[TVN] Milionerzy

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
DoreK
Obserwator
Posty: 319
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:39
x 35
x 20

[TVN] Milionerzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DoreK »

Ramki "Milioner" pewnie nie będzie, pewnie tak samo jak z "normalnymi" kwotami. Chociaż nie dowiemy się na pewno (chyba że padnie milion :v).
Co do ustawiania odcinków specjalnych podejrzewam że może tak być (a nawet musi, przecież w poprzednich odcinkach było niemalże identycznie). Ale idzie na słuszny cel.
Poza tym nie pisz post pod postem, jest możliwość edytowania posta, a tak to jest zwykłe ich nabijanie.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVN] Milionerzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Trudno powiedzieć, czy to ustawka (co najwyżej częściowa). Wielkanocny odcinek z Rusin i Kraśką wyszedł o niebo lepiej, było wesoło, jak nigdy, a aktorami tamta dwójka nie jest.
2009-2021
Awatar użytkownika
DoreK
Obserwator
Posty: 319
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:39
x 35
x 20

[TVN] Milionerzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DoreK »

Ale z telewizją nie spotykali się pierwszy raz. Tylko, że trudno, by jakaś gwiazda była pierwszy raz w telewizji.
Zgadzam się też z tym że wielkanocny odcinek wypadł lepiej. Ciekawe jak będzie w jutrzejszym.
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
Posty: 1435
Rejestracja: 31 sty 2010, 13:10
x 177
x 111
Kontakt:

[TVN] Milionerzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rafik »

To "ustawianie" odcinków specjalnych bardzo dobrze widać w "Familiadzie", gdzie w finale zawsze przekraczają 200 pkt i wygrywają 16 tysięcy na rzecz jakiegoś stowarzyszenia. W PL WWTBAM scenariusz może być prosty - zaznaczam, może, ale nie musi - gracie do danego momentu, dostajecie trudne pytanie, nie znacie poprawnej odpowiedzi, odchodzicie z tym co macie. Wchodza następni, grają do danego momentu, bo jakby grali dłużej, to by to wykroczyło ponad te 45 minut, które jest przeznaczone na odcinek specjalny (+7,5 minuty każdego bloku reklamowego, daje to godzinę).
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
BardzoCiekawyNick
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 10 paź 2017, 17:00

[TVN] Milionerzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BardzoCiekawyNick »

Dobra. Przepraszam, trochę zaspamowałem postami.

Dobry cel - nazywajcie to jak chcecie - ja trochę jestem zbyt inteligentny żeby się tym emocjonować :P

Jakby TVN chciało to by wyłożyło milion na fundację bez wahania. Ale wolą z tego zrobić show aby każdy widział jacy są hojni.

Nikt by nie brał zawodników do odcinków specjalnych bez przygotowania - a jakby odpadli na pytaniu za 40k jak zwykły śmiertelnik? Byłby wstyd. A TVN zaplanował już, że tyle i tyle kasy ma iść na fundacje.

Nie chcę wam psuć nastroju ale chyba tylko jakieś 75% pieniędzy idzie faktycznie na pomoc. Nie wiem ile dokładnie ale zazwyczaj fundacje biorą sobie tak do 15-25% prowizji. Zwłaszcza te popularne i mainstreamowe. Jakby co to mnie poprawcie.

---

Gra z Karolakiem zapewne będzie ustawiona do 40k a potem niech se radzą. Ale gra z Zamachowskim i Szycem zapewne była ustawiona w 100%. Gong po pytaniu za 250k to nie przypadek. Dzięki temu każdy jutro będzie oglądał program aby zobaczyć czy wygrają milion.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2017, 22:06 przez BardzoCiekawyNick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Willyouth
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 06 gru 2017, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

[TVN] Milionerzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Willyouth »

Racja, popieram, że wielkanocny odcinek był lepszy, jakoś chętniej mi się go oglądało.
W każdym razie uważam, że niepotrzebnie użyli publiczności, skoro już na początku rozmawiali o odpowiedzi B, ale cóż - trzeba czekać do jutra.
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
Posty: 1435
Rejestracja: 31 sty 2010, 13:10
x 177
x 111
Kontakt:

[TVN] Milionerzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rafik »

BardzoCiekawyNick pisze: Nikt by nie brał zawodników do odcinków specjalnych bez przygotowania - a jakby odpadli na pytaniu za 40k jak zwykły śmiertelnik? Byłby wstyd. A TVN zaplanował już, że tyle i tyle kasy ma iść na fundacje.
Nie chcę nic pisać, ale w UK w odcinkach specjalnych gwiazdy wygrywały kwoty poniżej 50 000 funtów (próg gwarantowany) - najczęściej 10, 20 tysięcy - ale warto wspomnieć, że w ostatnich latach emisji odcinki z gwiazdami były emitowane na żywo, w dodatku, z ograniczeniami czasowymi.
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
BardzoCiekawyNick
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 10 paź 2017, 17:00

[TVN] Milionerzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BardzoCiekawyNick »

Pamiętacie gong tuż przed pytaniem za milion w 2008 lub 2009? Widzowie tydzień czekali na pytanie za milion :D Nawet zrobili przerwę reklamową w trakcie pytania przed zaznaczeniem odpowiedzi. Dzisiejsza sytuacja kojarzy mi się z tymi czasami.
rafik pisze:
Nie chcę nic pisać, ale w UK w odcinkach specjalnych gwiazdy wygrywały kwoty poniżej 50 000 funtów (próg gwarantowany) - najczęściej 10, 20 tysięcy - ale warto wspomnieć, że w ostatnich latach emisji odcinki z gwiazdami były emitowane na żywo, w dodatku, z ograniczeniami czasowymi.
UK to inna mentalność. W Polsce wszystko musi być perfekcyjne. No cóż - nasz kraj wyewoluował z komunizmu. Tam też wszystko musiało być perfekcyjnie.
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
Posty: 1435
Rejestracja: 31 sty 2010, 13:10
x 177
x 111
Kontakt:

[TVN] Milionerzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rafik »

Nie mogli zagrać pytania za milion, jeżeli chodzi o Paulinę Kowalczyk, bo naturalnie skończył się czas. Więcej z materiału nie zmieściliby. Widzowie czekali 6 dni, bo odcinek z pytaniem leciał w sobotę, jak dobrze pamiętam. Ponadto, nikt nie zaznaczył w tym pytaniu odpowiedzi, a przerwa reklamowa wynikła z tego, że praktycznie zawsze w odcinkach z sezonu 2008-2010 1 przerwa była w okolicach 6-7 minuty programu. Raczej nie mogli tego przełożyć, bo też systemy emisyjne TVNu mają już w pewnych momentach wgrany algorytm, w którym momencie puścić reklamy - i tak było dostosowane nagranie. Ale to jest tylko moja opinia, moje przypuszczenia, co do tego.
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
mi8sp1590Priv
Obserwator
Posty: 451
Rejestracja: 16 sie 2015, 23:18
Lokalizacja: Warszawa
x 60
x 83

[TVN] Milionerzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mi8sp1590Priv »

Montaż kuleje, tragedia - wygrana 1,000 do 40,000 - no to już porażka :D
Muzyka w dzisiejszym odcinku dziwnie brzmi :(
Michał
Awatar użytkownika
Michał56
Poster
Posty: 1684
Rejestracja: 12 sie 2017, 11:40
Lokalizacja: Kraków
x 548
x 367

[TVN] Milionerzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michał56 »

BardzoCiekawyNick pisze:Nikt nie widzi że to ustawione? 2 odcinki specjalne godzinne i 2 pary gości? A skąd pewność że nie odpadną szybko? A no dlatego, że cała gra jest ustawiona aby zmieścić się w czasie.

Długie gadanie to trick producentów - im dłużej się zastanawiają tym widz ma wrażenie, że pytanie jest trudniejsze.

Koniec czasu po pytaniu za 250k? Toż to sprawdzony scenariusz aby nabić oglądalność.
Powiem wam jaki będzie jutrzejszy scenariusz:

Dojdą do pytania do milion. Będą się zastanawiać z 20 minut. A potem rezygnacja i hurr durr będzie pół miliona na fundacje.

Karolaka będą już mieć gdzieś bo połowa odcinka pójdzie na Zamachowskiego i Szyca. Więc Karolak dojdzie do 40k. Zapewne odpowie błędnie coś w okolicach 125k. Poniżej 40k nie ma mowy. 40k to minimum dla ustawionych odcinków.

Widzowie zaspokoją się wygraną 500.000zł więc nikt już nie będzie uważnie śledził Karolaka i tego małolata. Ale 40k musi być bo nie wypada mniej.

Telefon hm... podejrzewam, że właśnie użyją przy pytaniu za milion. Aby zrobić emocje na maksa. A Prokop coś tam powie, że może to może nie. I będą się zastanawiać aż w końcu zrezygnują.

Typowy scenariusz.

Miliona nie wygrają - to nie wchodzi w grę. Milion jest zarezerwowany dla zwykłych śmiertelników. No chyba nie wyobrażacie sobie ramki z napisem Milioner gdy w ekranie widać dwóch zawodników? To nie pasuje do formatu.
No logiczne, podejrzewam, że we wszystkich teleturniejach odcinki specjalne są ustawiane :)
^-^
BardzoCiekawyNick
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 10 paź 2017, 17:00

[TVN] Milionerzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BardzoCiekawyNick »

Założymy się? ^^ ciekawe czy będę mieć rację.

Stawiam, że
a)Jutro będzie pytanie za milion
b)będzie telefon do przyjaciela przy tym pytaniu
c)zrezygnują
d)Karolak rozpocznie grę w połowie odcinka i dojdzie do jakiś 40k-125k

A wasze typy? Co typujecie?

Ogólnie z telefonem to mogą go wziąć przy 500k ale byłyby mniejsze emocje. Producenci raczej postawią na telefon przy pytaniu za milion. Ale nie jestem pewien.

Jeśli przy pytaniu za 500k to Prokop im dobrze podpowie - jeśli przy milionie to Prokop powie coś w stylu, że wacha się między tym i tym. Na 100% nie powie, że nie wie.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVN] Milionerzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Pół miliona będzie na 100%. Tak było wiosną z Piotrem Kraśką i Kingą Rusin, tak było z Karoliną Korwin-Piotrowską i Michałem Pirógiem w grudniu 2010 roku i tak też było w 2008 z Piotrem Adamczykiem i Renatą Dancewicz. Zawsze pierwsza z dwóch-trzech par wygrywała 500 tysięcy, a druga drugą gwarantowaną kwotę.
2009-2021
Awatar użytkownika
DoreK
Obserwator
Posty: 319
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:39
x 35
x 20

[TVN] Milionerzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DoreK »

Dobry cel - nazywajcie to jak chcecie - ja trochę jestem zbyt inteligentny żeby się tym emocjonować
Nic nie pisałem że się tym "emocjonuję".
ja trochę jestem zbyt inteligentny
Serio? Nie z takimi tekstami.
BardzoCiekawyNick
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 10 paź 2017, 17:00

[TVN] Milionerzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BardzoCiekawyNick »

Direct pisze:Pół miliona będzie na 100%. Tak było wiosną z Piotrem Kraśką i Kingą Rusin, tak było z Karoliną Korwin-Piotrowską i Michałem Pirógiem w grudniu 2010 roku i tak też było w 2008 z Piotrem Adamczykiem i Renatą Dancewicz. Zawsze pierwsza z dwóch-trzech par wygrywała 500 tysięcy, a druga drugą gwarantowaną kwotę.
Więc 540 tysięcy TVN sobie zaplanował na cele charytatywne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości