyjeś własności). Znam za to taką alternatywną wyszukiwarkę:
https://duckduckgo.com/
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Tomek pisze:Dla mnie to jest komedia, że sąd nakazuje sprawdzać serwisowi swoje dane naokoło, przez jakieś zewnętrzne wyszukiwarki. W ogóle, w jaki sposób ma być egzekwowane wypełnianie wyroku - będą codzienne wysyłać screeny? :lol:
Niektórzy mają konta zamknięte na hasło, które traktują jako backup dla swoich nagrań i innych plików. Pliki z takich kont nie wychodzą na wyszukiwarkach zewnętrznych, natomiast sprawdzanie zawartości kont na wewnętrznym serwisowym oprogramowaniu już wyłapie nawet i te pliki. A przecież umieszczenie pliku video na zamkniętym koncie, do którego nikt poza właścicielem nie ma wstępu, nie jest ani udostępnianiem pliku, ani złamaniem regulaminu serwisu. W przypadku, gdyby pracownicy serwisu korzystali z oprogramowania wewnętrznego, również użytkownicy korzystający z serwisu zgodnie z jego przeznaczeniem i regulaminem musieliby być banowani. Stąd wynika zapis w wyroku, że muszą korzystać z przeglądarek zewnętrznych.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Problem w tym, że jeśli chomikuj nie ma dostępu do zamkniętego konta , to jak w tym pomoże wyszukiwarka, która też tego nie ma? :lol:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Otóż technicy serwisu mają dostęp do każdego konta: publicznego i zamkniętego. Sama mam konto zamknięte z backupem moich nagrań i bywało, że pliki były niedostępne z powodów konserwacji serwerów, ale nie wiedząc o tym, zgłaszałam problem do działu i po kilku dniach czy tygodniach pliki wracały.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Mam pytanie do tych, którzy posiadają własnego Chomika. Możecie zalogować się na swoje konto? Niestety ja mam jakiś problem. 100 razy podaję prawidłowe login i hasło i za każdym razem mam komunikat o błędnych danych. Zmiana hasła nic nie zdziałała.
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
Posty: 1863
Rejestracja: 24 mar 2016, 7:34
Lokalizacja: Katowice-Holandia
x 9
x 12
Kontakt:

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łotr1SW_TVN »

@a@kacper3100 Może ci zablokowali
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
( I’m one with the Force. The Force is with me.) – Chirrut Îmwe
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Nic mi nie zablokowali, tylko problem leżał po ich stronie. Opisałem im go przez maila, po czym ekspresowo go rozwiązali. 🙂
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
Posty: 1863
Rejestracja: 24 mar 2016, 7:34
Lokalizacja: Katowice-Holandia
x 9
x 12
Kontakt:

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łotr1SW_TVN »

To ok
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
( I’m one with the Force. The Force is with me.) – Chirrut Îmwe
Dokker90x
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:49

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dokker90x »

Kiedyś było można zarabiać na chomikuj niestety już się nie da :P
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Pamiętam, że kiedyś to trzeba było zapłacić za wyszukiwanie. :O Dobrze, że już tak nie ma, bo to było kuriozum.
Nataliam229
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2020, 22:54

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nataliam229 »

Witam czy może ktoś wie jak oglądać filmy na chomikuj Cały czas wyświetlają się tylko 10min filmiki. Dzięki
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Aby obejrzeć cały film, trzeba go ściągnąć. A żeby go ściągnąć, trzeba posiadać na swoim koncie odpowiednio dużo transferu na pobieranie danych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości