Telewizja internetowa

Dyskusje na dowolne tematy, nawet polityczne ;)
donmaro
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2008, 16:37

Telewizje internetowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: donmaro »

Zapraszam wszystkich do wypelnienie ankiety dotyczacej nowych mediow z naciskiem na telewizje internetowe, znajdujacej sie pod linkiem:
http://ebadania.pl/dbf79ca6e3a11ac2

Jednoczesnie zachecam do dyskusji na temat ankiety i ogolnie telewizji internetowych.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
miedziumaly
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 15 lut 2007, 21:32
Lokalizacja: Sulechów
Kontakt:

Telewizje internetowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: miedziumaly »

Poszło...
Takie rzeczy tylko... w PLAY...

wybrany okres: od: 22.09.2007 do: 22.10.2007
czas połączeń: wychodzące: 64:39
przychodzące: 169:24
wiadomości: wychodzące: SMS: 200 szt. MMS: 7 szt.
łączny koszt w wybranym okresie: 2,41 PLN
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Telewizje internetowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nie no, tak dyskusji prowadzić nie będziemy. Jeszcze jeden tego typu post i będzie ostrzeżenie
donmaro
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2008, 16:37

Telewizje internetowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: donmaro »

moze sie troszke rozwine zeby dyskusja ruszyla do przodu i we wlasciwym kierunku. interesuje mnie czym dla Was sa telewizje internetowe, jak je traktujecie. Czy w jakims stopniu zastepuja wam zwykla telewizje i jesli tak to w jakim zakresie? Czy myslicie ze jest mozliwe, ze za pare lat stana sie one popularniejsze od zwyklej telewizji? Co najczesciej ogladacie na portalach typu youtube i innych?
Ja osobiscie uwazam, ze tv internetowe wobec bardzo dynamicznego rozwoju moga sporo namieszac na rynku medialnym, czego efektem moze byc przemieszanie sie ról nadawcy i odbiorcy. Co o tym sadzicie?
Awatar użytkownika
grzesiek_zieba
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2008, 23:45

Telewizje internetowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzesiek_zieba »

Sądzę, że telewizja internetowa to przyszłość. Być może dlatego, że jedną z takich telewizji współtworzę. Mam na myśli KampusTV, studencką telewizję internetową. Działamy w kilkadziesiąt osób, mamy support uczelni (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) i Grupy ATM. Dużo w nas chęci, mniej umiejętności... ale starając się być obiektywnym muszę stwierdzić, że robimy naprawdę fajne rzeczy.

Swoją drogą zapraszam na www.kampustv.pl by obejrzeć nasz główny produkt: "Wiadomości". Będę wdzięczny za każde słowo konstruktywnej krytyki ;)
Awatar użytkownika
CamilloIpla
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 11 lut 2010, 20:19

Internetowe telewizje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: CamilloIpla »

Chciałbym wiedzieć, co sądzicie o telewizjach internetowych? Czy mają one szanse na zaistnienie?

Z tych co znam to Wirtualna Polska ma własną telewizję, do tego jeszcze Onet oraz Interia. TVN ostatnio stworzył swoje VoD, gdzie już wcześnie Polsat stworzył ipla. Co sądzicie o tych telewizjach?
Awatar użytkownika
regoat
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 28 wrz 2006, 1:20
x 1
Kontakt:

Internetowe telewizje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: regoat »

w darmowych leci samo dziadostwo, a za nie darmowe trzeba placic. jak ktos ma problem w tv przez baleb i satke to jest super opcja. za pewnien czas telewicja przeniesie sie do internetu i trzebabedzie potrzeba do szczescia tylko super szybkiego lacza
Awatar użytkownika
shipus
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 10 maja 2008, 22:49

Internetowe telewizje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: shipus »

Mam wrażenie, że czasem brak pomysłu na programy w tych tv. Zgadzam się z regoatem, w darmowych bzdury a w tych z opłatami to nie wiem, bo nie korzystam. Poza tym mam zbyt słabe łącze co jest poważną przeszkodą w odbiorze takiej tv.
Gromek
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2010, 19:01

Internetowe telewizje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gromek »

Nie oglądam choćby dlatego, że nie mam na to czasu. Gdy już mam wolną chwilę i chcę coś obejrzeć to nie mam ochoty siedzieć przed komputerem. Wystarczy, że cały dzień przy nim pracuję.
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Posty: 587
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:05
Lokalizacja: Wołów
x 1070
x 27
Kontakt:

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper »

Pomimo, iż to forum istnieje od 7 lat, to mieliśmy tutaj tylko tematy w stylu "Jak założyć TV internetową" i o serwisach VOD, które należą do TV nadających naziemnie, bądź serwisów news&mail.
W tym temacie będziemy mogli rozmawiać o stacjach internetowych. Większość z nich chciałaby nadawać tradycyjnie, ale boją się wizyty PARu bądź komornika. Oczywiście możemy nie tylko porozmawiać o swojej stacji, ale też o ulubionej.

No dobra, przedstawię swoją grupę, oraz też wymienię kilka innych, lubianych na forum (pierw chciałem wymienić wszystkie grupy, ale nie chciałem krytyki za reklamowanie dzieci neo):
Sieć NPT to moja grupa TV internetowych. Emituje takie kanały jak: NPT (główny kanał działający od marca 2009, do marca 2013 jako SuperTV), TV10 (kanał młodzieżowo-powtórkowy, działający od marca 2009, do marca 2013 jako ZuchTV), DTV (kanał informacyjny działający od marca 2010, do marca 2013 jako InformacyjnaTV), TV Juszka (kanał lokalny dla Wołowa działający od kwietnia 2010, do marca 2012 jako TV Wołów, obecnie częściowo retransmitują NPT), oraz zdobyte 1 października kanały od Rodinowców: RodzinnaTV (kanał główny), Floating Box (kanał muzyczny) i TV3 (trzy kanały lokalne dla Warszawy, Łodzi i Pomorza; obecnie częściowo retransmitują NPT). W najbliższym czasie dojdzie do zmniejszenia kanałów (prawdopodobnie zostaną tylko NPT, DTV i stacje lokalne).
TV Maestro jest właścicielem następujących kanałów: TV+1 (kanał główny), TV+2 (kanał powtórkowy z dodatkiem programów własnych), TV+4 (kanał informacyjny), TV+3D (TV+1 w 3D), TV+1 Meteo (kanał pogodowy) i TV+1 INW (dla niesłyszących).
GrupaTelewizyjna zajmuje się takimi stacjami jak TV GENE (kanał główny), TVNEWS (kanał informacyjny), Pyrzycka1 (kanał regionalny dla Pyrzyc), ZTV (prawdopodobnie kanał zawieszony) i TVA (nieznany Mi kanał, wymieniony w "Gap się").
KubaTV już istnieje od prawie 5 lat i jest tworzona przez dwie osoby oraz kilku współpracowników. Stacja jest dość znana i lubiana, ponieważ emitowała InfoBelkę, była przykładem dobrej telewizji w Paincie, nie słuchała się hejtów "profesyonalystuf", oraz dlatego, że przetrwała wakacje 2010, kiedy masowo zaczęto zamykać stacje Pulsar Boomu. Oprócz tego nadaje jeszcze kilka innych kanałów.
qbTV to profesjonalna telewizja, ponieważ - porównując z TV+1 - umieją używać Vegasa na poziomie profesjonalnym. Pracujący tam Tomasz jest też właścicielem TVT, kanału dla Trizondalu.

Przy okazji to jest post nr. 100. I to w dodatku o ulubionym temacie - o TV internetowych (widać to po długim tekście).
Polsat | Puls | WP | MWE | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
Spooky
VIP Expert
Posty: 1028
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
x 26
x 90

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Spooky »

Tak naprawdę, z tych kanałów to Pyrzycka 1 nie jest kanałem internetowym. Nadajemy pasmo informacyjne w lokalnej telewizji w Pyrzycach.Kilku kanałów z GrupyTelewizyjnej nie ma już, pozostało jedynie GENE. qbTV nic nie produkuje od kilku lat. A o reszcie telewizji, które wymieniłeś nawet nie będę się wypowiadał, bo to totalna amatorka.
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Posty: 587
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:05
Lokalizacja: Wołów
x 1070
x 27
Kontakt:

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper »

Tak naprawdę, z tych kanałów to Pyrzycka 1 nie jest kanałem internetowym. Nadajemy pasmo informacyjne w lokalnej telewizji w Pyrzycach.
Aha, myślałem że to stacja internetowa.
Kilku kanałów z GrupyTelewizyjnej nie ma już, pozostało jedynie GENE.
To napisałem o ZTV, ale dzięki za potwierdzenie. Poza tym, wiele stacji ogranicza się do jednego kanału, co wg. Mnie jest dobrym pomysłem od strony biznesowej.
qbTV nic nie produkuje od kilku lat.
Stację zawieszono pod koniec 2011 roku, ale produkuje coś raz na jakiś czas, głównie jingle dla konkurencji.
A o reszcie telewizji, które wymieniłeś nawet nie będę się wypowiadał, bo to totalna amatorka.
Zgadza się - wśród znanych Mi stacji, ale niewymienionych na liście to tylko tarnowska TVW jest profesjonalna. Poza tym, wszystkie niewspomniane a Mi znane to dzieła Painta.
Polsat | Puls | WP | MWE | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
Awatar użytkownika
MazowszeSercePolski
Obserwator
Posty: 351
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:14
x 1

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MazowszeSercePolski »

Kacper pisze:qbTV nic nie produkuje od kilku lat.
Znane głównie z powodu wojenek z Hybrid...
Obrazek
nefretete21
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 03 kwie 2014, 7:10

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nefretete21 »

Ja oglądam wyłącznie na Ipla.tv
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Posty: 587
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:05
Lokalizacja: Wołów
x 1070
x 27
Kontakt:

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper »

Od nowego roku dużo się działo w TV internetowych. Na początku roku GT ogłosiło zmianę tematyki swojego kanału na regionalny, ze skupieniem na Łódź. Podejrzewam, że pomysł pewnie nie wypalił, bo dość szybko promo kanału usunięto (wyglądało profesjonalnie, jak w tarnowskiej TVW), choć wraz z informacją o zmianie tematyki zaprzestałem nadawania własnego kanału dla Łodzi (brak pomysłu na kanał). Moja stacja w dniach 23-25 marca nadrobiła zaległości z nagraniami, które czekały na umieszczenie na YT od połowy lipca. Ostatniego dnia "nadrabiania" na koncie qbTV pojawił się nowy jingiel. Mam nadzieję że stacja wraca, ale to tylko TiM może potwierdzić (Hecktor jest niezbyt aktywny). Ostatnio też zauważyłem coraz większą liczbę TV internetowych. Według Mnie TV internetowe powinny powoli zacząć się łączyć w sieci lokalnych stacji (coś jak Polonia1 czy Odra), albo łączyć kilka kanałów w jeden (jak GENE czy NPT).

----------EDIT-----------
Tu jest zmieniona lista TV internetowych, stworzona przez konkurencyjną stacje (brak tu niektórych stacji, ale ze względu na konkurenta tworzącego fajną telewizję upierającego się przy fikcyjności niektórych stacji została zmieniona):
Sieć NPT: NPT (kanał ogólny), TV7 (kanał ogólny), TV Juszka (kanał regionalny dla Wołowa), NPT Pomorze (kanał regionalny dla Pomorza)
GrupaTelewizyjna: TV GENE (kanał ogólny)
TV Maestro: TV+1 (kanał ogólny), TV+2 (kanał powtórkowy), TV+4 (kanał informacyjny), TV+3D (kanał 3D), TV+1 Meteo (kanał pogodowy), TV+1 INW (dla niepełnosprawnych), TVM (kanał ogólny), TV+Biznes (kanał biznesowy)
organizacjaqb: qbTV (kanał ogólny), TVT (kanał regionalny dla Trizondalu)
Telewizja TVW Group: TVW (kanał regionalny dla Tarnowa, dawniej ogólny), TVW Gaming (kanał o grach)
Inne: NTK (kanał ogólny), NCTV (kanał ogólny)
----------------------------
tvkotlet pisze:
qbTV nic nie produkuje od kilku lat.
Znane głównie z powodu wojenek z Hybrid...
Dlaczego Hybrid zaprzestał tworzenia kanału TV? Przecież CyberZerg radziłby sobie lepiej będąc sztandarową audycją HybridTV.
Polsat | Puls | WP | MWE | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości