VIVA Polska (2000-2017)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

VIVA Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Ostatnie godziny? Koniec VIVY zaplanowano na 17 października, czyli jeszcze 3 dni.
luki118
Obserwator
Posty: 268
Rejestracja: 12 paź 2014, 8:06

VIVA Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: luki118 »

Tak na 17 Października więc ostatnie godziny. Czas szybko leci.
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

VIVA Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

No i ostatnie godziny nadeszły.

Mam trochę refleksji co do tego, że prawie pełnoletnia stacja muzyczna niedługo przejdzie do historii. Jak kiedyś wspomniałam, Viva to przede wszystkim była prawdziwa muzyka różnorodna a nie to co pokazywano przez ostatnie 4 lata (tak, mówię o "Miłości na bogato" i muzyce EDM). Ciężko się rozstać z legendą na której wszyscy się wychowaliśmy, jak się oglądało Chart Surfer'a, Fristalio, Shibuyę, O co kaman?, In & Out, Rap Kanciapę i inne takie NORMALNE programy rozrywkowe które kiedyś nadawała Viva.

Powiem szczerze, mogli już wcześniej uśmiercić ten kanał jak już zdychał powtórkami powtórek i nie mielibyśmy wtedy takiego miszmaszu w ramówce. Gdyby nie wpadli na pomysł z powrotem do grania muzyki w lutym 2015 roku to wtedy mielibyśmy takie njusy o nowych sezonach szajsowatych programów z nagłówkiem "Miłość na bogato powróciła! Trzeci sezon kontrowersyjnego serialu bije rekord popularności" i dziś ten serial miałby w tym miesiącu dziewiąty sezon który przebiłby "Warsaw Shore".

Po prostu brawo. Miejmy nadzieję, że MTV Music ożywi chociaż cząstkę tego czym dawniej były Viva i MTV.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

VIVA Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Powoli niestety nadchodzi chwila którą można zwieńczyć tym obrazkiem:
Obrazek
Dla mnie Viva (nie tylko Polska) to legenda którą zapamiętam jako jedno obok MTV źródło piosenek na kasety magnetofowe, pierwszy program po zainstalowaniu satelity oraz miejsce znanych hitów i świetnych programów jak Fristajlo, Viva Muzzik Kłiz, In & Out czy kultowe 1500sto900 nadawane w Sylwestra. Viva Polska dziękujemy!
Podobnie jak kolega liczę że MTV Music przejmie prawdziwy testament po zarówno Vivie jak i prawdziwym obliczu MTV rozpoczętym już kanałem Atomic TV.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
kacper130700
Poster
Posty: 1792
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:15
Lokalizacja: Słupsk
x 8
x 46

VIVA Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper130700 »

A tymczasem na profilu VIVA Polska na FB zmieniono już zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle. Oprócz tego administrator chyba za szybko wypuścił posta, w którym jest napisane, że wystartował już kanał MTV Music, a jeszcze przez niecałe 6 godzin jest VIVA Polska.
Ruda wrona orła nie pokona
#JestemProblememTuska
Nie oglądam propagandy Tuska i Sienkiewicza
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
Posty: 1925
Rejestracja: 02 wrz 2010, 15:01
Lokalizacja: Katowice
x 88
x 85

VIVA Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: brk »

VIVA już oficjalnie przeszła do historii. Przed chwilą, o 12:12 na antenie pojawiło się logo MTV Music.
Od 13 lat jako piszący, trochę dłużej jako czytający :D
sarann
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2017, 20:26

VIVA Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sarann »

Witajcie przyszedłem tu szukać odpowiedzi... może ktoś z Was pamięta zamierzchłe czasy, może miał okazje lub jakimś cudem pamięta.
Lata temu na Vivie leciała piosenka utwór gatunku rap hip hop, możliwe, że było to tylko w jakiś programach stricte hip hopowych w wieczornych porach, ale chyba nie... Czas do którego nawiązuje a przynajmniej wydaje mi się, że było to wtedy to czas kiedy często można było na vivie usłyszeć piosenkę Modjo - Lady, więc sądzę, że było to przed rokiem 2000 lub na przełomie...a moje pytanie to kiedy to było dokładnie - rok, czy ktoś wie? A piosenka...
Spax - Du hast den Style
https://www.youtube.com/watch?v=3mUqXkpACcQ
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

VIVA Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Nie, ale pamiętam nie tak zamierzchłe czasy gdy na Vivie leciało to: https://www.youtube.com/watch?v=9cR9kw30cAM
Pamiętam jak przecierałem oczy ze zdumienia i upewniałem się, czy na pewno Vivę oglądam :) Było to w okolicach 2011 roku.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

VIVA Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

VIVA Polska. Historia w obrazach w wykonaniu Mr. Orbity.
http://satkurier.pl/news/164171/wspomni ... e-zap.html

Tutaj z kolei ciekawe porównanie VIVY z MTV. Autorką jest Weronika Kuśnierz.
http://satkurier.pl/news/9821/polska-wo ... s-mtv.html

VIVA w zestawieniu z MTV zawsze była taka przaśna. Viacom natomiast chciał stacji poważnej, dla poważniejszego widza - stąd różnice wizerunkowe i muzyczne pomiędzy oboma kanałami, a nawet różne formy dystrybucji (VIVA przez większość czasu była FTA, podczas gdy MTV od zawsze kodowało sygnał, było także płatne). Jedno i drugie miało swój urok.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

VIVA Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Trochę to zajęło Viacomowi. Pamiętam na VIVIE po 2009 roku tę kolorową i przaśną oprawę ze słitfociami widzek :P
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

VIVA Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Swoją drogą, to inteligentni administratorzy strony viva-tv.pl nawet nie zdecydowali się jej zamknąć, włączyć przekierowania ani nic :-) Nie widzę także wyeksponowanej informacji o starcie MTV Music :lol: Znowu będziemy mieli portal widmo niczym strona TMT :-P
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
Posty: 2400
Rejestracja: 16 lut 2010, 10:52
Lokalizacja: Kalisz
x 1703
x 67

VIVA Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaciejOlek »

U mnie przekierowuje strona na stronę MTV Music.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

VIVA Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Z telefonu mi normalnie wszystko działa. :-)
Załączniki
Screenshot_20171018-221900.png
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
Posty: 2400
Rejestracja: 16 lut 2010, 10:52
Lokalizacja: Kalisz
x 1703
x 67

VIVA Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaciejOlek »

No to nie wiem, może ciasteczek nie wyczyściłeś. U mnie i na telefonie, i w komputerze następuje przekierowanie.
Awatar użytkownika
kacper130700
Poster
Posty: 1792
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:15
Lokalizacja: Słupsk
x 8
x 46

VIVA Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper130700 »

A u mnie jest tak jak u Karola. Usuwanie ciasteczek nic nie daje w tym przypadku.
Ruda wrona orła nie pokona
#JestemProblememTuska
Nie oglądam propagandy Tuska i Sienkiewicza
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości